Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

panvasik

Tento film, jsem viděl v době, kdy to nebylo úplně vhodné a byl jsem prakticky malé dítě, které moc nechápalo co se v tom filmu děje. Po mnoha odkladech, kdy jsem se tomu filmu poměrně dlouho vyhýbal, jsem učinil krok k tomu abych to zkousnul a podíval se na to znova. Mám k tomu film víceméně ne moc dobrý vztah, protože, to je věc, které se mi hrozně hnusí a takové filmy nevyhledávám, jestli má být něco skutečný horor, tak právě toto. Možná je dobře, že jsem to už viděl v tak nízkém věku, protože mi to už v té době, docela otevřelo oči a dostal, jsem se k tomu, že někteří lidi mohou být skutečné hovada. Ve filmu jde vidět skutečně hodně a není to vůbec pěkná podívaná. Film je odporný, ale zároveň si na nic nehraje a ukazuje věci, které se nejspíš skutečně při znásilňování dějí. Druhá část filmu je teda ta zasloužená a čím drsnější pomstu jsem viděl, tím víc, jsem si spravoval chuť po té první části. "Pomsta je pokrm, který nejlépe podáváme za studena" 7/10 ()

kohut

tam, kde bola povodna verzia rozvlacna, je remake pozeratelnejsi, prec je nekonecne clnkovanie. navyse nova postava serifa tomu pridava dalsie body. pomsta na chlapoch (ktora v povodnych filmoch bola taka nemastna-neslana) je tu vysperkovana a nezaprie inspiraciu seriou Saw v low-tech zalesackom prevedeni. celkovo velmi prijemne prekvapenie. nestava sa casto, aby remake opravil chyby originalu alebo ho vylepsil. ()

Bird_house

Původní film jsem neviděl.. Každopádně se slečna pomstila dost zajimavým způsobem.. Ve všech případech tedy dost nechutně.. Nicméně divák čeká poměrně dlouho na nějaký spád ve filmu.. Chybí tam nějaké vysvětlení, jak ten měsíc nebo déle žila, kde vzala nějaké bolečení a hlavně jak vydržela tak dlouho pod vodou..? Ale dá se říct, že jsem byl po celou dobu filmu v napětí.. ()

Al44...

Poměrně jednoduchý film, kde se první půlka docela podrobně věnuje zločinu (znásilnění) a druhá je již pouze o odplatě. Odplata je pak velmi brutální, ale i velmi nápaditá. Snímek je to určitě zajímavý, škoda jen, že v sobě nemá ani kousek překvapení nebo dějového zvratu. Vše je strašně předvídatelné a již od začátku je jasné odkud a kam film směřuje. ()

foundation

Original som nevidel ale po tomto kusku si ho uz urcite nenecham ujst. Rape and Revenge is NOT dead. Nie po tomto remaku ktory napriek svojej na prvy pohlad premrsknutej stopazi dokaze udrzat pozornost, striedajuc, atmosferu, pozeratelnost, alebo brutalitu. Tou film vynimocny az tak nie je, ale ako zanrova zalezitost to je natocene viac ako len dobre, s vhodne vybratym hereckym osadenstvom a dokonca niecim co sa v ramci exploitation da nazvat ,,dobre herecke vykony,, pretoze pri takychto filmoch je to skor velka rarita aj ked samozrejme aj tu je par vynimiek . Steven Monroe tukol kladivom rovno po hlavicke a film natocil sposobom aby zaujal aj moderneho divaka. Scenar sa navyse drzi pomerne slusne pri zemi a urcite neuraza inteligenciu kazdou druhou scenou alebo vetou ktoru postavy povedia. Prva ,,rape,, cast je hlavne o atmosfere a psychike, prostriedok je trochu zbytocne dlha vaticka, ktora sa ale dala bez vacsich problemov pozriet. Posledna ,,revenge,, tretina sa teda sustreduje hlavne na fyzicke nasilie ktoreho je sice pomenej ale jednotlive skonania su opat slusne natocene a v divakovi ktory nema za sebou az tak vela dokonca mozu vyvolat odpor :D. Dneska je velmi tazke nejakym sposobom v podobnych filmoch sokovat pretoze ich pozera 90 percent zanrovych fanusikov ktori toho maju za sebou uz dost. Objektivne je to 70 percent, ja davam 80 pretoze je vidiet snaha o natocenie exploitation ktory nie je urceny iba okrajovej divackej zakladni. Plus hlavna hrdinka je sice plocha ako letisko ale stale kocka. Moje prianie ale ostava stale rovnake : Natocenie ultimatneho brutalneho horroru ktory by naozaj dokazal odpalit na mesiac aj tie velmi tvrde povahy. ()

Charlie84

Tenhle film mi neskutečně rozšířil obzory. To Pumiix: To jako vážně existuje subžánr "Rape & Revenge“??? Hahaha, To Verbal: NEjLEPŠÍ KOMENTÁŘ EVER! LOL!!!! Teď k filmu. Naprosto profesionální práce od skvělé kamery, přes střih, herce, až po režii. Sarah Butler by si teď zasloužila roli cool badass girl v seriózním filmu (co takhle Yomi v hraném remaku Ga Rei: Zero?), protože moje první myšlenky, když jsem ji uviděl: ta že jim to nandá? Po shlédnutí...hahaha, holka činu, tak to má být:) Atmosféra super, délka stopáže vůbec nevadí, co se týče gore, ošíval jsem se v křesle jako už dlouho ne! Paráda! Jestli se přítelkyně někdy dozví, že jsem tomuhle dal pět hvězd, nadosmrti spím na gauči:) ()

longercz

Nikdy mě nebralo dívat se na lidské utrpení, a proto i když je to silný příběh těmhle filmům teda moc neholduju... ()

Castielo

Průměrnej horor, který i přesto "potěšil". Nasraná ženská, co uteče z kuchyně a jde se pomstít chlapcům za malé něžné pomilování. Způsoby vraždy celkem originální. A pozadu nejsou ani výkony herců. Lepší 3* ()

cerbygerby

Plivu na tvůj hrob..nebo tak nějak v překladu - opět se jedná o předělávku a opět nebudu koukat na originál, protože jsem si tento snímek hodně užil... Podobné filmy jsou tedy fakt "maso" pomsta dívky která se vyžívá v každém detailu, jo tak tohle mě tedy fakt bavilo a doporučuju pro otrlé 5* a 91% ()

miawallacova

Dala bych i 5*, kdybych si nepřipadala jako masochista. Začátek je na mě až moc brutální, ale dá se znásilnění natočit "něžně"? Druhá půlka filmu je trochu jako zálesácká verze "Home alone" Dohromady to ovšem skvěle klape! ()

anitae

Brutus - 5* za druhou polovinu filmu, ale max 2* za tu první půlku a pro mě obrovské dějové nelogičnosti - jak Jennifer přežila ve vodě, jak se všude nepozorovaně dostala .....ale skončit jako týpek s kamerou, kastrát, v kyselině, nebo blbeček se šerifem...brrr ()

Luisis

Čekal jsem teror od místních domorodců a následnou odplatu od křehké dívky. Nakonec se mi naskytl pohled na Ramba v sukních. Kdyby aspoň psala detektivky, ale kde proboha získala tolik kuráže na takové důmyslné zabíjení. Ten úsměv na konci svědčí o ne úplně dodělaném scénáři.Zbytečně drastické a hodně prázdné - 45% ()

UniqueNett

První polovina filmu nic moc, na mě se to až zbytečně táhlo. Ovšem ta druhá půlka.. super! Moc pěkně propracovaný plán pomsty ;) ()

Ondr@932

Slušný masakr! Sympatické postavy, napětí! A nebychyběla ani brutalita co hlavně na konci byla masakrálních rozměrů! Dávám 7/10 ()

siloalampa

Spisovateľka pôsobiaca dojmom modelky, ktorá nevie nájsť na notebooku mäkčeň sa najprv hlúpo nechá na chate utrýzniť, znásilniť a čo ja viem, čo ešte, a potom si znovuzrodená na svojich mučiteľoch povybíja zlosť, akoby od troch rokov nič iné nerobila, iba rafinovane vraždila stáda tupcov. Načo sú dobré takéto stupídne filmy? Pre koho sa točia? Kde a v čom mám hľadať tú zábavu? Čo je však úplne najhoršie, že sa na to ešte aj pozerám... Ale, čo keď som už dávno nevidel dobrý, aspoň troška presvedčivý horor, alebo aspoň film, kde napätie, dej, a konanie postáv je obzvlášť zaujímavé a doslova ma paralyzuje, alebo aspoň pripúta o stoličku?!? ()

dandislav1991

Asi jsem při hodnocení filmu ostatními na hranici 70% čekal, že mě to posadí na prdel, ale mstíc se "vojetá" pipka mě neposadila ani mi nepostavila! :D ()