Děs za zdí

• Česko Oko dítěte (festivalový název) (více)

Režisérská dvojice Danny a Oxide Pangovi jsou i u nás známí vynikajícím hororem Oko (2002), v němž kombinovali originální zápletku s typickými motivy asijských hororů. V případě jejich prvního 3D snímku využívají všechny tradiční motivy žánru od podivného místa, přes postupné odhalování nadpřirozena, až po tradiční „duchařské“ rekvizity. Skupina teenagerů kvůli nepokojům v Thajsku neodletí do Hong Kongu, ale provizorně se ubytuje v místním hotelu. Zanedlouho však někteří z nich zmizí a Rannie společně s kamarádkami odhalují temnou pravdu. (Febiofest)

Deratizer

Oko je u mě nejstrašidelnější duchařina, co jsem dosud viděl a tento horor, ačkoliv od stejných tvůrců, je tady těžkej propadák a upřímně řečeno, není divu.... ()

Heroine

I když se první polovina filmu zdála dost divná, možná až směšná, v druhé části se to docela zlepšilo. Ze začátku se film jenom snažil vyvolávat tajemnou atmosféru, a to naprosto netajemnými věcmi, jako je zaštěkání malého psa, nebo tři děti u stolu. Vážně, nic děsivého. Když se potom hlavní hrdinové setkali s duchem, a o pár minut později vedli tajemnou debatu o tom, že "v tomhle hotelu hosti někdy vídají ducha!", a přišlo jim to až neuvěřitelné. Však ho viděli taky, ne? No, první polovina se mi zdá dramaturgicky nezvládnutá. Ve druhé polovině je potom pár celkem působivých míst, a až na podivných závěrečných pár vteřin, je i rozuzlení celkem slušné. ()

MickeyStuma

Duchařský horor, tentokrát od sourozenců Pangů. Takovéto snímky jsou hlavní výsadou japonské kinematografie, kteří jsou s ohledem k jejich kultuře a zvyklostem na to stavění. Od produkce HK jsem se už díval krapet rozpačitě, ale s respektem. A vskutku, snaha se projevuje. Tajemno, temno, napětí. Vše tu je. Emotivně silný příběh nikam nespěchá a rozvíjí se pomalu a hlavně klidně. Atmosféra honosná a místy i tajuplná. Ani dramatizace nedopadla špatně, ale kazí to několik hluchých míst. Tvůrci přišli s křížkem po funuse. Tohle všechno tu už bylo. Proto asi využili možnost 3D obrazu, kterým by se alespoň v něčem odlišili. Vizuální zážitek to přináší, ale to je asi tak všechno. Škoda. Kdyby přišli dřív, možná by zabodovali. ()

josieaddms

Ta příšera mi přišla dost děsivá, a asi dva momenty tam byli celkem napínavé. Ale první část byla tragicky špatně napsaná, a konec byl úplně mimo. Zbytek mi přišel jako tak trochu nacpaný vatou, ale zase se přiznám, že mám tak nějak slabost pro duchařský horrory, takže bylo pro mě snadnější se do toho nějak zabrat. Ale spíš mě to zklamalo, a místy i dost nudilo. Takže mohl to být slušný nápad, ale vesměs se to spíš nepovedlo. ()

Veronica27

Skupinka kamarádů kvůli nepokojům nemůžou odletět a tak se ubytují ve starém hotelu.Jakmile začnou postupně mizet, zbytek je začne hledat s roztomilým pejskem, ten snad jako jediný se mi tam líbil.Místo temné pravdy, jsem měla temnou nudu .Tohle prostě nebyl můj šálek kávy, ale vůbec ne. ()

Shanen29

Tentokrát duo Pang and Pang moc neuspělo.Zakopaný pes je zřejmě již ve scenáři,kterému chybí pevně postavený příběh a výběrem herců také neoslovili.Ale přesto ta divácká zvědavost tam je a určitě film, ikdyž ke konci, táhne celkem dobře. ()

djbarrel

Uhh, no tohle je dost bizarně ujetá duchařina, která je vhodná jen pro fajnšmejkry, ale ne pro běžného diváka. Podivní příběh, podivné charaktery, podivný duch a dítě polopes ? OMG, zvláštní, ale strašně, ale strašně nudné. 14 % ()

Mangano odpad!

No, možná že kdyby scénář nepsaly dvě osmileté děti bez talentu, které navíc někdo omylem posadil na režisérskou židličku, možná kdyby "herečky" v ústředních rolích byly dostatečně kompetentní k zahrání alespoň jedné emoce, možná kdyby si kameraman se skladatelem po nocích neujížděli na jihoamerických telenovelách, zvukař kdyby nejevil známky schizofrenie a nepletl si zvuk průchodu dimenzionální bránou s rozbíjejícím se talířem, možná kdyby to psí monstrum nebylo víc k smíchu než k děsu, možná kdyby to nebyla tak neskutečně nudná kopa ničeho, tak možná tehdy by se dalo říct, že je to celkem průměrná hororová břečka na nějakou tu jednu hvězdu jako ostatní tvorba těhle dvou pánů, kterou jsem měl doposud tu čest zakusit. Možná kdyby... Počkat, ne máte pravdu, asi ani tehdy ne. ()

Vozy

Co to bylo? Horor nebo parodie ? Občas mi ten film připomínal nepovedenou asijskou variaci na Scary Movie. Ztráta času, tak jednu hvězdu za odvahu vůbec něco takového natočit a druhou za pěkný holky šikmooký. :) ()

entokr odpad!

Největší slátanina, co jsem kdy viděla. Jediný proč se na to stálo podívat, byly celkem sexy holky(nejsem lesba, ale kluci až tak hot nebyli) a to je bohužel zatraceně málo i na jednu hvězdičku, protože herecké výkony byly... no spíš nebyly. Na to jak jsou jinak asijské horory majstrštyk, toto bylo velké zklamání. ()

Pollini

Orientální horor je buď dost špatný nebo dost dobrý. V tomto případě jde o výrazně nevyužitý potenciál. Dočkáme se divné atmosféry, nepříjemného strašení, hoši se ztratí a holky je zoufale hledají, pobíhají sem a tam. Zásadní chyba je v tom, že místo postupného odhalování pravdy, se děj vleče a skoro všechno je odhaleno ke konci asi ve dvou minutách. Bylo to na můj vkus dost dlouhé, ale bála jsem se, to zas jo! ()