Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí

Ján Roháč

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkují:

Vladimír Menšík, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Jiří Hrzán, Karel Gott, Jaromír Hanzlík, Milan Lasica, Július Satinský, Waldemar Matuška (více)

První legendární silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem... Televizní silvestrovské pořady patří v historii televizní zábavy k legendám. Připomeňme si tedy jeden z nejlepších silvestrovských pořadů, Silvestr 1977, moderovaný vynikajícím hercem a komikem Vladimírem Menšíkem. Ten na pódiu přivítá řadu osobností hereckého, hudebního i televizního nebe. Za některé z nich můžeme zmínit Miloše Kopeckého, Karla Gotta, Václava Neckáře, Waldemara Matušku, Helenu Vondráčkovou, a celou řadu dalších. A proto si můžete být jisti, že se na závěr roku budete výborně bavit v té nejlepší společnosti populárních osobností a skvělého humoru. (Česká televize)

Robbi

Legendární silvestrovský pořad lze těžko hodnotit bez patřičné nostalgie. Ti, kteří ho viděli v daném roce, na něj nemohou dát dopustit, chápu, že dnešním mladým neřekne nic moc. Není přeplácaný rádobybombastickými efekty, rozhopsanými pěveckými čísly, nabízí většinou velice humorné scénky a všemu tomu kraluje jedinečný a neopakovatelný Vladimír Menšík. Nešlo tehdy samozřejmě o přímý přenos, což lze vidět na "ulítávání" některých umělců při playbacku, ale o záznam ze silvestrovského veselí z ČT. Celá akce byla podstatně delší, vypadla některá čísla, ale i tak se jedná o ukázku toho, že když je skutečně dobrý nápad a chopí se ho lidé s řádným přístupem, nemůže taková rovnice zklamat. ()

Pulper

Rozporuplné pocity. Menšík jako uvaděč byl legendární a neopakovatelný. Herci a další známí lidé v publiku se spontánními reakcemi ok. Na můj vkus ale hodně scének tzv. za každou cenu včetně toho humoru. To ovšem nic nemění na tom, že kultivovaností vysoce předčí většinu nynějších silvestrů. ()

Vikinec

Bohužel jsem s hrůzou zjistil, že se jedná o velmi trapnou "zábavu", kde soudruhující Menšík je ještě tou lepší částí tohoto silvestra. Další mýtus na prach. Svýho času se mi to ale líbilo. Když nebylo nic jinýho... ()

xxlch

Snad nejlepší televizní silvestr za celou televizní éru.Herecký koncert staré gardy v krátkých scénkách,protkaný hudebnímy vstupy-no a koukatel se do půlnoci nenudil.Dnešní mejdany z odkudkoliv se s tímdle nedají srovnat. ()

greymon

Vladimír Menšík byl opravdu jeden z našich nejlepších komiků a tento pořad Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí moderoval nejlépe jak mohl. Báječní hosté, zábava a mě se nejvíc líbil Spejbl a Hurvínek to bylo podle mého nejlepší vystoupení. Legendární herci, kteří zaslouží obdiv. Je těžké hodnotit a komentovat tak dokonalý pořad. Hodnocení mluví za sebe. ()

offlineman

Nevím, jak toto ohodnotit! Pár vynikajících scének, které sráží Hrzán zabalený do záclony, což sem dodneška nepochopil! Když to vezmu jako celek, bylo to rozýhodně lepší než dnešní trapná zábava! Dám 4*, pátou ne, kvúli Hrzánovi!!!!! :-) ()

ostravak30

První legendární Silvestr. A mám to komplet. Dnes už se podobná zábava nedělá. Ale tehdy to byla také v podstatě novinka a navíc vydržela jen třikrát. Není třeba opakovat, že se opět najdou legendární scénky a hudební čísla. Pokud mám ale všechny tři Silvestry srovnat, tak mám přeci jen pocit, že druhý z roku 78 byl nejlepší. I tak je to ale pořád přehlídka skutečné zábavy pro lidi a ne pro to, aby si umělci něco vydělali. Ostatně, stačí se podívat na televizní kanály v současnosti, jaké trapnosti lidem předkládají. ()

Tsuki003

Páni. Tohle by byl Silvestr, kdy by mě vůbec nenapadlo, že ta poslední televizní zábava roku je na prd. Ani chvíli jsem se nenudila a dokonce i pěvecké nebo taneční vystoupení byly něčím ozvláštněné. Menšík navodil vynikající atmosféru a já se jenom modlím, aby někomu v ČT (nebo i jinde, to je fuk) došlo, jak se to má dělat správně. Někdy by bylo lepší se dívat místo za hranice domů a inspirovat se nikoli stále modernějším (a blbějším) programem, ale kouknout se, jak to dělali ti, kteří v tom byli nejlepší. ()

Aidina

To zraje jako víno:-)) Je několik důvodů, proč se dívat. Jednak vidím tváře hereckých osobností, které se staly legendou už za života a protože se většinou na nás dívají už z toho druhého břehu, ráda si je připomenu. Druhak z nostalgie. Zábava tehdy nebyla tak trapná, jako předvádějí současné komerční televize. Ty jejich celebritky - to je spíše k smíchu ne, ne je to k pláči. Copak Gondíci, Brožová, Novotný, Mareš aj. mohou nahradit Menšíka? ()

njuska

Pro kristapána, jaktože dřív dokázali udělat takhle geniální, ale naprosto geniální pořad???? Co herec, to perla, co výstup, to bomba! Kde jen jsou ty časy... ()

Šumař

Trochu kontroverzní záležitost. Rok 1977. Režimem otřásla charta a tak je třeba dát najevo, že, až na pár vyvrhelů, všichni táhneme za jeden provaz. Po neslavné Antichartě v Národním divadle, kde atmosféra připomínala spíše pohřeb milovaného kolegy, přišel silvestrovský triumf. Všichni známí i neznámí, dobří i špatní, umělci i zaměstnanci Československé televize se sešli v hledišti a bavili se navzájem jako jeden velký kolektiv přátel a kolegů. A člověk jim to věřil a bavil se taky. Vladimír Menšík se tehdy ujal role moderátora s takovou vervou a přirozeností, že jste měli chvílema skutečně pocit, že i vy patříte do rodiny. Vtipné výstupy byly skutečně vtipné a když člověk pomine některé choďáky baletu československé televize, které dnes vzbuzují rovněž smích, ačkoliv to tehdá účel nebyl, jedná se ve většině případů o nadčasovou zábavu a vzpomínku na mistry, za které bohužel stále nemáme náhradu. Agrese a vulgarita to rozhodně nespraví. ()

wewrka

Tohle považuji za vůbec nejlepší silvestrovský pořad. Excelentní Menšík. Ještě to dvakrát zopakovali, potom už jen vypravoval vtipy na různých námořnických bálech... Tenhle znám nazpaměť Jsem duše čistá jako studánka - víla Amálka, jojoj asi si to zase pustím :-) ()