Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

geklon

Asi protože v tom nehrál Frost s Peggem, asi proto ten film bude jen dalším ukrytým klenotem mezi všemi těmi debilními rádoby černými komediemi s tak osvědčenou anglickou satirou. Tohle není satira, je to realita. Realita tak mrazivá, že jsem se v některých extrémně vtipných momentech nemohl nadechnout k explozi smíchu. ()

swe

Nářez tyvole! Chris Morris nechal korektnost hnít doma a naservíroval nám komedii černou jak kýbl teru, při jejímž sledování diváci slabších povah s křikem prchnou od obrazovky, trhajíc si při tom vlasy. Scénář nemá chybu a některé momenty opravdu zavání genialitou (např. dohadování sniperů na střeše). Nejlepší je, že při všem tom výsměchu fanatikům, policajtům, Britům a nevím komu ještě, zanechává sledování Four Lions v zádech nepříjemné mrazení, jelikož on je to svou podstatou velice vážný film. Vyhodíme do vzduchu drogerii. -- Nemám v úmyslu rozstříkat své vnitřnosti na hromadu tamponů a vatiček do uší. ()

sochy.zirafka

Asi jsem přepálil svou pojistku proti přemíře smíchu. Už nikdy mne nic nerozesměje...A může za to tlupa tupců! P.S.: Docela se bojím o zdraví těch, kteří se na filmu podíleli... ()

drake31

Neskutočný nášup z ostrovov páliaci jednu hlášku za druhou, so skvelými a zábavnými dialógmi a skvelými postavami. Smrtiaca dávka humoru v prvej polhodine bola takmer k neprežitiu a ja som sa lomil smiechom ako šialený, potom prišiel menší útlm ale stále som sa smial, síce nie už tak že som sa lapal po dychu ale smial som sa. Záverečný útok už bol len takým smiechom cez slzy. S odstupom niekoľkých hodnotím plným počtom. 9/10 ()

Kicune

Parta muslimů žijících v Anglii chystá svůj džihád, tedy válku proti nevěřícím, a my sledujeme přípravu jejich teroristického útoku. Nejsou to bystří kluci a je s nimi celkem legrace díky strašně ukecaným scénám plných nadávek a černého humoru. Ovšem jejich řečí doprovázené činy občas zamrazí a ke konci vygradují v tragédii. Ruční kamera a záběry z pouličních a nočních kamer filmu dodávají potřebnou autenticitu a syrovost. Pod slupkou nadsázky film skýtá satiru na dnešní paranoidní svět, pokud se odlišujete vírou či vzezřením. ()

Unnamed

“Invisible? Right. Like the time you got on the local news for baking a Twin Towers cake and leaving it at the synagogue on 9/11?” Nevěděl jsem jestli brečet nebo se smát. Připadalo mi to lehce nevhodné, když se člověk stal mučedníkem a šel do nebe, ale nemohl jsem si pomoci a místy dostával záchvaty smíchu. Určitě je to film, který stojí za zhlédnutí, ne každý den můžete vidět přípravu správných moderních mujahedinů. 4* ()

Skeksis

Myslím si, že vrana či havran sa dajú využiť aj na policajnú prácu, nie iba na teroristickú. Film je dobrý, ale aj keď so všetkým nadhľadom - obrázok ľudí, ktorí sa snažia robiť terorizmus v mene Alaha či koho, a pritom ani nevedia čomu veria či neveria, čo robia, ani aké budú dôsledky... mi pripadá jebnuté. To je v podstate aj celý skutočný terorizmus aj teroristi, ale tí sú aspoň o niečom presvedčení alebo nemajú na výber, čo sa nedá povedať o postavách v tomto filme. ()

ghatos odpad!

Zoufale splácaná nekomedie s dementním osazenstvem. Rozumím vtipu a nadsázce, ale tohle byla jen pokažená parodie na islamisty v Anglii. Situační gagy většinou vůbec nefungovaly. Kromě dvou vyjímek všichni dost přehrávali. Dá se říct, že v poslední čtvrtině se to malinko zlepšilo, jenže to byla jen kapka v moři marnosti. 17%. ()

Jacob23

Absurdni taskarice o 4ce dhihadistu..komedie roku.A herecke vykony jsou na 1*..Mucednicka smrt se stadem ovci to je nezapomenutelne! ()

blackJag

"MOŽNÁ PO TOBĚ BUDU CHTÍT, ABY SES ODPÁLIL, NIKDY TĚ ALE NEBUDU NUTIT, ABY SIS CHCAL DO HUBY!" Černo-humorná komika (u postavy Barryho přímo bizarní), nepůsobící při kombinaci debility a terorismu nijak zvlášť kompaktně, sice může vyvolat salvy smíchu, věrohodnosti ale moc nepobere. Že se tvůrci snaží neservírovat poselství je přitom nasnadě a v několika okamžicích se film opravdu podle toho chová, ve větším procentu jde ale o přetažené fóry a méně (podstatně) o řezavou satiru. Jistě, u květnatě pojatého slovíčkaření se člověk zasměje (huba jede Omarovi líp než kalašnikov), mělo to ale celé vypadat jako výsměch islámu? Pochybuji. 60% ()

s.e.p.p

,,To je folklor. Na svatbě jsme stříleli bazukou po pštrosovi." Škoda, že jsem více než půlku viděl ne úplně správně naladěný, takže jsem to po hodince vypnul. Teď když jsem to po týdnu dojížděl, dost jsem se pobavil, takže filmu hodlám dát ještě jednu šanci. Některé hlášky nezapomenutelné. ()

JoseBenes

Osciluje mezi čtyřmi a pěti, ale přece je tu....daaaaaaancing in the mooonlight! A za málokdy vídaný žánr bláznivá komedie/drama taky body k dobru. ()

mcleod

Výborná satira na velmi citlivé téma v nejlepších tradicích anglického humoru, která nenechá ani na chvíli vydechnout. A to i v těch nejmrazivějších okamžicích. ()

šerminator

Ten film je asi tak stejne tupy jako Reynholm Denholm z IT Crowd. Asi jsem zmateny bro... nevim, nevim 3* / 4* ? Slabsi 4, zatim nechame tak... AKTUALIZACE: Ale tak jooo ty 4 si to zaslouzi, protoze zpracovat takove tema do naprosto debilni komedie se nevidi kazdy den. Na druhou stranu je to takovy dosti beckovy filmek se zajimavym tematem a par vynikajicima (co se tyce humoru) scenama. ()

Mr.KarlAdler

Tenhle styl humoru a podávání vtipů divákovi já opravdu můžu. Chvílemi jsem ale nevěděl, jestli se smát nebo kroutit hlavou. Ano, je to černý humor, ale... Čtyři lvi rozhodně stojí za zhlédnutí, jen je nejde brát tak úplně s rezervou, jak jsem si původně myslel. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato