Děs za zdí

Horor

Hong Kong, 2010, 97 min

Decha Srimantra
  • 2-Xtreme

Kde sú tie časy keď som bratov Pangovcov považoval za jedných z najlepších v tom čo robia? Pri spomienke na ich dokonalú a pre mňa najoriginálnejšiu a najstrašidelnejšiu ducharčinu The Eye mi aj teraz naskakujú zimomriavky. Dokonca aj pokračovanie oka srší originalitou a kvalita je tiež vysoká, lenže to bolo pred pár rokmi... teraz je to iné. Z Pangovcou sa stali obyčajný rutinéri a keď netočia remake vlastného filmu s Nicolasom Cageom, tak kujú veci akým je aj The Child's Eye in 3D. Na začiatok musím pochváliť to, že ich film má opäť originálny nápad, ale aj ten je okorenený veľkým množstvom klasického klišé, ktoré vidieť v každej priemernej ducharčine. Tu zrejme niekto zaspal dobu, pretože biele(či inak sfarbené) a dlhovlasé postavy leteli asi tak pred piatimi rokmi a teraz už nikoho nezaujímajú. Danny a Oxide si zrejme mysleli, že s tým môžu uspieť, keď budú diváci všetko vidieť v tretom rozmere... fail. Ďalšie voľne pokračovanie skvelého filmu je žiaľ úplne zbytočné, nudné, a záverečné vysvetľovanie vôbec nefunguje a snaha o napodobnenie tzv. iného sveta z Re-cycle doslova a do písmena bolí. Film sa snažil len zviesť na mene slávnej jednotky a keby tak nerobil, ani by som o film nezakopol, pretože už z traileru bolo cítiť, že to nedopadne dobre.(19.2.2011)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Pokud ho chcete znovu doopravdy vidět, musíte se zbavit té své nenávisti !! Jen tak budete moct odejít z tohoto světa !!" Rozhodně nemůžu říci, že by Děs za zdí platil za vyloženě špatný film, byť se odehrává vinou okolností v podobě thajských nepokojů, kdy je skupinka teenagerů nucena čekat na uklidnění situace a následně i kýžený odlet svého letadla, vlastně na jednom místě, v ne zrovna vábně vyhlížejícím hotelu, který samozřejmě tvůrcům skýtá nesčetné možnosti, i příběh jistě patří mezi ty dost originální, nicméně film očividně trpí špatným budováním atmosféry, která sice místy při některých scénách, zejména těch, které spíše spadají do žánru fantasy, opravdu děsí, ale od bratrů Pangových by znalý divák čekal maličko víc.. Závěrečných dvacet minut ve mně vyvolává naprosto protichůdné dojmy, byť dodává snímku značnou nečitelnost, Pangové si tu s předvídateností vytírají okázale prdel, jednomu opravdu vyráží dech zajímavé předfinální rozuzlení, trapný rádoby dramatický konec, kdy tvůrci brnkají na dojemně romantickou strunu, však rozbíjí celý předchozí dějový oblouk na padrť, když trio maminka / duch, dítě / pes a otec / řezník samouk postupně umírá, aby se mohlo shledat na onom světě !! Navíc to laciné animované inferno v mých očích shazuje celý film ještě více, a na tom nic nemůže změnit ani velmi slušná kamera Dechy Srimantry, byť ta tmavá stylizace s rudými filtry nemůže dnes již nikoho překvapit, ani parádně znepokojivý soundtrack Permsitha Payonta.. Mimochodem ta již zmiňovaná maska babyhybrida mi dost silně připomínala tu použitou v Aničce s lískovými oříšky..;)(10.4.2013)

Milé překvapení z Hong Kongu, čekal jsem daleko horší horor. Sice jsem se nelekl snad ani jednou, ale scény mě bavily a vyhovovaly mi. Child's Eye je nadprůměrná duchařina, která svým stylem nezklame. Musím sice uznat, že pár slabších chvil se najde, ale jako celek funguje dobře. Hrozně mi vadil pes, herci občas a chvilku cloumání děje... 5/10 = 55%(21.8.2011)

Tak tvorcovia slávnych hororov The Eye a Re-cycle nám opäť predviedli svoj talent a opäť sršia originalitou. Tentokrát tu máme okrem dlhovlasého ducha ešte jednu, o niečo zaujímavejšiu príšerku. V prvej polovici sa toho veľa neudialo, ale bolo tam niekoľko vydarených ľakačiek a pekných efektov, ktoré nenápadne predpovedali, že sa fakt máme na čo tešiť. A je to naozaj tak. Čím viac sa horor blížil k svojmu koncu, tým to bolo napínavejšie. Taktiež som spokojný, že myšlienka "temného" sveta z môjho obľúbeného Re-cycle ostala zachovaná aj tu. Odporúčam, užil som si :)(11.1.2011)

Tak bratři Pangové mě opět moc nezklamali, navíc mi to i tak nějak sedlo a líbila se mi hodně atmosféra i hudba. I ten vizuál a stylizace, výprava byly fajn. Horší už byl příběh samotný a některé postavy a jednání. Pro tyhle herečky mám i tak nějak slabost, takže za ně i protože se mi ve svých postavách libily určitě bodík nahoru. Bylo dobré, že zde byly protočené obvyklé role mezi kluky a holkami. Ono poslední třetina je taková hodně fantasmagorická, tam už je těžké určovat co proč a jak se děje, už není jasné co je realita co vize, všechno to splývá a jedno podrývá druhé. Slabé dialogy na mnoha místech zněly příliš nuceně, než přirozeně a to se přenášelo i do některých hraných scén. I tak bavil jsem se po celou dobu a dojmy jsou spíše pozitivní. 7/10(3.6.2013)