Obavy komisaře Maigreta (TV film)

Krimi

Scénografie:

Milan Starý

Kostýmy:

Stella Drozdová

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Zbytečně utahané a zbytečně krátké, přičemž skutečná zápletka přichází až v posledních dvaceti minutách. Na technické a vizuelní stránce se už hodně podepsal zub času (alespoň co se týče kopie, kterou jsem viděl). Ovšem hudba (šansony v podání Marie Laforêt) skvěle dotváří atmosféru a Rudolf Hrušínský je v roli Maigreta výborný. Už jenom to je důvod, proč tuto inscenaci vidět. 60%.(1.12.2012)

Vyloženě klasická detektivka se vším, co si pod tím pojmem já osobně představím, včetně úvodu, kdy se seznamujeme s aktéry ještě před tím, než se akt samotný stane, to většinou rád nemám, ale tady to funguje výborně, i díky tomu, že všeho je detektiv účasten. Dále je plusem komornost, dávající vyniknout komu jinému, nežli Rudolfu Hrušínskému, jeho lehce znuděný výraz je geniální, jak také u něj jinak. Ku mému překvapení zub času moc nehlodal. Když o tom přemýšlím, on ani nijak závratně nezahlodal na Janě Hlaváčové..(28.12.2013)

S takovým složením herců a podle světového detekt.románu nelze udělat chybu.! :-)(16.5.2013)

Několik excelentních hereckých výkonů nezastíní ani Fišar, natož mikrofon v záběru, když stojí Maigret před domem Martonových. Na minimálním prostoru je zde vybudována maximální atmosféra.(29.12.2013)

Konverzační krátká televizní detektivka, na které zapracoval zub času. Ovšem perfektní herecké výkony všech hlavních aktérů a zejména pana Hrušínského způsobují, že i tak jde o velmi slušný a koukatelný snímek. Kouzelné byly výrazy v tváři RH, jemné i přesné kladení otázek a až milé vyhybání se odpovědí, když informace poskytnout nechtěl. Příjemné.(16.12.2012)

Minimum akce, velké detaily obličejů hereckých představitelů, rozhovory, které připomínají spíš rozhlasovou hru. Žádné přestřelky, dramatické zvraty, hysterické výlevy, překombinovaná rozuzlení. Jen obyčejná, nevzrušivá detektivka, které kraluje lehce znuděný Maigret alias Hrušínský. A samozřejmě také Jirásková, Hlaváčová a Sklenčka. Díky za taková obyčejná jen.(29.4.2017)

TV premiéra: 27. 1. 1971, 20:00(2.3.2013)

Malé psychologické krimi drama v jakém se Rudolf Hrušínský dokáže skvěle blýsknout. Jeho fascinující vyšetřovatelský poklid kombinovaný s detektivním napětím je báječnou ingrediencí tohoto komorního příběhu.(28.12.2013)

Velmi civilní skoro neherecké výkony a tím více umocňující realitu. Hrušínský unavený a znuděný Mairgret, který se ocitne mezi manželem a manželkou, kteří se nenávidí a snaží se jeden druhého zavraždit. Ota Sklenčka podal velmi dobrý výkon - svým ztvárněním roztržitého manžela lezl velice na nervy !(3.10.2010)

Tehdy ještě "nevyhraněný", či možná spíše režimem omezovaný režisér Tomáš Škrdlant (posledních 25 let výrazný český dokumentarista v oblasti sociologie, psychologie a pod.) natočil na počátku své kariéry i hranou televizní inscenaci podle francouzské předlohy. Neznám režisérovu další tvorbu, ale abych byl spravedlivý, zde se jedná o standardní TV detektivku, slušně natočenou, ale dle mého názoru nijak zvlášť nevyčnívající z tehdejšího průměru. Psychologie sem, psychologie tam, do transu mě nedostal ani Rudolf Hrušínský, jehož poklidní mlčenlivý pohled v kontrastu s morbidním příběhem (Spalovač mrtvol, Pasiáns, Po stopách krve) už v té době pomalu hraničil s recyklací :o). Víc než rovněž "recyklovaný" krimi příběh ze série Maigretovek upoutala francouzská hudební kulisa a Ota Sklenčka (zejména v dialozích s Maigretem), který bohužel už tolik prostoru nedostal. (65%) (Filmová výzva 2018 - Karlas)(4.9.2018)

Maigret v českém provedení.....No už to hodně zapadalo prachem.. Co bych pochválil ?Snad jen francouzskou hudbu,která má vytvořit zdání Paříže...(3.10.2009)

Maigret bez dýmky snad ani nemůže být Maigret... ano Hrušínský jako Maigret ani jednou nemá v ruce dýmku. Velká škoda jinak podařené detektivky(24.12.2012)

Herecké výkony tradičně skvělé, nicméně vcelku bohužel utahané, bez atmosféry, gradace a nakonec absolutně nevýrazný závěr. Ale jak už to u těchto starších filmů bývá - prostě vidět tyto herce pohromadě je lahůdka...(7.4.2013)