Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

Tuniak DF

8 kandidátov, 80 minút, 1 miestnosť, 1 neznáma otázka. V jednoduchosti je krása. Tuto nie je. Film tak podobný kocke, z tak úžasnou atmosférou na začiatku, nám ukazuje, ako o ničom (a to doslova) môže byť. Ak chceli naraziť na jednoduchosť odpovede, aká bola, mali to spraviť inak... pretože odpoved, ktorá na papieri nakoniec skutočne bola, nám jednoduchosť neukázala, ale vlastne najzložitejšu cestu k jej získaniu. Tým úplne posrali jedinú myšlienku, ktorá vo filme bola, a to že "v jednoduchosti je krása". Takto si film neskutočne protirečí, chýba mu moment prekvapenia. Z kina som odišiel nasratý, ako inak vynikajúci a fantastický námet sa dá drobným detailom zničiť. Vrelo odporúčam film Kocka, tam je všetko, čo tuto chýba. ()

jafuska

ačkoliv je tento film hodně zvláštní, v uzavřené skupině lidí a boj s jejich psychikou, přesto to bylo hodně zajímavý,a až do konce je napětí jak má být. Takto podobných filmů klidně více ()

Olafsson

Výborné! Takovou zápletku jsem zdaleka nečekal a vyústění bylo pro mně velkým překvapením. Chytne vás a nepustí! Překvapivě kvalitní thriller. Doporučuji lidem se sociální fobiíí nebo klaustrofobií.. ()

AlexUnited

Jediný dôvod prečo dávam 4 hviezdičky je ten, že Exam je predsa len o čosi lepší film ako drvivá väčšina 3-hviezdičkových v mojom hodnotení. Tak si to zrekapitulujme: Námet - špičkový (aj keď čosi podobné sme tu už mali), atmosféra - výborná, postavy - veľmi dobre vybraté, prvé dve tretiny filmu - super.... problém prichádza v závere, ktorý opäť raz má potrebu pozliepať niekoľko zbytočných zvratov, donútiť postavy konať šialené veci a celkovo dotiahnuť film do akéhosi absurdného vyústenia. Ale na podobné "prepracované" závery už som si zvykol, takže ich čas od času zvyknem v konečnom hodnotení ignorovať, ako napríklad teraz. ()

dzberry

Vzdálený příbuzný španělského EL MÉTODO. Mladší britský bráchanec viděl svého španělského příbuzného jen jednou a na dálku. Chtěl by se mu rovnat, být jako on, je to jeho vzor, ale...rozjezd slušný, první půlka čtyřhvězdová, pak sešup do průměru, kdy člověk přestává chápat jednání některých postav, scénář jde do kopru... Hezké tři hvězdy. ()

Winise

Tady ty filmy typu Kostka, Saw, Experiment mám fakt ráda. Tento mě bavil, ne že by se herci nějak přetrhli, nebo že se některé věci nedaly očekavát, ale bavilo mě to, nebylo to zdlouhavé ani nudné (na to, že se odehrává celý film v jedné nevýrazné místnosti!). Konec mi přijde takový zbytečně urychlený, po dobře rozjetém začátku. ()

anyonecek

Film s velkým smyslem pro detail, s pořádnou dávkou napětí a kvalitním vyrýsováním jednotlivých postav. Bylo to až tak moc složité co dokázali udělat za 80 minut jen kvůli práci, že mě to trošičku odradilo od plného hodnocení. Chápu, že se režisér chtěl vyblejsknout s pořádnou napěťovou peckou, ale hrotit to až takhle a ještě s tím koncem, kde se zastřelenej chlápek probudí, prostě nic pro mě. Řekl bych, že se to až příliš zamotalo. Nicméně jsem si to užil a je to určitě film pro půlku lidí velice dobrý a pro druhou půlku nezáživná hovadina. ()

mirkath1

Pěkně napínavé. Člověk si uvědomí až úplně na konci co všechno uniklo jeho pozornosti, ač se pozorně díval :)) ()

Kucino

Prvých 45min na 5/5 ďalej to len filmu škodilo. Škoda no mohol to byť parádny krátkometrážny film alebo lepšie zvládnutý celovečerák rozuzlenie sa mi taktiež nepáčilo. ()

Pitryx odpad!

První půlhodina ujde, asi také proto, že jsem byl zvědavý. Po půlhodinové vykecávačce začali řešit co je to za firmu, a mne to bavit přestalo. Nemá to šťávu, nemá to břink, chybí tomu jak napětí, tak tajemno. V podstatě konverzačka. Ode mne mohla být dvacítka jen proto, že jsem nepřetáčel. Ale za ten konec nedám ani to. ()

Mamlas

Parta lidí se skoro celou dobu, prakticky v přímém přenosu, věnuje vyřešení hádanky. Není to vyloženě nuda, ale ani nějak zábavné, velice se to vleče, jen tam pořád kecají a kecají a skoro nic se neděje. Konec je takový vynuceně zmatlaný. Podivný film, dalo se to snést s přetáčením. (35%) ()

CrazymanM

Tady jsem trochu na rozpacích - dobré nebo stupidní?Přikloním se tedy k názoru dobré,protože mě to opravdu zaujalo,i když to bylo šíleně roztahané,přesto zajímavé.A nechápu tu poznámku o inspiraci SAW?Asi marketingový tah pro nalákání diváků? ()

Facerr

Když je nápad, kterej má koule, dokáže se film obejít bez jakýkoliv výpravy a tak to je i tady. Mě osobně to úplně vcuclo, abych se mordoval stejně jako jistá osmičlená partička otázkou, kde je zakopanej pudl. Mám pocit, že líp to ani natočt nešlo a ve srovnání se Saw mi tohle přijde přece jenom trochu vychytanější. ()

elanista1

Malý film so skupinkou ľudí zavretých v jednej miestnosti, v ktorom konečne nejde len o zabíjanie, ale má trocha aj reálnejší rozmer. Najviac oceňujem to, že primárnou motiváciou tu nie je zabíjanie, to ma teší. Okrem toho je to aj celkom napínavé s relatívne rýchlym a realistickým posunom v deji, prijateľnými postavami a dobrou pointou. ()

redalert21

Ja si ten konec musel pustit znovu : D škoda tak nevýrazného středu filmu, nebylo tam to správné napětí...a celkově to šlo líp ()