Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

No, chudák Wolverine, sólová kariéra najslávnejšieho x-mena je smutne neslávna. Hugh Jackman sa môže snažiť ako taký chuj aby bol neskutočne nabúchaný, ale čo z toho má keď mu klišovité scenáre, rutinérsky režiséri a detské ratingy hádžu polená nie pod nohy, ale rovno do papule. Sľubovanú temnotu a vnútornú rozorvanosť demonštruje film tým že nechá Logana hádzať smutné pohľady, klábosiť s imaginárnou Jean Greyovou a fňukať že už nechce bojovať. To ma teda presvedčilo ešte viac než predvolebné sľuby politikov alebo reklamy na dámske vložky. Druhý wolverinovský film je z väčšej časti hlavne strašne nudný. Keď konečne príde k prepadnutiu na pohrebe, strhne sa akcia tak dokonale zmätená, že sa mi nos od krčenia celkom pokrčil. Podarený súboj na uháňajúcom rýchlovlaku je potom predohra k prostrednej časti ktorá je taká nudná že som podobne ako Logan chvíľami strácal vôľu žiť. Určite som sa neprišiel do kina pozerať ako tam akčný hrdina sedí v dákej chajde, trúchli sám nad sebou a šuká japonku. Minúty sa vtedy vliekli nekonečne dlho, ale aspoň sme sa dozvedeli dôležitú informáciu že paličky stojace v miske prinášajú nešťastie. V poslednej tretine sa akcia konečne rozprúdi, ale od nadšenia som určite neskákal. Jednak som už bol značne unavený a otupený z predchádzajúceho kýbla nudy a jednak tam tvorcovia nepredvedú nič čo by nejako zvlášť zaujalo. Dokonca ani ten samurajský robot s rozžeraveným mečom. Niečo je jednoducho zle... Ono je paradoxom samo o sebe keď točíme film o chlapovi čo tasí superostré nezničiteĺné cool pazúry, ale vlastne ich nemôže vôbec použiť a rozsekať konečne protivníkov na tenučké plátky, lebo to musí byť celé prístupné od 12 rokov. Hovorí sa že filmový hrdina je len taký dobrý ako jeho protivník a Wolverine takých zúfalo postráda. Je ich tu síce niekoľko, ale to sú všetko taký nounejmáci ktorých nám nikto poriadne nepredstaví, len si odohrajú svoje rutinné záporácke šteky a rovnako rutinne skapú. Minimálne tá mrcha Viper by si zaslúžila viac priestoru lebo jediné čo sa o nej dozvieme je že má ostrý jazyk a fluše jedovaté chrachle. Záverečné odhalenie mi bolo jasné už od štvrtiny filmu ( vážne, ako brali toho starého japončíka na márach tak som si hovoril že to len finguje ), ale jedna vec ma presa len šokovala. Mám samozrejme na mysli (spojler!) Wolverinovu finálnu manikúru. to som teda zvedavý čo s tým ďalej. Predsa len tie jeho kostené špáradlá už nebudia zďaleka taký rešpekt ako Adamantiové britvy. Možno mu Magneto uklohní nové. ()

bloodcountes

Tak bohužel. Film podle mě hodně vybočuje z x-men řady - málo akce, málo mutantů, podivně sešroubovaný děj, byla to taková bondovka (včetně té samooperace:-)) s trochu vylepšeným hrdinou. Ale jen maličko vylepšeným. V tom úvodním realismu na mě potom následná scéna s rvačkou na vlaku zapůsobila tak absurdně, že jsem se nechtě nechtě musela smát (a nebyla jsem zdaleka sama). Závěr (od bitky se stovkama ninjů na zasněžený ulici) byl dost strašnej, to už jsem nemohla vůbec vzít vážně a dosledovala jsem to jenom jako nezúčastněný divák. Takže jako konspirační futuristický krimithriller s nějakými těmi logickými lapsy dobrý, jako Wolwerin nic moc. Hudba byla velmi ucházející, zaujala mě Chodčenková (nojo nejsem na tu exotiku, no) btw: Sotva začaly titulky, odešla půlka kina pryč, takže přišli o můstkovou scénu. Jo a: mohl vůbec někdo takhle jendoduše přežít takovou radiaci? No nic-za mě jenom tři hvězdy. ()

Wishkah

Až téměř čtrnáct dní po shlédnutí sem se odvažil sepsat pár svých názorů na tenhle film. Musím se přiznat, že film se mi líbil. Je to velmi dobrý letní blockbuster s velmi silným hlavním hrdinou. Film mě pobavil a rozhodně nezklamal, nicméně ani ničím nepřekvapil. Mezi plusy jednoznačně řadím to, že už to není taková CGI diskotéka jako v Origins a hodně se mi líbil i civilní vzhled Wolverina. Snad nikdy v historii, vyjma Indiany Jonese a Harrisona Forda, nevzniklo tak silné spojení herce a postavy, jako v případě Jackmana a Wolverina a v tomhle filmu mi to spojení přišlo nejsilnější. Bohužel je škoda, že zbytek filmu je chvilkama tak trochu guláš. U Wolverina nechci vidět city, traumata a slabost. Chci vidět cynismus, nasranost a dráoy v akci. V tomto snímku se toho divákovi dostává, ale v hodně malé míře. Je to promarněná šance, protože na tenhle film se chci znovu podívat jen kvůli Jackmanovi, který je tu v totální formě. Je to film, který se dá vidět několikrát a podle mě patří mezi nejlepší komiksové filmy, nicméně do top skupiny se neprobojoval. Mohl to být nezapomenutelný, kultovní snímek, ale zbyl pouze dobrý blockbuster. Tak to prostě je. Snad příště, jestli nějaké bude...PS: možná tomu k dokonalosti chybí jen dvě věci. A to jsou Aronofsky a R rating, ale to je jen můj názor ()

Luff

Pro mě nejslabší z X-Menů...nojo, když se něco přestěhuje do Japonska, tak je to vždycky strašné. Mezi 3 až 4 hvězdy...dávám 4 jenom kvůli Hugh Jackmanovi a jeho tělu- málem šel vidět i zadeček. x) .. Ale zjištění, že bude nejspíš další X-Men? To se bude odehrávat v domově důchodců ne? Jo, Logan je sice nesmrtelný, ale jeho představitel ne. ()

koogajz

Musím přiznat, že na tento film jsem se velice těšil, protože Logan je jedna z mých nejoblíbenějších komiksových postav a byl jsem velice zvědavý, jak se podaří zadaptovat komiksovou předlohu. Vzhledem ke kvalitě předchozího Wolverina jsem radši neměl žádná přehnaná očekávání a nakonec jsem byl celkem spokojen. Wolverine si jako mnoho dalších hrdinů (Iron man3, Dark knight rises) prochází vnitřní krizí, což už může znít trochu jako klišé, ovšem Jackman se s tím dokázal slušně vypořádat, čímž mě jenom utvrdil v tom, že si nedokážu jako Wolverina představit jiného herce než právě jeho. Na druhou stranu bych měl k filmu řadu výtek. Nejvíc mi asi vadil ten rating, přece jenom Wolverine v komiksech porcuje nepřátele na kusy, doufám že na dvd už bude trochu více krve (a masa J). Stejně jako v komiksové předloze jsem se občas ztrácel v postavách, doteď si nevybavuju jediné japonské jméno z filmu. Původně jsem chtěl dát 3*, ale za potitulkovou scénu nemůžu jinak než 4*. ()

Teabag

Po skvělých X-Men: First Class je The Wolverine takovým propadem dolů, že to opravdu zamrzí... Hugh Jackman hraje Wolverina pořád stejně dobře, ale už je to trochu nuda. Příběh mě moc nezaujal a hlavní padouch byl hrozně necharismatický. Tak co s tím? 5/10. ()

PetkaW.

Takhle to dopadá, když filmovým tvůrcům dojdou nápady, ale i tak chtějí natočit film, aby z předešlé úspěšné série vytřískali ještě o pár kaček víc. Zkříží proto Kill Billa, Posledního samuraje, Amerického ninju, dosadí hlavního hrdinu, který zastoupí teda ty X-meny a doufají, že to bude fungovat. Předešlé díly měly takový úspěch právě kvůli mutacím, člověk se těšil, jaké další schopnosti uvidí, ale tady všechno přebila Jakuza a ninjové. Hugh Jackman zachraňoval, co šlo, ale na celý film to bohužel nestačilo. Někdy jsou tři hvězdičky pro film velký úspěch. Wolverine měl zaručeně mnohem vyšší ambice, ale bohužel v mých očích si víc hvězdiček nezaslouží. ()

MatoFILM

Absolútne zbytočný film, jednak z hľadiska X-men série tak aj ako samostatny film. Jediné, čo stojí za to je potitulková scéna. Musim vyzdvihnúť otrasný casting na čele s Rila Fukushima WTF ??? Ako ona môže byť herečka ? ()

ThomasCrown

Nový Wolverine ma vôbec nechytil a mal som chuť dať dve hviezdičky, no nakoniec to ustál na priemerných troch. Logan je stále charizmatický, mám pocit, že najcharizmatickejší zo všetkých x-men filmov, ale tento film je proste o ničom. Začiatok v Nagasaki je výborný, no to je tak všetko. Strašne spracovaného digitálneho medveďa a pozadie aljašskych hôr radšej ani nerátam. Bolo jasné čo sa stane už od začiatku, kto proti nemu bude stáť tiež, všetky veľké prekvapenia, ktoré tvorcovia plánovali sa dali okamžite uhádnuť, bad guy sa uvedomi a je good guy, vyspíme sa so sexi japonkou..kliše za kliše. Jediným svetlým bodom bol po úvode zasa záver, keď Loganovi..ehm ehm..a som zvedavý ako to vyriešia v ďaľšej časti. Potitulková scéna pre mňa tiež sklamaním a akoby bola len povinným odbitím si, že Marvel musí mať potitulkovú scénu. Mimochodom, zasa sa v nej nestalo nič úzasne prekvapivé, čo by malo navnadiť na ďaľší diel. A veľké cameo? Pre toho, kto videl The Last Stand po titulkoch, známa vec. ()

peetriss

Značně netradiční počin z X-světa, který sdílíme s mutanty. Wolverinovo japonské dobrodružství směřuje spíše do psychologie titulní postavy, hledající sebe samu a je tak spíše jemně nesourodým osobním dramatem mainstreamově ozvláštněném o několik velkolepých akčních scén a o přesah do japonského mafiánského podsvětí. Je to prostě nečekaně jiné, nechci říci přímo špatné a přesto, že vytknu jistou míru natahovanosti, Wolverine přímo nenudil, navíc byl Hugh Jackman výborně doplněn o japonsko-ruské trio charismatických hereček, které skvěle sekundovaly. Scéna na shinkansenu se jistě zařadí mezi památné. Lepší tři hvězdy. ()

Sufferer

Hoodov origin ma bavil podstatne viac. Prišiel mi do cesty, keď tomu chlapcovi vo mne bohato stačilo sledovať, ako mu pred očami pobehuje jeho obľúbený komiksový hrdina a oháňa sa adamantiovými drápmi. Vonkoncom som si nelámal hlavu nad psychológiou postáv či chabým scenárom. Po štyroch rokoch mi však hladina benevolencie v krvi klesla. Navyše k tomu dnes nájdeme zábavnejšiu, solídnym remeslom opatrenú a diváka nápadmi zasypávajúcu rozpohybovanú omaľovánku za každým rohom. Na tohto Wolvieho si po pár dňoch horko-ťažko spomeniete, mne to robí problém už teraz. ()

Darth Maul

Začalo to celkom dobre. Zarastený Logan sa potuloval sám po horách a bojoval so svojimi nočnými morami. No potom to skĺzlo niekde na úroveň X-Men Origins: Wolverine. Neviem ako pre fanúšikov komixu, ale pre mňa - fanúšika filmových X-Menov, bola Wolverinova cesta po Japonsku nezmyselná a ságu obohatila len minimálne. Najlepšia scéna celého filmu príde až v záverečných titulkoch a vykreše nemalú iskierku nadšenia. Následujúce mesiace sa tak budú niesť v duchu veľkého očakávania Singerových Days of Future Past. ()

tterez

Na X-mena už to prostě nikdy nedotáhnou, ale jó, šlo to.. Na ninji a Japonsko obecně vůbec nejsem zvědavá, ale na Hugha se dycky ráda podívám. ;-) 60% ()

lucijelucije

Bohužel to musím napsat, ale Wolverine byl pro mě zklamání. Ne že by tady bylo málo akce, ono se tohle sci-fi přece jenom rozjede (ovšem nějaký čas to potrvá), ale celý ten děj mi přišel takový nijaký..Pořád se tady prolínala jedna a tatáž věc..Wolverine se pořád snaží být tím, kým jsme zvyklí, ale prostředí mu v tom moc nepomáhá..Ono, příhodné emotivní vzpomínky se k němu zase tolik nedostávají, a v X-menech přece jenom takový měkota není. Tam ty sarkasmy samy padají z nebe. A vůbec.. on ten komiks, má přece jenom, jinou šťávu. ()

jasiska

Výrazná nuda a to som to pozerala pozitívnymi očakávaniami a bolo aj dosť shirtless scenes s Hugom Jackmanom... Not only vampires suck. ()

Prochy38

Jedna z mých nejoblíbenější komiksových postav má opět svůj celovečerák, u toho bych neměl chybět. A? Zklamání určitě ne! Předchozí Wolverine měl kouzlo, že jsme nahlédli do jeho minulosti, což bylo parádní. V tomto filmu už jde dá se říct o epizodní příhodu z jeho života. Líbil ose mi to hodně. Opepřený děj Loganovou smrtelností nabral trochu jiný rozměr a myslím, že určitě ne zlý. Skvělá akce, H. Jackman buší jak může a je fakt dobrej. Ostatní postavy určitě neztrácejí. Líbilo a jsem rád za každé filmové rýpnutí do X-Menů, takže vesele točte dál :). ()

Milodar

Prvních 100 minut slibných, ale - co ten Silver Samurai-robot na konci? Nějak nakynutej, ne? A vůbec - proč Wolverina nehraje Hugh Grant? Huh? Heh? ()

Holubicqa

Zbytečně dlouhé, řekla bych. Ale jinak koukatelná podívaná, Wolverinovi skvěle sekunduje Rila. Hadice je ošklivá, nemůžu si pomoct, ale ten charakter by se dal využít snad i lépe. Ovšem její svléknutí z kůže.. Hmm :)) Celkově lehce nadprůměr, nijak mě to nevytrhlo, narozdíl od První třídy. Ale to je jen můj názor, samozřejmě. :) ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)