Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

RajAthen

Tak se trochu, děcka, uklidníme. Nemám ve zvyku hodnotit jednotlivé epizody, ale u dvou případů udělám výjimku totožným hodnocením i komentářem. Píseň ledu a ohně jsem četl v době, kdy drtivá většina "haterů" ani nevěděla, že něco takového existuje. Jako takový stále čekám na literární zakončení, které není seriálovým. Jasně, děj bude v hlavních bodech stejný (to si, prosím, uvědomte, Martin se sám vyjádřil v tomto bodě jasně), ale v rámci čteného média budou některé ostré hrany přeci jen obroušeny, protože budou lépe a propracovaněji vysvětleny (výhoda knih). Pravdou je, že to však není omluva pro OBJEKTIVNÍ filmové prohřešky. Zejména poněkud uspěchané poslední díly z hlediska vývoje některých postav a obecně zkratkovitost, zjednodušenost vyprávění momentě, kdy seriál opustil domovské vody knižního světa. Za mne byl například tento zlom nejvíce patrný v sérii sedm v zcela hloupé misi Sedmi statečných za Zeď. Možná efektní v scénáři, ale v logice Hry o trůny,kdy postavy reagovaly vždy uvěřitelně, již příliš ne. Co se nám, divákům překládá v osmé řadě je poctivá filmařina zbavená knižní předlohy. Nelze vyčítat tvůrcům, že košatost je do určité míry pryč. Třetí díl je dramaturgicky, hudebně zvládnut skvěle. A že zabili postavu, kterou jste nečekali? O tom je Hra o trůny, která mimochodem byla vždy o lidech, nikoliv bubácích. Ano, dávám za pravdu všem, kteří hloubají nad celkovou debilitou způsobu obrany živých nad mrtvými (viz využití jízdy apod.). To samo o sobě ovšem nečiní špatný seriál jako celek, a za mě popravdě ani epizodu. Co se závěru týče, skutečně se nejedná o dno filmové produkce, jak se někteří úsměvně domnívají. Otevřete oči a podívejte se, co házíte do popelnice. Smutné, že nesouhlasíte s koncem, ale vy všechny rozhořčené maminky nikdo nenutil pojmenovávat své děti po postavách ze seriálu (dobrá rada - před udělením jména počkám do konce seriálu...). Buďte tedy trochu féroví a zamyslete se, co tak snadno haníte. Ano, poslední sérii by prospělo, kdyby se držela konceptu deseti dílů, klidně standardní délky. Tím by odpadla řada halasníků, kterým by došlo, že hlavní eso v rukávu bylo přeci jen nějakou dobu ukazováno. Pokud místní výlevy zapříčiní vznik nových a zajímavých sérií knižní či seriálové tvorby, pak jen skvěle, pokud nikoliv, pak ať si každý uvědomí, že kouká na seriál, který může mít objektivní vady - o kterých jsem se také zmínil - ale stálo mu za to dokoukat až do (hořkého?) konce a postavy si zaslouží svůj (u většiny věčný) klid. A život jde dál. ()

Likan7

Ono je to složitý... Slibuješ největší bitvu, co kdy byla natočena. Máte 2 hodný draky, jednoho špatného, Nočního krále, statisíce nemrtvých, obry, zlobry, všechny postavy nalevelovaný na maximum, chtějící zničit zlo.... a?...a vy to natočíte v noci, jenže to přeženete, nic není vidět ani když štelujete jas. Máte sice efektní scénu s koňáky, jenže je naprosto nesmyslná, nelogická a hloupá (prostě pošleme desetitisíce bojovníků na smrt, jen aby to pěkně vypadalo). Máte 2 draky, který mají v průměru asi 50 000 mrtvých nemrtvých ( hehe :) ) na minutu, a necháte je poletovat v oblacích. Kolem hrdinů je 50 nemrtvých, střih, najednou je jich už jen pár. A závěr? Smrt Nočního krále JE efektní, ale stále jsem prostě čekal víc. Na jakoukoliv bitvu v Pánu prstenů se to nechytá. Já dokážu vypnout mozek a kochat se, jenže tenhle 80 minut trvající chaos, ve kterém není nic vidět, mi to prostě nedovolil. Hudba je ale opravdu dokonalá. ()

teuwik

Jak to dnes bohužel chodí, aby si nemuseli dát moc velkou práci s efektama, mrsknou tam sníh a mlhu anebo nejlépe rozmažou celou scénu. Možná to pomohlo trochu té drama náladě, ale pak mě to začalo dost obtěžovat. SPOILER! Člověk čeká na tuhle bitvu dlouho, pak dostane jeden díl a šup zase jinam. HAHA. ()

MasterD

Finální scéna s Nočním králem naprosto epická! Jsem rád, že můžu říct, že takto má vypadat kvalitní dějová linka táhnoucí se celým seriálem (Arya je bezbranné dítě, které si projde peklem, aby se zařadila po bok Faceless men a mohla tak na konci dokázat to, co nikdo před ní). Takto má vypadat kvalitně napsaná (nejen ženská) postava (samozřejmě díky G.R.R. Martinovi a ne nutně scénáristům seriálu), ne nějaké Rey nebo Kapitánky Marvel, které nuceně vstoupí na scénu a za několik desítek minut už překonají nejsilnější postavy univerza (jen aby ukázaly svoji sílu). Skvělé. Díky emočnímu dopadu závěrečných scén této epizody a pro mnoho postav ne úplně šťastnému konci dávám absolutní hodnocení a jsem ochotný přehlédnout velké množství naprosto nelogických tahů a situací první části epizody (sebevražda jezdců na koních, Daenerys se motá v bouřce, Winterfell nenapadlo během spousty času v předchozích epizodách připravit jakýkoli hořlavý mix, kterým by z hradeb zneškodnilo ledové zombíky, Daenerys nenapadne s drakem uletět před wights…). První a druhá epizoda osmé řady samozřejmě pro tuto třetí připravovaly půdu, ovšem hodnotil jsem je mnohem hůř ne kvůli absenci akce, ovšem pro slabé dialogy a absenci jakékoli příběhové linky (před smrtí je každý kamarád, ale GoT vždy bylo o intrikách a různorodých charakterech postav vedoucích k neočekávaným rozhodnutím, které tu opravdu chyběly). 96% ()

Dandy95

Celá epizoda u mě byla na čtyři hvězdy, ale ta fenomenálně vygradovana finální scéna představuje vrchol aktuální televizní tvorby a spolu s brilantní hudbou Ramina Djawadiho se pro mě jedná o jeden z nejúžasnějších momentů celého seriálu! ()

oldy

Za mě spokojenost. Sceny nebyly zas nějak tmavé a dobře se na to divalo. SPOILER. Jedine u čeho si pokladam otazku jako většina je jak se tam objevila Arya a skočila na NK. Měli jsme velkou Nočni BITVU,ted nas bude čekat velka bitva Sever proti Jihu :D Tady už asi umře vice hlavních postav. A obavam se,že i to bude bud John nebo Deny. No uvidíme ;) ()

Najt

Nejlepší díl celého seriálu, nechápu to hodnocení.. tohle byla neskutečná emocionální a epická bitva života a smrti. Dechberoucí záběry, který znázorňovaly ne jen šílený boj, ale i beznaděj, odhodlání a zoufalství hlavních postav, které se midlili tak, jak by si člověk v životě nedokázal představit. Ty pocity a ta velkolepost, to jsem ještě v žádném jiném seriálu ani filmu neviděl. Ano, existuje dost filmů které sází na dlouhé a brutální bitky, ale tohle je seriál a tady ta bitva trvala 80 minut. Kurva co by jste ještě chtěli? Ano je to dost tmavé, proto jsem to vypnul a počkal na večer, dal jas na tv na max a viděl všechno a tím pádem jsem hltal každou sekundu. Finální boj života a smrti, kde se střídalo středověké taktizovaní, mydlení v tváří v tvář a stealth akce, střídaly se krutý, zběsilý pasáže s tichým a únikavým postupem. Všechny postavy ze sebe vydaly maximum, herci si tuhle akci vysloveně oddřeli, dostavila se i emoce strachu, takže některé pasáže byly opravdu hororové, kdy přišly na scénu záběry zombií zblízka, občas lítaly vnitřnosti, kosti, hlavy, občas nějaká zombie vybafla do záběru, takže se člověk lekl a užíval si v klidných pasážích tu temnou a tichou hororovou atmosféru... Zkrátka tahle episoda by mohla vyjít i jako samostatný film, a už tak by předčila kdejaký hollywoodský trhák. A pokud opravdu snižujete hodnocení, jen proto,že jste na to neviděli, tak lituji Vaši inteligenci, ale především lituji to, že jste si zmrvili asi nejsilnějšía nejlepší moment v jednom z nejlepších seriálů všech dob. Gratuluji ()

wolverine

První půlka bitvy je mnohem horší než Bitvi pěti armád. Všechno bylo hrozně nepřehledné. Druhá půle už je o kousek lepší. Rozhovory jsou skvělé. Jen ta první půle stála za nic. ()

papadoce odpad!

Tak sme sa tu dnes zišli všetci preživší, aby sme sa spolu postavili zoči voči Zombie armáde. Kto chýba? Aaaaaa Sersei, iste. Niekto další? Hora. Už nikto? Môžeme teda začať. Pochytáme sa za rúčky a zahrajeme sa. “Kráľu kráľu daj vojáčka” “Ktorého?” “Nočného kráľa” “Nedám” “Tak si ho vezmeme” A čo bolo ďalej? Tak to sa nedozvieme. Totižto najdôležitejšiu bitku z ôsmych sérií dali natočiť nejakému retardovanému chujovi, ktorý sa proste rozhodol, že sa bude odohrávať celá v tme, v dyme a hmle. A ak by náhodou divák čosi zachytil, tak mu to rozmrdáme strihom a zlou kamerou. Aby toho nebolo málo, tak za tú dobu v tom istom čase hrajú Nočák, Bastard a Fiflena metlobal na drakoch. Ale pozor. Rovnako neprehľadný ako zbytok bitky. Tma, strih a kamera majú pre tento diel totiž exkluzivitu. Takže zatiaľ čo prvé dve časti sú výlučne o prípravách na bitku, tak tretia časť je zhluk nesúrodých rozmazaných obrázkov bez zmyslu, ktorý si zaslúži komentár jakožto úplne suverénne najhorší diel zo všetkých. Odpad, ktorý by nezobrali ani do Kositu. Fuj. ()

korect

Tady prostě záleží, jak k tomu divák přistupuje. Pokud hodlá od začátku epizody sčítat nesrovnalosti a odchylky od Martina, přijde o mnohé. Totéž platí v případě, že při sledování neztlumí všechna světla. Pokud ale sleduje díl bezpředsudečně a ve tmě, má možnost prožít se zatajeným dechem jednu z nejlepších bitev, která se kdy na obrazovce odehrála. Ta je pravda poplatná poměrně netypickým parametrům nepřítele, do jisté míry srovnatelné s bitvou o Helmův žleb (inspirace je v mnoha ohledech znát), ale neporovnatelné třeba s Bitvou bastardů. Vyzdvihuji zejména kameru, která dokázala velmi sugestivně vnést na dějiště bitvy a zakrýt logické nedokonalosti. Chápu nízká hodnocení způsobená přepáleným a neuspokojeným hypem, nicméně v rámci žánru se jedná i tak o naprostou špičku. Dany, you only had one job! ()

Stranger77

Rozumím tomu, že některé vytočilo jak to dějově řešili. Na druhou stranu, za mě to byla úžasná bitva. Špinavá, drsná, nabitá strachem a vůbec velkolepá a přitom neopisující odjinud. Ano, uznávám, že (skoro SPOILER) něco budují několik let a pak to vyřeší jak to vyřešili a vlastně pak není mnohé třeba ani vysvětlovat. Jasně, podobné zkratky mi vadily třeba u Battlestar Gallacticy, ale tam to řešili poněkud jinak a za mě hůře. Tady to prostě za mě mělo hloubku a ukázali, že to vlastně ani jinak řešit nešlo. Kdybych řešil, zda je všechno v bitvě logické, tak bych se musel zbláznit. Šílenosti typu předposledního dílu minulé série tam nebyly a za mě ukrutně silné. P.S. Pokud někdo dává odpad nebo 1 hvězdičku, tak vůbec nechápu, že na to pořád ještě kouká. Frustrace je jedna věc, ale buďte soudní ;) ()

PaulCZE

Klasická GoT bitva, vyslat jízdu do tmy a nechat ji zmasakrovat, nechat zmasakrovat pěchotu mimo hrazené místo a jako strážce brány obsadit 7 letého spratka co dělá rádobydrsný xichty :) Dát si práci s obléhacími stroji, ale nechat u nich jen deset koulí a obsluha je také zbytečná, umístit je před pěchotu :) Jednotlivé střihy samozřejmě na sebe nesedí, takže záběr na moře nemrtváků a pak se geroj bije s deseti. Nelogičnosti snad úplně všude. Pár zajímavých scén, ale jinak hrůza, hudební podkres další zklamání. Zběsilé kroužení kamerou ve tmě a x minut šmouh tomu také nepřidali, těch pár čistých záběrů kde je něco vidět (hlavně z počátku) jsou jako zjevení. A konec, může být něco trapnějšího? ()

Solverino odpad!

Původně jsem chtěl dát aspoň jednu hvězdu za skvělý soundtrack - to jediné co stálo za to.... ale zbytek jsou totální sračky. Naprosto debilní a nelogické chování tý Pipiny se Sněhem, který furt někam letěj ... a nedoletěj. Mezitím hrad totálně rozsekanej, oni jen tak očumujou... pak zběsile pobíhaj chvíli po place sem a tam.... pak jsou zase zpátky kde už byli... ty wogo to někdo posral když to stříhali, ne? Zase někdo prohodil kotouče...? No jenom pocit hořkosti a zmaru dobrýho seriálu, kterej jde do sraček. Už se u toho nudím a je to spíš k smíchu nebo k pláči... No ale teenagerům, kteří neměli ve škole fyziku atd. to bude připadat kuwa kool :( ()

Demonn

Co se týče epičnosti, byla to bomba, co se týče logiky, byl to propadák, tak jak to v posledních sériích je zvykem. Ať mi nikdo neříká, že tým špičkových scénáristů není schopný vyplodit aspoň z poloviny něco tak kvalitního jako Martin. Geniální mysl asi jen tak něco nenahradí. Jsem si říkal, kdo z hlavních postav asi tak v této epické bitvě zemře a ono ejhle, všechny hlavní postavy přežily...možná jako jediní přeživší na Zimohradu...ach ta logika. Emocionálně vyčerpávající ale při zpětném hodnocení maximálně lehce vybočuje z průměru posledních sérií a to asi opravdu jen díky nepopiratelnému napětí. 70% ()

Kimkong

Čekal jsem ledascos, ale takovou slabotu teda ne. Přes hodinu jedna bitva, ale tak sterilní jak to jen lze. Hudba bez emocí, postavy bez emocí. Žádná více zajímavá scéna. Jediné zajímavější okazmžiky jsou KIng vs fire, Arya téměř posraná strachy. Přelety na noční obloze. Jinak tmavý obraz nejde nic vidět. Zemřou jen méně významné postavy. Nejsilnější moment mám z po titulkové scény, kde se scénáristé bijou do prsou, jak to celé dává smysl a jak je to cool. Ty dva neumnětely měli dávno poslat kopat kanály. Je vidět, že rozpočtem nešetřili. Byly to ale vyhozené peníze. ()

adamix

Nebolo to prvýkrát, čo mám určitú dilemu, ako mám ohodnotiť danú seriálovú epizódu, ale táto bola asi najväčšia. Z určitej časti sa moje predstavy s danou predlohou nezhodujú a tma a mizerný strih robia svoje bariéry počas celej epizódy, ale pokiaľ sa jedná o koniec(nie definitívny), o akom si tvorcovia mysleli, že bude najlepší pre samotný seriál (z hľadiska príbehu), tak to akceptujem, ale duchovne dávam 3*. Tvorcovia sľubovali najlepšiu bitku v dejinách filmu a vôbec najlepšiu sériu GOT, čo sa im v celku nepodarilo (a to už je polka série za nami). Provizórne dávam 3*, pretože si to tento seriál zaslúži aspoň z kvalitatívnej stránky. Jedno je však na sto % isté - na PÁNA PRSTEŇOV TO NEMÁ..... Po dlhšej dobe a treťom zhliadnutí znižujem na 2*. To je už vrchol. Predchádzajúcu časť komentára však nechám tak, aby ste videli, až to niekto bude čítať, že išlo o skutočne rozporuplnú a ako je isté - už aj odfláknutú - epizódu, od ktorej som čakal omnoho viac ako od iného. ()

Hukky

Totální debakl. Na tento díl jsem se opravdu těšila a nevěřila bych, že ho mužou takhle doprasit. Bitva úplně o ničem... bezcílné poletování zmatených draků v mlze, rozmazané záběry. V podstate nic nebylo pořádně vidět. Vypadá to, jako by tvůrci nutně potřebovali ušetřit. Za mě rozhodně nejhorší bitva v dějinách GoT. A to že jako zázrakem přežili v podstatě všechny hlavní postavy se uplně vymyká tomu, co na GoT miluju, a to že si žádná z postav nemůže být jistá, že přežije do dalšího dílu. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019