Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

666Carnage

Až když jsme si to pustil podruhé, tak jsem si k tomu filmu našel lepší cestu. Jinak na poprvé jsem byl hodně na rozpacích, co to má k sakru být?. Něco je podle komixu, něco jde úplně jiným směrem a i celkově to bylo takový zmatený. Nakonec jsem se v tom našel stejně jako Wolverine. Mam tu postavu hodně rád i celý svět okolo X-Men. Hugh Jackman je výbornej herec a Wolverina vždy hraje perfektně, tady spíš byl problém se scénářem. Trošku mě mrzí přeplácaný konec ale jinak je film docela fajn. 70% ()

Ebon

Ze začátku to ještě šlo, ale už v půlce film výrazně ztrácí dech, vlastně se zdá celé napasování do japonska, yakuzy a ninjů jako značně nepodařený konstrukt. Celý závěr je WTF. Ale občas zazní dobrá hláška a Logan je svůj. ()

DonQ

Nejslabší z x-menů. Příběh prostě nefungoval. Jediné co bylo zajímavé, tak pět minut Hiroshimy. ()

Rudinsky

Oproti imbecilnej "jednotke" posun vpred. Stále je to ale bohužiaľ akčná nuda, ktorá navodzuje pocit niečoho viac iba na základe zasadenia deja do exotického Japonska a prekvapivého hendikepu hlavnej postavy. A namiesto katán a adamantiových samurajov lietajú na diváka prvoplánové nebíčkové agitky a lovestory, ktorá je azda najdebilnejšia v dejinách Marvelu. PS: Chodcenkova je luxusná bitch, dúfam, že si to raz niekto všimne. ()

Kuny27

Zbytečné, ale ušlo... Taková přehlídka Hugh Jackmana do půli těla, které zůstane vždy geniální díky mutaci. :D No a po titulcích konečně přišlo to, co jsem očekával. ()

BlackTom

Povedal som si: keď mohol ísť King Kong do New Yorku, Mojsej na liečenie a Amy do kytek, prečo nie Wolverine do Japonska? Prvotný optimizmus ešte nejakú chvíľu trval, páčilo sa mi poskytnutie eutanázie umelému síkajúcemu medveďovi, ako aj scéna v bare, ešte predtým som však obdivoval, že sa s TÝM Rosomák vysporiadal lepšie ako Indy a ani nepotreboval olovenú ladničku, aby zachránil život fašistickej kurve v Nagasaki. Hm. Pak sa Logan zaľúbil do Mariky (nie do tej čo zdieľa dopravný prostriedok s Profesorom X) a všetko šlo dolu vodou ako revolúcia na Islande. No áno, pár fajn scénok sa našlo (akčná scéna na streche rýchlovlaku). Aj pár postáv ušlo, mám rád hadie ženy, ale skôr v tom prípade, ak to s hadom skutočne vedia a nielen sa ako had správajú (Jenna Haze :))) Chýba tomu niečo a Hughovi Jackmanovi sa to rozhodne vyčítať nedá. Dúfal som, že po Sucker Punch už neuvidím obrieho samuraja a že po Spider-Manovi 3 už nebudú žiadne patetické p*čoviny na jedálnom lístku. Smola, dopadlo to rovnako, ako keď sa medzi šikmookých vydal pan učetní, a tiež ma to rovnako (ne)bavilo. P.S.: Thorov chám na tie potitulkové scény, ale táto sa výnimočne podarila. U mě slabý. ()

iXtr3m3

Áno, vyzerá to na pohľad nudnejšie ako predchádzajúce filmy, ale je natoľko odlišne spracované, že to beriem ako klad. Má to hĺbku, má to svojich démonov, má to svojho spasiteľa. Wolvie padne na dno aby znovu povstal ako bájny Fénix. Super. Už aby tu bol Old Man Logan. ()

Han22

Tak i u Wolverina předcházela mohutná předzápasová příprava na wiki, abych pochopil a vzpoměl si pět předchozích dílů. A ono to bylo docela zbytečné, protože kromě jedné vzpomínky na Jean Grey si tenhle film jede ve vlastní koleji. Logan se dostává do spletitého rodinného dramatu v Japonsku, kde nechybí zrady, domluvené svatby a samozřejmě obligátní Yakuza a ninjové. Celé je to poměrně nudné, zdlouhavé a vůbec mi to nepřipomíná sci-fi/komix, spíše thriler. Ovšem nakonec to díky pár slušným zvratům mě to nakonec chytlo a ty akční scény co se čas od času objeví jsou skvělé (ninja souboje, boj na rychlovlaku). A ve finále se objeví i ta pravá komixová akce s obřím samurajským robotem a mutantkou-plivačkou. Takže příště bych prosil zase něco jako Avengers. ()

Loki_Six

"Your grandfather called me a ronin, a samurai without a master. He said I was destined to live forever, with no reason to live." ()

Milano33

Ironicky a paradoxne ma film The Wolverine bavil o trošičku viac, než jeho origin. Najväčšiu zásluhu pripočítavam prostrediu, v ktorom je tento film situovaný. Ani tu som sa nedokázal ubrániť mojej obrovskej slabosti pre Japonsko, ich národ, spôsob života a uvažovania, zvyky, tradície a kultúru. Iná vec však je, či sa Wolverinov príbeh hodí do Japonského prostredie, to nech každý posúdi sám. Ale keď sa tu už raz nachádzame, tak si treba vychutnať tú rovnováhu síl, pôvabnú atmosféru, to oduševnenie a s tým spojenú duchovnú očistu. Lenže problémom tohoto X-Men snímku je to, že je až príliš moc preplácaný, chaotický a rozťahaný, často až umelo. A keď už vytiahli Yakuzu, ninjov a samurajov, tak som čakal rozhodne atraktívnejšiu akciu. Asi sa zhodnem s väčšinou, keď poviem, že najlepšou scénou v tomto filme bola aj tak až tá potitulková so Xavierom a Magnetom. Hugh Jackman je bezpochyby stále pašák. ()

Gogo333

Osobně se mi to líbilo převážně proto, že se to odehrává v mém milovaném Japonsku. Jinak film je trochu volnější a určitě bych přidal víc akce a hlášek, přeci jen je to Wolverine. Bohužel na to si budeme muset počkat na BD. Akce tam moc není a nejlepší je asi ta ve vlaku. Záverečný boss mě taky nijak neoslnil. Yukio a její vizáž se mi líbili, jen škoda že nedostala víc prostoru. Scéna po titulkách láká na další X-meny a jsem zvědav jak vyřeší ty drápy. Zatím 70% a uvidím jak dopadne verze na BD. EDIT: Tak prodloužená verze nám přinesla jen tu scénu v zasněžený vesnici, není špatná, ale nechápu proč ji nedali přímo i do kina. Přeci jen drtička jezdící po lidech a stříkájící krev není nic hroznýho. ()

Fary

Nemuzu rict, ze by to nebylo pekny a ma to blizko ke ****, ale neco tomu proste chybi. Jsou tam dost nedotazeny a nedovysvetleny mista a to ani nezminuju nevysvetlene prebytky adamantia, apod. Zaverecna scena po titulkach to navic korunuje... ()

kukuuuc10

I když jsem neviděl všechny X-Meny, vím, že ty mezery musím zaplnit! Wolverine, jako samotný protagonista, si myslím, že svou roli splnil s mým očekáváním velice zdárně. Film mi jako celek hodně imponoval, ale nemůžu dát plnou palbu kvůli akce. Ne, protože byla slabá, ale protože jí mohlo být více. Vyzdvihl bych především začátek - Nagasaki!!! **** ()

cold

Myslim si ze Logan je proste jedna z perfektne propracovanych postav od Marvelu. Proc vsak jen hrejou kasicku, kdyz by mohli pripravit hostinu o nekolika chodech. Podle me napristo nevyuzity potencial. Notabene kdyz titul nese poprve jen jeho jmeno. Nemam rad srani v koute, kdyz mam na to ....:-( Co vsak nesmim opomenout je opravdu dokonaly casting. Hugh je Wolverine par excelan:-) ()

Corpsegrinder

Wolverine je pořád sympaťák a i když se sem míchaj jeho rádoby halušky atd tak je to pořád zábava, navíc akce je parádní a samozřejmě nechybí ani loganovskej humor nebo čistá komiksová zábava (celá scéna na vlaku). A do toho všeho samozřejmě parádní Japonsko :) ()

alouch

U tohoto filmu bych možná měla přidat komentář, jelikož to není čistých 5 hvězd. Film totiž vnímám jako dvě roviny. První rovinou je hlavní příběh, čili zamotaný příběh japonské rodiny. Druhá rovina je Wolverinovo "znovuzrození". A právě ta první rovina je trochu problematická. Příběh mi připadá lehce chaotický, jako by úmyslně "poslepovaný", aby byl něčím zajímavý. Nicméně samotný Wolverine je parádní. Jak postava, tak i herec Hugh Jackman, nezklamali. Právě proto dávám pět hvězd. ()

Krabak

OBSAHUJE SPOILERY!! Ze všech filmů s Wolverinem ten nejslabší. A to jsem si říkal, že film s Hughem Jackmanem v roli Rosomáka dopadnout blbě prostě nemůže. Bohužel jsem se mýlil. Už od začátku tomuto filmu chyběl jakýkoliv náboj a chtě nechtě musím uznat, že jsem se od počátku nudil. Film stavěl na nesmrtelném Loganovi, který v pohodě svým počínáním schoval do kapsy Chucka Norrise s Terminátorem dohromady. Ono proč si neutíkat a nedrápat do nepřátel s několika průstřely v těle poté, co ztratíe schopnost regenerace. Nejspíš zbytkovej adrenalin. Ovšem korunu všemu nasadí rozpárání si vlastního břicha a plácání robotickejch pavouků přímo na srdci...opět když byl "pouhým člověkem". Co se týče akčních scén, tak byly dost nepřehledné, herecké výkony slabé (bohužel i od Hugha) a co mi na filmu nejvíc vadilo, tak nudné, nezáživné kecací scény, kterých je tam moře. Zmrzačení Wolverina tím způsobem, že mu useknou adamantiové drápy je taková třešnička na dortu, která aspoň mě dost nasr*la! Dále spousty drobností, kterých si bystřejší divák hnedka všimne (např. Proč rány po drápech srostou, říznutí po žiletce ne?) taky na dobré náladě z filmu nepřidají. A totální přeplněnost "Jeanofilních" scén, kdy svou bývalou lásku vidí všude, je taky padlé na hlavu. I když... u 13ti letých teenek možná způsobí nezastavitelný pláč a počátky rokování nad hromadnou sebevraždou. Klady? Asi snad jen konec po titulkách, který jsem moc dobře nepochopil...Prof. Xavier živ? To tu máme zajímavé věci...(díky za spolupráci při psaní komentáře JV:)) --->35% ()

barlow

Wolverine je jen jeden, postavte ho před tank a on to rozchodí s hlavní přes rameno. Ale postavte ho do špatného příběhu, mezi postavy, které prostě nefungují, a natáhněte stopáž na dvě hoďky, i když by to bylo lepší o 30 minut kratší, a je z toho slátanina. Jsem Rosomákův fanda, ale i když jsem měl růžové 3D brýle, tak tohle prostě neberu... ()

Norino12

Ďalšie obrovské sklamanie tento rok. Stáva sa pomaly zvykom, že film, na ktorý sa neskutočne teším dopadne takmer vždy ako prepadák. Celý film na mňa pôsobil strašne nudne a zdal sa mi neskutočne dlhý. Scenár sám o sebe dopadol ako dopadol a aj napriek tomu, že sa Hugh Jackman naozaj snažil tak to nepomohlo. Bohužiaľ, ale kvalitám prvých dielov a napr. takéto Originsu sa nevyrovná. Z mojej strany to tento krát bude len za dve hviezdičky. ()

Greenpeacak

Je jedno, koľko olovo naberie do lopatiek, rúk, brucha či stehien alebo koľko kyanidu mu vchrstnú do očí, nič nie je také strašné ani bolestivé, aby sa nedalo pokračovať ďalej, s regeneráciou či bez nej. Stavím sa, že internacionálny vzťah medzi Austrálčanom a Japonkou nie je zaznamenaný v žiadnych análoch zúčastnených krajín. Chémia medzi hlavnými protagonistami zlyhávala. Ostatné je tradičné komiksové. Okrem toho som si pri pozeraní spomenul na jednu zaujímavosť; a síce, z čoho sú sakra postavené tie japonské svätyne, že odolajú jadrovému výbuchu, dokonca v epicentre? ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)