JohnnyD

Moja logika má síce väčšie nároky, no aj tak je to príjemne krátke so skvelým námetom a ku koncu s celkom hustou atmosférou. No a zjavenie diabla je bravúrne. Shyamalanovský filozoficko-náboženský rukopis je neprehliadnuteľný, nabudúce by to ale chcelo väčší rozpočet a lepšieho režiséra. Privítal by som viac takýchto malých originálnych hororov od Shya. V dnešnej spleti remakov je takýto film ako požehnanie... ()

Boogeyman

Největší průser je v tom, že od začátku víme, že vrahem je samotný Ďábel. Kdyby nás tvůrci trochu nechali věřit tomu, že v tom výtahu je jeden z uvězněných nějakej vraždící magor, odhalování jejich minulosti a celá atmosféra by byla úplně na jiné úrovni. Takhle jen čekáme, až všichni zdechnou, protože je jasné, že všichni zdechnou, a zajímá nás až co se bude dít potom. Ale nelze tomu upřít zajímavý a zručně natočený příběh. Příjemný horůrek s ideální stopáží. ()

Ketri

Na prvním místě musím začít obdivovat plakát k filmu - jednoduché a zárověň všeříkající. A dále: Skvělí herci a dokonale vypilované dialogy. Svižný děj a krátká stopáž. Po dlouhé době konečně zajímavý psychohoror. Hvězdičku mu ubral pouze závěr filmu. No jo, ale on ten závěr byl vlastně úplně jasný - takto vystihnout logiku lidského jednání, to se podaří málokomu. Tu pátou ještě zvážím. ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 4/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Prostředí 9/10/// PLUS: výborná atmosféra, hudba a zvuky, kamera, záběry na venkovní budovy, déšť, celkem pochopitelné chování postav a řekl bych že je i výhoda v obsazení méně známých herců MÍNUS: někdo by přesto uvítal známější tváře, (pozor spoiler) v kom se skrývá samotný ďábel jsem poznal hned od začátku, je to ta postava u které si říkáte jestli tu není zbytečná(konec spoileru), asi by mi nevadilo kdyby tu bylo víc postav a bylo to o čtvrthodinky delší***(Celkem 77%)***Jakékoliv filmy s ďáblem jsou pro mě od počátku nestravitelné a nudné. Tento je jiný. Dokáže vybudovat výbornou atmosféru, baví, je zajímavý a obejde se bez zbytečných klišé (neříkám nezbytných). Navíc je dobře technicky natočen, viz. úvodní titulky/// PS: Z určitého důvodu mi to připomíná sérii Nezvratný osud. ()

Cappuccino

Scéna behu za čiapkou z 15tej minúty, zakončená prudkým sekom kamery na pohľad z mrakodrapu, bola pre človeka, ktorý ma strach z výšok, veľmi nepríjemnou vložkou. Čo sa filmu samotného týka, hodnotím ho tromi hviezdami, pretože ma nenudil, udržal si moju pozornosť, za čo treba vďačiť aj krátkej stopáži, no taktiež celkom pútavému dianiu pred kamerou. Za čo ale dve hviezdy strhávam je chabé herecké obsadenie, z ktorého naozaj nikto v dobrom nevyčnieval a koniec koncov na to, že sa píše k snímku žáner horor/thriller som sa teda vôbec nebál a to som Devila pozeral sám o 10tej v noci. Sledovateľná záležitosť, ale žiaden ťažký nadpriemer. ()

Ruut

Když budu hodně sarkastický, tak napíšu, že Devil je nejlepší Shymaillanův film od Vyvoleného. Mistr Dowdle si po svém skvělém debutu zasloužil určitě lepší náměty než remake REC a film podle námětu šíleného Inda. Každopádně kvality prokázal i tady .. a dejte mu konečně něco pořádného.... Ďábel na 80 minutách parádně pobaví, víc z toho vytřískat opravdu nešlo. ()

Allien.9

Nemůžu si pomoct, ale jako bych sledovala další "Stalo se", tentokrát ovšem na ploše 2x2 metry. Na horor málo hororové, atmosféra de facto ihned po titulcích mizí do ztracena a (ne)čekaný based-on-SAW závěr postrádá šmrnc. Za nejděsivější filmy považuji ty o peklu, tady to ovšem neplatí. Edit: Rewatch špatný. ()

2-Xtreme

Ďalšia žánrová jednohubka, ktorá nesklame ani neohúri. John Erick Dowdle je zručný režisér a i keď mu Quarantine nikdy neodpustím má moje sympatie a očakávam jeho dalšie filmy. Film má atmosféru, ktorá sa začala budovať od úvodných tituliek a ked osoby nastúpili do výťahu začala 80 minútová klaustrofobická hra s divákom. Je zbytočné rozoberať dej a dejové zvraty vo filme, pretože Devil je b-éčko a chvalabohu sa na nič viac nehrá. Strojca filmu M. Night Shyamalan ide pomaly, ale iste dolu vodou, no takéto rýchl kvasy môže vymyslieť a vyprodukovať každý rok na halloween namiesto série SAW. Z filmu mám veľmi dobrý pocit, pretože je zvládnutý po režijnej aj technickej stránke, má svoje mrazivé momenty a síce záver nie je tak šokujúci aký by som od Nighta očakával, ale je aspoň zaujímavý. ()

Vančura

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení. Film s výborným námětem a perfektní atmosférou - a vzhledem k tomu, že to má jen 77 minut, to navíc i rychle uteče. Postavy (v dost nevalném obsazení) se sice občas chovají jak naprostí idioti - zejména ti dva tupí členové ochranky, jejichž nulová akceschopnost je doslova do nebe volající (byť ten jeden aspoň pochopí, oč se jedná, a začne se modlit), ale i postavy ve výtahu, kterým kupříkladu musí zasahující detektiv poradit, aby si při výpadku elektřiny na sebe posvítili mobilem, protože by na to bez něj nepřišli (!) - ale jinak je to podle mě velmi zdařilý horor, který dobře těží z té výchozí situace se zaseklým výtahem, která je takovým univerzálním strašákem moderních lidí. Samotný závěr mohl být podle mě ještě o trochu lepší, ale i tak jsem z toho byl hodně nadšený. ()

kingik

Docela zklamání. Co se jevilo z traileru jako bomba horor, je ve skutečnosti ten nejobyčenější hororový (pod)průměr. Už výchozí situace, ve které uvízne šest lidí ve výtahu, nebyla nijak originální, ale šlo o to, jak s ní budou tvůrci pracovat. Originální byl nápad, že jeden z těch šesti bude Ďábel v lidské podobě. Výtaháři si dávají na čas, hasiči jsou ještě neschopnější se dostat k uvězněným pasažérům a divákovi nezbývá, než si nudné chvíle krátit tipováním, kdo je tedy ve výtahu onen Satan, ale já ho odhalil, už když zmíněná šestice lidí do inkriminovaného výtahu nastupovala, a i když tento horor diváka intenzivně mate tím, že ve chvíli, kdy dojde k vraždě, světlo v kabině výtahu zabliká, nebo úplně zhasne, tak na mě si nepřišel a vše jsem prokoukl. Pokud jde o Satana, tak z něho vůbec nešel strach a byl celkem k smíchu, a když se nepodělám při jeho zlověstných hrozbách strachem, tak co je to za Satana?! V tomto ohledu film selhal. Napětí a psychologickou kresbu uvízlých postav tento horor evidentně neměl v plánu, ale oproti tomu úvodní titulky se zlověstnou hudbou a kamerou snímající město Philadelphie vzhůru nohama, neměly chybu a následné pohrávání se symbolickým číslem 6 nepostrádalo punc něčeho velmi tajemného, které ovšem se závěrečným trapným odhalením, vzalo za své. Autorem námětu je M.Night Shyamalan, a když je v titulcích uvedeno jeho jméno, je nutné počítat s propracovanou závěrečnou pointou, ale tady to nehrozí. Závěrečné detektivovo odpuštění muži, který způsobil nehodu, při které zemřela vyšetřovatelova žena i dítě, snad ani nebylo myšleno vážně. A pokud tento nepropracovaný horor, který počítá s divákovou naivitou, nebudete brát moc vážně, je docela možné, že se pobavíte. 40% ()

sochoking

Klasický M. Night Shyamalan, ktorý vybalí prekvapivé rozuzlenie na záver filmu a opäť všetko pekne zapadá. No, na horror som mal len ľahký závan (ale predsa) zimomraviek na konci, kedˇ ukázali oči a na thriller som sa až príliš často smial ( We hav sum tunes, c'mmon grandma, u no the words! alebo Inspected by G. Carson ) . Kedže nie som v horrorovom žánri zbehnutý, na mňa to účinkovalo + namakaný surround system v kine ešte k tomu navyše. Som presvedčený, že horrorový borci pôjdu s hodnotením skôr nadol. ()

Šakal

Od filmu s názvem Devil, tak nějak očekáváte, že byste se mohli alespoň chvílemi bát. Můžu vás ubezpečit (bohužel), že toho se zde nedočkáte. Pokud se tedy nebojíte svého vlastního stínu, když se trochu smrákne. Tvůrci se snažili příběh trochu „ ozvláštnit „ a nejít cestou zaběhnutých současných šablon, nicméně nemám rozhodně pocit, že by se to setkalo s úspěchem ( alespoň v mém případě nikoliv). Když je člověku tak nějak jedno, kdo bude oním „ ďáblem“ , nebude „ něco“ v pořádku. Výsledkem je tak naprosto tuctová záležitost. Moc dloouho se připravuje samotná „ hlavní podívaná „ , následuje vždy střih, naprostá tma a výsledkem je zase o jednoho „ špatného člověka „ méně. To vše párkrát zopakováno, abychom se v závěru dozvěděli....na tuhle chvíli jsem čekal dlouho, ale teď Ti ODPOUŠTÍM. Pokud tvůrci tímto chtěli dohnat dosavadní absenci humoru a nadhledu ( přičemž nejhorší je, že to myslí vážně), tak se to opravdu nepodařilo. Tomu říkám hodně špatný vtip :o( Možná si dotyční mohli ještě zajít na pivo, pokecat si a říct si: já to chápu, to se stává...Já jsem na tento snímek ( lístek ) nečekal u kasy ani 30s, přesto vám pánové Drew a Johne Ericku Dowdle( a zejména tobě Shyamalane ) neodpouštím. Neusnul jsem, nicméně to nebude vaší zásluhou, ale spíše toho 1l coly, co jsem do sebe během těch 80min vpravil. Možná nebudu ten správný typ diváka (či potřebná cílová skupina ), ale myslím, že úskalí bude jinde. Největší překážkou ( spíše průserem ) celého tohoto snímku je skutečnost, že tvůrci " honí moc zajíců najednou " , jakoby sami do poslední klapky nevěděli, zda chtějí natočit horor, mysteriózní thriller, či psychologické drama. Výsledkem je tak dosti nepovedený kočkopes. 2* víc ze sebe nedostanu a to sice za úvodních slibných 5 minut ( ke kterým se snímek již bohužel nepřiblíží ), hudební doprovod ( ikdyž lehce vykrádající ) a pár světlých momentů, kdy se daří navodit jakási atmosféra a člověk si říká, že to někde v těch tvůrcích je, pouze by to chtělo mnohem inteligentnější scénář. p.s. přesto všechno, co jsem tu doposud napsal, naprosto souhlasím s prvními dvěma řádky komentáře uživ. J*A*S*M ()

Jordan

podľa mňa fajn... ten úvod (dolu hlavou) spolu s hudbou to naštartuje celkom temne... tá atmosféra blížiacej sa búrky to v tej temnosti drží... a celkovo to (a prižmúrením očí) nestratí pôdu pod nohami; celkom slušný hororový thriller, komorný, postavený na princípe christieovej 10 malých černoškov, jednoduchý ako facka a aj skoro taký silný, dowdle môže byť časom zaujímavý prínos pre americký mainstreamový horor; ()

HoneyBunny

Lépe už to nešlo. Doporučuju, až budete mít chuť na něco jednoduchého, trochu děsivého... a povedeného. Vidím tam nevyužitý potenciál, ale což - 70 %. ()

Anderton

Devil by bol zaujímavejší ako časť nejakej televíznej mystery mini série, ktorej by M.N.Shyamalan dodával svoje originálne nápady. Bohužial tento námet ani jeho rozuzlenie na veľké kino nestačia. Cítite, že potenciál tu je, že nápad je skvelý, ale že v televízii by to bolo asi výživnejšie. V iných prípadoch nedostačujúcich 80 minút je tu mierne preťahovaných, ako keby sa tvorcovia počas nakrúcania rozhodli, že z toho bude celovečerný film. Je to škoda, mohla vzniknúť parádna séria v telke, ktorú by som si nikdy nenechal ujsť. Ale oproti vačšine konkurencie je to prehľadnejšie a lepšie vypointované. ()

Carol Pifková

Dávam slabšie 4* a nekričte dobre?! Napíšem prečo. Pretože vlastne dlhú dobu sa tam nič nedialo, ale neskôr vždy ako zhaslo svetlo mala som chuť sa od strachu schúliť ako ježko a schovať pod perinu. Keď sa proste niečo dialo tak to fakt stálo za to. I keď tie posledné minúty vo výťahu s tým koho netreba menovať boli skôr smiešne aj tak to ešte stále bolo na tej lepšej úrovni. A veľmi sa mi páčila hudba. Tak a komu sa nepáči, že slabšie 4*, nech vhodí výhražný dopis do schránky. ()

Frajer42

Ten film by lépe vyzněl, kdyby si tvůrci dali větší práci s názvem filmu. Takhle bystřejší jedinci velmi složitou úvahou, kterou vzhledem k její složitosti nebudu ani vysvětlovat, mohou odhadnout, kdo zde bude vraždit. Tím pádem film více méně ztrácí takový náboj. Potom už si můžete pouze zahrát takovou minisoutěž a odhadnout v kom se ďáblík schovává. Umírá se samozřejmě ve tmě, aby divák nedostal prozrazeno to, co teprve tuší. FIlm to však není rozhodně špatný. Je pěkně ozvučen a hudba je taky fajn, což filmu zajišťuje velmi slušnou atmosféru. Ovšem dost zásadně mě zklamal závěr. A nešlo přehlédnout ani několik nelogických chyb ohledně fungování výtahu v budově. Proto dávám pouze 2*, i když potenciál má film o trochu vyšší. ()

Kothy

Pět lidí se zasekne ve výtahu. Jeden z nich je ďábel. Který to je? Já to neuhodl... Jinak celkem příjemná atmosféra. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana