Tak se ptám (TV seriál)

Drama / Psychologický / Experimentální

Československo, 1980–1983

Jiří Adamec

Tomáš Juřička, Petr Oliva, Miroslav Zounar, Vladimír Menšík, Radovan Lukavský, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Jana Hlaváčová, Dana Bartůňková, Jan Čenský, Dagmar Havlová, Ivana Andrlová, Blanka Bohdanová, Miluše Šplechtová, Petr Svárovský, Ljuba Krbová, Jan Teplý st., Lenka Pichlíková, Jiřina Bohdalová, Sylva Sequensová, Míla Myslíková, Zora Jandová, Lída Plachá, Lída Roubíková, Adolf Filip, Eliška Balzerová, Daniela Pokorná, Zuzana Šavrdová, Ivan Pokorný, Ota Sklenčka, Veronika Žilková, Jan Přeučil, Pavel Soukup, Luděk Munzar, Miroslav Vladyka, Michal Pešek, Uršula Kluková, Gabriela Wilhelmová, Marie Kautská, Hana Talpová, Ladislav Trojan, Milena Dvorská, Václav Helšus, Karel Roden, Jiří Valšuba, Ivana Chýlková, Zuzana Fišárková, Akram Staněk, Ivan Klečka, Jitka Asterová, Vilma Cibulková, Josef Somr, Antonín Navrátil, Tomáš Turek, Jana Eichlerová, Eva Holubová, Josef Vinklář, Věra Galatíková, Zdena Hadrbolcová, Marta Kučírková, Petr Haničinec, Milan Klásek, Oldřich Vlček, Janusz Klimsza, Karel Augusta, Antonín Hardt, Pavel Vítek, Božena Fixová, Alois Švehlík, Miriam Chytilová, Iva Janžurová, Otakar Brousek ml., Ilona Svobodová, Jiří Zahajský, Jana Drbohlavová, Bedřich Prokoš, Jaroslav Satoranský, Petr Skarke, Jana Štěpánková, Petra Cibulková, Jan Szymik, Jiří Krampol, Vítězslav Jandák, Martin Stropnický, Gustav Bubník, Jindra Reháková, Ivan Luťanský, David Prachař, Marcel Vašinka

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Viděl jsem pár kousků a pořád je dobré řemeslo a nadčasové příběhy... ....v archivu iVysílání České televize jsou uvedeny pořady a jejich jednotlivé díly, které byly uvedeny do vysílání po zahájení archivu iVysílání a jsou vyřešeny všechny licenční podmínky pro jejich zveřejnění na internetu. Na webových stránkách cyklu Tak se ptám jsou díly, které se tedy odvysílali po roce 2005 (zahájení iVysílání). Opětovné zhlédnutí některých z těchto dílů není možné již ze zmíněných licenčních důvodů. ..... -----------Tak se ptám je volný cyklus samostatných příběhů ze života mladých lidí. Ve své době upoutal pozornost svou nestrojeností a věrohodností. Triumvirát úspěšných autorů, manželů Zelenkových a režiséra Adamce v letech 1980-83 vytvořil 11 příběhů věnovaných se tématům jako je: protekce, nezralost vztahů, alkoholismu, žárlivosti, tedy životních vzletů a pádů.Na obrazovce jsme tak ponejpr mohli vidět začínající mladé herce, kteří se časem stali velmi žádanými a obsazovanými např.Karla Rodena nebo Vilmu Cibulkovou. .------------------------(5.7.2019)

v záplavě kýčů a hloupostí to byl docela zajímavý počin. bohužel, jednotlivé díly měly dost kolísavou kvalitu. příběh nazvaný Výhoda byl možná úplně nejsilnější. mladík (Vladimír Dlouhý) nezvládá studium na VŠ a rozhodne se odejít - důvodem je ovšem především to, že se dozví, že byl přijat ke studiu na základě "přímluvy" otce. Vladimír Dlouhý byl v této roli docela přesvědčivý. další díly ale nezřídka sklouzly k moralizaci a schematismu. problémy "mladých" se řešily jako úkoly brigády socialistické práce - alkoholismus (Kvůli mně přestane), nezadaná a ženáč Pavel Soukup (Ale je ženatý), kluk jede na vojnu a nechává doma svou lásku (Budu ti psát), krádeže v podniku (Černá kulička)(25.7.2011)