Na nože!

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

clare03

Česká kulinářská soutěž,která má sice spoustu věcí okoukané z Hell´s Kitchen a MasterChef (Godon Ramsay). Ale vychytali to dobře. Bylo to lidské. Nic nebylo přehnaně nastrojené a hlavně se na to dalo koukat. Nemám jedinou výčitku a na českou produkci klobou dolů. ()

Larikazka odpad!

Nesnáším Pohlreicha a jeho stupidní pořady!! Prostě tomu nedám ani jednu hvězdu, protože je to exkrement..slušně řečeno ()

Tuvy

ZKLAMÁNÍ! Epileptický střih a amatérská režije, která ho neumí ukočírovat + "česká reality šou" zaměřená na uslzené vypadlé účastníky. Člověk se na to nějakou dobu těšil a pak mu naservírují takovouhle rozbředlou neslanou nemastnou směs všeho možného. Zvlášť část druhá, kde měla dvacítka kuchařů vařit první jídlo a být za něj ohodnocena byla hrozná - naprosto jsme se nedozvěděli u většiny kdo co vlastně vařil a jak byl ohodnocen, jen kupa prostřihů na debilní komentáře, které v momentě natáčení asi přišly štábu vtipné (nám teda ne). Jestli budou další díly stejné - tj. záběry na lidi, jak dělají v "kuchyni" blbosti (ne na jídlo) prostříhané s kecama "strašně vážné poroty" a uplakané emotivní výpovědi rodinných příslušníků (WTF!), aniž bychom se vlastně dozvěděli, cože a jak to ti maníci "uvařili" - tak z toho bude asi největší odpad české televizní zábavy (naprosto vážně - Jiřina se Sobotou budou vysoko nad tímto). Mají tam odbornou porotu, proč sedí někde jak pašové, když by jim mohli všichni tři pěkně stát za zády v kuchařském a kecat jim pěkně do vaření? Edit po 3. dílu: Je vidět, že Prima zohlednila vlnu kritiky po prvním a částečně i druhém dílu. Pořad je již stravitelný, byť nejde o nic úžasného - stále nevíme ani co část soutěžících uvařila, hlas komentující dění je otravný a nepříjemný. Ta Molavcová (nevím ani jak se jmenuje, ale připomíná ji) v porotě je rozhodně použitelnější, než v prvním a druhém dílu (kde měla jen vysloveně zbytečné štěky), ale prostě do poroty ani do formátu pořadu se vůbec nehodí. Každopádně už to trochu vyskočilo - měním hodnocení. ()

yenda1

Viděl jsem dva díly a zatim slabý průměr až podprůměr. Kuchařská superstar zatím nenadchla. Čím více mne bavilo Ano, šéfe! , tím méně se mi nedaří přijít na chuť nožům. ()

Thorian

Vítěz získá milion korun a titul "Superšéf", a aby byli kuchaři v bezpečí před rozhodnutím poroty, hraje se o "zástěru imunity". Nepřipomíná vám to něco? Samozřejmě, princip z KDO PŘEŽIJE, tady ale dovedený do naprosté absurdity. Zástěra imunity. Zástěra imunity! Doufám, že nejsem sám, komu tohle zní přinejmenším ujetě. Ze Survivoru si tento pořad vzal další - v prostředí kuchyně ale úplně zbytečnou - vychytávku: soutěžící na kameru popisují svoje názory, co se jim povedlo, co ne atd. Ano, tohle má cenu na Borneu a v Austrálii, kde lidi vyřazují sami sebe a trpí vším možným, ale tady? "Proboha, on tam dal shnilé mušle!" "No jako vim, že se mi to jako moc nepovedlo, vole..." Soutěžící v tom ale nejsou sami. Za jediný díl jsem si byl schopen naprosto neoblíbit porotkyni Evu Filipovou, která buď papouškuje názory svých kolegů, nebo přidá perlu jako "Tak ta Itálie ti dneska moc nevyšla, co...". Dvě věci od ní nečekejte: vlastní názor a konstruktivní kritiku. Odpad nedám jen kvůli Pohlreichovi, který pobaví vždycky. Hodnotit pořad po jednom dílu je hodně brzo, ale další soutěž o zástěru imunity už prostě vidět nemůžu. ()

D3NJI odpad!

Podle mě se snaží sprostýma nadávkama a chováním napodobyt Gordona Ramsayho a Na nože se až moc podobá Pekelné kuchyni. Za mě ODPAD! ()

pleva

Kdo viděl "originální MasterChef", bude plakat. Promarněná šance, kam se přihlásili "profíci" a formát "zabili". Promarněná příležitost na straně Primy. Pohlreich by pořad utáhl možná i sám, ale porota by měla být vyrovnaná a to není. Možná ještě funguje chemie s Vaňkem, ale ne s paní Fi... A další průšvih je pokus o reality bez soukromí. Všichni v jednom domě s celodenním "terorem" "silných" to není kuchařská show... ()

KalimeroI odpad!

Všude, i v kuchařských show ukázaná platí - a to je zásadní nedostatek tohodle kvazizmetku. Zdeněk Pohlreich je dobrý, jako ve svém původním pořadu, je to halt profesionál, co se s ničím nemaže a ví proč a jak to udělat dobře, tady se nic nemění, ovšem ty dvě individua, která se zde objevují, to posílají do totální žumpy. Zahnědlé čelo a přestárlá subreta automatu Koruna mne vytočili během dvou minut a to se jen tak nestává. Nadávat na kde co a neukázat per obraz, jak se to dělá, to je český vynález, co o to, ale chovat se u toho jako zhrozený Einstein, kterému někdo říká, že země je plochá a nic není relativní, když vidí olivový olej při vaření nudlí do polévky (mimochodem, to není žádný velký prohřešek a Pohlreich to sám udělal jednou v Ano, šéfe), to mě sousedi, to mě nasralo. Koncept dobrý, i když Hells kitchen to není (což je good, nemám rád zbytečné nervy), ale holt Zdenda se neměl utopit v přívalu žvástů těch dvou kreatur. Kdy už si někdo uvědomí, že vaření je radost, to je kouzlo Jamieho, který se to nebál ukázat. Komu imponují ramena u sporáku, mě ne. Tož tak. ()

Figuto

Mírně nejistě až rozpačitě na začátku, v průběhu čím dál lepší až k výbornému finále. Já chci ještě! ()

Deacon59

Soutěřních reality show o vaření je málo, a tahle patří k tomu lepšímu na co se dá podívat a to hlavně díky Z. Pohlreichovi. ()

Mzetko

Napodobenina dokonalé reality show Pekelná kuchyně. Určitě to mohlo být horší, ale i lepší. Zdeněk moc nehláškuje a jeho kolegové porotci jsou vysloveně mimo - především ta veselá paní Bez Názoru, která vždy čeká, co řekne Zdeněk a pak se opičí. Jinak to však nebylo špatné, místy sice trochu chaotické, ale budiž, svět se nezboří. ()

JARDAHONDA

Napínavá soutěžní reality show-kdo se stane nejlepším kuchařem? V porotě sedí velmi zkušení lidé, kteří jistě ví jak tuto soutěž hodnotit. Každopádně záleží na zkušenostech ostatních soutěžících i trošku na štěstí.... Osobně se mi pořad celkem líbil, nechybělo v něm : napětí, stresové sitace i kulinářské umění. 85 % ()

Baži

Zkrátit díly na 30 minut by pořadu prospělo, obsahuje totiž mnoho hluchých míst, ve kterých se zkrátka neděje nic zajímavého. Jinak ale fajn nápad, líbilo se mi to (asi taky proto, že rád vařím). Možná mohl mít pan Pohlreich více prostoru nebo klidně i pan Vaněk, nicméně tu třetí paní k sobě tahat nemuseli. ()

ajne

Ve srovnání s Ano, šéfe! to nemůže obstát. Bohužel, kromě pana Pohlreicha a Vaňka bylo celkové osazenstvo dosti nesympatické. ()

KatkaV.

Tato reallity show se mi moc líbila. Fakt jsem se bavila, úvodní píseň super! A kecy Vaňka a Pohlreicha mne vždy pobaví. :-) ()