Připravte se na vzrušující jízdu vašeho života! Dosavadní osud mladého studenta se převrací úplně naruby, když zjistí, že staré otlučené auto, které dostal od svého otce, dokáže létat … Příležitosti, která se mu naskytla, využije se vším všudy. Z nuly se stává hrdina a bojovník proti zločinu zvaný “Černý blesk”. Vůbec ale nemá tušení, že síly zla jsou v pohotovosti, touží po jeho zázračném automobilu a v honu za ním se nezastaví před ničím, i kdyby to mělo stát lidské životy a zkázu města. Dobrodružstvím nabitý akční film vznikl v produkci Timura Bekmambetova (režisér Wanted), na speciálních efektech se podílel tým z filmu Wanted a kaskadéři z filmů Agent bez minulosti a Quantum of Solace. (oficiální text distributora)

SpeedyCZ

Ruská variace na dnes již kultovního prvního Spideyho. Nečekal jsem skoro nic, dlouho jsem se k tomu nemohl odhodlat, ale film mě velmi příjemně překvapil. Hodně sympatický hlavní hrdina, slečna taky, děj je samozřejmě trochu jednodušší, ale co už., druhé Vykoupení jsem nečekal.:) Já chci ještě! ()

Hapretor odpad!

Jak píši ve svém profilu: Pohrdám remaky! To, že remaky jsou doména hlavně tupých, omezených "Amíků", na to jsem si už zvykl. Ale že "remake", a to se všemi typickými U.S.A rádoby dojemnými, akčními a vtipnými scénami, natočí i Rusové, to by mě ani ve snu nenapadlo. Tento film je taková zhovadilost a zvrhlost - ruská režie po americkém vzoru, že nemá, podle mě, obdoby. Film je totální vykradení mnohem povedenějšího "amerického kolegy (soudruha)" - "Černý přízrak", (The Wraith), 1986 s Charlie Sheenem v hlavní roli. Jsem tolerantní člověk, ale tohle je na mě moc. Jako filmový fanatik mám chuť Timura Bekmambetova zabít. Být prezident U.S.A mám chuť kvůli této "krádeži" rozpoutat další "studenou válku". Pane Bekmambetove, že jste vzal tento projekt pod svá "křídla", tímto se u mě stáváte jen "DURAKEM". ()

vojo

Neoriginálnejšie než štvorpásikové Adidasky, ale kombinácia Spidermana, auta z Návratu do budúcnosti či iných komiksových klišé mi veľmi zarezala. Je to podobne ako u "Hliadok" tým, že keď hollywoodske ingrediencie osadíte do ruského prostredia, hneď fungujú inak. Aj stokrát videné dostáva ruskou divokou súčasnosťou nádych niečoho nového a pre mňa hlavne vtipného. ()

agassi68

Originálne to síce nebolo, no zvedavosť nad ruským Spidermanom prevážila. Je to určené pre násťročných a podľa toho aj scenár vyzeral. Rusi sa s tým veľmi netrápili a poctivo okopírovali svoje americké vzory. Akorát tá volga mala byť vtipným artefaktom. Ale ako jednohubka sa to dalo pozrieť a bolo vidieť aj potenciál do budúcna. ()

gootchy

Mnohem lepší než všeci Spajdři dohromady. Zábavka, ale velmi povedená. Alkoholici kteří začnou sportovat se hned tak nevidí. ()

pilarius

Ruská odpověď na americké filmy o superhrdinech. Spousta motivů jasně parafrázuje klasické vypravěčské motivy superhrdinských filmů, nejvíce mi na mysl přícházel Spider-Man. Herci méně výrazní, ale zato sympatičtí a zvládající své role poměrně dobře. Byl tam humor, i když ne vždy asi zamýšlený, bylo tam napětí, byla tam láska, byl tam smutek a ani vysvětlení sci-fi prvků nezůstalo opomenuto. Nemám nic proti používání již použitého, pokud je to zapracováno velmi kvalitně, nebo alespoň zajímavým způsobem - tento film zvládl přinejmenším alespoň to druhé, takže si mé hodnocení zaslouží, i když přiznávám - pátá hvězda je krapet přizaokrouhlená. :) ()

drankeryth

Rusky klon na Spidermana, ale hrdinou je stara cierna volga, ktora ukazuje dost akrobaticke kusky a dokonca ani strela z bazuky jej nic neurobila, co som vobec nepochopil preco. Ved auto bolo len z plechu a nie z pancieru. Trikove efekty su na slusnej urovni a a na konci filmu, ked zacina lietajuci mercedes strielat po ciernej volge, tak je sa aj na co pozerat. Od vymakaneho filmu, ktory srsi adrenalinom to ma este nejaky kus cesty, aby sa mohol rovnat s inymi filmami, ktore su inspirovane na sposob komiksovych hrdinov. Tento rusky film je uchadzajuci, ako aj v poslednej dobe ine ruske filmy, ktore boli natocene v 21. storoci. Rusove sa prebudzaju a zacinaji tvorit v pohodicke filmy, ktore sa mozu kludne rovnat aj s americkymi filmami. ()

Olík

Nemusíme se vůbec bavit o tom, že Černý blesk je bez nápadu z Hollywoodu okopírovaná (především Spider-Mananovy pavučiny jsou z toho cítit na každém rohu) chujovina, velká přibližně tak, jako samotná matička Rus. Ale proč si, v současné záplavě snad všemi schopnostmi disponujících zblockbustrovaných členů X-menů, Defenders, Ligy Spravedlivých či Avengers, neotevřít vodku Stoličnaja a nezhlédnout epickou bylinu o jednom civilněji působícím, ve Volvu létajícím bohatýru studentíkovy, bojujícímu o srdce krásné „Nastěnky“.....a samozřejmě taky trochu proti zločinu :D ()

MickeyStuma

Amerických superhrdinů je tolik, že je ani my ještě všechny neznáme. Ale co ruští? Ano, i v Rusku se sem tam nějaký najde. Jednoho takového představuje tento nenáročný snímek, který sice krapet budí úsměv, ale jinak na Rusko vcelku dobrý. Pozor, neplést si to se snímkem z roku 1986 ´Černý přízrak´, kde se ve své roli mstil Charlie Sheen. I když čert ví, jestli se zrovna u tohoto snímku ruští tvůrci neinspirovali, co se týče toho auta. A během sledování snímku nejeden divák pozná, že nezůstalo jen u toho. Příběh obsahuje spoustu rozpoznatelných motivů z amerického Supermana a Spidermana. Nic proti ničemu, inspirace mnohdy bývá přínosná, ale tady je to okopírování až přehnané. Týká se to i hlavního padoucha a jeho vrtu do země kvůli diamantům. No nic. Snímek má značně jednoduchý scénář, avšak v rámci dobrodružného superhrdinského žánru je natočen na Rusko vcelku přínosně. Být to snímek americký, byla by to naopak pohroma. Použít zrovna starší mohutné Volvo k superhrdinským kouskům je vskutku odvážný nápad. K Rusku tato značka prostě patří, ale v akčních scénách skutečně působí úsměvně. Ale co, jak se z děje dozvíme, takové auto má i Putin, tak o co vlastně jde. Máme tu tedy ryze ruskou společnost, ale viditelně v americkém pojetí. Ani ruské bonbony tu nikdo nekonzumuje. Hm… Příběh je krásně plynulý, působivý, zamilovaný a znova, ohledně Ruska i zajímavý. Kazit si podívanou předvídavostí vlivem známých amerických předloh je sice neopomíjitelné, ale na druhou stranu i zbytečné, neboť filmový zážitek je to, o co tu jde především. A ten se jinak dostaví. ()

Josit

Taký ruský pokus o klasický americký sci-fi/akčný film, ale vskutku vydarený pokus...efekty v poriadku, herci taktiež, tak trochu mi prekážal ten strašne predvídateľný dej, ale inak OK a človek si k tomu zopakuje ruštinu:) ()

Johny M.

Scénáristická zlodějina a pohádkoidní šílenost alá Wanted (Timur je tam znát za každym akčnim záběrem), která docela slušně pobaví... ()

Rasle

Príjemné prekvapenie z ruskej dielne, ktoré sa vyrovná tým americkým :). Snáď sa dočkáme aj pokračovania. ()

Werde

Spidermanem to smrdí od začátku do konce...Ale to mi vůbec nevadilo.. Grigoriy Dobrygin v hlavní roli velice sedí. A oproti americkým sci-fi, ten ruský tolik netlačí na pilu. Spokojenost. ()

ER

Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale v množství "vymakanějších" filmů hollywoodské produkce se přeci jen ztrácí. A byť na chvíli zabírá hra na ruskou strunu (která zafungovala u Noční hlídky), tak tady to je tak na půl.Např. scéna, kdy otec koupí auto svému synovi a ten si ho jde "vyzvednout", je zjevně okopírovaná z Transformers, kde ale působí o dost zábavněji. Na druhou stranu velmi slušné je vyobrazení charakteru jednotlivých postav a hlavně hlavního hrdiny, kdy tragický skon otce je výsledkem jeho tvrdšího a hlavně více materiálního přístupu k životu. ()

E lan

Překvapivě dobrá akční ruská podívaná, nikdy bych to do Volhy neřekl:-) Každopádně hlavní postavy jsou vcelku sympatické, scénář je průměrně americký a jen proti těm ruským písním se musí člověk trochu obrnit:-) ()

Luckyman

Práve som si tento film pozrel v telke a veľmi ma prekvapil. Nečakal som, že to bude skvelé, ale zas nebolo to ani úplne od veci. Rusi veľa veci okopírovali zo Spidermana, Batmana či Ironmana, ale dá sa na to pozerať. Príjemne prekvapili a zabavili. ()