Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

caramell

Každým dalším dílem, na který nedohlíží velký G.R.R. Martin se mi čím dál víc příčí, kam se seriál udává. Scénáristické přeslapy, nelogičnost děje a především jednání postav, nefungující emoce. Zmar v tomto díle gradoval, bojím se však, že není všemu konec. Pokud poslední dva díly výrazně nepřevýší zbytek, bojím se, že osmá série bude už navždycky brána jako ta, která naprosto nevyužila předem vybudovaný potenciál. To jsem fakt věnoval tolik času předchozím úžasným sériím, abych koukal na toto?! ()

dalziel

Draci sa míňaju,dračia kralovná prichádza o rozum a asi z nej bude ďaľší šialený Targaryen.Zimohrad škrípe zubami a kto má rozum beží na sever.Cersei je po botoxe nakoľko je nefunguje ani jeden mimický sval a takto si tu žijeme.Ešte tu máme jednu nezáväznú zasúvačku a toby bolo asi tak všetko.Ešte dva diely a bude klid. ()

Klajondr

Musím říct, že tato epizoda mě zatím nejvíce zaujala, v porovnání se zbytkem série. Konečně se začíná děj trochu propracovávat a vrací se tak ke krásám tohoto seriálu. Bojím se ovšem, že na to je už pozdě. ()

Hellierer

Tak tady se zkratkovitost posledních sérii posunula úplně na jiný level. Samotná epizoda má materiálu, který by se v klidu mohl použít na 3-4 díly. Zde ale bohužel zafunguje střih mohutným způsobem a ke všem důležitým událostem, které se tu stanou, chybí jakýkoliv build-up a jakmile se tedy stanou, tak se stanou víceméně mimochodem. Je sice milé, že to tvůrci chtěli ukončit, ale pokud je toto oběť, tak si tu další sérii mohli úplně v klidu dovolit a já bych byl i radši. Každopádně konec mi dal alespoň malé naděje na to, že to nakonec neskončí tak retardovaně, ale nevěřím tomu. 60% ()

Karp

Myslím, že tu jen někteří zbytečně masturbují. Pro první dva díly jsem neměl velké pochopení, ale bitva s NK nebyla vůbec špatná a hlavně se dnes po skončení první půl hodiny Hra o trůny zase vrátila. Většina charakterů se ve čtvrté epizodě zachovala tak, jak je G.R.R.Martin napsal... Kritizoval jsem jejich úpadek v sedmé sérii a na začátku té osmé, ale jsou zpět nebo alespoň dnes byly. V podstatě každý hate, který je uveden lze poměrně snadno vyvrátit, protože tito jedinci zuřivě sledující každou epizodu, aby pak mohli udělit odpad, zapomínají na věc nahlížet nejméně ze dvou stran. Spoiler: Nejdříve jim nejde na rozum, jak několik lidí ubrání celý Winterfell před nejméně sto tisícovou armádou mrtvých, aby se dnes podivovali nad tím, že polovina armády přežila. Stejně tak o balistovi, již bylo v předchozích sériích pohovořeno, takže opravdu není překvapení, že od doby, kdy přilétl Aegon Targaryen, pár let uběhlo a došlo k určitému vývoji, zatímco draci byli považováni za vyhynulé či zcela neškodné a především náležící vládnoucímu rodu... A tak již drak není tak nezranitelný, jako v minulosti a byly proti nim vyvinuty dokonce zbraně - bingo. No a v neposlední řadě je nutné doplnit, že konec seriálu bude odpovídat i plánovanému konci knih. Jestli tedy někdo žehrá nad tím, co to tam ony postavy dnes začaly vyvádět, měl by si uvědomit, že to dělají proto, aby naplnily plánovaný konec G.R.R.Martina... Překvapení což, hošci. Hodnotil bych dnes za 80% kvůli úvodu, ale z dobrého rozmaru udělím 5*. ()

Jaxx84

RadAK to shrnul víc než výstižně... Idiotství scénáře dosáhlo nového dna. Dokážu seriálu odpustit hodně, ale ne tu kupu nesmyslů, co tam naplkali. Každá jediná postava se chová jak po lobotomii mozku, dialogy jsou na úrovni 5 letého dítěte. ()

ER

Je hodně znát, že nejde o zpracování knižní předlohy G.R.R. Martina, které by bylo více promyšlené. Tady se "vařilo" za pochodu a v podstatě celá 8.série je tvořena povrchněji jen se znalostí základních potřeb k završení konce. Ovšem tvůrcům (HBO) se nelze divit,jelikož kdoví kdy bude kniha dopsána a fanoušci již byli hodně netrpěliví. ()

ŠpetaMarek

Furt to neni v takovych srackach jak Dexter, to ze sou scenaristi kok.ti vystihuje, proc se rozhodli z Arye udelat to, co udelali. Prej proto, ze to bylo necekane a ne ze nejaky lore ci zadostiucineni. Na druhou stranu se jim nelze divit, chtej se srovnavat s Martinem, ale bohuzel u toho moc nepremysli. Me se tento dil docela libil, to ze si tam uz kazda postava dela co chce a teleport upgradovali na rychlejsi verzi uz neresim. At to dopadne jakkoli, z tohodle uz ale nejlepsi rada nebude. ()

Kimkong

Za mě nejlepší díl této série. PO nudných dvou epizodách a totálně zazděné dlouhé noci zde máme, a hlavně v druhé půlce nějaké zvraty. Nejistota na všech stranách co se stane. Společný nepřítel je poražen další zájmy má každý své. Síly jsou vyrovnány a všichni kujou kukle. ()

Solverino

Modrý kód nebo GOT, vyjde to prakticky na stejno, plně se obnažuje totální tvůrčí impotence a neschopnost "tvůrců" tvořit bez předlohy. Jsou to bohapustí kopírovači, neschopní samostatně cokoliv stvořit. Nuda jako prase! ()

Demonn

Za mě rozhodně posun vpřed. Pozoroval jsem opatrný návrat od hrdinského eposu ke starým dobrým intrikám a také k tomu pravému nefalšovanému zmrdství :D. Jen v prvních seriích by nám asi ukázali ...pozor spoiler!!!!!!!!!!!!!!!, jak se hlava Missandei kutálí :D. 85% ()

adamix

Opäť žiadna sláva. Ale tak to dopadne, keď realita zbúra naše očakávania. Vojnová stratégia zlyhala už v minulej epizóde, tu sa všetci hrajú na generálov, ale nikomu to nevychádza (hlavne slepá Daenerys, ktorá má výhľad s drakmi na šíre more, ale nevšimne si celú lodnú flotilu, ktorá po nej začne páliť). Reakcia zvyšných Starkovcov na Jonov pôvod ani nebola k videniu, pričom by bola dôležitá pre ich reakciu, namiesto toho to treba všetkým vykecať i keď na hrob sľúbime, že tajomstvo neprezradíme. Čo sa týka zvyšnej preživšej polke armády Winterfellu (toto skutočne povedali), nechápem, kde bola, keď bolo v minulej časti zrejmé, že prežila doslova len hŕstka ľudí. Polovica epizódy pripomína len suchú telenovelu a ten poondiaty Starbucks kelímok na slávnostnom stole, to je akože vrchol. Jednak je to vtipné, ale na druhú stranu vytáčajúce, pretože si z nás tvorcovia pekne vystrelili, keď nám sľubovali skutočnú profesionalitu, akú sme nikdy nevideli a namiesto toho nám predstavili brak, ktorý potápa celý seriál. Naivne však dúfam, že sa to piatou epizódou konečne zlepší. ()

0verseer

Rozpačitá epizóda. Oceňujem, že sa konečne po dlhej dobe začalo trochu intrigárčiť a postava Varysa opäť nadobudla svoje opodstatnenie. Rovnako tak palec hore za štýlový návrat Bronna na scénu. Bude Daenerys pokračovať v šľapajách svojho otca a podľahne pod ťarchou posledných udalostí šialenstvu ako on? Bol by to rozhodne zaujímavý zvrat, škoda, že séria je už tak značne oklieštená a zrejme všetko bude v závere neprimerane uponáhľané. Na druhú stranu pri toľkých nelogických rozhodnutiach, ktorými nás scenáristické duo v posledných časoch zaplavuje je to možno nakoniec aj dobre. Tentoraz to totiž bolo aj o tom ako loďky drakov prepadli... Nedáva to síce zmysel, rovnako ako to, že Daenerys kladie Cersei podmienky s “hrozivo” pôsobiacou stovkou Unsullied pred bránami mesta, bez toho aby aspoň vyčkala na návrat Jona so severanmi a Dothrakmi. Kde sa akože podiala zvyšná časť tejto armády, z ktorej minimálne polovica mala prežiť útok Night Kinga na Winterfell? To sa akože takmer všetci utopili niekoľko metrov pred brehami Dragonstone? ()

zdenzo

3,5* Standartni dil GOT: vcera byla valka, dneska si o tom popovidame. Bohuzel prestava platit logika rozhodovani, zvlaste u Za boure zrozene ci nenabonzovani plesouna Tyronem ci Cersei nad moznosti zabit nenavideneho bratra nebo zvrat v divne romanci Krasone s Obryni. A misty vse prepada az do komiky (vyhrozujici zbytkova armada Dany o poctech muzu, kteri by mozna tak zvladnuli obsadit Posledni krb), o usmudlanem CGI pred Kingslanding ani nemluve. Emilia Clarke vsak na insta slubuje uchvatny 5. dil, tak ze by snad az tady superfinale? Ptz pres nadseni ze 3. dilu, kdo si dneska vlastne vzpomene na boj s nemrtvymi... ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019