Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

kolodej1

zpracování samotního filmu se mi líbilo, dobře se kouká na záběry přírody, na umanutost, s kterou se vrahjí hlavní hrdinové filmu do dalších a dalších koutů země, aby se podívali na ptáka. Ovšem ta hlavní dějová linie filmu je až příliš velká kravina na to, aby mi to nekazilo celkový dojem. Ještě bych vzal, že se najdou šílence, kteří své vášni jsou ochotni obětovat celý rok, všechny své peníze, práci, osobní život. Jenže čemu? Tomu, že si domnívají, že někoho vidí nebo slyší a zapíšou si jméno do notýsku? To všechno v éře, kdy si každý neustále nosí svůj foťák u sebe? A když pominu fakt, že je jasné, že by spousta lidí v tom podváděla, tak je zvlášní, že jsou ve filmu všichni naprosto neochvějně neomylní a perfektně poznají každého ptáka i na dálku, samý vyjímečný ornitolog s ostřížím zrakem a vyjímečným sluchem. To je dost směšné. Ale jinak, než by se od komedie čekalo. Takže samotný námět dementní, zpracování dané látky naopak nadprůměrné a i herecké výkony velmi dobré, dokonce i od Steva Martina. ()

Ironhead

Nema to vylozene spatne momenty, dokonce to ma i par dobrych monetu :_) Ale celkove mne to nijak zvlast neoslovilo.... 2 a 1/2 * ()

bonovox

Na komédiu je tu veľmi málo vtipných scénok, celkový pohľad na snímok je však vcelku príjemný a čo človek sa naučí aspoň nejaké pomenovania vtáčikov... ()

WoodoX

Až tak zaujímavé to nebolo, malo to dosť takých nijakých pasáží, ale za to treba pochváliť dosť originálny a odvážny nápad. ()

Petka92

Film Nadějný rok (The Big Year) se mi líbil z jednoduchého důvodu. I když je o ptáčkaření, každý za něčím jdeme a záleží na nás jestli za tím půjdeme přes mrtvoly (jako Owen Wilson) anebo, jestli uděláme pár kompromisů (jako Jack Black). Tento film je o tom, že i když se nám úplně nesplní náš sen, přesto můžeme v životě mít všechno, co chceme. A samozřejmě obsazení mne nadchlo, hvězdy jako Black, Wilson a Martin snad ani nemohlo zklamat. ()

Bernard Black

"Toto je pravdivý příběh.Pouze fakta byla změněna"že je příběh"střelený"mi nevadilo(naopak proto jsem si film stáhnu-ehm pořídil originálku samozřejmě:)ale s takhle vyčpělým střelným prachem(komediálním)se opravdu žádná husa nemusí bát, že bude potrefená:)doufám,že mi alespoň staropramen zaplatí za skrytou reklamu Oblíbenci: ftáááci kam se podíváš:) ()

black8

Film plný kliše, pri ktorom vôbec nevadí, keď sa chvíľu nepozeráte. Zopakovali sme si, že muži sú súťaživí, že keď prehrajú, tak aj tak vlastne vyhrajú a rodina a láska a deti sú najväčšou výhrou. Páčili sa mi vtáčiky, scenérie a komentár Johna Cleesa, ktorý tomu filmu dali rozmer pozerateľnosti. ()

sitans

Úplně zbytečně natočený film. Pár bláznů lítá po Americe a počítá ptáky. Mezitím okrajově vykresleny rádoby nějaké vztahy. Kdyby to hráli nějací neznámí herci, tak je to total propadák. ()

fabregas1

Zatraceně silný film co se týče obsazení.Owen Wilson, Jack Black nebo Steve Martin.Každý si musí říct,to bude hustá jízda.Noooooooo ani ne,není to komedie.Hvězdu dávam za obsazení a krásnou přírodu.papa ()

Epco

Každý máme to svoje, niekto filmy iný vtákov. A o tom to je, nie o bezchybnej réžii, geniálnom scenári či Oskarových výkonoch. Tentokrát je to o príbehu, o jednoduchom ľudskom príbehu, a tomu je celý film podriadený. Civilná réžia, civilné herecké výkony a jednoduchý príbeh o bláznoch čo pozorujú vtákov, často krát čo i len na sekundu. Jednoduché a pekné. ()

Welsiot

Veliké překvapen. Opravdu jsem nevěřícně zíral jak příjemně dokáže Jack Black zahrát "vážnou roli". Do toho mi vůbec nevadil Steve Martin no a s Owenem. Prostě paráda, vysoké hodnocení přičítejte tomu, že mi film krásně sedl do nálady.80% ()

Dataminer

Překvapivě příjemné. Film je ovšem dle mého určen divákům, kteří zvládnou u filmu pozvolné tempo. Ostatní by se mohli nudit i s ohledem na téma filmu a pak negativně hodnotit. Kdo čeká kdovíjakou komedii či dobrodužný film bude sklamán, kdo nečeká nic (jako já) bude velmi mile překvapen. ()

koci

Zaslouží si tři hvězdičky, ale protože není spravedlivé, že se z tohoto filmu stal obrovský propadák a že jsou většinou všichni zklamaní, tak dávám čtyři. Nebudete explodovat smíchy a vaše emoce nebudou ždímány a trhány na kusy zleva i zprava. Místo toho ulehne vaše filmová dušička do nadýchané postele, bude opečovávána láskyplným scénářem a hýčkána vašimi skvělými kamarády Blackem, Martinem a Wilsonem. Tenhle film sice naplňuje zaběhlé hollywoodské struktury, ale naplňuje je naprosto opravdově, nenásilně a hmatatelně. Žádné umělé konflikty, žádný pošahaný záporák, žádný srdcerváč v boji s časem na konec... jen vášeň pro své sny, ať už je vaším životním snem film, spřízněná duše nebo fauna nebes. ()

Cr3sh

Já se opravdu pobavil. Musim říct, že je jen málo filmů s Blackem kde ho mám rád a tohle mezi ně rozhodně patří. Je to daleko dospělejší záležitost než jsem čekal a příjemně mne překvapila a pobavila. Rozhodně se dá doporučit ()

balkat

Spíš než jako komedii bych to viděla jako naučný film o ptácích. Od Blacka, Wilsona a nakonec i Martina bych čekala opravdu větší jízdu. ()

Alvin

Po Lososech ve Jemenu další film, který staví na bláznivém nápadu a povedeném hereckém obsazení. Navíc nabízí několik možných konců a do poslední chvíle nevíte, který z nich si tvůrci vyberou. Člověk nemusí být zrovna fanoušek ptactva, aby si tenhle film užil. Kdo má v sobě trochu soutěživosti a nějaký ten nesplněný klukovský sen, tak se v tomhle filmu zaručeně najde. A mimochodem ten nápad zas tak bláznivý není, protože tahle soutěž opravdu existuje ()

skrob

POZOR není to komedie a v žádném případě to není dobrodružný film !! Většina slabých hodnocení je tady proto, že lidi čekali nějakou velkou srandu s Jackem Blackem, Owenem Wilsonem a Johnem Cleesem. Tak to není. Ale každopádně je to pohodový film a pokud se vám líbil Marley a já, tak tohle se Vám bude líbit taky. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)