Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Eldrazi

Čekal jsem opět fantasmogorii jako byli předešlé díly Planety opic. Takže nejsem moc fanda týhle ságy, ale tohle mi velmi překvapilo. Je to skvělej film. Možná si myslíte, že přehánim ale NE. Opravdu fantastický!! ()

Simba72

Efekty boli super, herci sa dali, ale tak dementný dej som nečakala. A tých posledných 20 "akčných" minút boli pre mňa utrpením. Jediné čo nechápem je to vysoké hodnotenie.40% ()

miksch

Už od dětství mám rád Planetu opic – rád jsem koukal na celou první pětici filmů –, a proto bylo mé očekávání obrovské. A díky bohu uspokojené. Od prvních záběrů Caesara mu fandíte (spratkovitý ošetřovatel v opičím útulku, přechod mostu) a prožíváte s ním jeho dospívání a především zklamání. Ani minutu jsem se nenudil, herecké výkony (především Caesarův) jsou perfektní a vše je pro mne velmi skutečné. Film je geniálním úvodem k sérii, která může být novým kultem. ()

iceworld

Jednohubka. Prvých 40 minút sme nevedeli o čo ide. Potom prišlo trochu akcie a zrazu to skončilo. Zajtra si na to už nespomeniem. Neurazilo ani nepotešilo. ()

halberdier

Originál z 1968 je klasika, remake od Tima Burtona nebyl špatný, ale vůči tomuto rebootu jsem byl trochu skeptický. Přišlo mně, že na poli opičího světa již nelze vymyslet nic zajímavého. Naštěstí jsem se mýlil. Zrození Planety opic je špičkový blockbuster s originálním scénářem a především je na velkofilm i celkem inteligentní. Lidští herci sice nejsou nikterak výrazní, o to víc vynikne "herectví" Caesara ve špičkovém motion capture ztvárnění. Oceňuji navíc drobné útržky připravující příběh pro další díl/ propojení s předchozími filmy - (virus, cesta na Mars,..). Na druhé shlédnutí ještě lepší. Těším se na pokračování. (9/10) ()

cobislav

Neuvěřitelné překvapení pro mě. Nemůžu najít nic co se mi nelíbilo. Tak skvěle poskládaný příběh, že si říkám, jestli to je vůbec sci-fi, nebo se mám bát nějaké opičí invaze. ()

Miska2712

Vrelo odporúčam tým, ktorí majú radi takýto typ filmov. Mne osobne sa veľmi páčil. V tomto filme je zobrazené viacero druhov vzťahov medzi človekom a zvieraťom. Bonus pre tento film je to, že sa neopakujú nejaké love story medzi človekom a psom alebo mačkou, ale zobrazené sú tie naj úprimnejšie stvorenia, ktoré majú veľa spoločného s človekom a aj napriek tomu neviete čo od nich čakať a môžu byť aj veľmi nebezpečné. Od kedy som tento film začala pozerať nechcela som aby skončil. Ako koniec som očakávala úplne iný, ale aj tak ma to zaujalo a pozrela by som si tento film ešte raz. ()

Wolftalon

Úchvatný film se skvělým scénářem. Nejvíce mě dostalo zpracování opic samotných, jejich postupná změna pohybů, chování a dovedností, stejně jako výrazné projevy emocí a pocitů. Celkově digitální triky a akční scény jsou poutavé a svižné, stejně jako celý film. Franco je super herec a i tentokrát jsem s ním neměl nejmenší problém. Opravdu nevím, co víc napsat, vše už tu bylo řečeno, tak se nechci moc opakovat. Zkrátka pět. ()

othoson

Jak moc nemusím různé remaky a sequeloprequely po 20-ti letech, tak zde se tvůrcům povedlo to, co už hodně dlouho nikomu jinému. Udělali film odkazující na klasiku a přitom zvládli vytvořit něco neokoukaného, originálního a nikoliv tupého. Takhle ano, pánové a dámy... ()

kolly13

Přece jen stále mame co objevovat v oblasti, kterou si myslíme, že známe. Ne tak akční, jak by mohlo být, ale ztvárnění lidoopů je velice věrné. ()

Saxos

Mám rád mini King Konga Cesara, protože vypadá jako živej. A když chrání, ať už lidský druh nebo svůj, stejně nemá pochopení. ()

gpx

S postupujícím dějem se film stává blbějším a blbějším a blbějším až se nakonec nejspíš stane nejblbějším na celém světě. Ale to jsem naštěstí nezjistil, neb jsem sledování včas ukončil. Proto dávám velkorysé 3 hvězdy. ()

petr.al

,,Zrození Planety opic" je především obdivuhodná podívaná na práci Nerdů/ Geeků, kteří to s nulami a jedničkami na svých počítačích skutečně umí. Vizuální stránka snímku je bezpochyby špičková. Mně však nestačí opěvovat všeříkající pohledy animovaných lidoopů. Očekával jsem velkofilm, který nebude plout pouze po líbivém povrchu. Výsledkem je však pohled na jednoduše uvažující lidskou rasu, která ve svém intelektu notně pokulhává za písíčkovými opičáky a vcelku po zásluze si svůj zánik zaslouží. Proč ti hollywoodští blockbusteroví scénáristé popisují své postavy buď černě nebo bíle? Mám neochvějný pocit, že všechny ty skvělé vizuální efekty mají páni ovládající sílu slova za úkol vyplnit pouze nenáročnou vatou v podobě tupých postav....mecenáš výzkumu, mladý hlídač a jeho méně bystrý kolega v opičím,,vězení", policisté, nemluvě o šimpanzi Caesarovi, jenž by se měl pro svůj neposkvrněný charakter ucházet o dalšího kandidáta na tibetského dalajlámu. Natočit film co se stalo PŘED zasypanou sochou Svobody do písku byla super myšlenka, avšak ,,Zrození Planety opic" je jen další godzilloidní film pro nenáročné popkornožrouty. P.S. V dnešním měřítku naivní klasika z konce šedesátých let je mnohem lepší opičárna. ()

Ironhead

Hezky, ale mne ty filmy o opicich (pardon o primatech :_) nak nebavily nikdy moc, at uz to bylo jejich ztvarneni z jakekoli filmove dekady. ()

Stuck

Škoda těch přehnaných počítačových efektů a toho názvu korelujícho s původní filmem, což opravdu není ! ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru