Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

amyth odpad!

Nechápu tu spoustu mírných hodnocení. Já to bohužel měl puštěné za zády jako zvukovou kulisu a musím říci, že i tak to byl otřesný zážitek. Přítelkyně zhruba ve 3/4 usnula a já to mohl s díky na rtech vypnout. Tohle tu už bylo stokrát a 99 těch verzí bylo mnohem lepších. Ono dokonce i zrnění na obrazovce je totiž zábavnější ()

keiko

Na pozadí k práci nebo učení tak ideální; nepotěší ani moc neurazí. Kdyby se nadto vyvarovali nechutných vtípků, tak by to možná aspirovalo i na ty dvě hvězdičky (Kiss Me tam sedla krásně :-)). O prostoduchosti a černobílém vidění nemá ani cenu mluvit, Američanům zkrátka asi nikdo nevysvětlí, že hezká romantická komedie může mít i komplexnější pohled než on-krásný a dokonalý, ona-krásná a vnitřně hodnotná, ostatní-povrchní a na pohled odporní a nevychovaní. Ale pokud byste chtěli zhlédnout film, u kterého si můžete vyříznout půlku hlavy a ještě předvídat, co se bude dít, jen do toho. ()

curfew77

Poprvé viděno v době vzniku a prakticky zapomenuto, podruhé náhodně po dvou dekádách - a ano, dokonale mi to připomnělo feeling končících devadesátek, kdy středoškoláci v hollywoodské romantické komedii nepokrytě hulí cigára i během promoce, osoby tmavé pleti hrají v obou genderech pouhé nahazovače hlavním hvězdám, a v roli záporáka a největšího debila vystupuje oplácaný Paul Walker ještě před érou FAST AND FURIOUS ságy. Jinak je ovšem obsazení failové, přestože Freddie i Rachael jsou velmi fajn - bohužel se mi ale do daných rolí (a ani k sobě) moc nehodí. Scénář navíc skřípe i na nikterak ambiciózní žánrové poměry. 55 % a použitelné právě tak jednou za dvacet let ;) ()

n562

Taková průměrná romantická komedie s dobrými herci a chytlavým příběhem. Ale ten konec je dokonalej! ()

Chladek

Je mi jasné, že každý film nemůže být jiný, ale někdy to unavuje. Jako mnoho jiných témat, toto je téma, kterým se zabývá mnoho jiných filmů a to je téma ošklivé káčátko. Z plaché studentky se stane holka hodna toho, aby byla po boku nejúspěšnějšího kluka. Film je ale pojat dobře a rozumně. Končí samozřejmě happyendem. ()

fiorela

Čakala som viac, priznávam... a tak sľubne sa to rozbiehalo, potom sa to niekde po 22 minútach akoby zaseklo a už sa stala z celkom milej romantickej komédie iba akási teen zlátanina. Joj, Freddie, Freddie, si sladký, ale niekedy až moc. A to nem dooobre... ()

Galenius

Sice je to film, podobně jako mnohé další, stylu "Uděláme z téhle ucourané špindíry vévodkyni!" (prof. Higgins, My Fair Lady), a člověk dopředu ví, jak vše dopadne, ale na neděli taková nenáročná příjemná oddychovka. ()

sa_kra

Tolik klišé, kolik se jen vejde. Mám pocit, že jak to chodí na US. and A. High School, mám zmapované naprosto dokonale a to jsem za Atlantik nepáchla. Hvězdičku za Cook a druhou za ty její obrazy. ()

m.xFuck

Dnes se mi tento film "líbí" dřív (v době vzniku) se mi "LÍBIL HODNĚ." Důkaz toho že člověk se vyvijí. Dávám tři * za průměrný film s "popelkovskou tématikou" pokud nemáte tyhle slaďárny rádi, filmu se obloukem vyhněte... ()

Rediik

Taková normální holka - taková normální romantická komedie z prostředí střední školy. Na jedné straně nepřístupná a pro většinu divná Laney a na druhé všemi uznávaná hvězda školy Zachary, který se vsadil s kámošem, že udělá z kterékoli holky ze školy královnu plesu. A to všechno natruc kvůli svojí bývalé. A jak to tak chodí pro pár karambolech všechno dobře dopadne, tedy až na prohranou sázku. The end.. ()

elanista1

Pomerne sympaticy kasting, a celkom dobry (vramci zanru ujde) namet a scenar sice z tohto filmu nerobia ani priemernu zalezitost, ale v dobrej nalade na jedno pozretie pre nenarocneho divaka priam ukazkova vec. ()

dudo24

Bolo to fajn. Mám rád tieto stredoškolské komédie a drámy z konca minulého storočia. Mohlo to byť určite lepšie. Neskutočne to preháňali s povrchnosťou, to bola jedna vec, čo mi vadila. Moja druhá námietka je humor, ktorý vychádzal zo sociálne surreálnych situácií. Vôbec sa nehodil k serióznej stránke filmu. Viem si vybaviť iba jednu dobrú vtipnú scénu, kedy som sa smial. Tretia vec čo mi nebola pochuti, bolo odobratie okuliarov hlavnej postave, pretože v nich vyzerala skvelo. ()

Jamall

Taková normální holka je vlastně obyčejný teenagerovský romantický film.Má sympatické hlavní postavy a já se u něj nenudil,rád se na něj kdykoliv znovu podívám... ()

yarghoul

Musím dát 3* protože závěrečný tanec na jejich plese jsme nacvičili na náš maturák a měli jsme velký úspěch :D Jo, ale zpátky k filmu. Moc průhlednej děj, moc průhlední hlavní hrdinové, hodně moc filmových klišé. Co dodat.. ()

Dexter666

Môj obľúbený romantický teeny-movie. A to z jednoduchého dôvodu: Rachel Leigh Cook je tu jednoducho čarovná. Dej sa pri tom nijak neťahá, je síce schématický, ale komu by to vadilo? Freddie Prinze Jr. sa narodil pre role v podobných filmoch. Nemám nad čím rozmýšľať - je to žánrová jednotka... ()