herecké výkony (Judit Bárdos a Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká), scenár (cena K. Kieslovskeho, magisterský scenár Z. Liovej, ktorá vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu) a mimo-filmu žijúce a trvajúce nadšenie zo vzniku dobrého, festivalového slovenského filmu = to sú moje (silné) tri hviezdičky pre Dom;(25.4.2012)

Kvalitní a hodně dramatický příběh ze života v čele s mým zřejmě nejoblíbenějším, českým hercem Miroslavem Krobotem. Ovšem nechápu proč se tento film musel ze slovenského jazyka nadabovat na ten český, to mi připadalo trochu přes čáru.(9.9.2013)

• WANDRWALL

Viděno na CSFilmu. Zdálo se mi, že podobné filmy už jsem viděl, nijak mě nezaujal.(4.7.2019)

Proč se to musí dabovat?! A proč se takových filmů netočí v československé krajině více?! Zuzaně Liové se podařilo skvěle vyobrazit vztah dcery s otcem, ve kterém oba mají své motivace, nikdo to nemyslí špatně, ale přesto si navzájem ubližují. Depka až na půdu - tedy zatím rozestavěnou. :)(1.2.2013)

Ani múdre, ani pozitívne, ani krásne, či povzbudzjúce, ale aspoň trochu poučné. Možno aj reálne, našťastie mimo mojej reality. Herecké výkony veľmi dobré, ale to je asi všetko.(22.8.2016)

Miroslav Krobot sa už musel narodiť nasratý! Ten to má v tom ksichte už vyrezané. Stavím sa, že mu za chvíľu odíde pečeň z tej nasratosti.(25.1.2013)

Jeden z nejlepších českých/slovenských filmů jaký byl letos uvedený v distribuci. Dům je skvělé a nenapadná rodinné drama ve kterém exceluje Miroslav Krobot s Taťjanou Medveckou. Ostatní herci taky parádní výkon, ale tihle dva jmenovaní válcovali všechny herecké kolegy.(10.11.2011)

Ve své podstatě jednoduchý film o problémech jedné rodiny s despotickým otcem, ušlápnutou matkou, která je navíc ještě svíčkovou bábou, a dvěma nepříliš zdařile zamilovanými dcerami.(10.7.2015)

Realistické drama o nepochopení mezi rodiči a jejich dospělými (nebo alespoň skoro dospělými) potomky. Dobře vykreslené postavy, věrohodné konflikty a na závěr smířlivé finále. Možná je to škoda, já bych si to uměl představit i s kousavějším závěrem, takhle jsou zbytečně otupena jeho ostří. V každém případě je tu narozdíl od drtivé většiny českých filmů solidním základem scénář, a až od něj se odvíjí všechno ostatní. Herecky je zde dominantní Miroslav Krobot, ale to asi v případě takhle zarputilé postavy ani jinak být nemůže. Čekal jsem slovenštinu, ale přišel dabing, také škoda.(8.7.2011)

Nevtíravost, slušný scénář, výborný Krobot, skvělá Medvecká, krásná hlavní hrdinka, občasný jemný humor, přesvědčivá romantická linka: to jsou všechno cihly, ze kterých byl postaven tento dům a to na pevných základech.(18.10.2011)

Zcela nevšední česko-slovenský film. Zážitek mi nepokazilo ani trochu zbytečné nadabování slovenských herců do češtiny. Na snímku oceňuji především scénář s jednoduchým rodinným příběhem, bez zbytečných dialogů a se skvěle napsanou a ještě lépe zahranou postavou "zlého dědy" Imricha (Miroslav Krobot). Nadšení.(8.11.2011)

Vůbec jsem nevěděl, co od tohoto filmu čekat a ani o čem to vlastně bude. Herecky to bylo skvělý, o tom netřeba spekulovat, jen to chtělo trochu svižnější a nápaditější provedení, místy to bylo strašně utahaný a chtělo se mi usnout. Jinak ale celkem inteligentní film o dnešní zoufalé době. 60%(8.7.2014)

Hodně depresivní komorní záležitost, se skvělou kamerou a skvělými herckými výkony. Krobot opět s grácií zahrál svoji roli - zde tvrdohlavého otce, který upíná a všechny své síly investuje pouze do jediné věci. Dostavět dceři dům. Navzdory svému zdravotnímu stavu, penězům i tomu, že je na celou stavbu prakticky sám.... Navíc s postupným vědomím, že dcera o dům nestojí a jejím jediným přáním je vypadnout z dosahu otce a z domova... Nevím proč - snad tou zimou - , ale neustále jsem si říkal - zaplaťpanbu, že tam nemusím žít...... Velmi milé překvapení! * * * *(15.4.2012)

„Stáří je smutné, ne proto, že přestávají všechny radosti, ale proto, že přestává naděje.“ (Jean Paul) Velmi komorní příběh o snech mladých i starých a o ztrátách iluzí. A o nalezení sebe sama, o nalezení pravých hodnot a nového smyslu života. Většinou máme dojem, že jen mladí mají sny a falešné iluze o životě. Ale sny a iluze, i ty falešné, nás provází v každém věku a jejich ztráta není ve stáří o nic méně bolestná, než když o ně přijdeme v mládí. Jen, když dospějeme do určitého věku, uvědomujeme si, že deziluze je jaksi konečnější. A že jen těžko hledáme nové sny a nové touhy. A dokázat je znovu nalézt, to je velké umění. Vynikající výkon Miroslava Krobota, který se ve zralém věku přetransformoval z renomovaného divadelního režiséra ve výborného charakterního herce.(3.3.2015)

Nenápadný film dokáže věrohodně přiblížit atmosféru uvnitř rodiny. Výborné vedení herců.(28.8.2013)

Fakt nevím. Lepší průměr. Snaha v některých scénách okatě kopírovat Kaurismäkiho (Akiho) jak pojetím scény, tak nečekaným střihem. Snaha o jistý minimalismus, který časem leze na nervy. Věčně rozkomíhaná kamera jako na lodi, proč? Zde bez jakéhokoliv opodstatnění, neb na sebe strhávala pozornost a rušila, odtahovala od dění. Motivace postav zvláštní, nedovysvětlené, nahozené. Co motivovalo dceru, že najednou otce začala milovat? Ta vkladní knížka? Co změnilo smýšlení otce? Že dcera utekla a přespala na lavičce? Proč v sobě ani jednou nenašel sílu dceru obejmout? Objímal někdy manželku? Jak se vlastně seznámili a proč se brali, když nedokáže dávat city najevo? Najednou je zde spousta otázek, a jestli jsou na ně ve filmu odpovědi, tak dovedně skryté. Btw, tak nějak jsem měl chvílemi pocit, že ten syžet kopíruje Ene bene Alice Nelllis. (Mankote, ta kamera mi ale lezla na nervy! Vraťte nám stativ!)(13.6.2014)

Slovenský film sa priblížil európskemu štandardu. Liová o tri triedy preskočila svojich rovesníkov aj starších etablovaných umelcov. Najlepší slovenský hraný film od čias Šulíkovej Záhrady. Prvý úspešný pokus o adaptáciu uzavretej trojaktovkovej dramaturgie v našich končinách. Poznáme základnú dramatickú premisu, vieme, čo hlavná hrdinka chce. Postavy majú dramatický oblúk, poznáme ich motivácie a dá sa s nimi stotožniť. Chlpík dokazuje, že je najtalentovanejší kameraman vo svojej generácii. Film hovorí obrazom a konaním postáv, preto tu konečne absentujú trápne dialógy. Slovo je tu len nevyhnutnosť. Možno vytknúť len jemne zostarnutý námet dievčat túžiacich cestovať za prácou do Anglicka, napriek tomu je to film, ktorý výstižne glosuje slovenskú mentalitu. Niektorí herci sa nedokázali dostať na civilnú úroveň Krobota, Bárdos a Medveckej.(24.5.2012)

nenápadný česko-slovenský snímek, u kterého se ale i ta stominutová stopáž jeví ke konci místy jako příliš dlouhá.. vzhledem k očekávání ale relativní spokojenost, třebaže je to jeden z těch filmů, co se člověku během několika dní vytratí z paměti.. lepší 3*(1.11.2011)

Při sledování to diváka docela baví. Má to docela atmosféru a je tam několik míst, přes které se může divák napojit. Nicméně - nejde to vůbec do hloubky, film se snaží pouze odvyprávět příběh v nějakém časovém úseku a nepozastavuje se na místech, kde by to bylo potřeba. A posledních cca 10-15 minut je příliš rychlých, film přeskakuje v podstatě to nejzajímavější a okamžitě nastoluje trapný happy-end (v jistém smyslu). No a pár hodin a dní po shlédnutí si z filmu už nepamatuji nic moc zajímavého. Ale jako debut rozhodně zajímavý a mírně nekonvenční (a o něco se snažící) film.(10.11.2012)

Občas nás k činu donutí až mezní okolnosti. Tichý film (což není nutně na škodu), velmi silný v jistých momentech, ve kterém přesto chybělo více hudby.(18.7.2012)