Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

Zlajdaa

!!!SPOILERY!!! Sorry, ale první polovina byla, jako kdyby to bylo nějaké fanfiction - což vlastně bez GGM je, že? Užila jsem si ji, to jo, ale nemělo to ráz GOT. Strašně nepravděpodobný děj kromě vyzdvihování Jona, to se dalo čekat. Cca poslední čtvrtina (asi?) byla už lepší, mám ráda scény s Varysem, chybí mi jeho pletichy. Daenerys začíná šílet, je to očivdné, měla k tomu nakročeno už v minulých sériích, ale teď už je podlě mě ztracená. Není divu, ztratila hodně (i svou chybou). Musí zemřít, nebo zemře mnoho jiných. Cersei je cold bitch jako obvykle. Jon,... na to, jak prohrašuje, že není Stark, má ze Starka až příliš. Možná nakonec umře společně s Daeny. Nevěřím, že na trůn usedne kdokoli z nich. Ale kdo ví, zákony GOT zde už neplatí. (Aneb, upřímně jsem čekala, že Bronn ty dva fakt zastřelí, jak tam vletěl, a pak když Cersei měla možnost ho nechat zastřelit, taky jsem to nečekala... a vůbec wtf? Cersei je v tu chvíli mohla nechat pozabíjet všechny. Fucking logic.) ()

Sashmen13

Řeknu svojí trošku do mlýna, co mám rád je hudba, tak je nice a dál? Charaktery? Nejsou. Logika? Není, dragonstone očividně ani neměl posádku, místo kde pil Jamie a Tyrion zřejmě nikdo nehlídal (2 LORDY?!!???) a Bron si tam nakráčí na kokota a hláškuje. I štáb už na to jebe, se podívejte na HBO GO čas 14:43, před Daenerys stojí starbucks kelímek, prostě jen tak, ani se nestydí, šibal jeden(a toho jsem si prosím, všimnul sám a to jsem slepej jak noc). Draka rozstřílí šípy s co mají aimbota(WOW ŠOKUJÍCÍ), bum bum bum, ale pak Droga netrefí ani jeden. Idioti dostávají pořád na držku, ale stejně si myslí, že přivedou Cercei k rozumu. Je to jakoby Tyrionovi někdo udělal lobotomii a stal se z něj totální retard. O Varysovi se ani nedá mluvit, ten týpek je stín toho, co býval. Vlka radši poslali pryč, stejně nic nedělal, : /. Dokoukám to, dokoukám to, protože to dlužím těm sezónám 1,2,3,4 a možná 5. Ale nebudu to dělat rád a říkám to rovnou, sledovat tuto tragikomedii, mě stojí hodně sil. Posrali to. ()

pojslik

Jako dělaj si srandu?? Cca 10 lodí na moři a udělá podobnou paseku jako "Night King's Army"?? Několik řad se pracuje na vývoji hlavních postav a pak je to celé hozené do hajzlu během pár minut (Jamie, Varys). BTW přeskočení sdělení o Johnově původu "rodině" taky pecka. 3 hvězdy za kameru, hudbu a některé momentky ,-) ()

Tomulka

Ne, ne, ne zase další drak? To jako vážně? Co vám ty chuděry udělali páni scénáristi? A ty lodě od železných jsou jako naprosto nejdokonalejší konstrukcí, když na ně lze osadit takovéto balisty. Balisty, které dokáží skoro na kilometr trefit draka a jsou ovládatelné jedním člověkem. To musí být velmi složitý strojek převodů a lanek když jej jeden člověk ovládá a otáží rychleji než v dnešní době mechanická děla. No to si fakt děláte srandu! A proč děláte z dračí královny úplnou hloupou chudinku? A ještě jí pošlete se skupinkou skautů před brány honosného města. No to je fakt hodně nezvládnutý příběh o moci a o mocných postavách. Nakonec to skončí jako ta bitva. Pes zabije brášku chodící mrtvolu a Aria zabije Cersei a nebo, že by Chaime schizofrenik? Začíná to být opravdu trapné! Člověk čeká na rozuzlení de facto 9let a dostane toto? Ostuda! ()

DavidWark

Konec seriálu je takový uspěchaný. Nic na tom nezmění, že autoři věnovali celých devět minut úvodu epizody tryzně za padlé a dalších 13 minut pohřební hostině. GRRM před časem prohlásil, že na adekvátní převedení dvou dosud nenapsaných knih ságy by bylo potřeba dalších pěti sérií. Z produkčních důvodů je to zhuštěné na polovinu a ke konci už dochází screening time nutný pro pohyb figurek po šachovnici i dostatečné propracování motivace jejich činů. Na druhou stranu – seriál svůj příběh dotáhne aspoň k nějakému konci a víceméně uspokojivě přitom rozplete a (doufám) uzavře dějové linky. 70letý GRRM píše předposlední díl Písně ledu a ohně už nejmíň 8 let a je dost pravděpodobné, že ságu nedopíše. //// Líbí se mi nejednoznačné kreslení postav Jona a Daenerys. Jon je mizerný šachista a Daenerys čas od času spálí šachovnici. Uvěřitelnost velkoryse rozmáchlé kresby se ale vytrácí. GoT nezapře přepálený genderismus dnešní Ameriky – doporučuju přečtení US-fan-diskusí s častými lamenty nad tím, že tvůrci nechali zemřít jedinou barevnou ženskou pojmenovanou postavu. OMG. Však se to odehrává ve Westeros, což je v zásadě území středověké EU, kde a kdy se barevní dali spočítat na prstech. Když už genderismus, což takhle pozastavit se nad tím, kolik hlavních postav je ženského rodu? Neměli by tam zavést kvóty pro muže? Na barikády, herečtí odboráři! Jasně, tisíciletá středověké historie zaznamenala Markétu z Anjou a Kateřinu de Medici (předobrazy Cersei), Pannu orleánskou (předobraz Brienne). Pak ještě Isabellu francouzskou a Matildu toskánskou. Ale na stejné úrovni stovky, možná tisíce mužských vládců, vojevůdců, konspirátorů. Dějem v této fázi pohybují Deanerys, Sansa, Cersei. Silné konzistentní ženy pevné v kramflících jdou tvrdě za svým. Vedle nich čestní, zmatení, nestrategičtí muži jako Jon nebo Jaime. Jen zčásti to zachraňují Varys a Tyrion. Ten konečně zase dostal víc prostoru aby právem vynikl. Jen kroutím hlavou nad blbem, který mu připsal repliku o panenství Brienne. Když už to mělo Jaimeho přimět k ještě explicitnějšímu sblížení s Brienne než v epizodě Rytíř Sedmi království, tak to snad měl říct někdo míň otesaný a vzdělaný. Takhle to působí jako inzerce Anonymních alkoholiků. //// Způsob, jakým se produkce zbavila dvou CGI postav, drasticky poškodil uvěřitelnost této epizody. Politik, který udělá něco nepatřičnému vůči psovi, to může rázem zabalit. Jon jen tak bez jediného doteku od sebe odežene svého zlovlka, který věrně ležel poblíž jeho mrtvoly. A zlovlci tolik znamenají pro všechny Starky! Euron jen tak překvapí nic netušící Daenerys přilétající na svůj domovský hrad, zničí její lodě a sestřelí jí draka, aniž by se Daenerys pomstila jednoduchým manévrem – dracarys směrem k ballistami nechráněným zádím Euronovy flotilly? To mám uvěřit, že jsou tihle zkušení a úspěšní válečníci tak naivní, že nenechali na svém strategicky cenném sídelním hradě posádku a že nevyslali průzkumné jedotky před nutně rizikovým námořním přesunem své bojové síly? Chápu, že před poslední bitvou chtěli tvůrci vyrovnat síly obou stran a že CGI zlovlci a draci jsou drahý špás, ale proč je nenechali hrdinně zahynout o epizodu dřív v boji s nemrtvými? () (méně) (více)

KuceraJohny

Tahle série se klasicky furt střídá jeden dobrý díl pak jeden špatný. Je to furt hra o trůny takže žádný díl není ve skutečnosti opravdu špatný, jenom je horší než ty vynikající. Tenhle patřil k těm lepším. Sice to ze začátku bylo jako nějaká telenovela, ale nakonec musím uznat že tam byly zvraty které jsem rozhodně nečekal a také se nečekalo moc dlouho po bitvě a hned se to zas rozjelo. Opravdu se těším na další epizodu, myslím si že tahle bitva bude mnohem lepší než s nemrtvými. Nakonec chci říct že mě mrzí že nás čekají už jenom dva díly, myslím si že tvůrci mohli vše natáhnou na deset a díky tomu by to bylo koukatelnější. ()

SupergirlDC

Taká normalna odychocka po veľkej bitke. Celkom zaujímavé. Kus na zarazil koniec epizody (nečakala som taký záver) ale inač tipucka epizóda z kecanim a plánovaním, hutanim a tak ďalej. Bolo tam aj pár zaujímavých časti ako napríklad vražda ďalšieho draka (fakt musel spadnúť do vody) a podobne. ()

Vaisak

Tenhle díl byl strasně natažený a pomalý. Dal by se rozdělit na dvě části a bylo by to o hodně lepší než to mít 1h a 18m a být to skoro o ničem. Tomuhle dílu dávám jako minulému a to 2* ()

Kaneyo

Tá jedna hviezdička je len vďaka záveru, ktorý bol výborne vygradovaný, samozrejme za pomoci génia Djawadiho. Inak to bola kvalitná bieda ako si už pri tomto seriáli začínam nechcene zvykať. Scenár je plochý až človeku z toho mäkne mozog. ()

catchup odpad!

Nikdy by mě nenapadlo, že tohle napíšu, ale z Game of Thrones se stala neskutečná sračka. Poslední dva díly naprosto pohřbily celý seriál. Žádný překvápko, tvůrci a scénáristi jsou bez knižní předlohy naprosto ztracený a tak tu místo zajímavých dějových zvratů a komplexních příběhových linek, budovaných celý seriál, máme jen předražená Rodinná pouta s draky. Kvůli tomuhle tak dementně ukončili Nočního krále? Chápu, že chtěli tvůrci se seriálem po 8 letech co nejdřív skončit, ale tohle je snad špatnej vtip. ()

Frank234

Původně jsem měl v plánu napsat takový lehce spoilerový komentář, ale nechám to být. Jsem však zvědavý, co řeknou kritici poté, co sjeli třetí epizodu kritikou, že tvůrci šetřili umíráním hlavních hrdinů, poté, co uvidí epizodu čtvrtou? Ne, že by se snad na diváka chystal nějaký masakr, ale po 4. dílu je každému jasné, že 13.5. bude den D a tipuji opravdový masakr postav, které dosud nosily Plot Armor. Hořkosladký konec se blíží a hořkosti bude dosti, řekl bych. Po takové bitvě je 4. díl více než dostačující. 95% ()

BeholdTheFun

Tak hned po velkolepé, a taky dost strategicky odfláklé, bitvě se schyluje k další. Nicméně tempo mi přijde zbytečně ukvapené a kdyby scénáristé nebyli líná prasata, mohli jsme si užít více dialogů a vcítit se do postav. Takhle mi jsou víceméně všichni přeživší úplně ukradení. Závěr epizody ale překvapil a dokonce i vyvolal trochu soucitu. A koneckonců, celá tahle epizoda je jednoznačně nejlepší z 8. série, celkem jako staré dobré GoT. Snad to bude směrovat dobrým směrem. ()

mixal447

Ludia sa divia ako mohol Euron trafit draka dvomi strelami z dvoch. Euron je zo Zeleznych ostrovov a kto bol najlepsi ostepar? Predsa Jan Zelezny! ()

sun.eagle

První díly mě bavily. První se nesl ve znamení shledávání, druhý to bylo o očekávání a přípravy velké bitvy, trojka to byl 80 minutový adrenalinem našlapaný masakr. A na rozdíl od mnohých jsem byl spokojen. No po čtvrtém díle musím říct že jsem v hodně velkých rozpacích. Jednoznačně nejslabší díl, plný vaty, v podstatě zbytečný a co se týče logiky na hlavu postavený. Pořád doufám že poslední dva díly budou stát za to a dočkáme se twistu, nějakého šoku nebo prostě načeho co ten téměř vykolejený vlak vrátí na tu správnou cestu a dorazí do cílové stanice s názvem Stálo to za to. Protože je spíš zaděláno na ještě větší průšvih než Lost a jejich finále. Tohle si tenhle seriál rouhodně nezaslouží. Vzhledem k tomu že zbývají poslední dva díly a osmá série na kterou jsem dva roky čekaly, a s tím i největší seriálová událost poslední dekády dospěje do svého konce tak mají co dohánět. Po čtvrté epizodě jsem spíše skeptik. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019