Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

herr_carter

Ano - asi je to taková trošku rozšířená cestománie po Japonsku, ale s přimhouřením oka se mi celkově celá kostra filmu líbila - a hlavně potitulková příprava na poslední X-meny byla jednoduše dokonalá..............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Circumscriptor

Škoda, že som sa na tento film aj tešil, lebo som najprv videl časť Top Gearu, kde bol ako hosť Hugh Jackman a bola tam na Wolverinea upútavka. Bohužiaľ, celé to prostredie Japonska mi príde ako nejaký lacný trik na diváka a celý film mi až taký sympatický neprišiel. Ale zase sa na to pozerať dá a nepôsobí to až tak vtieravo. ()

anaxtal

Kdyby mohl celý film stát na hlavním hrdinovi, byl by úžasný. Leč i hlavní hrdina potřebuje smysluplný příběh, do kterého má být zasazen. Ten zde poněkud schází, což je škoda. Velmi mile mě potěšila Rila Fukushima, která se nepodobá klasickým hrdinkám, co v komiksech míváme. Ale i tak 40 %. ()

Chipsonator

Už šesté setkání s Loganem mám za sebou. Známe se od roku 2000 a za těch dlouhých 13 let se u mě vypracoval k statusu nejoblíbenějšímu komixovému hrdinovy, a to především díky skvělému představiteli téhle role Hugha Jackmana, který se nenarodil pro tuhle roli ale tahle role se narodila pro něj. A jakže je na tom Wolverine alias Hugh ze svou druhou sólovkou z Japonska? Jedním slovem skvěle. Japonsko, přesně tohle Logan potřeboval po kritizovaném Origins. Japosnké prostředí je svěží a vizuálně to vypadá přenádherně. Logan se tentokrát utká Yakuzou a Ninji, a musím říct že osobně nechápu výtky k akci, jelikož hned první akční scéna na pohřbu je hotový orgáč kdy se mi chtělo brečet štěstím. Navíc jsem si zde našel novou Japonskou lásku. Yukio. Tahle postava mi sedla jakožto Loganův bodyguard opravdu skvěle a Rila Fukushima ji skvěle zahrála. Co se týče příběhu, tak je tady na tom nové Loganovo dobrodružství mnohem lépe než v Origins. Logan se vyrovnává ze ztrátou své milované, poznává novou kulturu, poznává jaké by to bylo být smrtelným a nachází důvod proč býti opět Wolverinem. Příběh je svěží a především díky Japonské kulise baví. A hudba? Úžasné, tomuhle snímku sedí jako adamantium do Wolverina. Ale přesto musím vytknout jednu věc. Finále. Ně že by bylo špatné, ale je takové těžkopádné a akce v něm nevyvolává takový pocit uspokojení jako akce na pohřbu nebo v rychlíku. Tuhle výtku, však mohla napravit scéna, s ninji která byla v trailerech, ale bohužel do filmu se nedostala a my se jí dočkáme až na blu-rey. Škoda. Mohlo to být pět hvězd bez debat. Tahle to budou silné čtyři hvězdy, hodně silné. No a až vyjde blu-rey tak možná se půjde na těch pět. 85% PS: Filmem roku 2014 budou nepochybně X-Meni! EDIT: Prodloužená verze která je trochu krvavější a obsahuje tu slavnou trailerovou scénu bitky s ninjama je za mnou a já tu pátou hvězdu nakonec přihazuji a to i kvůli tomu jak je tenhle film škaredě podhodnocený. EDIT2: 65% Vážně lidi? Vážně to má horší hodnocení než Origins? Ale no ták. ()

Sajuska1991

Pecka !!!! Moje první ochutnávka Xmenovskýho kousku (klidně mě ukamenujte, nevěděla jsem kdo je ten pán s nožema v rukách :-D ) a určitě né poslední, jelikož byla naprosto labužná ! ()

HiddenDragon

[Extended ver.] Musim uznat, ze pri dalsim zhlednuti uz jsem si vice vsimal nedostatku, takze pravda z mutanti serie je tohle slabsi kousek (nakonec ale necham puv. hodnoceni z kina). Hlavnim puvodcem toho je podle me stopaz. V pohode v tomhle pripade staci asi kinoverze, protoze extended je o pul hodiny delsi nez "Origins" (2009) a je to znat. Jsou zde opravdu dlouhe pasaze, kde se jen mluvi a nic nedela, coz je u akcniho filmu spatne. I mutantu tu je poskrovnu a nebyt Jackmana, tak je to snimek odsouzeny do propadliste dejin. Nastesti Hugh ma charismatu kyble na rozdavani a je tu asi nejnamakanejsi, co jsem zatim videl. Az jsem ho podezrival, ze mu ty vystouple zily nejak digitalne nafoukli :) Dej se toci kolem Japonska a klanu Yashida, jehoz hlavnimu predstaviteli kdysi Logan zachranil zivot. A tak se z Kanady, kde dela samozvaneho ochrance mistni fauny, presouva do Tokia, kde bude naopak ucit yakuzu, ze blizka setkani s jeho drapy nekonci happyendem :) Pribeh cerpa pomerne dost z komiksu dua Claremont/Miller z r. 1982. Vzhledem k serialovemu pojeti X-Menu je ale upraven a stava se jakymsi spojovnikem mezi starou serii a "novou tridou". Navazuje primo na "Last Stand" (2006), kde byl Logan nucen zabit Jean, z cehoz ma neustale nocni mury. Zaroven vsak dotacka v titulcich predznamenava "Days of Future Past" (2014). Bohuzel kiksum se nevyhli, takze mi neni moc jasne, jaktoze se opet objevuje P. Stewart. V "Last Stand" ho totiz Jean zabila a v dotacce se jen objevilo, ze svou mysl prenesl do jineho tela neznameho pacienta, o kterem se ve filmu mluvilo. Potud vse komiksove OK, ale jak se z ciziho cloveka stal opet Stewart, to je holt zahada...mozna ze nejaky mutant se schopnostmi "plastickeho chirurga"? :) No kazdopadne "Wolverine" je takovou solovou vlozkou, ktera by mohla byt akcnejsi a sviznejsi, i kdyz na druhou stranu ocenuju krvave efekty Rkoveho razeni, protoze vsechny predchozi dily X-Menu byly az moc kids-friendly, coz Wolverine neni ani nahodou - staci si zahrat treba videoherni zpracovani predchoziho "Origins" a pochopite tu slavnou vetu "...to, v cem jsem nejlepsi, neni nic hezkyho." :) No...tato hlaska zde ale znovu nezazni, tu uz rekl prave ve snimku z r. 2009 ;) ()

Pyth

Kdyby to nepatrilo do Xmenovskyho universa, tak bych to hodnotil nejspis kladneji, ale takhle sem mel pomalu problem i se trema hvezdama... Da se rict, ze nejzajimavejsi z celyho filmu pro me byla potitulkova scena. Potencial ma Rosomak obrovskej, ale zatim ho niukdo nedokazal naplno vyuzit. Skoda ()

charlie_ando

Bohužel neznám komiksovou předlohu, takže moje hodnocení nemůže být plně objektivní, ale co jsem pochopil tak se tvůrci kvalitám grafického románu moc nepřiblížili. Velkou škodou je, že u projektu nezůstal talentovaný režisér Darren Aronofsky, který ho předčasně opustil. Mohli jsme tak vidět určitě úplně jiný a troufnu si říct lepší film, ale neplačme nad rozlitým mlékem. Co nám naservíroval náhradník James Mangold z režisérské sesle? Druhá Wolverinova sólovka mohla být o hodně lepší a nedosahuje kvalit adamantiového ikonického hrdiny. Vsadilo se v ní na psychologii postav, ubralo se na akci a největší sázka šla na střet cynického mutanta s tradicemi svázaným Japonskem. Japonské kulisy jsou atraktivní a v našich krajích vcelku neokoukané. Na rozdíl od nekoukatelné roztřese kamery, za kterou se postavil Ross Emery. Prostě mi to celé přišlo, jako by se Logan ztratil v překladu. Štětináčovi neřeknou v zemi vycházejícího slunce jinak než “Kuzuri“ a neustále se kolem něj točí tři ženy. Okouzlující a citlivou dědičku Yashidova imperia Mariko si střihla pohledná Tao Okamoto a byla důstojnou partnerkou pro Hugh Jackman. Jako noc ošklivou “čarodějnici“ Yukio si zahrála Rila Fukushima a role ozbrojené průvodkyně se zhostila velmi dobře. Největším hereckým překvapením pro mě byla záporačka kyselinou a jedy prosycené Viper svůdná Ruska Svetlana Khodchenkova. Hodnocení není jednoduché, ale na víc jak slabší průměr tenhle film prostě nemá. ()

KoRner

Podstatne horšie ako nedocenený prvý diel. Nevidím zmysel oslabeniu Logana, keď aj tak tam buď nudne kecá, súloží, alebo sa váľa po zemi, či už ich má, alebo nie. Už nie je ten nezastaviteľný stroj, ale dostane na frak od každého, či je človek, mutant, alebo robot. ()

Mistickzz

A to som sa tak tešil na nový príbeh o Wolverinovy. Vyzeralo to, že je v tých správnych rukách, veď Mangold ukázal, že je skvelý rejža, no nejak mu tento žáner nesadol. Nejde o vyložene zlý film, finále je skvelé, Jackman a Wolverine sú neoddeliteľná súčasť a Tao Okamoto vychádzajúcá a očarujúca hviezda. Len škoda tej vaty, film je miestami nudný a okukaný. Je to lepšie ako Origine Wolverine, ale i tak som čakal o dosť viac. ()

Seti

Při práci na Wolverineově japonské anabázi se nás tvůrci snažili všemožně přesvědčovat, jak odlišná, vyspělejší a hlubší že bude, ovšem ve finále se od svého předchůdce příliš neliší a jedná se jen o další lehce nadprůměrnou komiksovku. Zklamán nejsem, jelikož už z traileru bylo jasné, že Wovie bude v letošní komiksové sezoně hrát druhé housle a to i přes standardně výborného Jackmana. Na to pravé x-menovské žrádlo si ale budeme muset počkat až do příštího roku, což vlastně potvrzuje i sám Wolverine v potitulkové scéně. ()

MARTIN*I

Ač fanda akčňáků, scifi, komiksů.. musím poslat nového Wolverina téměř do odpadové složky. Ještě před závěrečnou scénou jsem si film v mé hlavě říkal o průměr, nicméně naprosto zmršeným a nesmyslným závěrem, kterému snad chybělo už jen "Deus ex machina" jsou možná 2 hvězdy skoro až moc. Jeden z mála filmů, u kterých jsem se těšil až už konečně skončí. Zvedl mě z gauče a musel jsem zamířit přímo k serveru csfd. Celý film se potýká s nedostatkem příběhu a velkou nelogičností, které v závěru naprosto vygraduje (nikoliv však atmosféra či napínavá závěrečná bitka, na kterou se člověk těší). Občas se ztratíte v tom, kdo na koho útočí a vlastně proč. Nicméně Wolverine dostává na prdel ať už je "smrtelný" či "nesmrtelný". Buď se mu rány zahojí, nebo mu kulky vyndá veterinář, nicméně ho to netrápí tak jako tak. (spoiler scény) Jaký má sakra smysl useknout monstróznímu robotovi hlavu a pak ještě po něm skočit a pak po něm ještě skočit a tím se málem zabít? Pardon, ve Wolverinově případě "zabít". (konec spoileru) Čímž narážím na další blbost, Wolverine v X-menech nikdy nebyl líčený jako nesmrtelný, ale jako bestie s hodně dobrou regenerací. Když vám někdo probodne srdce katanou, tak ať už jste, co jste, je prostě po vás. Pokud tedy nejste Terminátor, kterého mi v tomhle příběhu Wolverine dost připomíná. Podívanou trochu zvedá fešná Asiatka Mariko, nicméně i ta je zde interpretována dost nesmyslně. Jakoby se režísér nemohl rozhodnout, jestli z ní udělat bezbrannou fešnou školačku, která potřebuje na každém kroku chránit a je prostě roztomilá, či cvičeného zabijáka s noži. Takže to ve filmu průběžně střídá. Nemluvě o závěru, kde kompletně režisér překopá celý snímek a vlastně úplně zničí aspoň tu trochu zajímavosti, která se mi zrovna líbila. Achjo! Ano, některé záběry jsou vydařené, akční scény, salta apod., ale co je to platné, když to ve výsledku hodí takovouhle slátaninu! Očekával jsem mnohem víc! ()

adam9

Wolverine je sice i zde jednoduše nepřekonatelná bestie, ale hlavním kámenem úrazu je chabé tempo. Pak naráz přijde bombastická scéna na střeše vlaku a pak zase návrat k japonské, nikterak záživné epizodě. Konec už celkový dojem moc nevylepší, a tak poprvé X-Meny nehodnotím maximální známkou. Nebýt Hugha Jackmana, tak jsou to čisté tři hvězdy. S Loganem v hlavní roli však musím trochu zhřešit. ()

wooozie

Wolverine v podání Hugha Jackmana je jako vždy skvělý. Psal jsem to i k předchozím filmům X-Men a píšu to i tady, on se pro tuto roli narodil. Na papíře tento film vypadal určitě skvěle a ani výsledné dílo není úplně k zahození, v podstatě mi nic extra na Wolverinovi nevadilo. Přesto se nemůžu ubránit pocitu (a když čtu i ostatní názory, tak nejsem asi sám), že tato část v rámci ságy X-Men byla v podstatě zbytečná. ()

rozbris

Hugh Jackman by měl popřemýšlet, zda bude pokračovat v samotných filmech Wolverina s takovýmto "blbým" scénářem a lacinými triky, protože jestli to půjde takto dále, bude nejspíš příští film jeho poslední ;-) ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)