Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Wally

O dost horší než původní snímek...o dost víc kecání a o dost míň akce. Oproti původnímu dojmu mne nejvíc nakonec bavila 'růžová bloncka' u jejíchž hlášek jsem se aspoň zasmál... Film nic moc... ()

Han22

Trošku jsem se toho návratu po 10 letech bál, ale zbytečně. Je to úplně stejná divočina jako první díl. Úžasné postavy a jejich vztahy, které Vám nejsou u zadku, tuna hlášek vtípků a nápadů - typologie zombíků, zombie zabití roku (věž v Pizze :D :D), dovolená v Bílém domě, Elvisův hotel. Woody Harrelson s neskutečným charismatem, který frajersky odpaluje nenáviděné auto. Naprosto rozkošná blbá blondýna :) Pár nápadů je horších - dvojníci či hipísácká komunita, ale na druhou stranu si v ní režisér může krásně kopnout do všech těch pacifistů, veganů a dalších magorů. A stejně jako v jedničce je to pořád zombie horor, takže se dočkáme kulervoucích stříleček, monster trucku proti armádě zombíků i pár scén kdy to je s hrdiny opravdu nahnuté. Možná to není klasika na 5*, ale když vidím, že to tu má jen 68% a jen o procento víc než kravina jako Slunovrat, rád si nadhodnotím. PS: Mezi- a potitulková scéna s Billem Murraym je geniální :) ()

borec999

Funguje to aj na druhý krát. Úvodné titulky a zvučka Colombia Pictures cool, Harrelson a Eisenberg stále v pohode ako aj v origináli, Emma Stone medzičasom dosť zostarla ale tiež bola okej, akurát Abigail Breslin mi k ústrednej štvorke pre tentokrát nepasovala a herecky neoslnila. Vynahrádza to však vtipná Zoey Deutch, hordy zombíkov a krvavej akcie, starých aj nových pravidiel prežitia a samozrejme aj typického Zombieland humoru. Nič extra nové oproti jednotke dvojka neprináša, ale na mňa to fungovalo spoľahlivo i na druhý raz, prakticky nemám moc čo vytknúť a bol som nadmieru spokojný. Ak by sa vrátili všetci herci + Ruben Fleischer (záruka nápaditej vizuálnej a technickej stránky), nebránil by som sa ani trojke. 95% ()

Sayko

Tak takovejhle nářez jsem popravdě nečekal. V poslední době bývá pravidlem, že je druhý díl horší, než díl první. To ale vůbec neplatí pro Zombieland 2! Neskutečná jízda od začátku až do konce. Milovníci komedií si určitě přijdou na své, jelikož je jednou z ústředních postav blondýna střílející hlášky každou podělanou scénu, ve který je. Vlastně nebyla jediná postava, u který bych se za celej film nezasmál alespoň jednou - vtipný a debilní scény provázeli snímek od úvodního loga až po potitulkovou scénu. Co naopak týhle zombárně chybělo byla logičnost, která byla fakt na nízký příčce a pokud by se divák na film podíval znovu a zaměřil se na jednotlivý scény, tak už Zombieland 2 tak dobře neobstojí. Popravdě mi ale řekněte, jakej rejpal by se u filmu zabýval takovými malichernostmi, jako je například převrácení italské Pisy hydraulickým heverem nebo všudepřítomné fungující osvětlení. Jde prostě o maximální přepálenost a pohodu, která je filmu prakticky pořád. Představení nových zombies na začátku bylo velmi zajímavé, ale v samotném příběhu už se objevily nanejvýš dva druhy, tudíž si milovníci mrtváků můžou místo nových tváří vychutnat alespoň zombie kill of the month & year. Oproti dílu z roku 2009 tedy žádné razantní zhoršení, za mě jeden z velmi povedených zombie filmů! ()

Zmrv

Nový Zombieland je potvrzení, že výjimka potvrzuje pravidlo. Občas totiž můžeš dvakrát vstoupit do stejné řeky. Rána jistoty je prostě další hodina a půl přesně té zábavy, která byla v jedničce a to je přesně to co jsem chtěl. Navíc si to užívají i samotní herci a to vždycky filmu pomůže. 85% ()

Hanys_

Celou dobu jsem myslel, že to po Fleischerovi přebral někdo nový, a tím jsem to docela časté míjení vtipů omlouval. A teď koukám, že Ruben si ty nápady fakt skoro všechny vyplýtval v parádní jedničce. Skoro všechny, takže minimálně scény s "dvojníkama" a cameo "vy víte s kým" by patřily k tomu lepšímu i v prvním dílu. Jako celek je ale tohle pokračování o dost slabší. ()

F.W.Colqhoun

I have nothing against hippies, I just wanna beat the shit out of 'em. Zombieland 2 mě obohatil především tím, že objasnil, proč po apokalypse nedošlo k masivnímu výpadku dodávky elektrické energie; v prvním díle před deseti lety mě tato záhada dosti zaměstnávala: Couldn't find the switch, like, anywhere. Just hoping the electricity would run out. / I know, it's amazing. As long as it rains, the dams give us power. Jinak je vše při starém. Na úvod Metallica: tentokrát Master Of Puppets odehráno před Bílým domem. Žánr, který původně žil z hrůzy navozované supermarkety, plných tupě konzumujících zombies, se i díky tomu snímku převrátil v cosi odlišného: Reklamu na palné zbraně, nově též výsměch těm, kteří by proti zbraním mohli něco mít, a escapist-fest, protože když jsou všichni mrtví, všechno je zadarmo - včetně elektrické energie, kterou i po deseti letech od vypuknutí epidemie vyrábí voda prostě sama. Ale proč být tak vážný. Jestliže si zakážete otázky, které by se mohly v souvislosti s koncem světa vnucovat, můžete si užít nezávaznou legraci. V dobrém - to z herecké souhry zúčastněných, někdy z podařených gagů a na základě sadistického potěšení z ustřelovaných končetin, ale i škodolibou, třeba při pohledu na to, do jaké vulgární kozaté mandy vyrostla little miss Sunshine Abigail Breslin. ()

Michnak

Wow. To byl nářez! Jestli teda máte rádi scénky bez děje a širšího kontextu. Připadal jsem si, jako kdybych si pustil pořad s Genzerem, Suchánkem a spol. Nemůžu říci, že to místy nebylo vtipné, místy to vtipné fakt bylo!, ale děj bych u filmu ocenil.... no zkrátka nějaký. Btw: Nejvtipnější tu bylo stejně představení Columbia pictures ()

Corpsegrinder

Nelíbilo vůbec. Vtipy šly mimo mě od začátku, většina obsazení jsou neherci jak hovado a efekty to má jak pre-renderovaná animace z PSX hry. Bejt na tomhle v kině tak je mi trapně. Jedna hvězda za slušnou akci s monster truckem na konci (na kterou viditelně vyplácali většinu rozpočtu). ()

Litvicek

Tohle je ostuda. Tolik let jsme čekali na pokračování a po vynikajícím prvním díle přichází druhý díl, který je bez špetky vlastních nových nápadů a humoru. Scény předvídatelné a hloupé a celkově, autorům došla fantazie a vaří scénář z vody. Herci se možná snaží a jsou rádi, že si svou roli mohli zopakovat ale bídný scénář potápí jejich snahu. Tohle se hodně nepovedlo a je mi smutno z toho, že si nikdo nedal tu práci, aby nastavil laťku zase o něco výš - Zombieland by si to jistě zasloužil, vždyť přeci těch nápadů, co do filmu zakomponovat nového musí být kvantum.. Ale zjevně asi ne. ()

Marius_ss

Spolu s Jokerom asi najlepsi kino-zážitok tohto roku (tesne v závese Ad Astra). Tento film má všetko... skvelú akciu, skvelý soundtrack, je zábavný (celé kino sa smialo hádam 10x vrátane mna), má skvele postavy medzi ktorými funguje chémia, a má Woodyho Harrelsona. Ten chlap má dostal a definitívne sa stava mojim obľúbeným hercom. Konečne som z kina pp dlhej dobe odchádzal z pocitom maximálnej spokojnosti, a najlepšie na tom je, že som to od tohoto filmu absolútne nečakal (aj keď som veril že to bude kvalitne. Jedine čo mohlo byt lepšie je scenár, ale o ten tu až tak nešlo, takze to nebolo ani cítiť. Ak máš rad zombie-post-apokalyptické filmy (ako ja), toto je pre teba rana istoty. ()

mclenin

Stávka na istotu sa v tomto prípade našťastie podarila a Double Tap nám prináša všetko čo fungovalo v prvej časti, okorenené niekoľkými novými prvkami (nové postavy, nové zombies, atď.). Veď prečo meniť niečo čo skvele fungovalo prvýkrát a je potenciál, že to zafunguje minimálne aj druhýkrát - chémia medzi hlavnou štvoricou sa nevytratila, humor je dávkovaný v plných priehrštiach a celé je to podfarbené výborným hudobným mixom. Ak by však tvorcovia pre prípadný komerčný úspech zvažovali aj tretí diel, radšej zvoliť cestu experimentu, lebo do tretice by to už nemuselo byť všetko dobré. ()

Warle

Nebýt toho trochu přehnaného konce, tak tomu asi s klidem hážu plnej počet. Je to totiž stejně jako první díl suprově nahláškovaná a ujetá jízda, která se v podstatě nezastaví za celou hodinu a půl a krásně to utíká. Nesmí se u toho moc přemýšlet, protože to celé strašně stupidní, ale tahle filmová série (dá se tomu vůbec tak říkat?) se nikdy nebrala moc vážně a ráda si dělala ze všeho tak trochu prdel. A to je dobře. Každopádně Woody Harrelson to natolik táhne, že na sebe bere skoro veškerou pozornost a to je možná trochu škoda, protože třeba roztomilá a úplně vypatlaná Zoey Deutch je také super. Těžce na pohodu jednohubka. 75%. ()

Mitin

Zombieland má sloužit jako jízda plná masakrování a vtipů a to v tom opět exceluje. Plus Emma Stone, na tu by se dalo koukat dvě hodiny, jak sedí. ()

Piggsy

Úvodní zpomalená scéna byla skvělá, zbytek filmu stál víceméně za hovno. :-D Takový ten hloupoučký otravný americký humor. Pořád jsem čekal, kdy se to konečně pořádně rozjede, a ono nic. Místo akce jenom nudné řečičky, píčovinky a nekonečné rozebírání jakýchsi rádoby vtipných pravidel. Čím dál víc jsem se těšil, až tato trapná šaškárna skončí. ()

MejDej

Staří známí hrdinové jsou zpět, stále zabijí zombíky, kteří upgradovali na vyšší level a dělí se do několika skupin. Vidíme rozkol u našich hrdinů kdy jedna slečna zmizela a zbytek se ji vydává hledat. Opravdu rád jsem opět viděl Woodyho, Jessieho a Emmu, ale bohužel u mě je toto pokračování horší než původní díl. Vtipy se opakují, ale jsou přitom jsou udělané hůř, nové postavy (Zoey Deutch a Rosario Dawson) jsou zahrané super a je vidět i super chemie mezi herci, bohužel jsou tam zbytečné. Jak to s nimi dopadne vidíme na míle daleko. Pokud vás bavila jednička, bude vás bavit i dvojka jen už to není takový nářez. ()

Patrik256

Rozpočet_ 42–48 miliónov dolárov // Tržby_ 122.8 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 7 731 349 Kč // Diváci v ČR_ 48 793 // Tržby v USA_ 73.1 milióna dolárov ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)