Earl_23

Druhé Příšerky (fakticky teda vlastně první) jsou vážně povedené. Upřímně jsem čekal velký pokles kvality, ale finále jsem byl nadšený a dávám silné čtyři hvězdičky. Sice Univerzita místy maže vztahy postav v původním díle, ale nakonec se s tím scénáristé dobře popasovali. Sice Univerzita už není tak vtipná a nápaditá, ale pořád je se na co dívat. Po delší době mě Pixar opět nadchl. A scéna s relaxační hudbou dostala do kolen ;). Velmi dobré! ()

Lucasion

Koukám, že disneyovské pravidlo dvojek se může vztáhnout i na Pixar. Ovšem ne vždy, mnoho dvojek od Pixaru se mi líbilo. Toy Story, Hledá se Dory. Ale je fakt, že takový Raubíř Ralf dvojka byla pro mě nuda. Univerzita pro příšerky je zábava, je to vtipné. Ve výsledku, ale ne natolik, aby mě to vlastně bavilo celou dobu. Najde se mnoho zábavných scén a gegů, ale je mi jasné, že si je nebudu pamatovat tolik jako u jedničky. Navíc tohle prostě s porovnání s jedničkou výrazně ztrácí. Škoda, na mě tenhle film moc nefungoval. (50 %) ()

ScarPoul

Po všetkých tých autách a lietadlách príjemné spestrenie. Je fajn vidieť starý známy tým nanovo. Spojenectvo, ktoré dodávalo dynamiku pôvodnému príbehu sa tu pomaly formuje a vytvára sa jedno z nezabudnuteľných priateľstiev na poli Pixarových filmov. Synopsa je veľmi jednoduchá a okrem pútavých nápadov, film vlastne ničím neprekvapuje. Mne ale osobne ulahodil peknou myšlienkou. Tá bola nenásilne prezentovaná a v konečnom dôsledku fungovala tak ako má. Po dopozeraní som mal výborný pocit. Jasné, že sa všetko dá. A neexistuje len jedna cesta. Možno trocha klišé, ale na tých sa stavajú tie najlepšie príbehy. K dokonalosti tomu chýba naozaj málo. Ale čo sa týká animákov radí sa to k tomu najlepšiemu čo tento rok vzniklo. A som rád, že som si to pozrel až teraz a nie vtedy keď to vyšlo. Tento večer sa k tomu výborne hodil. ()

6thSun

Kéž by Disney nikdy nekoupili Pixar. Nebo jak jinak si vysvětlit kritický úbytek osvětové vtipnosti a chronický nárůst podbízivé infantilnosti? ()

Tommassi3

"Ty jsi vážně sbíral kartičky ??" - "Jasně !! Mám jich čtyři sta padesát !!" - "Já jich mám šest tisíc, ale čtyři sta padesát je taky dobrý.." ;) ()

Lacike

Pokračovanie dokonalej jednotky bolo pre mňa veľkým sklamaním. Jednak sa mi vôbec nepáčila zápletka a ani medzi Mikeom a Sullym to už nefungovalo tak dokonale ako minule. Keby neexistovala jednotka, tak by som tomu dal neutrálne 3 hviezdičky, ale vzhľadom na to, že to pokazilo dojem zo skvelej jednotky, tak dávam sklamané 2*. ()

BoPo

Příšerky s.r.o. radím medzi najlepšie animované filmy aké som kedy videl. Preto som dlho odkladal túto dvojku, ktorá je prequel. Priblížiť sa skvelo fungujúcej chémii všetkého a všetkých, je totiž nadľudský výkon. A ten sa teda nevydaril. Opäť to má tú svoju nestarnúcu a skvelú animáciu. Opäť je tu stará známa dvojka. Pokrivkáva to na dvoch skutočnostiach. Po druhý raz svet plný strašenia a jeho princípy nezaujmú ako u premiéry. Ale čo je horšie, už tu nie sú emócie, ktoré by Vás čapli. Dobrý animák o kamarátstve, ktorý má však priveľmi ľahko zameniteľný príbeh. Nahraďte príšerky obyčajnými zvieratami, ktoré budú spoznávať hodnotu kamarátstva a tadááá. Pre fanúšikov S.R.O. fajn doplnenie informácií, bez ktorého sa však zaobídu. Slimák bol samozrejme super a je predobrazom pre leňochoda...veď viete odkiaľ. ()

Terva

CITÁT - Jednou ze mě bude strašák.............. Nic nového nám tu tvůrci nepřinášejí a povedla se jim oživit stará klasika. Příběh jenž se odehrává dříve než první film. Příběh u kterého se nebudete bát nám vypráví prvotní setkání Mika a Sullivena. A kdo viděl díl první nebude překvapen, jak tento příběh končí. Tak že spíše taková nenásilná rodinná oddychovka. Ale nebojte i dospěláci si zaječí. CITÁT - A co třeba začít třídit poštu místo strašení?................. Billy Crystal namluvil Mika Wazovskiho a John Goodman namluvil Jamese P. Sullivana. Vydržte závěrečné titulky, je tam ještě malý štěk. ()

JohnCZ

K mému překvapení hodně zábavné pokračování, které možná nepřekvapí příběhem, ale pobaví pohodovou soutěživou atmosférou, prostředím americké vejšky a trefným finále v lidském světě, kde film hororově potemní. Samozřejmě v rámci možností animáku pro děcka. Dějově to sice neohromí, v zásadě je to vysokoškolská buddy komedie bez sprosťáren, ale zbytečné mi to též nepřijde. ()

Padme_Anakin

Kreativní jednoočko mě opětovně pobavilo a rozesmálo. Opuntíkovaný bezchybně ztělesnil mou privátní představu o tom, jak se korektně postavit ke studiu. A kudlanka děkanková ve mně pravidelně probouzela respekt každým rozpětím svých křídel. Kouzelná roztomilotina. ()

liquido26

Tento sequel nebo spíše prequel mě rozhodně nezklamal. Mike a Sully jsou stále vtipní, animace taky super a hezky je přiblížen i ten podivný svět amerických vejšek a těch debilních bratrstev a sesterstev a jejich barevných bundiček. Ještě že tady nic takovýho nemáme :-) ()

El Pistolero

Možná ještě o něco lepší než už tak skvělá jednička, Pixar ještě rozhodně není mrtvý. Příběh i vtipy na top úrovni, Wazowski se Sullivanem opět geniální. Určitě animák roku a jeden z nejlepších filmů v tomto žánru, který jsem viděl. ()

corpsy

Netuším, či Pixar mal málo talentovaných tvorcov, ktorý toto stvorili ( čo si osobne nemyslím ), ale pripadá mi, že to všetko je len na silu, len aby to bolo. Jedna z najmenej vtipných a najnudnejších produkcií tohto štúdia, čo je naozaj veľkým prekvapením. No, nie každý deň je nedeľa ( či sobota ? ). ()

PauloZ

Neni to už tak originální a "překvapivé" jako 12let (neni možné, jak to uteklo) stará jednička, ale rozhodně je to zábavná animovaná podívaná, která mě osobně nenudila ani chvilku. Je škoda, že příběh jde v podstatě velmi stereotypní cestou, čehož se jednička bravůrně vymanila. Ovšem ten svět příšerek je tak květnatý, barevně a tvarově rozmanitý a hlavně zábavný, že mě opravdu skvěle bavil i přes tu přímočarou, tradičně profláklou, dějovou linku. Rád jsem se na to podíval, usmíval jsem se celý film a hlavně mě postavičky Mike a James opět dostaly. Závěr v reálu je parádní zakončení... ()

paulieM

Moc se mi líbí styl jakým příšerky fungují. Vůbec sám nápad jejich světa a rozdílnosti mezi jednotlivými příšerkami tvoří základ pro určitou originalitu mezi jinými animáky. Navíc si divák brzy najde cestu a sympatie k ústřední dvojici a zajímá jej tedy jak to celé dopadne, taktéž hlavní záporáci jsou vykresleni velmi dobře. Co bych MU vytknul, jsou tradiční klišé, jako např. přechod vnímání bratrstva OK od absolutních nul k megasuperstárs, a to díky nějaké motivační formuli od Mikea, která je nakopne, občasná nevěrohodné motivace postav (machýrek Sullivan se kaje za svůj zločin a "bojí se") a tak dál. Nezapomeňte na potitulkovou scénu. ()

stiw

Kdo najde Pizza Planet auto? Osobně se mi to velmi líbilo, Art byl nejlepší, ale o první díl to bylo o trochu slabší. ()

Tryskomyš

Už jsem na to asi stará. Je to blbina, vymyšlená. Ale pro děti dobrý. Ani jsem nepoznala, že je to vlastně pokračování Příšerek s.r.o. Ty se mi tenkrát celkem líbily. ()

FFilipCZ

"We scare because we care". Tímto povedeným nápisem na budově začíná pokračování úspěšného a mnou oblíbeného animáku Příšerky s.r.o. Jen nějak nemůžu přijít na kloub tomu, jestli to je šikovná návaznost na první díl za pomoci synátorů z rodin Sullivanů a Wazowských, kteří nastupují na Vysokou školu - fakultu strašení a nebo to je prequel k prvnímu dílu a my se teprve seznamujeme s hrdiny Příšerek s.r.o. Ať tak či tak, povedlo se. Celý život a dění v univerzitě je perfektně a věrohodně ztvárněn. Příběh je poutavý a zábavný. Při trénování "scary fejsů" jsem se mohl potrhat smíchy. Sečteno podtrženo, hodně silné 4*. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013