Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

BROKEN_

Po předchozí epizodě, která byla pro mě velkým zklamáním, přichází za mě zatím nejlepší díl závěrečné série. Díl funguje opravdu na jedničku. Scénář není nějak debilní, nelogický, ne, je to skvělé. Tyrion tady dostal po delší době větší prostor, a bylo vidět jak je tahle postava skvělá, kdysi moje nejoblíbenější postava :) . Jsou tu skvělé momenty, které vás budou během sledování bavit. Ať už je to oslava po výhře nad mrtvými, tak budete mít úsměv na tváři. Po bitvě přichází pochopitelně odpočinkový díl. Co se týče závěrečné 15 minutovce, ukázaly nám jak nejspíš by mohla vypadat bitva proti Cersei. Prosím ať Sapochnik tu bitvu natočí výborně! Celkem nechápu tohle menší hodnocení. Zaslouží si to vyšší. ()

Mrkvič

Netradiční první půlhodinka, která se nese v duchu bourání vztahů. Některé bych oželel, ale na druhou stranu proč ne. A není s tím taková historie jak v nějakých holčičích seriálech. Intrikaření je v plném proudu a jsem hodně zvědavý, kam až se vyvine. Hlavně Pavouk má v tomto směru hodně co zvrátit, i když nikdy dřív nebylo předem tolik prozrazování o motivaci postav. No a závěr. Zabíjení draků už holt není, co bývalo. Naopak zabíjení skřetů je pořád stejné. A ač jde o mou oblíbenou postavu, musím říct "bohužel". ()

Eleanor05

Má smysl pozastavovat se nad tím, proč Daenerys nenařídila spálit Greyjoyovy lodě, když byla s Drogonem pár desítek metrů nad nimi? Má ještě vůbec smysl pozastavovat se nad tím, proč se jeden z nejlepších a nejchytřejších seriálů, co byly kdy natočeny, měnil od začátku páté série kousek po kousku ve stupidní limonádu pro teenagery, kde v závěrečné sezóně postavy nejvíc zajímá, kdo s kým chodí a kdo s kým spí? Má ještě vůbec smysl vyjmenovávat všechny chyby, kterých se tvůrci zase dopustili? Nemá. Všichni už na to kašlou. Od scénáristů, přes režiséry, herce, až po kostyméry a rekvizitáře. Sansa má prvních dvacet minut nakřivo paruku a ve scéně s hostinou na Zimohradu je v jednom momentě před Daenerys postaven hrnek ze Starbucks. Kdyby to alespoň střihač pořádně viděl, možná se dal ten hrnek třeba odmazat, když si toho všimli fanoušci po celém světě. Ale, co na tom vlastně sejde? Bez kvalitního scénáře nikdy nenatočíte nic kvalitního a to ani s daleko lepšími režiséry a daleko lepšími herci, než těmi, kteří v GoT zbyli. Pětihvězdičkáři, kteří, zjevně podle jejich hodnocení, viděli jen a pouze tento seriál a nikdy nic jiného, se budou radovat do konce a my ostatní se na to dodíváme ze setrvačnosti. Jsem ráda, že víc sérií nebude. ()

ZeroCZ1233

Hlavním tématem této epizody jsou pochyby o tom, jestli je Daenerys opravdu tím pravým nástupcem trůnu, což krásně vzešlo ve dva skvěle rozhovory Tyriona a Varyse, který je opět ve hře. Události a zvraty byly poměrně pěkné, ale zase s pár nelogickými kiksy. Na druhou stranu je pěkně vidět ta pomalá eskalace šílenství, které se u Daenerys začíná probouzet více a více a ony zmíněné události na tom mají také svůj podíl. Přesto mi stále nejde do hlavy, jak to chtějí tvůrci za ty pouhé dvě epizody vkusně uzavřít. 7,5/10 ()

SamVimes

Nejdřív zasloužená oslava přeživších, nová porce charakterních momentů, a pak už se pozornost obrací zase směrem na jih a k finálnímu střetu o trůn. Z šestice nových epizod na čtvrtou dopadají zjednodušení a dějové zkratky asi nejvíce, ale nijak tragicky. ()

Dagoussek

"S rytířem jsem ještě nespal." Konečně Brienne už není panna. Sanse bych přála aby byla ona královna, Daenerys je mi čím dál víc nafoukanější. A Arya doufám dokončí svůj seznam... ()

shabazza

V 8. serii se scénáristi vážně překonávají v prastarém umění nacpat do 70minutové epizody co nejméně děje. Scénář k této epizodě vypadal asi následovně: Na konci dílu nechť je Dragon queen u Kings landingu a ať má o draka míň. Jo a zabijte nějakou nedůležitou postavu. Dialogy pro zbytek epizody vám napíše moje neteř, která jde příští rok do první třídy. ()

Arkanoid

Väčšinou opäť predvídateľná a nudná strata času, trademark poslednej série, ktorá zráža charaktery postáv. Námorná bitka krátka, ale poteší. Provokácia na konci nesie známku stratégie, nechajme sa prekvapiť. ()

KoRner

Najviac zaujal jasný produt placement Starbucksu, ináč som rád, že sa to už končí a adolescentní písalkovia z HBO nestihnú zruinovať kompletný dojem zo seriálu, ktorý svojho času patril k špičke. ()

Loki_Six

JAIME: Highgarden will never belong to a cutthroat. BRONN: No? Who were your ancestors, the ones who made your family rich? Fancy lads in silk? They were fucking cutthroats. That's how all the great houses started, isn't it? With a hard bastard who was good at killing people. Kill a few hundred people, they make you a lord. Kill a few thousand, they make you king. And then all your cocksucking grandsons can ruin the family with their cocksucking ways. ()

LEATHERFAC

Jen tak přemýšlím, kdo z horkých kandidátů je aktuálně dostatečně silný (duševně i fyzicky) k tomu, aby byl schopný vládnout na železném trůnu. Matka draků se během posledních tří sérií postupně začíná měnit ze sympatické bojovnice za spravedlnost, v afektovanou podrážděnou nevyzrálou fůrii s permanentním PMS, která už má pouze jediný cíl - železný trůn a to za každou cenu, bez ohledu na to, jestli má na něj stále ještě oprávněný nárok. Což definitivně potvrdila způsobem, jakým se postavila k informaci, kým ve skutečnosti je Jon. Ten se pro změnu začíná občas chovat jako pan podpantoflík a tak je vlastně oba dva jejich vztah paradoxně začal oslabovat, oproti logickému očekávání, že z nich bude neporazitelný pár. Oproti tomu spojení Eurona a Cercei se zdá pro oba velmi posilující, na duchu i na těle Dokonce se jim podařilo (jak se zdá) společně vyřešit hlavní nebezpečí jejich nepřátel - což jsou draci. Daenearys je spontánní, občas afektovaná, což ji oslabuje. Cercei je oproti tomu chladná a rafinovaná a nemá prakticky jakékoliv zábrany, obětovat cokoliv a kohokoliv, jen aby dosáhla svého. Euron je v podstatě to samé, takže se k sobě zdánlivě hodí, i když každému je jasné, že v momentě svého vítězství se ho bude chtít Cercei zbavit. Nebo snad ne...? Jinak Šedý červ vypadal docela nasraně, když mu jeho milou vzala ruka Ohařova bratra. Trochu to naznačuje možný závěrečný souboj - aneb kdo sejme Horu. Nebo to bude přeci jen nakonec jeho věčně nasraný bratr? Každopádně v současném nastavení sil, to vypadá spíš na vítezství Cersei, ale to je pravděpodobně záměr tvůrců, aby to tak vypadalo a aby mohl přijít nějaký nečekaný zvrat. No každopádně ať už jakkoliv, doufejme, že nějaké to překvapení opravdu přijde, protože to je to, co dělá GOT tím čím je. PS: Nejlepší dialog Ohař - Araya: To muselo bejt super zapíchnout toho rohatýho sráče. Lepší než umřít... ()

Krabak odpad!

Přesně jak jsem předpokládal...sakra, mohu být scenarista pro "ÉMERICKÉ PUBLICUM" -_- Kecací díl, zakončený neústupností zlé strany...jděte do prd*le. Zlatý Martin, který tuto knihu udělal takovou, že jste se báli číst další stránky. Tenhle Émerický Hoolywoodský paskvil jde fakt do háje! Ač to kecání bylo záživnější jak v druhém díle, tak z principu ti dám nulu! To co Martin udělal v knížkách neočekávané, je v podstatě od 6té serie čistě pre-ÉÉÉmerické, očekávané a určitě zakončené totálním HAPPY ENDEM. I když... Martin těm trotlům dal, jak to má skončit...tak možná konec bude stát za to. Zatím je 8má serie velký hovínko!--->10% ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019