Profesor Lehman vo svojom mexickom observatóriu zisti, že Zem onedlho zničí náraz asteroidu Kassandra, trojnásobne väčšieho ako Mount Everest, väčšieho ako meteorit, ktorý zapríčinil vyhynutie dinosaurov. Žiaľ, cestou domov sa profesor zabije pri autonehode. Jediná ktorá môže ohrozený svet zachrániť je profesorova asistentka Imogen. Napriek rútiacej sa katastrofe a výkyvom počasia musí profesorove výpočty doručiť čo najskôr do riadiaceho strediska aby zabránila blížiacej sa apokalypse...Medzitým sa odohráva paralelný príbeh detektíva Jacka Crowea, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy. Obvinil ho jej ex partner Calvin Stark, ktorý uniesol Jackovu dcéru Jenny a rozhodil sa, že Jack bude trpieť. To ťažko znáša aj Jackov otec, mestský šerif v meste Taft, ktorý sa snaží udržať poriadok a pokoj, keď začnú padať na zem prvé úlomky meteoritu. Život na zemi sa čoskoro zmení na hrôzu a paniku... (oficiální text distributora)

jprmusic

No co rict - cloveku nezbyva nez se ptat : proc ? Pokud by se to totiz sestrihalo na 80 min, vyhodila se dejova linie hlavni hrdinky a sileneho policajta, mozna by se na to dalo po ocku koukat. Jinak je prekvapujici, ze se nastydej takhle kopirovat casto Drtiveho dopadu. To je na kriminal. ()

V.N. odpad!

Průjem není onemocnění, ale příznak chorobného stavu a vlastně i sebeléčivá (očistná) reakce organismu. Primárním úkolem je zákrok proti jeho příčině – léčba chorobného stavu, který ho způsobuje. Je třeba i doplňovat tekutiny, vyvarovat se sledování špatných filmových děl, zejména je-li průjem dlouhodobý či příliš silný. U silných průjmů nestačí voda a je třeba použít rehydratační roztok podávaný ústně, v těžkých případech i nitrožilně. Rehydratační roztok kromě vody doplňuje i potřebné ionty a energii (zejména díky obsahu glukózy). Při průjmu je dále třeba přizpůsobit stravu pacienta – vhodná je např. „suchá“ vařená rýže a mrkev, naprosto nevhodné jsou naopak tučné pokrmy. U krátkodobých nepříliš intenzívních průjmů způsobených televizním sitcomem, dietní chybou nebo slabou střevní infekcí, se obvykle postačí domácí samoléčba pomocí kloroxinu a živočišného uhlí (je potřeba podávat odděleně od ostatních léků, neboť může rušit jejich účinek). V případě silného či chronického průjmu je třeba urychleně vyhledat lékaře. (Léky používané proti průjmu souhrnně nazýváme antidiarhoika). ()

kiros179 odpad!

Chtěl jsem být milosrdný a dát přeci jen jednu hvězdu, přeci jen jde o televizní nízkorozpočťák. Ale konec tomu nasadil korunu, konečné řešení popírající fyzikální zákony po 4 hodinách (!!!) to opravdu ne. 5% ()

B3n odpad!

Tieto spasiteľské filmy, kedy ú es á zachraňuje celú planétu, dnes už vyznievajú divne. Ale tak kto tomu verí, tak tomu aj bude veriť. Filmovo nula bodov, nie je tu čo hodnotiť, príbeh tam nejaký je, celkovo by to mohla byť epizóda nejakého seriálu. Ale fakt tristné spracovanie. 240 minút je dostatočná doba na to, aby sa dali pri troche zručnosti rozobrať nejaké postavy, ale tu tie prerody pôsobia príliš prkenne. Ani sa mi nechce viac k tomu písať- možno dobré ako podmaz k nejakému umývaniu schodov, alebo tak. Určite si to nezaslúži 100% pozornosť. ()

cici24

Velmi nepodařený snímek....jednotlivý příběhy postav jsou hekticky zobrazovány a jejich tam dost, snaha o napětí je ta tam...opakovala se spousta stejných obrazů....jedna hvězda za hezký holky včele s Marlou Sokoloff ()

DrakMrak

Schéma typické, délka obrovská, občas plno zbytečných scén, dalo by se z toho hravě udělat dobrá dvouhodinovka nerozpliznutá neustálými digitálními střihy... Herci ujdou ale jinak prostě na víc to nemá... Proti úplnýmu odpadu je to zase o trochu lepší viděl sem horší katastrofický odpad tohle se celkem dalo ikdyž to bylo šablonovité až běda.... ()

rezanec1003 odpad!

Omylom som sa pri tomto filme zobudil a dopozeral som ho. Ako môže vôbec niekoho napadnúť že keď pred meteoritom (ktorý je už pomaly v atmosfére) vybuchne atomovka, meteorit začne spomaľovať, POTOM SA ZASTAVÍ, a odletí späť do vesmíru! ()

josmart

Další nudný televizní film na téma meteor-země-prásk-bum, který nedává prostor na nějaká překvapení a nenechá nás na pochybách, jak to dopadne. ()

complex odpad!

nekonečne dementný a nekonečne dlhý film, ktorý môže ísť len na markíze o ôsmej večer, na iných programoch by to dali akurát tak pre deti v sobotu doobedu... až na smiech niektoré scény... radšej si ostatné veci nechám pre seba... dopozerať tento film do konca si vyžiada oslepnutie alebo samovraždu.... ()

Pattrick

Z těch 240 minut jsem viděl začátek a konec a nějaké další části, myslím, že jsem pochopil o co tam jde a stačilo mi to :o) .. kvantum lidí s jejich příběhy, policajt co se snaží zachránit dceru a tátu, doktorka se synem, vědkyně, generál atd.. no, klasika, snažili se to natáhnou co to šlo. Stále se opakující google mapa, která zabírá místa, kde se bude odehrávat děj mě vážně s*ala nehledě na ten roj letících asteroidů, kterých bylo jak nas.. pořád letěly blíž a blíž, přitom na zem vždycky dopadlo tak 5, vtipné, velmi. Ale, 2*, ani nevím za co, hlavně za to, že jsem čekal, že tam bude víc katastrofických záběrů, ale to co tam bylo, bylo vtipné a koukám, že tady na profilu není napsáno, že to bude katastrofický, tak ještě že tak. A druhou za tu zajímavou kriminální zápletku, čau.. ()

Henry Blake odpad!

Viděl jsem už spoustu špatných filmů, ale tento je všechny hravě strčil do kapsy. Do hluboké, bezedné kapsy. Nezáživné a trapné dialogy, náhody a stupidní příběhy. Takových filmů jsou stovky. V čem tento předběhnul ostatní? Proč mě donutil k tomu, abych ho zařadil do kategorie účkových filmů (další stupínek na stupnici béčkových a céčkových filmů)?? Naprosto nerealistické a veškerou fyziku (a spoustu jiných předmětů Základní školy) popírající chování vesmírných těles jsem viděl jenom já? Nevadilo to nikomu z předcházejících Hodnotitelů? Nikomu nevadilo, že rozpadlý asteroid se roztáhnul asi na den letu? Souvislý pás kamení, který dopadal stále na jedno místo? Země se přestala otáčet? Zemřel Giordano Bruno zbytečně? Naštěstí to místo dopadu meteoritů bylo v božské Americe, protože oni jediní jsou schopni nás ostatní zachránit. Nikomu nevadilo, že americkou vesmírnou loď sestřelil meteor, který "odbočil" z dráhy letu meteorického roje do kolmého směru? Nikomu nedilo, že USA považují za záchranu civilizace to, když nechají v atmosféře vybuchnout desítky (stovky?) jaderných hlavic? USA mají několik tisícovek hlavic, to samé Rusko, nepočítám ostatní země... A většinu jich "vystříleli" na první část asteroidu. Jak asi vypadala planeta po takovém "očistném" zásahu? Nikomu nevadilo, že asistentka (sekretářka?) šíleného a zneuznaného vědce neustále něco přepočítává (tukáním všemi deseti do klávesnice - to bych ten výpočet chtěl vidět) na laptopu?? Co přepočítává, když ji nikdo nedodává žádná nová (opravná) data? Kde bere energii do baterií laptopu? Nabíječku jsem neviděl... A závěr filmu mě naprosto dostal!!!!!!!! Nikomu nevadilo, že (podle tvůrců filmu) armáda USA je vybavena takovými jadernými hlavicemi, které svůj cíl nezničí a nerozmetají, ale "odpinknou" ho na opačnou stranu zpět do vesmíru???? Na jakém principu ty jaderné zbraně fungují? Nějaký nový typ? Asi aplikace Teorie strun v praxi... Jelikož asteroid Amíci odpinkli do vesmíru, myslím, že se dočkáme pokračování. Třeba o tom, jak na své pouti vesmírem trefí vyspělou civilizaci na Alfe Centauri? Nebo o tom, jak je znovu vychýlí nějaký asteroid a vrátí ho zpátky na Zem. Ještě že američtí vědci a armáda budou stále ve střehu. ()

Rusttaf odpad!

Tolik klišé, věděckých a filmařských kravin se jen tak nevidí. Sem tam je až zábavné, jakou blbost je někdo schopný vydávat za seriózní katastrofický film. ()

Zaruba

Jde o katastrofický film se všemi atributy, které má tento žánr mít. Od katastrofického filmu se dá ztěží čekat víc. Ve svém žánru jasné čtyři hvězdičky, já se bavil skvěle. Jen mi není jasné, proč se lidé, kterým se americké katastrofické filmy nelíbí, na takovéto filmy dívají a pak jim dávají jednu hvězdičku, nebo ani to ne. Kritika nevěrohodnosti filmu není na místě. Já mám naopak pocit, že až jednou skutečně na zeměkouli něco podobného spadne, lidé se budou chovat přesně takhle sobecky (až na výjimky), jako postavy v tomto filmu, a budou se zabíjet pro trochu vody, či naděje na přežití. Tohle všechno ve filmu bylo, takže vida - nejen akční podívaná, ale i sonda do svědomí lidstva. ()

pan Spock

Ne, nesledoval jsem to celé v kuse a se zaujetím. To se ani snad nedá. Asi to byla jenom zvědavost, co se z toho vyklube. Očekávání bylo takřka nulové a přesně tak to dopadlo. Nemyslím si, že zrovna tenhle žánr je vhodný pro tv produkci. Jediné co mě zaujalo je počet záběrů na letící asteroid a satelitní pohledy na ameriku. Kdyby se vystříhaly, mohla z toho být hodinu a půl dlouhá, ovšem stejně nudná a nezáživná slátanina, plná zbytečných postav a nezajímavých herců. Ve scénáři je díra, jako kdyby už ten asteroid dopadl. Ovšem pravda je taková, že jsou i horší kousky v katastrofickém žánru, než je tenhle. ()