Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

st.verka

Obzvláště povedený animáček, místy až dojemný, kdy ten největší padouch na světě podlehne kouzlu roztomilých holčiček a dá se na správnou cestu. Správní byli ti robotíci ve tvaru pouzder z kindervajíček. ()

kinghome

Co to mělo bejt?? Všude jsem slyšel samou chválu a bylo to příšerný!!!! Ok možná jedna hvězdička za liliputy a druhá za to, že jsem se párkrát pousmál! Pro mě obrovské sklamání! ()

karlik4801

Není to jen o mlácení se a o potřebné agresivitě, tak jako tomu je poslední dobou u animovaných filmů. Mimoňové jsou dokonalé a vtipné příšerky, je to nápadité, animace průměrná. Zábavná podívaná, nejen pro mladší generaci. ()

A.L.E.S.

Já, padouch aneb jak se žije padouchům v současnosti. Dalo by se říct, že je to nahlédnutí do nitra zloduchova života, protože pořád se díváme na klaďase a superhrdiny, ale nikdy jsme neviděli, jaké radosti a starosti (mířím na tento film) záporáci mají. I když je to animák, skvěle se přitom pobaví i leckterý dospělý - ti, kteří ještě v sobě mají trochu toho dítěte i ti, kteří se chtějí pobavit. Neuvěřitelně roztomilí jsou žlutí TicTac, kterým sice není rozumět, ale z jejich gestikulace a zvukových projevů pochopíte všechno. I když dabing hodnotím jinde, zde ho musím pochválit nejvíc. Výběr rolí nemůže být lepší. ()

Sokkk_y

Ale proč ne... Universal přišel zase s něčím novým, tentokrát se žlutými hihňajícími mimoňi a typanem, co se snaží překonat idiota v teplákovce (nebo to fakt bylo pyžamo?). Důležité je, že každá věková kategorie si v příběhu najde své. Děcka v tom vidí zábavu, dospělí dokonalou antikoncepci v podobě třech holčiček, které, na to, že vyrůstaly v děcáku, se chovaly pomalu hůř než Dudley Dursley. Proč ne, mně se to líbilo. ()

Lachtaan

Jeden z nejosobitějších a nejneotřelejších animáků vůbec. Když jednička vyšla, tak jsem ve svých 10 letech pochopitelně žádný boom nezaznamenával, ale úplně první příchod mimoňů musela být ohromná pecka. Když si chci opravdu odpočinout, tak si v televizi dopřeju kterékoli jejich dobrodružství. ()

Maki89

nemozem si pomoct, ale tento animak strasne onicom... animacia priemerna, vtipky by boli fajnm ale... nosny dej dobry napad, keby vynechali tie 3 male dievcatka a to ako Gru pocas filmu zmakne... ale hold americka klasika... jedine co ma akotak na filme bavilo boli mali zlti pomocnici, ti boli podareni... 4/10 ()

ivan bohatyr

Pěkná rodinná pohodovka se spoustou srandy a hrubejma žlutejma skřitkama, ale je to prece jen pro děti a zkušenější divák to tolik neocení, přesto si tento film zaslouží pozornost. ()

oveckaoa

Boží animák mě se to líbilo ještě více jak podobně žánrový Megamysl p.s. srovnáváním s takovou sračkou jako je Horton je úplně mimo. P.s. jednorožec válí Že je tak chlupatej :-) a pohádka o třech koťátkách je mazaná :-) ()

terunka003

Vtipné, emotivní, veselé, pozitivní, kreslené. Tak to bylo vážně super! Vtipné a svižné. Děti sladké, až jsem na konci uronila slzu. Vážně milý kreslený filmeček. ..ale mimoňové byli nejhezčí.. ()

July

Film zklamal mé očekávání; byl nudný a i na animák určený primárně pro děti velmi předvídatelný. Navíc plný moralistických pouček, které se dají shrnout do jedné věty: Děti jsou na prvním místě a dospělí by se jim měli podřizovat, i když jsou vypočítavými ratolestmi vydíráni. Kdybych byla v cílovce, asi by mě Já, padouch bavil, ale obávám se, že pro kohokoli nad jedenáct nebo dvanáct to bude ztráta času. ()

BoncheR

No dobre. Tak dám tie 4*. Ale je to skôr spodná hranica štyroch hviezdičiek, než tá horná. Takéto "rozprávky" stoja na tom, že v nich je nejaká postavička alebo postavičky (v tomto prípade tie žlté tiktaky :D ) a tie majú na svedomí väčšinu vtipov a srandičiek. Úprimne som už videl omnoho lepšie animované filmy a toto síce nie je zlé, ani som veľa nečakal, ale chýbali tomu trochu... ehm... grády. Inak celkom pozerateľné. (Hodnotenie: 70%) ()

tnp101

Bohužel musím začít na negativní vlně. Napodruhé, s ročním odstupem, jsem byl unešen o poznání méně, což se u „top“ animáků neprojevuje ani po nespočtu projekcí. Stále však platí, že „Já, padouch“ představuje příjemný animovaný film, u něhož se více či méně pobaví každý napříč celým věkovým spektrem. Tematicky velmi podobná „Megamysl“ sice vyrukovala s výrazně dospělejším humorem, netvrdím však, že zde se budou smát nahlas pouze děti. Většina gagů je totiž natolik infantilních, až jsou k smíchu a autoři navíc tu a tam vyrukují s opravdu povedeným „inteligentním“ vtipem, který nejspíš malé publikum zcela, či vůbec nepobere (zamaskovaná pyramida, jeden z následků zmizení Měsíce, Gru-ray apod.). Animace moderní, moralizování v normě a celkově nadmíru roztomilé, škoda jen toho syndromu jednohubky. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A už jsme zase u toho. Co psát o audiovoziální stránce moderního animáku na Blu-ray, aniž bych se opakoval? Nejspíš nic, takže to vypadá, že si minimálně tu obrazovou a zvukovou část recenze hezky obšlehneme z učebnice o pravidlech referenčních kvalit. Přepis je tentokrát prezentován v originálním „vyplněněném“ 16:9 (resp. 1,85:1) a boduje ve všech aspektech. Od čistě technických parametrů záznamu na disku, přes výtečnou ostrost, dokonalou drobnokresbu (především textury představují něco, co se nevidí každý den), nádherně pestrou barevnou paletu, úžasnou stínokresbu, černou, kontrast i hloubku, to všechno v křišťálově čisté podobě bez doprovodu jakéhokoli zrna, šumu, či komprese a jí podobných nešvarů. Jen pro doplnění, i přes zmíněnou bezchybnou ostrost působí výsledný celek jemným dojmem. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER je pak dalším senzačním materiálem referenčních kvalit. Výtečná dynamika zaručuje agresivní výbuchy i do nejmenšího detailu prokreslené detaily, pečlivě se věnuje všem dostupným kanálům a ve studiu nahrávané dialogy snad ani nemůžou znít lépe. Prostě paráda! Česká stopa je na disku zaznamenána v DTS 5.1 a zvukově se až na pár konkrétních okamžiků vyrovnává originální vysokodefiniční stopě, což lze aplikovat i na samotný dabing. Jiří Lábus v hlavní roli je opravdu vynikající. Nyní se dostáváme k bonusům, které započneme „Gru-módem“ nabízející začlenění „minionů“ přímo do sledovaného filmu. Je tu i pár kraťoučkých dialogů, povětšinou jde však pouze o nějaké to zamumlání, či hraní si s obrazovkou, takže určeno především dětem. Následují tři povedené čtyřminutové krátké filmy s „miniony“ v hlavní roli, dále 15 minutovka o hereckém/hlasovém obsazení, kde se nikdo nezmůže na nic víc než komentování konkrétních scén z filmu a jiné kecání o ničem. Podobně na tom pak je i tříminutovka o hudbě, která následuje. Dále tu máme hru, ve které si děti naučnou formou zopakují něco málo o historických památkách a postaví vlastní raketu a v následující fíčuře je čeká pět (pravých) receptů na výrobu sušenek. V další tříminutovce se dozvíme něco málo o způsobu spolupráce tvůrců rozesetých po celém světě, pokračujeme dvěma krátkými ukázkami na hry podle filmu a nakonec nás čeká alespoň jeden bonus s větší informační hodnotou, tedy audio-komentář režisérů za občasného doprovodu „minionů“. Všechny bonusy jsou prezentovány v HD a s jejich českou lokalizací se to má následovně: všechny fíčury bez titulků kromě „Gru-módu“ s anglickými, stejně tak audio-komentář, k němuž jsou k dispozici také pouze anglické, krátké filmečky s titulky i dabingem a „making of…“ videa s českými titulky. Jak přídavné materiály zhodnotit tedy opravdu nevím. Na jednu stranu je jasné, že jsou určeny především dětem, to by však v tuzemských podmínkách museli být všechny vybaveny českou lokalizací, jinak moc velké uplatnění nenajdou. Film je u nás v HDčku dostupný v netradičně vysokém počtu edic. Jednak tu máme tu nejzákladnější s obyčejný Blůčkem (tu recenzuji), v té druhé vedle něj najdeme ještě ten samý film na DVD a nejluxusnější edice v sobě nese 2D i 3D Blu-ray, které prý disponuje úchvatným prostorovým efektem. Jakou edici si tedy pořídíte, záleží čistě na vašich preferencích, jistý je ovšem fakt, že koupí jakékoli z nich neuděláte chybu. Bonusová nabídka sice nenadchne, ale ta audiovizuální určitě. Lepších 70%. () (méně) (více)

Kmotr76

Já padouch mě ničím nezaujal. Příběh je plný klišé a i fórky mi přišli nic moc. Prdění a krkání mimoňů na tom nic nemění. ()

geklon

Hroooooooozně slabý. Nefunkční příběh s naběhlými žílami co kornatěj a už na začátku je vám jasný, že tohle do konce někdo nepřežije. Mimoňové jsou fajn. ()

Pavlínka9

Mimoni si získali téměř celý svět :) To se rozhodně upřít nedá :) Takový malinký dementi, kteří jen tím, že vysloví slovo "Pačka", mají všechny v hrsti :) A já jsem mezi nima taky :) Konečně jsemen t film viděla - s několika odklady a těším se na pokračování. Je to klasicky padoušský, ale vtipný, roztomilý, záludný a hlavně zbožňuji na začátku tu mluvenou část písně, kterou bych mohla poslouchat stále dokola :) Všechno, co v tomto filmu je, je super :) Mrtvý pes opravdu nebude dělat hromádky, tři koťátka - příznačné ;) a krabice hanby :D :D ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav