Poste restante

Komedie / Rodinný
Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Hudba:

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká (více)

Epizody(7)

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt? (oficiální text distributora)

sta odpad!

markové epsteine a ebene, proč?! (na základě prvních tří epizod, které jsem musel, víc už nikdy) ()

fremy

Český seriál na který se brzy zapomene, i když je to škoda. Příjemné prostředí, žertovné momenty a nenásilné efekty tvoří další 7dílný projekt České televize. Rád se po letech vrátím za osazenstvem pobočky pošty a do kulis nádražáckého bytu, obojí je mi totiž velmi blízké. Nápad Marka Ebena rapovat zpětný přehled epizod považuji za vkusný a nápaditý. V tom zvláštním území mezi nebem a zemí... ()

blackrain

Úvodní znělka mě málem dostala do hrobu. Při rapování Marka Ebena mi zaskočila rýže v krku. Takže, při dalším sledování nebudu pro jistotu nic jíst a ani pít, protože bych se mohla ještě utopit a to by bylo opravdu hrozné. Vladimír Javorský, Libuše Šafránková a Oldřich Navrátil si své role patřičně vychutnávali a užívali. Je na nich vidět, že se dobře bavili. Bezdomovec Vladimíra Javorského měl až moc slušný slovník. Takhle bezdomovci nemluví. Zřejmě tvůrci asi žádného bezdomovce nikdy nepotkali. ČT se evidentně snaží překvapit a tak loví nápady, kde se dá. ()

*Elfík*

Teda, asi to bude znít divně, ale mě se hrozně líbily ty vláčky. To kdyby viděl brácha, tak si něco podobnýho taky postaví. Docela jsem se bavila, ale vidím to zatím tak na tři hvězdičky. No tak příští pátek.... Jo tak fajn. Tři hvězdičky. ()

M.i.k.e

tak tady seriálový mág Smyczek totálně selhal.Byl sem celkem zvědavej na nový český seriál,který by postrádal demenci Ulic,Ordinací atd.,ale nedočkal sem se.Titulní postava se maximálně nepovedla (pokud ovšem tvůrci nechtěli mít v hlávní roli otroubeného pitomce) a to jak scénaristicky,tak castingově.Drobné plus si zaslouží snad jen duo Javorský Navrátil,kteří si odehrávají svůj standart... ()

C0r0ner odpad!

Přídavná jména jako poetický, humorný, český a rodinný v jedné větě implikují něco strašného. A to taky přesně dostane divák při sledování Poste restante. Jeden blbeček, kterému pomáhá duch bezdomovce. Kurvafix! Člověk by řekl, že si ČT může dovolit lepší scénáristy, ale asi ne. 5% ()

zette

Dost mozna jsem nikdy nevidel lepsi serial s horsi hlavni postavou. Postak Jarousek byl neskutecny idiot, sice je postava spatna, ale herecky projev Ondreje Psenicky taky nicemu nepomohl. Z postav je naopak nejlepsi Oldrich Navratil, dost mozna jeho nejlepsi role (spolecne s Nadenickem, tam ovsem nema tolik prostoru). Potesi i Javorsky, Goldflam, Safrankova, Stepankova (nejak zastavila starnuti) a kocka Petrova. Skutecne zabavna podivana s peknou rezii Karla Smyczka a fenomenalnim rapem Marka Ebena. Jarouskuv zeleznicni byt take bez chyby. Pro me vyborny serial pro celou rodinu, misty jsem si myslel, ze ma v serialu prsty Vorlicek... Nechapu tak spatne hodnoceni. ()

rodo

Po prvním díle nebudu hodnotit celý seriál, ale zatím žádná sláva. Třeba se to ještě nějak zajímavě zmysteriózní, ale já mám takový pocit, že se to v podobném duchu bude ubírat i dál :-( No, uvidíme ... Po druhém díle už hodnotím, a to dvěma hvězdičkami. Je to stále takové neslané a nemastné. Co se mi líbí, je hudba bratří Ebenů a originální přezpívávání děje předchozího dílu, což je neotřelé i vtipné. ()

M-arta

Podivně krotký seriál, jehož největším kladem je nápaditě vyřešená znělka. Docela by mě zajímala cílová divácká skupina - pro děti to určitě není, jenže... budou se dospělí smát takovýmhle rádoby vtipným situacím? Randal & Hopkirk by se v hrobě obraceli... ()

SG_ever

Na českém seriálovém poli nadstandardní počin, v světové tvorbě jen průměrná záležitost... Na seriál nemám čas se dívat, protože v neděli v osm mám většinou jiné věci na práci, každopádně námět i zpracování je zajímavé... (65%) ()

LadyPupu odpad!

Troufám si tvrdit, že jsem odborník na bahno čs. kinematografie a čím mazlavější, tím - pro mne - zajímavější. Ale co bylo toto??? Voni mě před tím někteří varovali, voni mi říkali, ať se na to vyseru, ale já přesto doufala. Zbytečně. Nejvtipnější na tom celém je to, že jsou zde zaměstnanci pošty ukázáni jako milí a usměvaví lidé. Tvůrci asi navštěvovali jinou pobočku než já. No nic, nehodlám šlapat po těch, co už dávno leží, jen na samý závěr se ptám: Who is Ondřej Pšenička?!? ()

Lachtaan

Strašně milý, ničím nenáročný seriál ze snaživé produkce České televize o nepříliš úspěšném a už vůbec ne s životem spokojeném pošťákovi. Pamatuju si, jak jsem ještě v premiéře hltal každý pátek od 8 nový díl. ()

štísko

Po druhém díle jsem trochu přidal. Menším zklamáním je pro mne role mého oblíbeného herce Oldřicha Navrátila. Nemám rád role prasáků, zvláště když se v nich zdůrazňuje, že nevěra je normální a i s ní se dá žít spokojené manželství. Ale je to dobré odreagování. Mám dojem, že nižší hodnocení filmu je způsobenu špatným žánrový pochopením. Tj. tím, že dost hodnotitelů seriál porovnává s něčím, s čím se to porovnávat nedá. Pro bližší vysvětlení: Nelze porovnávat večerníček s celovečerní komedií. ()

Wilston

Za Oldřicha Navrátila zatím 1* jinak bych musel dát rovnou odpad. Nesympatický pošťák Jaroušek mi fakt lezl na nervy a to jak vzhledem, tak chováním. Myslím si, že ani po dalších dílech své hodnocení nezměním. ()

MaMitti

Nehodnotím po prvních dvou dílech, jen průběžně komentuji - mezi tou sbírkou českých seriálů, co nám televize nabízejí, se mi tento líbí. Neříkám, že je to bůhví co, ale oproti ostatním, se na to nechá alespoň koukat. Zatím čekám, co se z toho vyvrbí. Pravdou je, že první díl se mi líbil zatím nejvíc...Tak uvidíme. Po dalších dvou dílech musím konstatovat, že první díl byl opravdu ten nejlepší...už mě vlastně ani moc neláká dívat se na další...škoda, vypadalo to nadějněji... ()

JamesSi

Seriál s několika WTF rap-folkovými písničkami, strašným herectvím a s realistickým CGI hrnkem na kterém se pracovalo několik týdnů. Jinak to za nic nestojí. ()