Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí

Ján Roháč

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkují:

Vladimír Menšík, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Jiří Hrzán, Karel Gott, Jaromír Hanzlík, Milan Lasica, Július Satinský, Waldemar Matuška (více)

První legendární silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem... Televizní silvestrovské pořady patří v historii televizní zábavy k legendám. Připomeňme si tedy jeden z nejlepších silvestrovských pořadů, Silvestr 1977, moderovaný vynikajícím hercem a komikem Vladimírem Menšíkem. Ten na pódiu přivítá řadu osobností hereckého, hudebního i televizního nebe. Za některé z nich můžeme zmínit Miloše Kopeckého, Karla Gotta, Václava Neckáře, Waldemara Matušku, Helenu Vondráčkovou, a celou řadu dalších. A proto si můžete být jisti, že se na závěr roku budete výborně bavit v té nejlepší společnosti populárních osobností a skvělého humoru. (Česká televize)

CageDepp

To jsem sem chtěl napsat, jak ty silvestry jsou na nově trapný a oni už to stihli napsat jiní... Tohle byla hodně slušná zábava. Nejvíc se mi tady líbilo, jak Gott, Matuška, Korn a Neckář museli zatantovat při zpívání zpěvačky, kterou bohužel jsem nepoznal nebo neznám. Kdyby někdo chtěl tak at mi napíše její jméno. tak už vim Aja farkačová... děkuji uživateli pávek, že mi to napsal. Tady je i odkaz na písničku http://www.youtube.com/watch?v=tdSnEVJOOVo ()

dyfur

....pozerám aké vysoké hodnotenie...osobne mám rád Vladimíra Menšíka,ale rád by som len pripomenul,že tieto Silvestry v rokoch 1977,1978,1979 ,ktoré uvádzal pán Menšík - získali vlastne až in memoriam taký punc zábavy a úspechu. V dobe vzniku to bolo iné.... ja ako žiačik, i rodičia,i susedia,kamoši, i v škole...panoval názor-......nuda čakali sme viac - ako nasilu sa herci smejú,chytajú za kolená od smiechu,sedia majú to sedenie a nútený smiech platení a pritom sa majú oproti bežným ľudom ako dobre.....a keď išli na scénu slováci to bol fakt trapas "jak hovado" nevtipné -nudné hanbil som sa ako pes...ale na scéne sa všetci všetkému smiali akoby tam bol stále Vlasta Burian.Čiže - v tej dobe - pre koho to bolo určené - úspech to nemalo a v súdobej tlači - tiež nie - napriek tomu ,že to bolo odobrené- táto forma zhora - tak ani v Pravde a Rudom Práve to veľmi ospevované nebolo.Skôr hlasy kritické. Odstupom času sa to berie - aspoň ja to tak mám- ako určitý archív -Vl.Menšík + ostatní účinkujúci + sediaci sa smejúci herci,speváci,hlásatelia ako vyzerali v tej dobe,oblečenie ....takto zasmiať sa dá nie je to úplne zlé ale niečo výnimočné - za čo sa to teraz predkladá- to iste nie je. ()

Hennes

Tyhle Silvestry jsou nezapomenutelné. Jistě v té době nic jiného nebylo, ale v porovnání s možnostmi dnešní doby, si troufám říct, že dnešní silvestrovské pořady jsou hodně slabý odvar těch minulých. Co herec to výborný výstup a ještě ta atmosféra všech v jednom hledišti. Ať byla účast pro herce a zpěváky povinná či nepovinná, prostě zábavu tahle generace udělat uměla. ()

Figu

Tady jsem si haluzí dopřál trochu té sváteční lahodné celozávodky! Super, osvežit si paměť, kolik že bomba herců, umělců, muzikantů atd... tady bylo. Z toho množství ze 77 roku už jich moc nezbylo, bohužel... Nicméně při scénkách Kopecký/Horníček, Hrzána pohádkáře, či debatu Filipovskáho s Louis de Funèsem, to bylo kouzelný! 85% ()

gabin(a)

Ať žije balet Československé televize a jejich rozevláté kreace, zvláště pánské. Bezva nápad v bezvadném provedení. Víla Amálka jako Federální kriminální ústředna! Lasica a Satinský! atd. atd. jen je hrozné vidět to po letech a počítat, kolik z těch lidí už nežije..... ()

MarekT

Je zajímavým paradoxem, že letošní vrchol silvestrovského televizního programu začínal až hodinu po půlnoci. I přes pozdní hodinu bylo na co koukat a i když se mi některá dobová čísla prostě nikdy nezalíbí, mám proč být spokojen, i díky Vladimíru Menšíkovi, u kterého musím zopakovat svá slova z komentáře k sestřihu jeho nejlepších scének. Nebylo by mimochodem špatné, kdyby se ušetřily peníze za estrády, které nepobaví a nemají šanci zkultovnět, a do hlavního vysílacího času se opět nasadila nějaká repríza, ČT by neprohloupila. Jinak jsem příjemně překvapen a zároveň i potěšen, že byl tento pořad zařazen do databáze. ()

otík

Když jsem uviděl tento program v televizním rozvrhu, tetelil jsem se blahem. Poté, co jsem celý tento dlouhý galavečer viděl, krotím uzdu nadšení a jsem "už jen" potěšen. Samozřejmě že ve srovnání s jakýmkoli silvestrovským pořadem posledních deseti let je tento pořad geniální. Na druhou stranu musím přiznat, že některé scénky mi přisly docela nudné až trapné (třeba výstup páně Hrzánově). Co je neoddiskutovatelné je především bavičské umění Vládi Menšíka, který je naprosto neodolatelný a jeho bavičské umění se tu ukazuje v plné míře. Kdybych to měl shrnout, jde o vskutku jedinečný pořad, jehož některé scénky se časem pravidelně opakují v různých střihových a připomínkových pořadech, zatímco některé právem upadly v zapomění. I přesto šlo o pořad, který patřil k tomu nejlepšímu za posledních silvestrovských let. (1.1.2010) ()

andrii

Co slovo, to perla. Co scénka, to třpytivý klenot. Snad jeden za všechny: "Dnes tomu říkáme Matuškova ozvěna, dříve Hukvaldy." :-) ()

octopuska

Tohle je velká nostalgie a ukázka toho, jak skvělé jsme měli umělce, nic nesměli, všechno bylo zakázaný. Komanči jim dýchali na záda a přesto všechno byli úžasní, vtipní. Humor opravdu chytrý, do režimu se rýpalo inteligentně a s grácií. Človek se neuvěřitelně pobavil a zasmál. Kolikrát si říkám, jak tohle mohlo projít. Ta rudá vrchnost byla neuvěřitelně tupá, jinak to není možný. Scénka Horníčka s Kopeckým je geniální a Menšík, jako konferenciér božskej. ()

fabecc1222

Přemejšlel jsem jestli dát silnější 3*, nebo slabší 4*, a nakonec jsem zvolil druhou variantu s ohledem na dramaturgické a produkční vypětí, které muselo všechno toto představovat, aby se mohl uskutečnit jeden z dnes už nejklasičtějších a nejopakovanějších večerů TV zábavy, ke kterému  i po letech mnoho lidí vzhlíží jako ke svatému obrázku a porovnává s ním modernější přenosy. Monstrózní projekt, obsahující spousty vystoupení, z nichž některé skoro nezestárli (Lasica-Satinský), některé zestárli tak nějak řekněme dobře (pěvecká vystoupení), a některá zestárli vzhledem k společenským proměnám poměrně špatně (Ženy za pultem, Soudruh major pátrá...). Rádoby improvizované vstupy Menšíka a hvězd tehdejších (mnohdy stále současných) zpravidla nabízejí dobrou pointu, a ačkoliv "running joke" s "přaním na večer" je asi tak neplánovaný jako cokoliv jiného v rámci TV přenosu, tak to asi není nic, co by bylo na překážku. ()

vitekpe

V soupisu ucinkujicich jsou zrejme vsichni vcetne divaku. Karolinu jsm tam teda ucinkovat nevidel. Bezne tv scenky jak na pionyraku. Samozrejme nesmel chybet Cejka se svoji slepici...ach jo. Do toho nejake tanecky, Gott, a cele to tahne Mensik. Nejvic me asi pobavili zpivajici Franta Stastny a Lubos Pechacek. Z nostalgie davam prumer, ale ze bych kvuli tomu nespal, to nemuzu rict. ()

Paity

I po 35 letech jsou Silvestry s Vladimírem Menšíkem velikou vysokou školou humoru a především obecně zábavy. Žádné estrády, ani Novácké Silvestry tomu nešahají ani po kotníky. Kultivovaná záložitost, která dá vzpomenout, že i po tak dlouhé době se u nás nic lepšího v tomto segmentu prostě nenarodilo. ()

Chudobka

Dnes se dívám (po kolikáté už ?) a nechápu, jak jsem mohla dát čtyři hvězdičky za tento skvost. To, čemu se teď říká zábava, většinou nemá daleko k trapnosti. ()

Ozzy2

Škoda přeškoda,že i Vladimír Menšík se snížil k oslovování umělců hnusným patvarem "soudruhu"-Soudruhu Korschnere,Hurvínek se Spejblem to řekli snad 20 krát-jinak proti tomu,co se točí za "Silvestry" dnes je to nádhera. ()