Duffman 97

Pecka! Původní IT jsem viděl a v některých věcech je se lépe drží předlohy. Ale zpět k IT 2017. Dětští herci jsou super a víc jak polovinu filmu táhnou......což se u hororu moc nestává.Máme tu typickou partu Amerických 80tých let. Cvaldu,Chytrouše s brýlema,Otloukánka,Vedoucího a Puberťačku co jim všem zamotá hlavu.A pak je tu samozřejmě Pennywise Bill Sarsgard. A ten byl výborný a dokázal mi nejednou nahnat husí kůži a klepavku.Jinak film jede hodně ve stylu osmdesátkových hororů(Noční můra v Elm Street) což vůbec není na škodu protože si z nich bere jen to nejlepší a ještě toho přidá sám o sobě dost.Vřele doporučuji jak milovníkům Kinga tak fanouškům dobrých filmů.100%. ()

Hurin

Pro mě značně nevyužitý potenciál knižní předlohy, OVŠEM jako reklama na doufejme druhý epický díl to beru jako super věc..nezbývá než těšit se, protože tvůrci To i přes mé výhrady zvládli celkem s přehledem. ()

C.A.T.

Jsem fanoušek Pana autora a filmaři mi udělal velkou radost. Tohle se fakt povedlo. Je jasné, že se knižní předlohy do filmu nějakým způsobem musí trošku pozměnit, okrájet, předělat (zdůrazňuji trošku) a tady je to udělané vážně dobře. Samozřejmě, že nic nemá na knihu, protože to je tak perfektní celek, že zfilmovat by ani pořádně nešel. Moc mě potěšila úvodní scénu s Georgiem (tu brutalitu jsem nečekala a jsem ráda,že to ukázali v plné parádě), herci mi sedli, vizuál super, muzika taktéž. Pennywise byl "boží", úžasná mimika. Teď mi zbývá jen doufat, že nepodělaj druhé pokračování. ()

jozorazak

Tak ako všade aj tu dám skôr moje osobné ako nejaké objektívne hodnotenie. No taktiež ako vždy to nebude len o hodnotení ale taktiež o mojom feelingu z celého filmu. Pravdupovediac som bol veľmi ale veľmi príjemne nadšený a tento skvost pohladil moju už prachom zapadlú dušu milovníka hororov. To nehovoriac len o technickej stránke , ale hlavne o stránke príbehovej. Kedže presne v nej som našiel uspokojenie... K tomu ma nehorázne bavila skupina detí , ktorú som si strašne obľúbil! Konečne remake na , ktorý všetci tak čakajú a myslím, že nebudete prekvapený z môjho hodnotenia. ()

Korra

Je to už nějaká doba, co jsem knihu od Kinga četla... Ale pamatovala jsem si, že se jednalo o parádní horor. Buď jsem byla příliš mladá, nebo se autorům filmu cosi nepovedlo. A nebo už mám od té doby jiná kritéria. Film se mi zdál místy přehnaný, místy nezajímavý. Nevtáhl mě a rozhodně jsem se nebála. Škoda. Snad málo Pennywise? Nevěrohodné herecké výkony? Těžko říct... ()

Generi

Tak TO byla nuda k uzoufání, asi bych musela být ve věku protagonistů, abych tomu mohla uvěřit. A nejen já, všichni dospělí v kině se při nejnapínavějších a nejhrůznějších momentech smáli, takže o nějaké strašidelné atmostéře nemůže být ani řeč. Mně to připadalo jako napodobenina Herryho Pottera, ale tam jsem se bála víc!!! ()

L.O.T.R

Neviem, asi som čakal po tom neskutočnom hype väčší nárez. Samozrejme deťom uveríte strach v jednotlivých scénach, no prišlo mi, že tam toho až toľko nebolo. Osobne som sa bál možno tak 2x počas celého filmu. Ďalšou zbytočnosťou je prestrelená dĺžka filmu a čo je najhoršie, že teraz človek musí čakať vyše roku na pokračovanie a na to, či sa to niekam rozuzlilo a ako dopadli jednotlivé linky. Takto to bolo skutočne len useknuté v polke. 65% ()

Dzunk

Tenhle film je velmi těžký ohodnotit. Knihu jsem nečetl, takže vycházím pouze z filmu samotného bez srovnávání s předlohou. Nesnáze při hodnocení vyvstávají se samotné žánrové příslušnosti filmu. Je to horor, komedie, thriller nebo drama? Pro mě je tenhle film nezařaditelnej. A ne kvůli rozmanitosti žánrů, ale kvůli tomu, že v podstatě žádný z uvedených žánrů nebyl v žádné ze scén příliš dobře zpracován snad vyjma některých vtipů, u kterých si nejsem jist zda bylo zamýšlené aby byly vtipné. Ale horor? Vůbec, vyděsit mě není příliš obtížný, ale tomuhle filmu se to nepovedlo, když už tak bych ho nazval thrillerem. Komediální vsuvky se mi líbily, podle mého nejsilnejší část filmu. Drama? Vůbec. Bylo mi zcela lhostejný kdo tam zařve, přestože bylo jasný jak to celý dopadne poměrně rychle a že to žádná brutální vyvražďovačka nebude. Lekačky velmi špatný, téměř bídný. Pamatujete ten pocit, když v jane doe cinkl zvoneček nebo v kruhu zašuměla televize, taková ta ne hlasitá lekačka, která vám vyslala mráz na záda? No, tak to tady vůbec nečekejte. Ať to srovnám s jakýmkoliv hororem, který považuju za kvalitní, tak TO těžce propadává. Znovu bych se nepodíval a snad ani nebudu muset, dvojku vypustím. Opět nezbývá než se podivovat nad zdejším vysokým hodnocením. ()

Jirkacek

Než jsem si doma pustil To z roku 2017, měl jsem za sebou shlédnutí TV filmu se stejným názvem z roku 1990. Stalo se tak již před mnoha lety, ale i tak jsem si důležité pasáže z něj pamatoval velice dobře. To mi hodně pomohlo v roce 2010, kdy jsem četl knihu To od Stephena Kinga, což mi trvalo asi týden. Myslím si, že to byl dobrý výkon, vzhledem k počtu stran, kterých bylo více než tisíc. Přehled o čem to To je jsem tedy měl docela dobrý a byl jsem zvědav, jaká bude verze 2017. Počáteční scéna proběhla klasicky a na úvod to byla hodně hodně děsivé - seznámili jsme se s dvojicí mladých bratrů, přičemž ten starší koktavý Bil vyrobil Georgeovi lodičku z papíru. Přestože venku lilo jako ze dvou konev, šel si mladší lodičku pustit na ulici a papírová neposeda mu odplavala do kanálu. Když se ji George pokusil vylovit, objevil se uvnitř stoky klaun Pennywise a po chvilce chudáka malého vtáhl do kanálu a tam ho zabil. Pak uběhlo pár měsíců a dětem skončila škola a tak by se mohli věnovat takovým těm klasickým věcem jako hrát si, chodit do kina, bavit se a nemít žádné starosti. Jenže to by nesměli bydlet v Derry, prokletém městečku, v němž se každých 27 let objevilo To a zabíjelo hlavně malé děti. Mělo různé podoby třeba klauna, malomocného ale také třeba si bralo podobenství svých obětí. Jeho tajemství se rozhodli osvětlit právě školáci v čele s koktou Billem, k němuž se přidali kamarádi astmatik Eddie, černoch Mike, ukecaný Richie, tlustý Ben, žid Stanley a dívka z chudé rodiny Beverly. Jejich parta si dala název klub Smolařů a museli čelit nejen zlu z kanálů, ale partě starších kluků, kteří je šikanovali. To z roku 2017 popisovalo pouze události z jejich dětství, zatímco ten film z roku 1990 měl také dva díly, ale děj se prolínal mezi lety 1958 a 1985. To přeskakování v čase mi vždy ve filmech vadilo, ale jak se ukázalo, To 2017 to neudělalo a kupodivu mne nebavilo většinu času. Po děsivém začátku přišlo už jen pár lekaček ( pár znamená dvě ), nepříjemné zážitky šikanovaných dětí, problémy některých se svými rodiči a postupné zjišťování co To to vlastně bylo, je a bude. Vzhledem k délce 135 minut to byla pěkná nuda a nepomohla ani závěrečná několikaminutová scéna ve starém domě. A vůbec to nesouvisí s tím, že bych už předem věděl co se bude odehrávat. Mohl jsem tak srovnávat a zjistili, že nejlepší byla kniha, pak film z roku 1990 a pak tahle verze první části. Uvidím, jaké bude pokračování, ale pokud si pamatuji, tak mne vždycky bavilo právě jejich dětství, takže se dospěláckých událostí docela bojím. To 2017 1. část ode mne získalo tři klaunovy hvězdy ***. ()

gearbox

U mňa sklamanie. Počul som celkom dobré ohlasy na tento film a tak som sa rozhodol pozrieť si ho. Nečítal som síce knihu, ale neverím, že je tak zlá ako film, pretože Kingove knihy sú veľmi dobré. Príde mi to, ako keby sa režisér za každú cenu snažil z každej scény, v ktorej to len bude možné vytrieskať niečo strašidelné. Nehovorím, že niektoré scény neboli dobré, ale bolo toho veľmi veľa na úkor kvality deja. A tým nechcem povedať, žeby efekty neboli dobré. Tie boli fajn, aj masky boli urobené veľmi dobre. Pri pozeraní som sa cítil ako pri hraní nejakej slabšej hororovej hry, v ktorej idete mestom a zo všade na vás niečo vyskočí a straší Vás a vy vlastne ani neviete odkiaľ sa to vzalo a prečo je to tam, no to ani nieje dôležité, pretože cieľom hry je po ceste z bodu A do budu B Vás vystrašiť čo najviac krát. A však za mňa veľmi plytký a lacný dej, nasilu poprešívaný skrz na skrz ľakajucími scénami. Scenár na úrovni mladého študenta kinematografie. Aspoň dve hviezdy si to zaslúži za už spomenuté masky a za herecké výkony. Tie boli dobré. ()

Tempter

Pěkný dětský horror aneb Harry Potter trošku jinak. I vtipné to místy bylo, kurva :-D A Fredy taky že pozdravuje. ()

3logix

Tak táto traparina si zaslúži absolutórium v prehnanosti a nezmyselnosti. Je toto naozaj to, čo vie väčšina dnešných divákov oceniť? ... ()

jabbo123

Za mě určitě velké překvapení a určitě bych To od Andyho Mushietta zařadil do top hororů roku 2018. Předlohu jsem četl hodně dávno, takže nemůžu moc posuzovat věrnost příběhu, ale i tak si vybavuju, že tento nový počin je mnohem věrnější než první film z roku 1990. Perfektní atmosferické retro, ze kterého je úplně cítit smysl pro detail a mistrné využití klasických postupů devadesátkových hororů. Perfektní kamera a efekty, dětští herci nejsou sice TOP, ale rozhodně neuráží. A závěr první kapitoly opravdu epesní, nemůžu se dočkat druhé, dospělé kapitoly. U tohohle kousku jsem se bál s radostí, jako bych byl o 20 let mladší. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi