Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

A.L.E.S.

Vypadá to jako americký film, ale není to americký film. Vypadá to jako americký auto, ale není to americký auto. Vypadá to stejně peckově jako americký film, ale už ze začátku vás překvapí azbuka. Timur a jeho parta natočili výborný film, který se podobá americkým trhákům, ale v životě nepochopím přirovnání ke Spidermanovi a k jiným superhrdinům, který s nimi nemá společného absolutně nic. Tuhle podívanou by při pohledu na ruskou tvorbu málokdo čekal a jsem rád, že i na blízkém východě mají v současné době podobné představy o sci-fi filmech. To, co jsem čekal, jsem také dostal a vůbec nejsem zklamaný. Spíše naopak mě ještě leccos překvapilo. ()

LiborGondek

Hotovej Iron Man na ruský způsob, tedy až na to, že Tony Stark měl to nejlepší vybavení a Timo "nezničitelné" Leninovy saně. Překvapivě jsem nerozuměl ničemu, co bylo napsané. Když si člověk tak tak zvykne na angličtinu, eventuálně i němčinu bych ještě zvládl, tak mu tam šoupnou azbuku a je zase v prdeli. Dále co stojí za zmínku - jména. Já vím, že se tam tak jmenují, ale bože muj, ve filmu to bylo děsný. No, byla to kravina. Ale pokud to budu brát jako komediální parodii na scifi hodné 21. století, tak si to ty 2* zaslouží. ()

viperDavid

Spiderman po rusku. Akorát místo pavouka použili starou volhu. Stašná kokotina. Abych nebyl zaujatý tak jsem tento vskutku originální film dokoukal do konce a můžu říct, že kdybych jej vypnul už z počátku, vůbec nic by se nestalo ()

neoBlast

A oni by honili Číňany, že si okopírují nějaké ty hadříky.... K téhle moderní "frankenstein" rachotině se použily základní díly ze Spider-Mana, trocha opěrných bodů z Transformerů, velké množství materiálu z Irona Mana a nakonec se to nahodilo leskem z Wanted (dobře, tady to Rusům projde, protože je Timur Bekmambetov na palubě). Body za odvahu. Výsledek je plný klišé, a jeden žasne kolik "odkazů" ve filmu tvůrci zanechali. A ta místní "MaryJane" vypadá jako Emma z Glee, nemyslíte? :-) 50 % ()

DonHUS

Přirovnávání ke Spider-Manovi je zcela na místě, základní kostra děje je skoro stejná. Černý blesk sem tam kopíruje i něco z Iron Mana a Transformers. Je vidět, že Rusové mají hollywoodské blockbustery dobře nakoukané; zejména ke konci je akce téměř srovnatelná. K tomu hraje slušná hudba (taky jako bych ji někde už ale slyšel), ruské písničky jsou ovšem hrozné. Kde má ale hlavně film co dohánět, je scénář. Nevadilo by, že je vykradený, ale všechno tu je prostě neuvěřitelně k smíchu. Díky tomu je to ale poměrně příjemná zábava. 50% ()

Diego

"Ten člověk v tom autě musí být osamělý, nemůže to nikomu říct"..chápete tu absurditu :D Superhrdina díky letajícímu autu :D , když tomu přídáte příběh Spidermena, vzhled Anakina, občas nelogické situace, tak tu máme dost zběsilé ruské kolo, které se v dněšních slátaninách točí docela dobře. ()

MIGHTTREE

2* za ekologické a šetrné palivo v letajícím automobilu. Je to takový chudý Spiderman bez Spidermana. Ať porovnávám s ostatními filmy, vždy z ringu vychází jiný vítěz. Takový hodně slabý bratříček Teslomobilu. ()

Sany33

Čierny blesk je jednoducho malý zázrak. Za naozaj srandovné peniaze tu vznikol poctivý komiksový film, ktorý sa môže rovnať desaťnásobne drahšej konkurencií. Filmári poznajú pravidlá žánru, vedia s nimi pracovať a technicky sa Hollywoodu takmer vyrovnávajú. Ak vám teda nebude vyslovene vadiť príbeh, ktorý neobsahuje ani štipku originality, bežte do toho - ja osobne som sa bavil viac ako pri poslednej akcií Tonyho Starka. Dmitriy Kasleu si Čiernym bleskom povedal o jednosmerný lístok do Hollywoodu. Dúfam, že mu ho niekto dá čo najskôr, pretože pre Rusko je tohoto "hotového" režiséra, ktorý môže z fleku točiť prakticky čokoľvek, čo smrdí superhrdinským Comicsom, celkom škoda. 72% ()

VanTom

I když nadsázku neustále nezdůrazňuje a neshazuje se vtípky, přepálená ruská „komiksovka“ se nebere vážně. Soudím tak z toho, že naivní dějovou kostrou jakoby vypadla z přelomu 80. a 90. let a přerod uťápnutého studenta v zodpovědného hrdinu nezištně pomáhajícího lidem přesně kopíruje šlépěje Petra Parkera (ten ruský jen namísto pavoučích superschopností disponuje létající Volhou). Je dobře napsaná i zrežírovaná, s přijatelnými triky a povědomými postavami, takže jakmile na tuto inspirační hru přistoupíte, nedává šanci nudit. Lepší 3* ()

Autogram

Rusi sa pred Hollywoodom nedajú zahanbiť a tiež vedia natočiť nezmyselnú akčnú zlátaninu. Jedna hviezda sa pár podarených efektov a záverečný dobre zahraný chutný bozk. ()

HomeAlone

Da sa povedat ze pribeh je uz znami do predu a dost kopiruje prvy diel Spidermana , no v kazdom pripade sa jedna o velmi mile prekvapenie , ktore sa urcite oplati vidiet a neda sa pri nom nudit . Jedna sa o velmi slusnu zabavu a z dalsim zhliadnutim urcite nebudem mat v buducnosti problem . Hodnotenie - 75% ()

jenik71

Rusové se nejspíš chtěli přiblížit americké produkci a šli na to přes ojetou Volhu, která není tak úplně obyčejným autem. A jejich pokus se jim povedl tak napůl. Mohlo to být lepší, stejně tak to mohl být i větší průšvih. ()

ZkuKol

Jako, je vykrádačka jako hovado. Scénář snad psal promítač, jenž má rád americké superhrdinské filmy vždy po skončení projekcí. V tom prostě vlastní nápad nenajdete a nad zápletkou raději nepřemýšlet. Ale! Do rukou se to dostalo velkému kouzelníkovi - Kiselevovi - a ten to přetvořil ve 100 minut skvělé zábavy. Má talent pro gag, nadsázku i pointu, nemá problém s akcí i snímáních triků (a to se to vařilo jen za 15 mil USD). Navíc pochopil, že s tímhle scénářem se dá udělat jen jedna věc, totálně ho promáchat v ruských stereotypech. Některé pochválit, některé zesměšnit a některé potrestat. Atmosféra Moskvy film hází do pestrých barev, aniž bychom museli následně k očnímu a osudová kráska si jedním úsměvem získá i plný kinosál gayů:-) Navíc se tu sešla skvělá herecká sestava, kterou film baví a Kiselev s nimi umí pracovat, navíc ještě občas dokáže lehce odkázat na jejich nejslavnější snímky. Prostě zatím nejlepší letošní popcornmovie pochází z Moskvy a nosí černou barvu! Auto nemá, peníze nemá, holku by chtěl, ale nevypadá to a pak mu táta koupí místo auta hotovou trosku, to by se na to jeden vys... jenže ta troska mu nakonec nadělí víc než kdy chtěl... 80% ()

sedm.1

Po opravdu parádní Noční a Denní hlídce přišla z Ruska hodně studená sprcha.Tohle snad nikdo nemohl myslet ani na chvíli vážně.Nechci zde tedy nějak moc kritizovat zápletku filmu,ikdyž i ta je hloupá a nevýrazná,ale celé provedení Černého blesku je buď jedna velká parodie,a nebo pokud mělo jít o seriózní komiksový pokus,tak zatímco Bekmambetov udělal Hlídkami velký krok dopředu,tak Černým bleskem se vrátil pěkným skokem zpět.V Hlídkách se totiž podařilo potlačit všechny typické ruské znaky,charaktery,atributy a celkově se prostě odprostit od vážně zvláštní a pro mě i těžko kousatelné mentality a výrazu této mocnosti,v Černém blesku se vše objevuje v plné "kráse",prostě jsem se okamžitě ocitl v Rusku se vším všudy a v tom jsem si vážně nedokázal hovět.Navíc spojení klasického Ruska a klasického komiksu jednoduše nejde ani náhodou dohromady a přišlo mi to celé fakt jen k smíchu.Když k tomu pak připočtu opravdu minimum efektů,které navíc byly i nevídaně slaboučké,nemělo mě na tomto snímku pak už absolutně co bavit.Triumfem je pak samozřejmě létající Volha,naprosto originální záležitost,ovšem zároveň lze tento nápad označit i za nefalšovaný průser a trapnost superhrdinských velkopodívaných.K plusu tak mohu snad jen přiřadit sympatického hlavního hrdinu,ale jinak je Černý blesk skutečně jen výsměch filmovému komiksu. ()

Dromed

V tomto případě jsou 3 hvězdičky spíše úspěchem. Čekal jsem větší průšvih, jako třeba u Noční hlídky. Efekty vypadají jak ty americké ale v 80 y letech což má své kouzlo. Rusko ale má potenciál točit kvalitní filmy. Rusko samo o sobě má dobrou atmosféru a rusové taky tak dobře megalomansky myslí, což u filmu není na škodu. Ještě chybí pár těch rublů v rozpočtu, a pak se může vrátit ruský film na výsluní. Tímto filmem to ale nebude. ()

DavidS.

Spiderman v Moskvě a za volantem Volhy...Klasická komixová superhrdinská struktura příběhu, fungující milostná linka, neokoukané tváře, každý rubl v rozpočtu využitý desetkrát a vše nepokrytě a hrdě ruské...Příjemná a svěží žánrová podívaná... ()

iXtr3m3

Blbosť nad blbosť s celkom fajn technickým spracovaním. Preboha ale ten nápad urobiť superpretechnizovanú Volgu? WTF? ()

Fary

Trosku okopirovana jednicka Spidermana, ale jinak velmi dobre zpracovany film. Pribeh sice pokulhava, zato efekty fajn a hlavni herecka je fakt kocka! :) ()