Závěrečný souboj má šťávu a nakonec i zvrat (autoři mě dostali a to ne tím, že bych si postavu oblíbil, prostě nečekané). Naivní Sansa konečně začne brát osud do vlastních rukou. Arya se nejspíš směje osudu, vlastně se nedivím, několikrát tak blízko a přitom tak daleko. Daeneris dále vladaří a jeden ptáček Varyse sice dozpíval, ale křídla mu nepolámali, tak může letět dále (což bylo lidské rozhodnutí). Co teď bude s Tyrionem?(20.9.2017)

Opět pro změnu dynamičtější díl. Méně povídavý, s podstatnými posuny především v Orlím hnízdě, kde Sansa přestává být malá holčička a konečně začíná chápat hru. Taktická vsuvka s Greyjoyem, dramatické rozhodnutí Daenaris a vrchol v podobě DECHBEROUCÍHO souboje Oberyna s The Mountain, který mi svojí dokonalostí připomněl Hectora vs Achilla, leč tady to bylo ještě okořeněné celebritami v hledišti sledujícími dění a Tyrionem, kterému přímo závisel život na tom, která že strana to vyhraje. Přistihl jsem se fandit Oberynovi tak, jako už dlouho nikomu ne.(20.5.2017)

Až na posledných 10 minút celkom nudný diel. Najväčší majster friendzonu dostal od Daenerys padáka kvôli zrade. Väčšieho smoliara som jakživ nevidel. Pobavilo avšak to ostatné ako postup divochov, Hound a Starková či Lord Baelish bolo iba vyplnenie vaty. Avšak počkať si na koniec za to stálo.. Nečakaný zvrat v súboji Hory a Oberyna (Ktorého som si obľúbil aj ja) ma celkom potešil.. Išlo o veľký epický súboj pomsty.(12.9.2016)

Když už si někoho oblíbíte, buch a je pryč. Doslova. "You raped my sister, you murdered her, you killed her children."(22.8.2016)

Děly se věci důležité, ale ty nepodstatné nezůstaly pozadu, proto je pro mě osmá epizoda nevyrovnaná. Začnu od kladných záležitostí, takže nejdříve musím paradoxně pochválit závěr s perfektním soubojem, postava Sansy Stark konečně prochází nějakým vývojem (a nemyslím tím, že je zase o rok starší) a Arya s Ohařem zase jednou dorazili do cíle své cesty. Události kolem Theona/ Smraďocha mě v podstatě nezajímají a rozhovory v tomto dílu byly převážně o ničem, takže tak.(14.12.2017)