Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Xmilden

Zpočátku docela podstatné rozpaky nad faktem, jestli opravdu sleduju jeden z nejlepších filmů kalendářního roku 2018. Postupem tento problém odpadá, protože ústřední dvojice má své role v malíku, je to přesvědčivě podáno, napsáno a hlavně Bradley Cooper hraje jako z partesu a je radost jej sledovat. Dříve jsem si o něm myslel že je to herecké dřevo. Tady ovšem klobouk dolů. O filmu toho moc napsat nemůžu, protože bych musel hodně spoilerovat a to rozhodně nechci. Písničky jsem čekal lepší a chytlavější. Líbil se mi dopad, jakou moc má láska. Nadchne, povzbudí, motivuje, ale také může ničit, vše co jsme si vysnili. Závěrečné minuty jsem se o postavy opravdu začínal bát. Klobouk dolů jak to celé dokázal Bradley natočit, přestože se jedná o jeho prvotinu. Filmařský talent jako zvon. 80% ()

Hrabka

Opravdu povedený film z hudebního prostředí. Bavilo mě to. Pěkný a poutavý příběh, relativně jednoduchý, ale funguje. 80% ()

CrypzzXD

Je až obdivuhodné, jak tato tradiční romance šlape jako hodinky. Takto filmařsky vyzrálý režijní debut jsme tu už totiž dlouhou řadu let neměli a jako jeden z mnoha stále nechápu, kde se ten talent na režijní sesly vzal. Bradley do toho totiž šlape jak před kamerou, tak i za ní na 110% a za celou dobu vás nenechá ani na chvilinku zapochybovat, o tom že má svou vizi pevně pod kontrolou. Je vážně radost to sledovat a na oscarech držím palce jak jemu, tak i Lady G., která mě svým hereckým projevem naprosto ohromila. Přesně takový impuls dnes již umírající žánr potřeboval. Respekt! 8/10 ()

filmfanouch

Bradley Cooper si za svá léta vysloužil status jednoho z nejkvalitnějších herců Hollywoodu. Cooper začínal jako komediální herec, především v trilogii Pařba, časem se ale ukázalo, že zvládá i dramatické role. Byl perfektní v Terapii láskou, neztratil se v nabitém Špinavém triku a především válel v Americkém Sniperovi. Stejně jako svého času Kevin Costner či Ben Affleck se nakonec Cooper rozhodl i režírovat. A ambice rozhodně neměl malé...... Původní Zrodila se hvězda vznikla v roce 1937, nová verze poté v roce 1954 a další verze v roce 1976, kde hlavní roli hrála Barbra Straisandová. Její čtvrtou verzi přitom dlouhá léta chystal Clint Eastwood ale nakonec snímek nerealizoval a nahradil ho právě Cooper. Byla otázka jak Cooper svůj režijní debut zvládne a jestli se mu podaří kromě svých hereckých kvalit osvědčit i ty režijní. Po svém boku poté obsadil Lady Gagu, které by roli zpěvačky logicky neměla dělat problém. Nejnovější Zrodila se hvězda je tedy tady a..... je výborná!!!! Vypadá to jako kdyby si Clint Eastwood udělal z Bradleyho Coopera svého režijního učedníka jelikož Zrodila se hvězda je kvalitně natočené prvotřídní drama, které by mělo mít znalou režijní ruku. Cooper jako by opravdu našel svatý grál filmové tvorby a prostě natočil nejlepší možnou pecku. Je to prostě výjimečný film. Podobných filmů vzniklo už mnoho, Cooper ale zkouší jiný a neokoukaný způsob, kdy jsou při všech hudebních vystoupení vidět především detailní záběry na pódiu, což způsobuje, že si divák připadá jako by vedle Coopera a Gagy opravdu byl a klidně by se s nimi spojil do hudebního tria. To je ale jenom jedna velice pozitivní stránka věci. Film je také geniálně napsán. Má tři scénáristy- Coopera, Erica Rotha (Podivuhodný případ Benjamina Buttona) a Willa Fetterse- a přesto působí jako dílo jednoho geniálního tvůrce. Tolik výborných,neokoukaných dialogů o životě a lásce jsem opravdu dlouho neviděl, možná snad od La La Landu. Výborně jsou napsané i scény kdy postava Coopera řeší problémy se svým bratrem v podání Sama Elliota (který na to pořád neskutečně má a snad všechny scény si krade pro sebe) a naopak postava Gagy problémy se svým otcem v Andrewa Dice Claye (který byl dříve komikem, ale nyní zvládá vážnou roli). Stokrát ohrané téma najednou nepůsobí tak ohraně ale spíše svěže. Vlastně si dlouho nevzpomenu kdy jsem byl u filmu tak závislý na každém odvíjejícím se dialogu a čekal co z úst vyjde dál. A především mi u pár dialogových scén neskutečně bušilo srdce. Cooper je pořád výborný herec a dokázal ztvárnit postavu, která by seděla spíše na 10-20 let staršího herce. Naprostým překvapením je ale Lady Gaga, která zvládla ztvárnit tak komplexní a náročnou postavu a i přesto, že vlastně hraje ve filmu ,, sama sebe´´´jedná o nejlepší ženský herecký výkon roku. Film ale především z trailerů neprozradil vůbec nic- Film trvá 135 minut a po 90 minutách se vydá úplně jinou cestou než člověk čeká. Cooper tady rovnou nabídne divákovi obří fuckáč, který vyvrcholí šokujícím finálem, kterým prostě se suchým okem nikdo neprojde. Takhle se to dělá. Není to film pro každého, na to je příliš náročný a neobyčejný. Je to ale perfektní životní chameleon, kterej dokáže bejt zábavnej a zároveň neuvěřitelně realisticky depresivní. Jak jsem měl z La La Landu a jeho sofistikovanosti radost, tady jí mám možná i o ždibeček větší. La La Land a Zrodila se hvězda by si vlastně mohli rovnou podat ruku a odkráčet do klubu nových filmových klasik. Snad v blízké době vznikne více takových geniálních filmů. Je mimochodem jisté, že Zrodila se hvězda v únoru dobije Oscary a kdyby vyhrál konečně by to po letech vyhrál opravdu ten film co si to zaslouží. Ne, ještě jsem neviděl Prvního člověka nebo Green Book. Kdyby ale Zrodila se hvězda vyhrála, bylo by to hodně fér a především by to byla spravedlnost. Takže nejlepší originální song, nejlepší zvuk (v Atmosu je to výbornej zážitek), nejlepší střih, nejlepší kamera, nejlepší adaptovaný scénář, automatické herecké Oscary pro Sama Elliota, Lady Gagu a Bradleyho Coopera, Oscara za režii pro Coopera a nominaci na nejlepší film? Please Academy, please! () (méně) (více)

DJ_bart

Výbornej remake remaku a režijní debut Bradleyho Coopera – jeho herecký tandem s Radio Gaga je jedna z nejvíc cute věcí co letos uvidíte. A pak že chlapi nepláčou. ()

lamps

Věděl jsem, že vstoupím na víceméně nepřátelskou diváckou půdu, ale převážně nadšené ohlasy a oscarová šeptanda mě nakonec přemohly - jen abych je teď musel vyvracet. Hezky natočený a nadstandardně zahraný slaďáček s velkým příběhovým potenciálem, který se ale jaksi utopil v chlastu společně s Bradleyho postavou. Rozjezd a seznámení aktérů funguje, první společná pódiová scéna i díky krásné písni pocitově zahřeje, zbytek nastavuje motivačně rozháraný vypravěčský mód, v němž dostává prostor hafo naťuknutých témat, ale žádné v takové míře, v jaké by si bývalo zasloužilo. Nikdo si jaksi nestihl rozmyslet, o čem má tenhle příběh hlavně být - jestli o vzestupu "ošklivého káčátka" mezi hudební elitu nebo o prohlubování komplikovaného vztahu dvou nadaných lidí s důrazem na alkoholické a zdravotní problémy jednoho z nich - a ve finále to scénář střelí někam mezi a závěr vytouženou katarzi ani zdaleka nenabídne. Škoda, už jen hudební stránka a netuctové postavy si o zásadní biják roku hlasitě říkaly... ()

Shakers

Tak som sa dostal k tej ospevovanej hudobnej a oscarovej melodráme. Nie je to zlé. Bradley Cooper je fajn a Lady Gaga mu dobre sekunduje, pekne to funguje medzi nimi, pesničkovo to ma tiež čo ponúknuť (hlavne Shallow sa podarila), ale prostredná časť a hlavne záver na mňa nefunguje tak, ako na ostatných. Nepríde mi to tak emotívne podané ako by mohlo byť, niečo tomu ešte chýba a taktiež aj na vyše 2 hodinovej stopáži by sa dalo niečo nájsť na krátenie, pre zrýchlenie deja. Pár slz a dobrá pesnička ešte nerobí pre mňa Oscarovku roka, no čo sa žánru týka, je to rozhodne jeden s tých lepších filmov. 70% - 3* ()

Pepinec

Líbilo se mi, že děj nesklouznul do klišé kolejí, líbilo se mi fatální vyznění příběhu, líbil se mi projev baby Gagy, líbila se mi muzika, samozřejmě. Ale co může za to, že jsem do kina mazal znova, to je absolutní odevzdanost Bradleyho Coopera celému tomuhle projektu, která tu byla hmatatelnější než lidi na sedačkách vedle mě. Měl jsem z něj pocit, že fyzicky musel být po poslední klapce stokrát odrovnanější, než naši obránci po včerejším kolotoči Američanů v útočném pásmu. Chvála filmovým bohům, že ještě někdo dneska dělá filmy tak, že pro ně dýchá. (Vancouver, Kanada) ()

Big Bear

Omladina si začíná libovat v hudebních filmech a i když je toto už na ní staré (2018!) - no comment, chtěla tohle vidět. Já to bral zase jako escort mission, protože sám bych si to asi nepustil. Nicméně Coopera beru za sympaťáka, poprvé jsme se potkali na Pařbě ve Vegas (to už je taky pár let) a docela mne zajímalo jak zvládne zpívat a jak mu to šlo z rejžovskýho křesílka. V údivu až po skončení filmu jsem zjistil, že ta nehezká dívka byla Lady Gaga. Do konceptu filmu ale zapadla skvěle! Trochu jsem se zastyděl, nicméně já poslouchám jinou hudbu než uřvaný mainstream a ona je úplně mimo moji přijmovou frekvenci. Pokud ovšem něco od ní nevřeští někde z rádia třeba v restauraci což neovlivním. A ačkoliv jsme s ní viděl i pár klipů, vždy měla na sobě nějaké hábity a vlastně jí nebylo vidět do obličeje. První půlka filmu byla fajn ač nešlo o žádný wov efekt. Takovýchto filmů tu už bylo, kdy se dívka najednou dostane do velkého světa... Sáhnu teď hoooodně zpátky a připomenu třeba Madla zpívá Evropě... Druhá půlka je méně hudební a více se tlačí na pilu drama a  slziček. Písničky z filmu mne moc nebavily a nemám potřebu se po nich shánět... Snad jen ta V Mělčinách zaujala. Když jsem byl loni na vánoce na Trafalgar Square nějaký umělec tam tohle zpíval, kolem dav lidiček a když přišlo na pasáž co zpívala ve flmu Gaga on ztichnul a lidi spontánně začali zpívat refrén. Já tu písničku neznal a přísahám, že jsem měl tehdy husinu po celém těle z toho jak to bylo krásné. Londýn, Trafalgar, kolem se prokousávaly červené autobusy a tady zpíval dav lidí z celého světa spolu tuhle hezkou písničku o vánocích... Ještě teď mám z toho krásné pocity. Takže pokud tento film má na svědomí vznik této písně, pak má u mne bod. Cooper hrál skvěle a docela jsem si ho jako kytaristu užíval. Skvěle tam fungovala ta hraná chemie v kapele, kdy si hudebníci dávají vzájemně signály atd... Gaga kupodivu nehrála taky špatně. V souhrnu to byl docela koukatelný hudební film, který nepřináší vůbec nic nového, ale na který může koukat celá rodina, protože je pořád lepčí než Hvězda padá vzhůru...  Dávám tedy za 3 panáky s ledem a pásek raději zamykám do skříně. * * * ()

JohnnyD

Ústredné duo ako aj hudobné vložky sú skvelé, ale dej je strašné klišé a viac by sa mu hodil otvorene muzikálový koncept (pre mňa za mňa aj s graficky oddelenými dejstvami) ako v divadle. ()

playboxguest

Upřímně jsem nepochopila, co na něm viděla. Vždyť byl furt v lihu a ona od prvního dne věděla, do čeho jde. Díky tomu jsem se nedokázala s romantickou linkou sžít, pochybuju, že se lze tak snadno zamilovat do někoho, kdo je každým coulem troska a nemá nejmenší snahu s tím něco dělat. Gaga každopádně neměla chybu, ač nevím, co ona viděla na něm, chápu, co viděl on na ní. ()

sheen

Dobrá romantika se super hereckými výkony, tleskám Mr. Cooper (sošku si ale odnese jiný zpěvák) a možná měním trošku názor na Gagu, dost dobrá herečka. Líbila se mi hlavně první polovina filmu kdy byla ještě obyčejná dívenka. [Kino MAT] ()

Beckett51

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků. ()

Rosaviva

Děj vás asi moc nepřekvapí, je to poměrně předvídatelné a dokážete dopředu odhadnout co se stane a proč. Ono to ale při sledování moc nevadí, je to zahrané dobře a zpracované taky. Lady GaGa asi mnohé překvapí tím, že jí tu roli věříte, hraje tak přirozeně, že by člověk ani nepoznal, že to není herečka. Ač Bradley hrál vcelku dobře, tak je to asi jeho první role, kde mi nějak zvlášť nezaujal ani mi moc nesednul. Ale jako celkem to sedí, průměr, který Lady GaGa vytáhne do lehčího nadprůměru svým zpěvem. 4* ()

Aky

Omšelý námět, ale realizačně absolutně bezchybný film, jemuž nechybí napětí, emoce, skvělá muzika, výteční herci... ()

Cappuccino

Filmárčina za 4*, ale dojem za 5*. A Star Is Born je klasickým príbehom o láske, vzostupe a páde, ale Cooper poňal svoj režijný debut takým sviežim spôsobom, že ma touto prvotinou vážne príjemne prekvapil. Kombinácia Bradleyho Coopera a Lady Gagy bola prakticky dokonalá a ich vzťahu som veril od prvej sekundy až po tú poslednú. Romantický žáner rozhodne nepatrí medzi mojich favoritov, no v snímke sa udržuje na veľmi prijateľnej a realistickej úrovni. ()

-OverLord-

Krásný film, který bezesporu dojme jak dámy, tak pány. Rozhodně se nejedná o čistě ženskou záležitost, jak je film občas prezentován. Na své si totiž přijdou nejen milovníci romantiky. Zrodila se hvězda je hlavně o zvučných rockových flácích, narvaných koncertech a syrovém rockerském životě plném chlastu a drog. Bradley Cooper je bezesporu nejen herecký talent, což tady dokazuje na plné (kokainové) čáře. Lady Gaga je právoplatná popová královna, jejíž songy, texty a hlas v rockovém podání nemá absolutní chybu, nemluvě o tom, že jako obyčejné holce jí to neuvěřitelně sluší. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje dokonale a moment, kdy společně poprvé zazpívají Shallow, je tak úžasně natočený, že vhrkne nejednomu divákovi slzy do očí. Za jedinou slabou stránku považuju táhnoucí se, mírně nezáživný konec, který je přesným protikladem nadupaných prvních dvou třetin filmu. Nicméně úplný závěr je další salvou nekončících emocí, které po zhlédnutí přetrvají. Dlouho se mi nestalo, že bych o filmu i pár dní po promítání tolik přemýšlel a s chutí si pouštěl pořád dokola soundtrack. Jasný adept na několik nominací na Oscara. ()

misterz

Jednoznačne to najlepšie je nádherný soundtrack, to ostatné ma moc za srdce nechytilo. Na druhú stranu ale treba uznať, že Lady Gaga nie je iba výborná speváčka, ale ukazuje sa, že má aj hereckú charizmu. Z toho dôvodu aj ten príbeh nevyznel až tak zle, pretože jej bol plný, Lady Gaga bola proste všade a to bolo pre tento film asi aj to najlepšie. Slabý nadpriemer. 70/100 ()

Allien.9

Upřímně, čekala jsem větší katastrofu. Ano, je to ukázkové klišé plné klišoidních písní a s ultimátně klišoidním závěrem, nemohu mu ale upřít, že je kvalitně natočené a kvalitně odehrané. (Obzvláště z toho druhého jsem docela v šoku, protože ani Bradley Cooper, ani Lady Gaga pro mě nejsou 2x dobří herci.) ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz