Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

topi

Po hodně dlouhé době přesně tenhle tip komedie, který u nás už hodně dlouhou dobu chyběla. Ono je to spíš taková smutná tragikomedie, která ovšem nepostrádá jednu vtipnou scénu za druhou. Oproti seriálu se film věnuje hlavně fotbalu a žádné výrazné a zbytečné odbočení zde nenajdete, což je přesně to, z čeho jsem měl strach, že film nebude pořádně držet pohromadě. Ale co se děje ve filmu je fakt parádní podívaná, kde herci hrají tak bravurně, že jsem hltal každé jejich slovo, pohyby tváří, no prostě úžasný!! Zejména Miroslav Krobot jako trenér Pepik Hnátek je geniální a jeho kamená a nasraná tvář nemá chybu (já si ho snad ani jinak hrát nedovedu představit). A další kapitola pro sebe je Ondra Vetchý, to je až neskutečný, jak svou postavu dokázal přesvědčivě vytvořit a hlavně precizně zahrát!! Smíchy jsem kolikrát vyprskával! Luděk Sobota - další bezchybný herecký výkon, to samý pavel Kikinčuk, kterýho kolotočáři obehrají o všechno a jeden z nich mu řekne, ať se na karty vykašle a jde radši hrát automaty, hahaha a v seriálu pak gemblí. Takových narážek na seriál je tam více a divák, který seriál zná, tak se bude tetelit blahem, jak je to perfektně propojený. Další super postava je David Novotný, který nosí trika Slayer, Obituary, Sepultura a hraje taky výborně. Kočka k sežrání je Pavla Beretová, která hraje jednu ze " světských ". Co mě ještě dostalo, tak ty krásné záběry na pole, vesnici zdálky a vůbec celkovou vesnickou atmosféru. Nebo hudba, méně se vyskytující a nenásilně poddaná, přesně vystihující jak kterou atmosféru, co se zrovna děje, chvílemi melancholicky smutná, jindy vesele skotačící. Celej příběh pevně drží pohromadě a nenudí ani okamžikem. A vlastně nejdůležitější roli ve filmu hraje semafor na vlakovém přejezdu. To je fakt mazec!! Bravo, jsem šťasten, že tento film vznikl a Janu Prušinovskému přeji do budoucna hodně štěstí a ať se mu povede další skvělý film! S troškou nadsázky bych Okresní přebor přirovnal ke Kachyňovskému poetickému stylu vyprávění. ()

Dzin01

Když jsem šel na tenhle film, neviděl jsme seriál. A musím říci, že to nevadilo. Ikdyž jsem si ho potom hned zkoukl a zjistil, že některé věci mě okamžitě pobavily ještě víc, není to bezpodmínečně nutný. Tenhle film je skvělý i tak! Proč? Protože po delší době se jedná o opravdu originální českou komedii a film vůbec. Všechno v ní je skvělé, od scénáře po herecké výkony. Třeba Vetchýho jsem musel opravdu v jeho roli doslova nenávidět. :-) Navíc je to úplně o nečem jiném, než většina současných českých filmů, kde se objevují stále titíž herci v těch samých rolích a prelouskávají se dokola stejná témata. Tenhle film jsem si opravdu skvěle užíval! ()

katuska138

Konečně! Konečně česká komedie, která stojí za to. Už se mi dlouho nestalo, že bych se u filmu smála tak, až by mi tekly slzy. Pan Krobot je naprosto dokonalý. Celý film je díky němu ještě o kousek lepší než seriál a závěr snad ani nemohli vyřešit lépe. Jsem naprosto spokojená. Víc takovýchto filmů. ()

Helo

Je to vskutku překvapující a sám jsem tomu nevěřil, ale film si zachovává kvalitu seriálu a navíc přidává postavu zaprdlého trenéra. A hlavně - konečně po dlouhé době český film ve kterém jsou herecké výkony všech herců na úrovni a jejich postavy jim skutečně věříte. A šílený exot a idiot Ondřej Vetchý ala Jijka? Zasloužil by ocenění za to, co tam předváděl. ()

MATADOR

I přesto, že se jedná o prequel a Miroslav Krobot je mezi ostatními nováčkem, všechny značně převyšuje. Hlavní role vybrána s citem, ale celý "příběh" působí dosti plytce. Obstojně se na to dá dívat, ale krása seriálu zůstala nepřekonána. I přesto si "Poslední zápas Pepika Hnátka" stojí v celé řadě české kinematografie více než dobře. Klobouk dolu! ()

Thomassi

Přiznám se, seriál jsem neviděl, za což bych si měl asi nafackovat. A možná proto bylo očekávání z celovečerního filmu o pralesní lize větší, než by bylo zdrávo. Těšil jsem se na komediální pecku tohoto roku, bohužel této pocty se filmu nedostalo. Nebudu říkat, že jsem tam postrádal humorné scénky, protože těch tam bylo poměrně dost, ale rozhodně se nejedná o nejlepší komedii posledních několika let, jak jsem tu někde četl. Pro mě je to více drama ze života vesnických fotbalistů, než právě očekávaná komedie. Co ale naplat, vesnický fotbal, a vůbec život, je zde ukázán dokonale a s naprostou autentičností. Co se týče hereckých výkonů, Miroslav Krobot exceluje na plné čáře, další jako Ondřej Vetchý nebo Luděk Sobota také skvěle ztvárnili role lidí z vesnice. Přesto ale převládá zklamání, čekal jsem od toho víc, to jsem nedostal, proto dávám tři hvězdy. Všude slyším, že seriál je mnohem lepší, proto to budu muset napravit. ()

FilmFan24

To snad ani není možné, že vznikl pohodový hezký český film, který zahřál a pobavil inteligentním humorem. Příjemné překvapení. Aspoň pro mě. ()

togaf

Bez Krobota by to byl jen průměrný český film (ovšem i to je poklona), ale s ním...asi takhle: díky panu Krobotovi MĚ bavil film o fotbale. To se mi naposledy stalo u seriálu Liga snů (tam to pro mě zase zachraňoval Jon Lajoie). Psychologický test, odmítnutí slávistického srdce a nevěra méně důležitá než postup do kraje byly vrcholy tohoto výborného filmu. ()

higuain

Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě. Geniální Krobot, jinak je to na úrovni horších dílů seriálu (čili stále velmi dobré). ()

TominoLa

"Dobrej pane Hnátek, tak jsem slyšel, že jste si hrál u bytovek na Clinta Eastwooda?" Jako fanda Clinta jsem tuhle hlášku ocenil :) Krobot byla trefa do černého. 9/10 ()

kajas

Mohla bych se podepsat pod komentář Enšpígla. Už podle názvu mi bylo jasné, že o Hnátka půjde především, ale na můj vkus bylo těch záležitostí kolem transplantace trochu moc. Proto nesdílím názor, že po všech těch hořkých komedích přichází změna. I zde se dočkáme smutnějších chvil. Herecké výkony bych každopádně mohla vynášet do nebe (kromě Krobota hlavně duo Vetchý + Novotný), hlášky se na nás valí ze všech stran. Na kvality seriálu ale film nedosáhl. ()

grogodil

V súvislosti so seriálom na to sedí známa reklamná hláška Leoša Nohu - proste "Chutná jako tenkját!" ...vynikajúci predkrm (alebo bonus) k seriálu a od čias Bohuša Stejskala asi najzábavnejšia a zároveň úprimná a trefná česká "dzedzinská" komédia. A keďže cesta z kina križovala 5 železničných priecestí, nešlo sa na tom popod fúzy uškŕňať ešte dlho po opustení kinosály :-) ()

Dont

Opět se rozcházím s hodnocením většiny ostatních uživatelů, ale pro mne tohle byla vyloženě podprůměrná záležitost. Vysoké hodnocení filmu je mi trochu záhadou, nevím, jestli sehrává tak velikou roli "kult" souvisejícího seriálu, nebo strach být černou ovcí, když to přece pro všechny byl takový odvaz, nebo jestli prostě tohle je právě ten humor, který teď frčí a všichni se tím baví, jen já jsem jaksi naprosto "out". Scénky ze železničního přejezdu nebo veškeré dění okolo kolotočářů jsou přesně tím typem "humoru", který nevyhledávám, protože mi nepřijde nijak zvlášť vtipný. Několik dobrých fórků během více než devadesáti minut mi nepřijde dost na slušnou komedii a vyšší ambice si film s ohledem na námět a scénář opravdu klást nemůže. Z herců předvedl dobrý výkon pouze Miroslav Krobot, např. Ondřej Vetchý nebo Luděk Sobota byli mnohem lepší v seriálu. Celkově vzato, tohle je podle mě tematika vhodná na komediální seriál založený na situačním humoru a plný absurdních situací, ale ne na klasický film. V téhle délce snímek selhává, je v něm příliš mnoho hluchých míst a humor se opakuje (viz železniční přejezd, nebo sprosté nadávání při tréninku či zápase), jelikož prostě už není kde brát. V seriálové formě tohle nebylo moc vidět, protože epizody byly hodně krátké a s týdenním odstupem divák opakující se humor nevnímá tak intenzivně. Maximálně dvě hvězdy, a to ještě s přihlédnutím k výkonu Miroslava Krobota. ()

Colonist

Výborné. Skvěle jsem se bavil. Ale zůstaly ve mně i nějaké ty emoce. Film si bere to nejlepší ze seriálu (humor, hlášky, charaktery postav, lehkost, civilní herecké výkony), ale zároveň přidává i něco nového (Miroslava Krobota, mírné tragično), což je v konečném součtu možná ještě lepší. Krobot tady podal excelentní výkon, je tedy pravda, že staré bardy ze seriálu zastínil a vlastně jim ani nedopřál moc prostoru (respektive scénář nedopřál), ale vůbec mi to v tomto případě nevadí. Já si jeho postavu oblíbil, je to tahoun tohohle filmu. S jeho Pepikem mi bylo legračně i smutně. Na dějové stránce si dali záležet, obzvláště závěrečná pointa je velmi chytrá a vtipná. Seriál byl v našich televizních vodách něčím nevídaným a film jde v jeho stopách. Doufám, že se od Jana Prušinovského dočkáme dalších takovýchto projektů, je to schopný tvůrce a režisér. 5 hvězdiček je jasných, ať už seriál nebo film, tohle je prostě na naše poměry něco netypického. A až překvapivě kvalitního. Všechny ty vztahové komedie, které jsou pro mě jedna jako druhá (Medvídek, Nestyda, Líbáš jako bůh, Ženy v pokušení,...), se můžou jít vycpat. TOHLE je humor. Který má i něco víc. ()

Toj

Seriál dokázal v naší televizi fakt něco - poskytnout inteligentní zábavu s takovým zdravým rýpnutím do české společnosti. Film ale nakonec zůstal příliš televizním. Trochu podivně vystavěná a zbytečně přetáhlá epizoda, která nepůsobí příliš konzistentním dojmem. ()

marleyy

65% Kino. Nebylo to špatné, ovšem ztrácí to lehkost, která byla v seriálu. Naprosto pitomá synopse s kolotočářemi se mi pranic nelíbila. Velké plus opět hlavně Vetchému, Novotnému a Kohákovi. ()

MessiM

O úroveň horší než celý seriál Okresního přeboru, ale stále si drží svoji úroveň. Z fotbalové tématiky jeden z nejlepších filmů. ()

jezurka42

Přiznávám se, že jsem neviděla každý díl Okresního přeboru, ale ty co jsem viděla, byly zábavné a hlavně obyčejné. Ne obyčejné jako obyčejné, ale řešily jsem tam věci, které se na vesnici prostě řeší. No a teď k filmu. Když jsme přijeli do kina, byla jsem naštvaná, nevyspalá a zmrzlá. Na Okresní přebor jsem se vůbec netěšila. Ale když film začal a já jsem viděla, jak jde Krobot kolem králíků se jmény jako Skuhravý, Rosický atd., pohodlně jsem se usadila a nechala se unášet tím skvostným snímkem, který není založený jen na "parádním fotbalu".Film není nevkusný, trapný ani nudný. Je to film, který mě osobně nadmíru pobavil. Bombastický hlášky mě teda úplně dostali. Bylo jich tam tolik, že je tady ani nemůžu všechny vyjmenovat. Jedna mi však utkvěla v hlavě: "Dobrej pane Hnátek, tak jsem slyšel, že jste si prej hrál u bytovek na Clinta Eastwooda..." PS: Když jsem se po filmu zvedala z křesla, zaprvé jsem si uvědomila, že jsem polovinu velkýho pocornu vysypala na zem a zadruhé, že mám úplně zpocenej zadek... :)) ()

Chrysopras

Luxusní začátek, kterej mi vykouzlil úsměv na rtu. A to nejen pro tu Spartu. Klasickej Krobot ( ovšem třeba v Domu mi přišel ještě lepší ) a několik hodně dobrejch fórků s panoptikem oblíbených figur. Možná bych čekal jejich větší zastoupení nebo větší náboj, nicméně spokojenost. Co mě ale zaskočilo byl závěr - řekl bych plochý a skoro odfláknutý... ()

Bonaparte.

Přenést seriál do útrob kinosálů se vždy nevyplácí. Narozdíl od seriálu potřebuje film více, než minimální 30 minutovou zápletku, kterou ve filmu představuje tragikomická postava Pepíka Hnátka, toho ztvárňuje, dnes již záruka kvality Míroslav Krobot. Bohužel však jeho dějová linka až nezvykle převyšuje zbylé postavy. Díky tomu tak přicházíme o mnohé pasáže hlášek Jiřiny, špekáčka či Ludvíka. Kde není Krobot, tam je Noha. Ráčkování klubového veterináře je příjemné v seriálové stopáži, ale po delší době to bylo spíše vaření z vody. Celkově mě film zklamal a čekal jsem víc. 60% 3* ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý