Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

koza3

Desel let před kovidem a skoro jako dokument. Tvůrci si museli v roce 2020 škrábat hlavu, když to viděli na živo. Těchhle virů a pandemií však historie zažila více, ale takovýhle masakr naštěstí ani ta naše poslední zkušenost nepřinesla. Je však zajímavé představovat si, jak probíhalo to zákulisí, diskuse, vakcinace, konspirace. Film dobrý! ()

veverysiak

Toto nie je komerčný thriller o milej opičke, ktorá si spravila fajn výlet loďou do Ameriky a doškrabala pár ľudkov, aby nakoniec všetci hlavní protagonisti šťastne prežili, toto je vcelku realistická vízia naozajstnej pandémie so všetkými sprievodnými javmi v napadnutej spoločnosti, už len to, koľko hviezd relatívne rýchlo skončí svoje party je obdivuhodné, nejaké tie drobnosti by sa dali vytknúť, ale vďaka svižnému tempu a viacvrstevnému deju to nepokladám za podstatné, takže 80%. ()

hanazu

Kdyby to nebylo tak americky sterilní, kdyby to bylo natočené o pět let dřív, kdyby v tom nehrála půlka Hollywoodu... tak by to mohlo být lepší. ()

RomaS

Možnost přenesení příběhu Nákazy do skutečnosti je nebezpečně reálná. To vidím jako jeden z hlavním motorů, proč jít do kina. Ani jedna ze scén mi totiž nepřišla jako nereálná nebo chování postav v situacích přehnané. Vše snad odpovídalo klasickému scénáři, které mají vládní úředníci schované v šuplících v případě takových situací. Žádnou akci neočekávejte, fakta jsou předávána divákovi až děsivě chladně. Až na pár vyjímek se s postavami citově nspojit nešlo. Normálně si hudebního podkresu nevšímám, ale tady je dost výrazný a to myslím v tom pozitivním. ()

krachman

Čekal jsem americký velkofilm se stupídním hapyendem a dostal jsem nezáživný rádoby dokument. Možná, kdyby se to opravdu stalo, tak by to tak nějak mohlo být. Herecké obsazení výborné, většina mých oblíbenců. Děkuji za Marion Cotillard, žeru na ní všechno :-p ()

Ondrew

Solidna epidemicka zalezitost, pri ktorej jasne citit "soderbeghovsky" pohlad na danu problematiku. Filmu vyslovene sadlo znacne odlisne spracovanie, nez na ake sme zvyknuti napr. zo "Smrtiacej epidemie". Mame tu cest skor s dokumentarnym stylom a hlavne -- takmer vsetko budi dojem akejsi sterilnosti, comu vyrazne napomaha hudobny podmaz. Herecke obsadenie vyborne, nuz a zaverecna bodka... ta to cele krasne zakoncila. 70%. ()

benda02

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Dříve než jsem se na Contagion začal dívat, věřil jsem, že hodnocení bude minimálně vynikající, možná i excelentní, slyšel jsem samou chválu, viděl jsem, že herecké obsazení je na tak skvělé úrovni, že to bude fakt bomba, ale jak už to bývá, všechno bylo jinak. Děj, naprosto zdrcující, nic se nedělo, krom toho, že někdo umíral a to se vlastně u takového filmu dá čekat :D Nicméně, působilo to na mě dojmem podprůměrného katastrofického filmu, kde všechno dobře dopadlo, vlastně ani nevim, kolik lidí zemřelo, no a nejlepší čast filmu byl asi ten konec, kde ukázali, jak to vše začalo. ()

O_Peki

Líbí se mi to jako kritika hysterie a iracionálního chování člověka v případě ohrožení života. A taky obhajoba těch několika vyvolených, kteří se nakonec dostanou "pro dobrotu na žebrotu". Hezký film. A mrazivě reálný. ()

oSiSko

Jeden z tých filmov, kde veľa čakáte a nedostanete takmer nič. Skvelé obsadenie, ale zápletka žiadna, vôbec ma nezaujímalo ako to dopadne, lebo to bolo jasné od začiatku, ani nejaké čiastkové deje tam neboli také, ktoré by zaujali, pozeral som sa stále všade možne len nie na ten film. Nemám snáď ani jednu vec, ktorú by som vyzdvihol. Film na ktorý sa hneď zabudne a bez neho by nebola kinematografia o nič ukrátená. ()

rigby

Stejné téma jako ve spoustě dalších filmů, takže vývoj děje se dá očekávat už jen po přečtení názvu filmu. Na toto téma se dá natočit mistrovský velkofilm, nebo totální propadák. Tady to nevybočuje ani na jednu stranu, i když po čase se předvídatelný vývoj stává velmi nudným a svádí k zívání. Takže děti, ještě jednou se podívejte, co mohou způsobit neumyté ruce... 3- ()

Dexter666

Asi som masochista. Už týždeň ležím s chrípkou, ktorá sa bohvieako nelepší v posteli a čítam Kingovo "Svedectvo". Teraz som dopozeral Nákazu a nejak viac som sa rozkašľal... Každopádne... Britký chlad vychádzajúci z tohto filmu (vrátane Martinezovej márničnej hudby) mi presne sedí. Chcel som realistické spracovanie problematiky, ktoré som do teraz v žiadnom filme nezhliadol (až na flashbacky I am Legend - tam však išlo o absolútnu mortalitu). Samozrejme, film dáva vicej otázok ako odpovedí... Majú vlády sveta vypracované efektívne krízové plány pre takto veľkú úmrtnosť? A čo ak by bolo väčšia? Zachovali by sa skúsení profesionáli (tí, ktorí tvoria pravidlá pri daných situáciách) snáď až na postavu Dr. Mearsovej tak neprofesionálne? Aká je pravdepodobnosť, že z netopiera a prasaťa alebo už z čohokoľvek vznikne taký dokonalý zabijak?... ()

Kusic

Navzdory hvězdnému obsazení hned několika rolí (Damon, Fishburne, Paltrow, Law, Winslet) sem se kupodivu nudil. Film, dá se říct, nenabídl žádnou akci, napětí, snad ani to drama ne. Přišlo mi to spíš jako vyprávění některé fiktivní události, a tu hodinu a třičtvrtě sem doslova pronudil a čekal na konec, který byl tak nějak předvídatelný už od půlky filmu. Někomu se tenhle "žánr" může líbit, ale můj šálek kávy to není a u filmů, kde se takřka nic neděje se prostě a jednoduše nudím. Ve zkratce a bez spoilerů můžu příběh shrnout tím, že se jedná o popis šíření smrtelného a neznámého viru, následnou paniku a decimaci populace, dále o hledání léku a finální "rozuzlení" si asi dokáže představit každý sám :) ()

Lestad

pro mě jako pro diváka co si chtěl zpříjemnit večer filmem to bylo krátce řečeno o ničem. Objevil se virus, pár lidí zemřelo, objevila se protilátka a ...konec. Osobně nevím co vede producenty k tomu aby na takový scénáře dávali peníze a ještě platili takový hvězdný obsazení. Tento film je určen výhradně na podřadný kanály do televizí, na víc nemá. ()

HennessyVSOP

Velmi dobré, co mě skutečně bavilo jsou herci. Obsazení je vskutku kvalitní a téma zajímavé, navíc Nákaza je film velmi inteligentně natočený. Co mi ovšem skutečně vadí je to množství otázek, které zůstanou nezodpovězeny, den 1 je ve filmu skutečně až moc laxní. No nezbývá než dát čtyři hvězdy, prohlásit že jde o dobrý film a smířit se s tím, že podruhé mne k němu asi dobrovolně už nic nepřitáhne. Stále se ale jedná o podstatně lepší látku než ty sra_ky co běží v televizích na dva díly. ()

Obenny

Na první pohled se zdá že je všechno tak jak má být, začátek se projevuje spíše ke straně áčkového thrilleru, ale potom se cosi zvrtne a vznikne několik situací, které by jste pravděpodobně někdy neočekávaly že by se mohli stát. Herecké obsazení je úžasné, bohužel film nemá moc velký příběh, je tam scénář z několika již starších a úspěšnějších legend a to je hrozně do očí bijící. Proto je také těžké i s hvězdnou kavalérii udělat něco co by se dalo použít jako slušná konkurence legendám jako je (smrtící epidemie, 12 opic atd.), bohužel se to nepovedlo. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech