Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

Opsha

Pravda, občas je naivita a infantilita moc velká i na mne (belmondův útěk z vězení) a Velký šéf naklání hlavu podezřele vzácně, ale jinak je to krásná oddychovka některými nezapomenutelnými fóry a scénami (vede asi návštěva plánování loupeže). A ústřední song je jedním slovem dokonalý. ()

G.W.Bush

Vinou uvolněného čepovce mi po úrazu neustále padá hlava na stranu. Odmítám být kvůli tomuto poškození neustále zatýkán. ()

Maynard.

No, tak uplně vodvázane z toho nejsem. Vím, že už sem jednou tenhle film zkoušel, ale nedal sem to. A tak teď kolem těch svátků sem to na 3x dal. Už jen to, že sem to musel dokoukávat na třikrát značí to,že sem to tak tak vůbec dokoukal. Herecká plejáda vynikající, ale podle mě to do sebe nezapadlo... A to mám všecky hlavní herce hodně vysoko na žebříčku... ()

Drak9

Jeden z nejlepsich Belmonduv a Ouryho filmu ( samozrejme Posetilost mocnych je nejlepsi ). Je to primo uz klasika, navic se skvelou hitovkou, kterou si ted porad broukam v hlave. Ve filmu se objevuje spousta teatralnosti, az bych to hodnotil jako parodii, ovsem je to vytribeny humor, ktery pobavy. Rad se na tento film kdykoli podivam. ()

klúčik

Tak tento film som mal strašne rád ako dieťa. Bol som naň v kine asi 10 krát. Strašne ma bavili nápady režiséra. A samozrejme, že som hltal Belmonda, Bourvila a Nivena. Je to veľká spomienka na moje detstvo. 85%. ()

toy79

Francouzské komedie měly švih, to se jim musí nechat. Opět vynikající Belmondo a Bourvil. Scéna, kdy si plukovník Matthews nešimne protijedoucího vlaku při vyhazování lana je nezapomenutelná. ()

xaver

Špičková komedie se špičkovými herci. Herecký koncert čtyř mušketýrů, čtyř velikánů světové kinematografie. Francouzi způsobem sobě vlastním si udělali pořádnou prču i z odchodu Francie z vojenských struktur NATO. Film okořenily i nesmrtelné hlášky. Asinistra, asinistra, křičí mafiozo, skvěle zahraný Eli Wallachem, na Bourvila. Jak daleko je do Sinistry ptá se za volantem bezelstně prosťáček Bourvil. Blbče, doleva ti říká, doleva, umravňuje prosťáčka Belmondo. To prostě nemá chybu. Stejně jako celý snímek. Pětka je určitě zasloužená. ()

Han22

Tak tenhle film mi vysloveně sedl. Možná proto, že miluju zlodějské filmy a tenhle byl někde na půli cesty mezi čistou komedií a vážně míněným filmem. Komediální scénky jako útěk z vězení nebo souboj s tygrem jsou kulervoucí, ale samotné vykradení vlaku je slušně vymyšlené a docela napínavé. Finále je tradičně komedie ala Francie - tj. velká honička v tomto případě i se sochou svobody a SPOILER peníze nakonec nezíská nikdo KONEC SPOILERU. Ale čert to vem, z filmu sálá skvělá nálada a dvojice frajer Belmondo a naivka Bourvil je skvělá. Stejně jako uhlazený gentleman Niven a cholerický mafián Wallach. No a nemůžu zapomenout na krásnou Silivi Monti a její úžasný sestup z balkónu. Prostě perfektní záležitost ve všech směrech. ()

Wally

Já nevím....v mém okolí je tento film velice chválen a tak jsem čekal asi něco víc. Ne, že by to bylo špatné...hlavně první polovina je docela dobrá, ale pak to pomalu ztrácí kvalitu a divák pozornost. Fórů tam taky nebylo tolik jako třeba ve Zvířeti, což považuji za Belmondův nej film. Víc mne bavila i Bezva finta nebo Muž z Acapulca... Asi jsem měl příliš vysoké očekávání... ()

Zagros

Francouzské komedie mám velmi rád, a proto jsem šáhl i po další z nich. Pro mě dosud neznámý film Velký šéf mě ale zklamal. Možná jsem měl velká očekávání díky hvězdnému obsazení (Belmondo, Bourvil, Niven). Možná byla chyba, že jsem film viděl až jako dospělý a nebyla žádná nostalgie. Možná jsem viděl už mnoho lepších bláznivých francouzských komedií. Čert vem všechna možná, zkrátka jsem se pobavil jen trochu. Mám pocit, že z podobné zápletky a zejména s podobným obsazením se z toho dalo vytřískat mnohem více. Nejvíce mě rozesmála „krtečkova“ finta - ucpání výfuku auta salámem (Krtek ve městě). Zajímalo by mě, jestli to odkoukal Krtek od Belmonda, nebo Belmondo od Krtka. :-) ()

klukluka

55 let starej film a furt taková pecka! Úžasný. Věčně si stěžujeme na úpadek česko-slovenských filmů, ale co mají říkat Francouzi..? O něčem podobným se jim dnes může tak akorát zdát… Tohle není velkorysý, tohle je opulentní! ()

Merkin

Falešní policisté okrádají falešné hasiče, zatímco falešní železničáři se snaží pomocí falešného taxíku získat nefalšované bankovky:) Některé filmy zůstávají zkrátka vtipnými napořád, přestože jim následujících 42 let kvetla hojná ,,konkurence". ()

DocBrown

Prvně jsem na to koukal jako malý hlavně kvuli Belmondovi, takže jsem byl nepřekvapivě zklamán, protože tam moc prostoru nedostal. Aspoň jsem ocenil netradiční kreslené animace. O mnoho let později, když už jsem znal i Nivena a Wallacha, jsem o moc spokojenější nebyl. Film prostě trpí pejskokočičkovským syndromem příliš mnoha hvězd. Ale aspoň jsem konečně ocenil "spouštěcí" scénu Silvie Monti, která ačkoli toho zas tolik neukázala, tak je jedna z nejvíc vzrušujících v dějnách filmu (včetně P). Bez ní a hudebního doprovodu bych asi těžko čtvrtou dával. Film vůbec připomíná Casino Royale, taktéž s Nivenem a dokonce Belmondem, jak svojí přepatlaností, tak hudbou, v Casinu to ale přehnali ještě daleko víc. 74% ()

Disease

Naneštětí z toho vliv italského koproducenta občas dělá vcelku trapnou záležitost. Ješte že se tu naštěstí neprdí... ()

Rozjimatel

3,5  Jeden z najlepších filmov s Belmondom, vďaka jeho nápaditosti, vtipu a veľkolepej výprave. Ale významnú úlohu zohráva aj to, že film nenesie na pleciach len Belmondo, ale je tu hneď niekoľko výborných hercov, predovšetkým Bourvil, Eli Walach, prípadne David Niven. Podobne ako Veľký flám, najslávnejší Ouryho film, je zrejme najlepší film s Funesom, pretože nestojí len na ňom, ale podobnou mierou aj na ďalších hercoch, predovšetkým opäť na Bourvilovi. Film Veľký šéf je očarujúci svojou ľahkosťou, hravosťou, scenárom hýriacim nápadmi a uleteným humorom. Mnohé scény sú nezabudnuteľné (v bazéne, pri bazéne, Zuzanka, ...). Škoda mierne premrštenej stopáže, ku koncu filmu som mal totiž pocit, že skvelé nápady už dochádzajú a film stráca dych. Do hviezdnej zostavy filmu ešte doplním meno Georges Delerue, slávneho skladateľa filmovej hudby. ()

Mikino00

I po letech stálá vtipná svěží komedie s pohodovým tempem a příjemnými herci. trojice Belmondo, Niven a Wallach je opravdu skvělá. Některé scény patří opravdu do zlaté fondu komedie, např ty s krásnou Italkou a žárlivým bratrem. ()