Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

Euchrid

Mezi kopou výměšků, které se každoročně pouští do světa jako thrillery/slashery a podobné pekla, je tohle jako malé zjevení. Sympatické postavy, krásné prostředí a docela zajímavý příběh jsou jen tak namátkové kvality, které jsem už dlouho u podobného druhu filmů neviděl. Sean Harris jako jeden z nejlepších záporáku roku a jeho scéna s Rodenem je tak dokonalá že už jsem ji viděl asi pětkrát. ()

TommyDiamond

Kdo se vleče neuteče! Pět horolezců najde v lese pouze v bedně s otvorem na vzduch malou holčičkou. Jenže nic není jen tak. Naše malá holčička tam není jen tak pro nic za nic. Odložili si jí tam únosci a mají za ni slíbenou tučnou odměnu. Naši hrdinové (horolezci) jí chtějí zachránit. jak už to tak bývá hrdinů jsou plné hřbitovy. Je to opravdu masakr. Lidé se zde zabíjejí opravdu na potkání. Podobných kousků zde bylo až moc. Ale film u mě splnil účel a zabavil a nenudil. Celkově 60% ()

DavidWebb

V tomto filme sa akosi miešajú dobre urobené veci so zlými. Slušná kamera s peknými zábermi na prírodu ale v istých momentoch už akoby rejža príliš tlačil na pílu a je tam cítiť snahu urobiť z toho viac ako to je. Nevýrazní herci, ktorí filmu príliš nepomohli. Zaujal akurát Idrisa Elbu dvočátko a, no a Kája... Scénar by tiež ušiel nebyť tých dvoch debilov, ktorí z pušiek strieľajú ako ja zo vzduchovky keď som mal 7 (obidvom sa zaseknú zbrane v rovnakom momente!). A tie spomaľovačky - no tak to tiež nepomohlo. Záverečných 20 minút dáva deju pridanú hodnotu a oplatí sa kvôli nim vydržať do konca. Celkový dojem z filmu to už ale nezachráni (aké klišé, však?). V každom prípade pozerať sa to dalo, lepší priemer - rovné tri hviezdy. ()

ANTYCHRYST

Tři hvězdy protože ten konec se moc nepovedl, místo rozuzlení, který by zabralo max 5 minutek stopáže se to celé tak divně useklo což je škoda. Krásná příroda, hory, zeleň, holčička v hrobě, mluvící trubka, parta horolezců a samozřejmě několik zloduchů. Roden dobrej, škoda že se film přesunul do města jak už psali jiní, klido to mohlo celé bejt v horách, dobře se na to dívalo. ()

dannyd14

Kde hrá Karel Roden, tam je záruka kvality alebo kde je záruka kvality, tam musí byť Karel Roden. Aj takto pozitívne ironicky by sa dal opísať film Lonely Place to Die. Už hneď úvod nás presvedčí, že v tomto survivalu bude naozaj tuhnúť krv v žilách a že to nebudú len tí horolezci vo filme, ktorým sa od pohľadu smerom nadol začne zrýchľovať tep a aj dýchanie. A to sa vo filme nemusí vyskytnúť žiadne dravé zviera, pokiaľ si odmyslíme orola skalného, ktorý je v zábere len pár minút. Stačí pár drsných chlapov, ktorí nemajú problém zabiť každého, kto im stojí v ceste a ťažko zdolateľné horské pásmo a pravý survival je na svete. Škoda však zmeny lokácie v poslednej časti filmu, kde sa to zbytočne len naťahuje. ()

Zl0

Veľmi pozerateľný film plný kopy dobrých nápadov a prekvapení. Tie sú však zabité klasickou debilitou postáv a ich nelogickým jednaním. Lepšie ako 99% filmov ktorým som dal len 2* , oplatí sa to pozrieť, ale ak chytáte nervy vždy keď sa postava vo filme rozhodne pre tú najhoršiu možnosť, nepozerať! Keby v krajských mestách Slovenska boli aspoň také festivaly ako v škótskej diere na konci sveta, mal by náš turizmus ružový zajtrajšok. ()

Shitonit

Vcelku chaotické běhání po kopcích, nerovný souboj, občas zvrat, sem tam zakopnutí, nu a než jsem se stačil nasrat, zazvonil zvonec a víte co bylo dál.. ()

JimDeNiro

Jeden z mála filmů mimo naši produkci, kde hraje Karel Roden, který mi utekl. Jsem příjemně překvapen. Krásná příroda, sympatická hlavní hrdinka a nakonec Karel Roden, byť v menší roli.. Napínavé pokoukání. 4* - 70% ()

Najt

Celkem fajn thriller, nicméně dá se rozdělit na dvě části. Ta první je trošku o horolezectví a ta druhá o útěku před únosci. Celkem zajímavá zápletka se vybarvila v úplně jiný žánr a i když to byla celkem napínavá jízda, tak začátek byl prostě lepší. Malebná horská krajina, horolezecké vybavení, spony, lana, překážky, uvíznutí, to vše zní zajímavě, ale bohužel. Nejlepší a nejzajímavější scéna byla na strmé skále s krátkým červeným lanem. A i když je film dobře natočený, ty zpomalené záběry, občasný střih a scénář to dost táhnou dolů. Tady ten efekt spíše znamenal defekt. Díky první půli 3*, ale ten zbytek je spíš za 2* ()

uodevr

Typická Evropa - vcelku fádní zápletka, ale podaná způsobem, který by si prostě v emerice nedovolili (snad kromě svérázných režisérů Tarantinova kalibru). Scenérie jsou nádherné, děj graduje svědomě a nepředvídatelně a jeho dávkování je perfektní, a herci jsou špičkoví. V podstatě jednohubka, ale natolik chutná, že předčí leckterý hlavní chod. Trochu slabších 5*. ()

intro

Velmi milé a dost nečekané překvapení. A Lonely Place to Die je velmi podařený thriller v prostředí nádherné krajiny. Není to sice nikterak originální, ale to v těhle typech naháněcích snímků snad ani dost dobře nejde. Důležité je, že film je kvalitně natočen a s perfektním hereckým obsazení. ()

HEED

Napětí od začátku až do konce, tak trochu to připomíná Cliffhangera ale míň komerčního. Jinak dvě hvězdy dávám za prostředí a krásu přírody, hornaté až vysokoskalní prostředí. Ty další dvě si zaslouží za velmi rychlé tempo, stopáž vůbec nevadila a navíc když jsem myslel že už je konec, tak mě vždycky překvapilo že ještě není :), no dává to smysl ? ()

DoubleJo

Prva polovica filmu ma nejake to napatie, no Melissa George je nesympaticka nech hra akukolvek postavu. Ked k tomu pridam pateticke spomalene zabery, ktorych je tam viac ako je znesitelne a sustavne,nelogicke pocinanie postav plus poslednu tretinu filmu zbytocne natahovanu a miestami uz nudnu a to nehovorim o sklamani na konci, nevychadza mi z toho nic ine ako dve hviezdy. ()

petrik11

Začalo to vcelku sympaticky, ale čo z toho spravili tvorcia potom! to už bola len nejaká strieľačka, každý strieľa na každého. A navyše spraviť zo Srbov doktorov Mengelovcov a navyše že v Kosove, to chce riadnu neznalosť. ()

LukKon

Začiatok mrazivo hororový, koniec hororovo mrazivý a medzi tým? Akčná naháňačka uprostred úchvatnej škótskej prírody. Príjemná stopáž a žiadne prílišné rozťahovanie deja z tohto filmu robí chutnú jednohubku pred spaním. ()

Soubi

Tento film mne opravdu překvapil... vyklubal se z něj solidní dobrodružný/krimi/thriller s pěknými exteriéry, několika překvapivými momenty, atmosférickými scénami a (kupodivu) snesitelným Rodenem. Nelíbilo se mi: na hercích je znát, že nejsou žádnými horolezci, film trpí na laciné chvilky. Přesto příjemně strávený čas ()

AlexUnited

Tak toto je masakerrrr. Dostal som oveľa viac ako som čakal. Hlavné plusy : krásna príroda a relatívna nepredvídateľnosť príbehu. Likvidácia postáv ide jak na bežiacom páse. Nudné momenty sa tu prakticky nevyskytujú (možno až na zopár bezduchých drístov na samom začiatku). Všetko tak krásne do seba zapadá a film šlape jak dobre namazaný stroj. Čo viac si môžeme priať? ()