Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

PozorGranat

Problém poslední řady je v tom, že jsme očekávali velkolepé zakončení série, což se u čtvrtého dílu vůbec nezdá. Jakoby díl sloužil pouze jako úvod pro zmíněné finále. Každopádně nejsem nadšen ani zklamán. Díl nabídl nečekané zvraty a výbornou gradaci napětí. Na druhou stranu dějově zbytečné scény trvaly strašně dlouho a ty důležité jen chvíli - za to dávám 8/10. ()

rashaverak

Mene nesmyslne nez predchozi dil, ale jen o kousek. Hned zacatek s hranicemi, jiste se po bitve budou srat s takovymi hranicemi. Snad pro par nejvyssich slechticu ale zbytek jednoduse nahazi na hromadu a spali jak prijdou pod ruku. Chapu ze pro mnoho divaku je to nepodstatna drobnost, no me to sere. Bronnovo antre bylo neduveryhodne. Jamieho odjezd jsem priznam se nepochopil. Jedine co by davalo smysl je ze se rozhodl jet Cersei zabit a chtel ze sebe pred Brianne udelat hajzla aby nechtela jet s nim ale pri hlouposti autoru, kdo vi. Souboj na mori byl vylozene spatny, a nemyslim tim snahu usetrit a bitvu preskocit, myslim tim to malo co jsme videli bylo spatne. Tyrionovo prokecnuti pred piratem o puvodu ditete pritom jak velke logicke diry v sobe serial obsahuje nelze odhadnout, je mozne ze ho nebudou dale rozvijet ale je stejne tak mozne ze to Cersei dostane sezrat. Co jsme se dale dozvedeli ? Ze Emilia Clarke opravdu neni dobra herecka a Kit Harington svym septavym drsnym hlasem pusobi stale smesneji a smesneji. Kdyz proti sobe stoji Emilia a Lena Headey je docela jasne kdo je kralovna a kdo decko s vrnici hrackou mezi nohama. ()

diccon odpad!

Puvodne jsem osmou serii vubec hodnotit nechtel, ale po tomhle dile mi to neda, protoze konec nejvetsiho fantasy eposu na obrazovkach je priserna mizerie. Po tyhle epizode uz to proste napsat musim - od Bitvy bastardu (vcetne) jde GoT do hajzlu. Strasne moc do hajzlu. HBO ji zabilo stejne jako Boardwalk Empire. Co prestali tocit podle knih, zacali tocit podle nejakyho samizdatu pro scenaristy s lobotomii (asi tak 96% vsech scenaristu): postavy se zacaly chovat naprosto nekonzistentne se svym dosavadnim vyvojem, vsichni se utapi v citech a vyhroceny situace resi maximalne debilne, takze je porad musime zachranovat trikem deus ex machina. Posrali jste to? Jone, Daenerys, Cersei? Nevadi, tady mate zivot zdarma! Neporazitelna armada ma samozrejme takovou nepodstatnou slabinku, ze staci zrakvit jejiho vudce a vsichni se rozpadnou. Vrchol originality. To jeste nikdy nikde nebylo. Rozhodne ne v Panovi prstenu, Star Wars, Edge of Tomorrow, Avengers (ani v jednicce ani ve dvojce!), Wonder Woman nebo v Justice League... Kdo by vymyslel neco komplikovanejsiho kdyz staci kouknout do toho tajnyho samizdatu pro kreteny a vytahnou jakykoliv tisickrat ohrany klise. A v tyhle utahany nelogicky, soap-opera epizode se to uz projevuje naplno. Piss off. ()

MovieMan7

Pokud mám toto brát jako přípravu (tzn. ve srovnání s druhou epizodou), dávám 5*, mnohem více vtipu, mnohem více nečekaných momentů (Bronn, Euronův útok) a finální "Dracarys!". 90% ()

Hora1000

Už je to tak trochu trapné. Draka trefíte, jak prd a je po něm. Potom, ale když se zbývající drak válí na zemi si ho nikdo nevšímá. Cersei, největší bezcharakterní svině má možnost bez problému zabít všechny své hlavní nepřátele a neudělá to, hmmmm... Logika jde do kopru a já už jen útrpně čekám na úplný konec. ()

GejmronCZ

Daenerys si opět bere topovej konec, celá ona. Hned teď bych se podíval na další díl, protože to je mega otevřený, ale vzhledem k tomu, že chci taky trochu spát, tak až ráno. Doufám, že uvidím Sersei hořet v dračích plamenech, nebo že jí Daenerys sama zabije, to by byl super konec. Uvidíme jakou roli tam ještě zahraje Jon alias Egon....stejně mu budu říkat Jon, líbí se mi to mnohem víc. ()

Ironhead

Tohle je čím dál horší. Tady už nedává smysl vůbec nic. Ještě nikdy jsem se necítil při sledování GoT většinu epizody vyloženě trapně, až dnes... totální scénáristické dno. :_( Logiku děje, taktiky, cestování a vůbec snad už nemá smysl řešit, ta prostě není, trapnost a klišé ve většině dialogů člověka tluče po hlavě na každém kroku. Smutné zakončování, kdysi vážně kvalitního seriálu. :_( Krom toho sever pod vedením odrostlejších dětských herců, kteří většinou nejsou dobří herci, už není ten drsný sever pod vládou Seana Beana a opravdových chlapů, teď to má na severu atmosféru spíš Stmívání a podobného teen braku. A já prostě nemůžu předstírat slepotu a hluchotu a dávat vysoká hodnocení jen ze setrvačnosti a tomu, že kdysi na počátku byl ten seriál inteligentní a dobře napsaný i zahraný. Nevím co plno lidí myslí tím, že staré GoT je zpátky, ale ne opravdu není, sice tam nějaké náznaky intrik byly, ale nejsou vůbec chytré/vychytralé, propracované a uvěřitelné spíš jsou tak trochu násilné a jsou často i proti logice dlouhého budování charakterů. Po čvrtém dílu téhle serie se mi první dva díly zdají najednou o nemalý kus lepší než jsem je vnímal doteď :_) btw... strašně mě baví komentáře zaslepených fanboys o tom, že ten kdo ve scénáři nedej bože pozná plytkost až hloupost, je zakomplexovaná nula, protože tomu scénáristickému braku posledních dílů nedal plnou palbu :D Nebo, že když nenatočil sám něco lepšího nemá právo kritizovat... ale on člověk sám nemusí být špičkový kuchař, aby poznal že mu jídlo nechutná nebo že je dokonce zkažené ;) ()

JoKKeR

Vyborny dil ktery nam dal vzpomenout na to co mame na tomto serialu tak radi,neustale pletichařeni a nejistota z vecich pristich, za normalnich okolnosti by mel tento dil vysoko pres 90 procent, jenze vetsina uz zanevrela a davaj nizka hodnoceni ktera absolutne nevystihuji kvalitu dilu.. Proto nepocitam ze by zbyle epizody ac svou kvalitou muzou predcit daleko lepe hodnocene epizody tady na csfd budou mit svorne mensi hodnoceni nez by tomu bylo v minulosti. Je to skoda.. Tvurci se hold nemuzou trefit do gusta vsem fanouskovskym predstavam co si za ty roky vysnily.. Nejlepsi komentař:Muruk Uz se tesim na pondeli ()

Wolves_dreaM

Učebnicoví úkaz toho, jak mainstream, peníze, smlouvy a příšerná masa, převáže amerických po prvoplánové emoční senzaci toužících fanoušků, naprosto rozdupalo a ve víru extrémní nelogičnosti pohřbilo jeden z nejkomplexnějších a nejlepších seriálů vůbec. Nemluvě o podupání geniálního, knižního fantasy románu. Něčím, co působí jako předražená peruánská telenovela, zasazená do světa George R. R. Martin. Ale věřím, že velkou část fanoušků, pro které je tento seriál už několik posledních sérií točen, bude velice potěšeno a svůj účel to naplní. 1 hvězda jen z nostalgie za fenomenální, první čtyři série. ()

paddy35 odpad!

Tolik prvoplánových a nucených scén jsem ještě pohromadě neviděl. Každý díl tak připomíná nákupní seznam, kdy si tvůrci oodškrtávají položky, které by měla osmá série obsahovat nehledě na kostru příběhu, univerzum Hry o Trůny samotné, základní logiky či vůbec vhodnost jejich výskytu v daném místě, čase a bodě. Tohle je příšerný guláš a doufám, že Martin dopíše šestý díl co nejdříve, abych mohl opět hltat dílo, které mám tolik rád. Tohle je fantasy seriál, ale není to Hra o Trůny. Ta definovala vlastní pravidla, co se daného žánru týkalo, ale prozatimní čtyři díly spíše připomínají narychlo uvařený fanfiction, než-li opravdové Západozemí. ()

Judhisthira

Celá řada je velmi nedůstojným vyvrcholením slavného seriálu, a těžká rána do palice starým fanouškům. Je to slabší mainstream pro celou rodinu. S kolísavým scénářem, s mnoha korektnostmi v rámci diktátu doby. Friendly úsměvné momentky / tlachání postav naprosto o ničem. Hotová fantasy marvelovka. Je mi jasné, pro jaké publikum se zde točilo. Také zamrzí nedostatek silných scén. Ani ti herci už nejsou co bývali. Evidentně šlo dolů vedení herců. Věrohodnost chování postav rovněž skřípe, kašle se na budovaný vývoj v předešlých sériích. Prostě téměř vše, čím se seriál proslavil, je pryč. Byl tam opravdu původní tvůrčí tým? Obrovský rozdíl oproti starým sériím (schválně jsem si pustil komplet staré série pro srovnání). Je to jiný seriál se stejnými postavami, pozor na to a nenechte se zmást. A ten nechutný a hlavně záměrný product placement, ve středověky laděném seriálu toto? :D Hanba mluvit, to už je smradlavá komerce. Pouze velkou bitvu o Zimohrad považuji za slušnou nabušenou podívanou. A když budu mírný, tak snad i poslední díl. Ale když to vezmu žánrově zeširoka, tak to už i Vikings mají větší koule a filmařské kvality, o fantastickém Last Kingdom nemluvě. Moc mě mrzí, že to tak dopadlo. Tak co, získá poslední série nějaká ta předem domluvená ocenění, abychom se pousmáli? ()

HennessyVSOP

Ne, Benioff a Weiss opravdu bez předlohy neumím psát, obávám se, že toto dopadne špatně. Na druhou stranu oceňuji, že to nespěje do původně očekávaného prvoplánovaného konce, jenže pokulhává jak logika, tak gradace. ()

zurivymlok

První dva díly osmé série bylo užvaněné nic (až na pár scén), třetí díl byla naprostá zombie sračka, po které chodci působí jen jako vedlejší postavy, kterých se bylo potřeba zbavit, a John Sníh působí jako strategický imbecil, tak čtvrtý díl je návrat k tomu skvělému - houstnoucí napětí mezi postavami, nečekané zvraty, a postavy jsou konečně opět stavěny před nelehká rozhodnutí, což je věc, která se v posledních sériích více méně vytratila, protože se vyprofilovali ti "hodní" a "zlí", ti, kteří mají umřít a ti, kteří mají přežít. Nyní to opět vypadá, že si nejedna postava bude muset ušpinit ruce. Tentokrát jsem spokojený, takže tvůrcům odpustím i tu podivnou scénu s Bronnem. ()

Bumkybunny

Tak po tomhle dílu nevím, jestli mám brečet nebo křičet nebo co sakra, protože fakt netuším, co se bude dít dál. Všechno to, co minulému dílu chybělo, tenhle měl. A ještě mnohem víc. Protože tenhle seriál prostě není o přežití apokalypsy, ale o intrikách, vývoji postav a především o hře o trůny, která se teď teda mega rozjela. Některé postavy mi dost zlomily srdce, ale tak nějak pořád doufám, že to nebude tak zlý :) Těžko říct, jestli se dalšího dílu víc bojím nebo se na něj těším. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019