Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

herr_carter

Rachael je moc fajn, ale debilní scénář a jednoduchého Prinze (nebo naopak?) prostě do průměru nedostane................moje hodnocení = 3 z 10. ()

korndaddy

Když opomenu to, že celej film se dalo čekat jak to bude probíhat a jak to skončí, tak se to dalo i dokoukat. Sem tam to bylo i vtipný( Teda asi třikrát sem se přistihl s úsměvem na rtech) a hlavně víme co dělal Paul Walker před tím než se z něj stal drsnej frája se nabušenym autem.2* ()

Ivusha

Já musím. Vím, že až se na to někdy zase podívám, tak to hodnocení změním a půjde to dolů, ale když já to ve svých patnácti letech tak strašně žrala... :D ()

Billie777

Hezká devadesátková teen komedie se super hlavní dvojicí. Film to není nijak dokonalý ale na komedii pro puberťáky to stačí. Navíc humor je nezvykle vkusný a příjemný. Freddie Prinze Jr. byl opravdu fešák školy po právu. Písnička Kiss me potěšila. ()

Slimak

Proměna ošklivky ve velikánskou krasavici...režisér Iscove jel v různých věcech ale do teenagerských (otravných) komedií tedy ještě nezajel....až teď...nutno dodat že předmětem filmu je výše uvedený proces...čili dvousetkrát přežvejkaný žrádlo který mě vskutku neoslnilo. ()

matthew.d odpad!

Už dlouho mě nic tak nenasralo, jako tenhle film. Upřímně říkám, že jsem to odsledoval od počítače, kam jsem se odebral po neuvěřitelné scéně "performativního umění". Freddie Prinze jr. (bůhví jak se jeho postava vůbec jmenovala) se v ní umělecky osvobodí tím, že před partou intelektuálů zakope párkrát do hakysáku. Brutal! Od začátku je jasné, jak tahle snůžka scénáristických klišé skončí. Je mi úplně jedno, čehože je tahle flákota adaptací, ale pokud vám je po prvních pěti minutách (možná třech) úplně jasné, jak se bude příběh vyvíjet (včetně peripetií), je záhodno vypnout. Kdyby jen tristní vedení příběhu. Celé je to navíc absolutně fádně nasnímané, vypadá to jako kdyby si scénárista BHčka vzal trip a začal adaptovat nějakou tu Shakespearovu "legrační" komedii. A jedna na závěr: Ať žije hollywoodské klišé, že když chci udělat někoho jako "ošklivé káčátko", dám mu brýle a sepnu mu vlasy. Napadlo už někoho, že kontaktní čočky existují díky filmovému průmyslu? ()

Honzick odpad!

No ty v*le...tohle prostě nešlo dokoukat...díval sem se na to s přítelkyní a trpěl sem jak zvíře. Prostě na tomhle filmu není dobrý VŮBEC nic :( ()

dopita

Jednoduchá romantická komedie, která je na úrovni dvou hvězdiček, nicméně je to film, kterej mě vždycky spolehlivě vrátí do teenagerskejch let. Na tuhle pohádku se vždycky rád podívám a padnout pod čtyři hvězdičky ji prostě nenechám. ()

Paity

Taková popelka po dvacátéosmé a bohatý princ. Navíc oba géniové, kteří jsou přece studovat na stipendium vysokou školu. ()

ChrisBa

Áaaale nechápem absolútne tomuto hodnoteniu na CSFD.. milá romantická komédia, ktorá sa absolútne nehrá na to, že by chcela byť vážna alebo duchaplná.. A práve ten nadhľad, humor a hlavne sympatická dvojica Freediie s Rachael ťahajú film dopredu. Oddychovka ako má byť. Neznášam romantické filmy, ale ak si mám nejaký pozrieť, tak práve takýto. Nostalgia 90.rokov, stredná škola, boy bandy a najmä zlatá rachel leigh cook je to, prečo si tento film vždy rád pozriem.. ()

Prochy38

Trošku už klišé s ošklivým kačátkem, ze kterého se v nejvíc neočekávanou chvíli vyklube labuť. To vše přesunuto, aby to současní puberťáci pobrali, do moderní doby. Zvláštní, že ve stejném roce vzniká film Deset důvodů, proč tě nenávidím a podnět sázky tu hraje stejnou roli.... No nic. R. L. Cook je fakt krásná, ale kvůli tomu se nemusela nechat stříhat, ani sundávat brýle. To by každej normální kluk snad poznal. Jednou stačí... ()

Yardie

Komedií bych to zrovna nenazýval. Prostě takový normální film. Hodnocení spíše mezi 2-3 hvězdičkama. Takových filmů jsme už viděli spoustu, je snadno předvídatelný a už 100x vidění jinde. Nicméně viděl jsem i horší. Je to prostě taková ta oddychovka na víkendové odpoledně. Co bylo obravské pozitivum filmu byla hlavní představitelka, která byla neskutečně roztomilá. Hned bych si s ní šel zaplesat... Takže vidět stačí jednou - bohatě stačí. Howgh! ()

suzanne1997

Tenhle film nebyl nejhorší, takový průměr, některé momenty se mi líbily více, jiné méně, ale celkový dojem nebyl špatný, pokud bychom se podívali na děj, ten taky obstál, takže bych tento film doporučila jako komedii ze střední školy, která zpříjemní nějaké nudné odpoledne nebo jen volnou chvíli, takže se podívejte a možná se vám zalíbí možná ne, každopádně si udělejte obrázek sami. ()