Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

chup44

Čo sa týka archívnych záberov,tak je to určite najlepší dokument.Človek by naozaj nečakal,že farby tomu dodajú dramatičnosť a kvalitu. Ale...Francúzi si neodpustili pár "napravení" chýb,ktorých sa dopustili počas druhej svetovej vojny a zbytočne to stratilo kvalitu čo sa týka dôvernosti a pravdivosti. No aj tak je to nadpriemerné,bodaj by boli všetky ostatné dokumenty takejto kvality ;-) ()

jackalsc

Naprosto perfektní rekonstrukce, kolorizace a velmi dobrá doprovodná hudba, která k tomu všemu dodává ten mrazivý nádech. Ani si neumím představit jak obrovskou námahu dalo udělat dokumentární seriál tvořený z 95% archivními záběry, které jsou většinou naprosto autentické. Velice poutavé. ()

Sirion

Prvního dílu jsem si v TV všiml čirou náhodou a jsem za ni vděčný. Dalo by se říci, že seriál vypráví příběh, který byl zdokumentován již tisíckrát, přesto je dokonalý - hlavně díky výtečné hudbě a barvě, která dala archivním záběrům opravdu mrazící nádech. ()

Mikovec

Výborně zpracovaný francouzský dokument, ve výborné kvalitě, Francouzi jen tak něco neodfláknou, už udělat z černobílích záběrů barevné chce trošku té profesionality, ale ono nezáleží jen na tom, všechny snímky jsou dokonale poskládané a navazují jeden na druhý. I když k některým pasážím bych měl výtku. Bitva u Kurska rozhodně nedopadla pro Němce katastrofálně, naopak bojovali asi proti 3* přesile, sami ale přitom ztratili asi 70-80 tis., zatímco rusové asi 180tis. tuto bitvu nikdo nevyhrál, z hlediska ztrát se vítěz bohužel určit nedá. Němci prostě ustoupili, protože se v Itálii vylodili spojenci a Hitler už dál v ofenzivě proti Rusům nechtěl pokračovat. Rusové to brali za své vítězství. Hitler byl sám o sobě příšerný taktik, který moc neposlouchal rady svých generálů a jednal podle své intuice, která byla většinou špatná. Bombardování Anglických měst, místo zničení letectva, ustoupení u Kurska místo odražení Rusů, čekání ve Stalingradu místo evakuace, to jsou jen ty nejznámější chyby, které Hitler dělal. To už je ale trošku jiné téma, tento seriál si zaslouží 5* nemam víc co dodat. ()

Whoossain

Přiznám se, že nejsem velkým fanouškem dokumentárních filmů zabývajících se obdobím WWII. Ať už se jedná o vojenskou techniku nebo strategii a taktiku, tak mě více zajímají informace ze současnosti (případně blízké budoucnosti). Toto je však natolik povedený cyklus, že jsem ho během jednoho dne shlédl celý téměř non-stop. Ano, obsahuje spoustu unikátních záběrů i zajímavých informací. A ty jsou navíc divákovi podávány takovou formou, že ač ví, jak celý dokument dopadne (jedná se přeci o historickou událost), tak s netrpělivostí očekává další díl. Neboť celá série disponuje, kromě velkého množství věcných faktů, i něčím, co obyčejně podobným dokumentům chybí. A to je příběh. Příběh bezesporu jednoho z nejděsivějších válečných konfliktů lidských dějin. A vzpomínky. Vzpomínky jak hlavních aktérů celého konfliktu, tak i řadových vojáků a civilistů, kteří byli nedílnou součástí tohoto pekla. Bezesporu mistrovské dílo. ()

e-pilot

Ať si říká kdo chce co chce, filmy z 2. světové války mají zůstat černo-bílé, protože přesně taková ta byla. Šlo o boj čistého dobra a čirým zlem. ()

galil

PLUSY Žádné mluvící hlavy, alespoň ze začátku nestrannost. MÍNUSY Jistá dávka patetičnosti, nedostatek detailů na úkor hřejivých lidských osudů (Např: "Malé Britě jsou 3 roky a 2 z nich prožila ve válce, ale teď hrabe na zahrádce listí" je věnováno stejně času jako "Osvobození kontinentální Evropy po vylodění v Normandii"). ()

sebinho

Dovolím si tvrdiť, že je to najlepší dokumentárny seriál o druhej svetovej vojne aký som videl. Kee má len šeť dielov na môj vkus je tam trochu menej detailov ale spôsob akým sú divákovy podané je excelentný. ()

TOPmoovie

zabery v dokumente su umelo dofarbene, ciernobiele povodne. treba uznat mnozstvo novych zaberov, nezverejnenych. su skor od civilistov, a zabery na tvare ludi. bojove zabery su takmer identicke z inych videnych dokumentov-- len su opat narychlo dofarbene. napr. zabery leteckych kamier, leteckych subojov, su vsetky notoricky zname veci z inych dokumentov, nic nove. ()

carramba66

Občas zarazí do očí bijící historické nesmysly, jako že tank Tiger konstruoval Porsche (konstruovali jej Henschel a Krupp, v soutěži o nový těžký tank s jejich strojem právě Porsche prohrál) nebo že Waffen SS dostávaly přednostně nejlepší výzbroj (vetšinou dostávali druhosledovou techniku, často přebytečnou kořistní). Pro člověka, pro kterého není historický dokument zdrojem informací, ale jen poutavé pokoukání, to ale může být dobrý seriál. ()

Domitri

Asi neljepší dokument(y) o WW2. Zhlédl jsem všechny díly a bylo tam hodně věcí o kterých jsem ani nevěděl. A to že se o WW2 hodně zajímám. ()

Gemeroid

Nejpěknější je plešatý Adolf na titulním obrázku. Bavilo mě to o poznání méně, než 1. světová, možná to bylo zpracováním, možná je dvojka víc nasrávací. Každopádně je vidět, že hrdinové tam nebyli, je fajn si to uvědomit. Každá ze stran má máslo na hlavě. Nejvíce šokující pro mě bylo, když jsem spatřil americké vojáky v japonském zajetí, které vyslali na 100 km dlouhý pochod smrti a oni popisují, že to šli deset dní a deset nocí. To si ani neumím představit. Pak tam byl také chlapík, co prožil nejlepší léta svého života v koncentráku. No jo, ani manželství není žádný med. Zábavné je vidět, jak někdo někam hodil bombu a dokumentaristé věděli vcelku konkrétně kolik zabila lidí. A pak spadnou do Japonska jen tak mimochodem nějaké atomovky a ejhle, několik desítek tisíc obětí. Hlavně že se nikomu nic nestalo. ()

Bogrant

Šesťdielny dokument o najznámejšom pekle na Zemi, v ktorom tá farebná štylizácia ešte viac priblíži všetkú tú hrôzu a v človeku zbudí nepríjemný pocit, že všetko to, čo ukazuje, sa nestalo až tak veľmi dávno. ()

ZekiZeki

2. světová válka sestříhaná do šesti hodin, stručně, v barvě a s tklivým hudebním doprovodem Kendžiho Kawaie. Doporučuju místo hodin dějepisu! ()

Kowl3r

Výborný dokument, spústa skvelých záberov, vynikajúca hudba a komentár...sice nasilu kolorované ale vôbec to neprekáža...vrele doporučujem... ()

marat93

Vynikající dokument. Především jsem rád za velké množství "neprofláknutých" záběrů. Oceňuji i způsob, jakým byly záběry dodatečně kolorovány. Myslím, že velmi decentně. I toto odlišuje tuto sérii od velké řady "standardních černobílých dokumentů", které vás, pokud se o druhou světovou válku zajímáte, nemohou snad už ničím překvapit. Líbil se mi také komentář. Určitě doporučuji. ()

P/\/EL

hm, barevné dokumenty o druhý světový a i něco málo před válkou, jo, je toho víc, Adolf Hitler - Válka v barvě, První světová válka v barvě, Druhá světová válka v barvě, Třetí říše v barvě , no, pak jsem viděl něco amerického třídílného, myslim, Pacifik apod., nebo, já nevim.....jak se to jmenovalo..no, je toho docela dost, tady jsem byl tedy velice mile překvapen kvalitou materiálu, řekl bych, restaurováno, stabilizováno a dobarveno, nj, jasně......ale to neva......je to..paráda, přesně je to hnedle o něčem jiném----živější, autentičtějí a nakonec i syrovější...sugestivnější....a není toho málo........tak neviděl jsem toho moc, tak ještě nehodnotim...hehe ()