Reklama

Reklama

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Mě to požitek z filmu pokazí, napětí se dá budovat jinak než že je člověk na trní v očekávání nějaké exploze. Já pak nemyslím na nic jiného a nějakou atmosféru si beztak neužiju.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

"první filmové zpracování se mi líbilo".. No zajímavé protože drtivá většina čtenářů knih, co jsem četl různé diskuze, na to nadává a když už uzná, že na tom bylo něco dobrýho, tak Tim Curry a dětští herci.. ale absolutně to nevystihlo podstatu Pennywise ani celkovou atmosféru. A mnozí další se na to dívaj prostě přes nostalgické brýle svého dětství (zvlášť v Americe).

na příspěvěk reagoval Abes

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

ajaxx

Taky jsem knihu četl, teď to zkouším v originále, první filmové zpracování se mi líbilo. Letošní verze vypadala slibně do vyhazovu fukunagy a vypuštění trailerů. Každý soudný pozorovatel v těch dvou minutách vidí lekačky postavené na zvukových explozích, nejbanálnější filmařská technika jaká se dnes používá, na plátně se objeví obličej klauna a do toho uslyšíš výbuch, pokojem proběhne dítě a ozve se výstřel ☺ paráda všichni se lekli, hon na diváka zafungoval, máme tu horor. Nemám strach o interpretaci příběhu, o atmosféru, ani o postavy, zdá se že předlohy se to držet bude, bude to o přátelství, o vypořádání se s minulostí ale pokud jde o technické zpracování smrdí z toho hororová tvorba poslední dekády, a z toho bych blil. BTW. hodit si film do oblíbených ještě než vstoupí do kin chce notnou dávku odvahy a křišťálovou kouli nebo stejnou dávku demence v tvém případě i pokrytectví ;-)

na příspěvěk reagoval DaViD´82

ajaxx

ajaxx (hodnocení, recenze)

Apache neberte nikdomoc vážně, je to rejpal bez špetky sebekritiky a i kdyby ta adaptace byla sebelepší, stejně tomu dá odpad nebo 1* z nostalgie. Předlohu jsem četl několikrát, na film se těším a vypadá to zatím slibně. Ovšem hodnotit kvalitu z dvouminutového střihu, to chce buď notnou dávku odvahy a křišťálovou kouli nebo stejnou dávku demence ;-)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Abes, mm13

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

movieband

Já Nadaného žáka neviděl. Popravdě, už předloha mi připadala sice zajímavá, ale poněkud odpudivá.

Ale je fakt, že to byla úplně první věc, kterou jsem od Kinga koupil a četl. Bylo to v roce 1991 a Nadaný žák / Tělo je zároveň vůbec první Kingova kniha, která kdy vyšla v češtině. Dostalo mě právě až Tělo. (A pojistily to o rok později výbory Mrtví se někdy vracejí a Hodina děsu - což jsou kvalitně přeložené výběry z jeho prvních dvou povídkových sbírek.)

Jinak Tělo bylo zfilmováno (jako Stand by Me) a má to tady na csfd celkem slušné hodnocení.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Nadaného žáka jsem viděl a to je, minimálně, zajímavý film. McKellen je tam perfektní. Ale do povídky bych asi dobrovolně nešel. Tělo zkusím pohledat a časem třeba zkusím stejně jako To. Je pravdou, že na čtecím seznamu toho mám namrtě. 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

movieband

Já mám rád spíš jeho kratší věci - povídky (např. Na dobrou noc, Prám, Nekuřáci, a.s.) a novely (Tělo, Running Man). Ale musím uznat, že z těch jeho dlouhých románů je To jeden z nejlepších. I když závěr mi (tak jako u některých jeho dalších věcí) připadal slabší.

Tip: Pokud chceš To bez nadpřirozena a kratší o nějakých 1350 stran, přečti si Tělo. :-) Výborná věc!

Pozn: Tělo u nás nikdy nevyšlo samostatně - poprvé společně s Nadaným žákem (pod tímto titulem) a pak ještě s dalšími třemi novelami jako Čtyří roční doby.

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Uvidíme. Mám ji v knihovně, kdysi rozdávali vyřazené knihy z místní knihovny, tak sem si řekl proč ne. Salem a Osvícení bylo dobré, tak sem si tehdá řekl proč nezkusit aj tohle. 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

movieband

Tak zrovna v tomhle moc popisný nebyl. Myslím, že je to tam dokonce jen naznačeno mezi řádky. A to dokonce tak, že jsem si to ani nezapamatoval. :-) Vzpomněl jsem si, že se tam snad něco takového mělo udát, až když se to později rozebíralo někde na netu. Myslím, že to není nijak zvlášť podstatné pro celkový děj. Ta kniha má nějakých 1500 stran a tomuhle je tam věnováno jen pár slov, navíc spíš jen v náznacích.

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Nevím jestli půjdu, pořád to zvažuju. Kniha mě odrazuje jen z toho důvodu, že vím, jak je King popisný a v jeho podání číst o grupáči jedenáctiletých, to si v klidu nechám ujít. Souhlasím s názorem, že pozitivní reakce je součást propagace, jak už je to v současnosti zvykem, ale tak kdo ví. Nebudu soudit dopředu. 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Mimochodem, obávám se, že všechny ty zde citované kladné ohlasy jsou jen běžnou součástí procesu, kterému se říká třeba hype nebo prostě reklama.

na příspěvěk reagoval movieband

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Pro ty, kdo četli knihu a viděli film, to "něco jiného" může být těžko už celé čtvrtstoletí. Jiné je to snad jen tím naroubováním nových bafacích technologií, jak je známe ze všech těch Insidiousů, Sinisterů a Conjuringů.

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Myslím, že všechno najdeš v mém profilu, v tamních odkazech na mé blogy a v mých komentářích. Odpovědi na tvé dotazy jsou přes tyto zdroje myslím snadno dohledatelné. Ale že jsi to ty, pokusím se znovu zdůraznit, že mám rád horror především jako žánr. Tzn. že filmy nepovažuju za nějakou alfu a omegu. Ostatně, ten žánr vznikl dávno předtím než byl nějaký film vůbec vynalezen. Ale klidně se mě můžeš podrobně zeptat na cokoliv v poště. Rád odpovím.

 (hodnocení, recenze)

Ono to teda nakonec bude vážně fakt dobrý. Normálně se na to už i těším :-)

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

měl sem takové tušení, že to tak dopadne, už ten první trailer jasně říkal že tohle bude........něco jiného 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

No každopádně znovu říkám, že to jsou jen trailery, takže soudit celý film je opravdu hodně předčasné.

Ale kdyby to bylo přesně takové jak říkáš, tedy pro tebe nesnesitelné, jak bys to natočil ty? Resp., jaké horory máš rád? 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Levné ve smyslu levného nápadu - v podstatě triku, který jsem osvětlil níže. Nakolik to je nebo není pro děti, je zbytečné soudit. V každém případě ten styl "trhaně" natočených lekaček (který tuším proslavil hlavně Wan), má u spousty děcek velký úspěch.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

A míjí mě to hodně. Levnější adaptaci si snad ani nelze představit. Epizoda s Fukunagou a příšerné trailery hovoří za vše. Tohle vypadá na těžce promarněnou šanci. Byznys jak má být: Vezmeme Kingovu předlohu a naroubujeme na to ten Wanův styl, co teď tak frčí mezi dětma. To nemůže neuspět.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , Yoshitsune

OK, beru vás za slovíčko :-) Ono je fakt ten, že když je film dobrý, delší stopáž vůbec nevadí - právě ještě naopak, dostanete větší dávku spokojenosti a filmového uspokojení.

Související novinky

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (více)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (více)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (více)

Reklama

Reklama