Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

gumbo

Mě se to líbilo ze všech Ice Age asi nejvíc. Škoda jen, že Scrat se objevil jen ve scénkách, které už před rokem proběhly jako Scrat's Continental Crack Up. - Lenochodí babča válí - 75% ()

Luk Skywalker

Velice zdařilé pokračování, líbilo se mi to více než dvojka a trojka. Je to zábavné, děj rychle odsejpá, žádné zdržovačky. Veverka je opět skvělá (tvůrci si toho jsou dobře vědomi), ač dvě ze tří jejich peripetií jsem již viděl samostatně před filmem (tam si tvůrci hodily Atlantidu hned po rozdělení prakontinentu, ale nevadí). Sice jsem viděl 2D verzi, ale styl natočení byl jasně určen pro 3D. Nové postavy oživily děj, takže nemám k nim výhrady. ()

kacirek_

Párkrát sem se zasmála a párkrát pousmála. Lenochod s babčou válí a také vačičáci jsou dobří. A ty malý potvůrky a jejich vůdce pomalovaný alá Wiliam Walace, to mě dostalo :-). Snad už poslední díl, páč se bojím, aby to nedopadlo příště špatně... ()

BOURQUE

Tak naši obľúbení priatelia (na čele so Scrattom) sú opäť späť! Osobne sa musím priznať, že štvrté dielo je lepší ako ten tretí. Ale to je len môj osobný názor. Z pohľadu animácie sú obrázky veľmi pekné, v niektorých momentoch naši hrdinovia vypadajú tak, ako keby boli skutočné (toľko na pochvalu techniky). Z hľadiska príbehu spomínaný štvrtý diel vyzdvihuje dôležitosť toho, že rodina sa musí držať spolu, že naši priatelia („ozajstní“) sú veľmi dôležití a to, že keď nájdeš dobrú spoločnosť, tak potom nájdeš druhý domov. Myslím si, že piaty diel je celkom istý, už len kvôli tomu, že Diego teraz má veľkú šancu na lásku. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rokle

Stále sranda... s jednou super hláškou navrch. "Můžu se vás zeptat? Proč, i když se blíží konec světa, jste stále tak štastní?... protože jsme úplně blbí" :) ()

Hapretor

Animace skvělá, však děj už ne originální, okoukaný, přesto místy dost vtipný. Dabing nic nepokazil. Hlavně Jiří Lábus mě bavil. Opravdu klobouk dolů. Jak tvůrcům, tak i dabingu. ()

Heroine

Třetí díl Doby Ledové je podle mně naprosto výborný. První dva díly trochu slabší, a po zhlédnutí příšerné vánoční Doby Ledové, jsem se na tu čtyřku ani moc netěšila. Ale nakonec to bylo podle mně tak nastejno s prvními dvěma díly. Pár vtipů samozřejmě bylo výrazně nevtipných, a celá ta vedlejší dějová linka s pubertální dcerkou, která se hádá s fotříkem protože jí ztrapňuje před kamarády a bla bla bla, to byla hrůza. Ale babička byla hodně často vtipná, i Sid dával docela dobrý fóry. Scéna se Sirénama mi přišla skvělá, a nakonec to bylo docela dobrý. ()

marshaall

Za poslednu dobu najslabsi animak so zvucnym menom co som videl. Zapletka s piratmi mi vobec nevonala ,a to ze Manny – mamut – najvacsi tvor tretohor, nebol schopny zadupat do zeme tu skaredu opicu s klobukom, tak to ma doslova znervoznovalo. Taktiez tu piesen si mohli odpustit. Samozrejme, nic z toho by tak nevadilo ako to, ze film je dost chudobny na vtipy – ked ratam len tie vydarene. Celkove vsak nelutujem, pretoze par krat som sa zasmial aj nahlas. Minimalne 1* je za srandovne chutnu Nanu. ()

hazaba

Docela dost vtipných situací je "vyvažováno" moralitami a kázáním. Pro děti snad poučné, pro dospělého až příliš okaté. Spousta akce, některé postavy zbytečné, a nejlepší je samozřejmě Scratt a jeho úvodní (a závěrečná) sekvence. ()

owwidius

Da sa to pozerat, ale je to take o dost viac detske, vtipov tiez len zopar (holy crab, sireny). Mozno 3Dcko by stalo za to, takto na to asi velmi skoro zabudnem. [#28/2013] ()

Olík

Neandrtálský lovec alias školník Huml by k tématu řekl asi toto „To víte, doba ledová, je doba ledová!“. Doba ledová je stejná jako před deseti lety, barevná, hravá, dynamická, dobrodružná, vtipná, nápaditá, milá, zkrátka nezklame děti ani jejich rodiče. Pozastavení hodnou paralelou je fakt, že každý sudý díl série je kapánek slabší jeho předchůdce…..no a Země v pohybu je dobrodružstvím číslo čtyři, takže…….. ()

jirkis

Krásná grafika, animace...vše se postupem času zdokonaluje. Jen příběh se mi zdá stále ta samá ohraná básnička. Sem tam je film obohacen o nové postavy, například babča, s kterou je docela sranda. A samozřejmě Scrat, který to celé ještě drží na úrovni. Ale obávám se, že kdyby tvůrci dělali další díl, nemuselo by to zrovna dopadnout nejlíp. Pravda je, že Doba ledová má to nejlepší už za sebou. /55%/ ()

canucks333

Pri tomto dieli Doby Ľadovej nehľadajte dejový význam alebo kúzelnosť rozprávania. Doba Ľadová: Zem v pohybe je proste film, ktorý poriadne osvieži, a pri ktorom sa zaručene nebudete nudiť. Proste musíte do filmu preniknúť. Odhodiť pochybnosti a proste sa baviť. Ja som sa bavil kráľovsky. Sidova babička bola skvelá a Sid takisto nezaostával. Jediné čo by som vytkol sú scény s mladou Kiwi, ktoré mi prišli zbytočne vychovávajúce. Čo sa týka pirátov osvedčili sa Shira a Flynn. Kapitán bol odkukaný od Disneyho a celkovo do deja síce zapadal ale nijako v ňom nevinikal. Škoda, že Scrat nedostala veľa priestoru. Diego si konečne našiel lásku a myslím, že toto bol veľmi zásadný zlom, ktorý diváka zaujal. Pre mňa asi pre mnohých nepochopiteľne najlepší diel až na drobné chyby... Zhrnutie: Príbeh 3/5, Celkový dojem 5/5, Slovenský dabing 5/5, Animácia 5/5 (DOKONALÁ), Réžia 5/5. Humor 5/5 (Chýbala jedine Scrat) a Strih 5/5 Videl v kine 2x- 80%- Slabší príbeh ale film mám radšej ako niektoré ktorým som dal 100%!! HUMOROVO GRANDIÓZNE!!! ,,A že staré baby nevedia šoférovať!" ()

BeranSon

Všechno je přes čáru, naprosto všechno, ale co v poslední době není. Dějově jsou patrny určitě nějaké originální prvky, ale pořád mi nesedí několik maličkostí. Po prvním shlédnutí jsem měl dobrý pocit, jenomže po druhé všechno kouzlo vyprchalo. -4/10- ()

strikeman

Pořád totéž v bledě modrém dokola obohacené o trochu šampónovitosti. Já hodnotím nejlépe jedničku a trojku, toto je dějově nejslabší ... 50% ()

Faila

Jednička je sice jednička, ale žádný z dalších dílů ságy Doba ledová mě vyloženě nezklamal. Humor tvůrců a vtipy s neotřelou pointou mě pořád baví. ()

canni

Opravdu jsem se bavil, po parádní trojce je tu tempo dodržující pokračování. TOP postavy: Sidova babička, Veverka, Vačice, Čipmánci. Přirovnání boje čipmánků ke Statečnému srdci se nevyhnete a tvoření kontinentů Scrattem hned na začátku je taky výplod jedinečné fantazie. Pro mne jednoznačně Leader v dílech Ice Age. Za upřímné záchvaty smíchu mého i celého sálu dávám 80%. A díky možnosti porovnání musím snížit hodnocení u nového Madagaskaru, který v porovnání s Ice Age působí sotva průměrným dojmem. ()

Joppo88

Už istota animovanej zábavy s nadupaným grafickým vzhľadom. Opäť zažiarili vačice - a prezradili aj tajomstvo ich úspechu a to, že .... sú hlúpe :-). O zábavu sa postaral aj už klasický sekundárny príbeh veveričiaka v boji o žaluď - tentokrát aj s evolučným vysvetlením vzniku svetadielov... A to sa mi obzvlášť páčilo... ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz