Orel Eddie

• Kanada

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.(18.12.2016)

Eddie býval známá figurka, i po těch třiceti letech si na ty jeho skoky-neskoky pamatuji. Je dobré, že se tvůrci nesnížili ke klasickému schématu, kdy se z neschopného nemehla stane díky píli a vytrvalosti ten nejlepší na světě, ale drželi se reálu, kdy se z neschopného nemehla díky píli a vytrvalosti nestal ten nejlepší na světě ani náhodou a i nadále končil na všech závodech s velkým odstupem poslední. Ale aspoň si zkusil olympiádu, kdo z nás to může říct. Ve filmu je několik momentů přitažených za vlasy, třeba setkání s Nykanenem ve výtahu nebo to davové šílenství po návratu z olympiády. Bych chtěl vidět, který národ by tak nadšeně vítal sportovce, který byl beznadějně poslední a pro všechny byl jen legrační kuriozitkou. Hugh Jackman si svoji roli skvěle užil, jeho výkon byl na celém filmu to nejlepší.(21.8.2016)

Jeden z nejhezčích filmů co jsem kdy viděl,ůsměvné vypravění o tom jak se nesportovec Eddie dostal až na vysněnou olympiádu kde film graduje nádhernou finálovou scénou na velkém můstku. Celý film provází nádherný soundtrack. Jako velký fanda skoků na lyžích si samozřejmě pamatuju Eddiho i ze skutečného života a vždy jsem se u televize těšil až přijde na řadu jeho skok aby mně zase rozesmál. Když jsem se dozvěděl že o něm budou točit film byl jsem plný očekávání ale to co tvůrci předvedli mé očekávání doslova přebilo. Film na který se můžu dívat znova a znova.(24.8.2016)

Zajimavý sportovně - životopisný snímek, který se přes relativně nudný námět dobrým technickým zpracováním posouvá o stupínek výše. Režie a scénář jsou velmi dobré, u kamery, kterou musím zmínit, jsou pohledy z můstku a detaily lyžařů velmi pěkné. Taron Egarton mě nijak zvlášť nenadchnul, zato trenér a alkoholik v podání Hugh Jackmana byl vynikající, podle mě si roli docela pěkně užil. Za mě příjmené překvapení, vysoká spokojenost. 85%.(26.8.2016)

Při sledování kousku přibarvené olympijské historie letěl čas tak rychle, jako Eddie po odrazu z 90m můstku. Jsem překvapen a to velice příjemně!(29.8.2016)

• MutantMarana

https://youtu.be/Sa9AGQHRj0s Ve skutecnosti debil, ve filmu debil, priserna hudba, hodnoceni nechapu. Wolverine to nezachrani...(12.9.2016)

Velmi príjemné prekvapenie, taký "vreckový" forrest gump ;) Určite treba vidieť...(16.9.2016)

Musel jsem se zbláznit, když jsem na Svratce vjel na zhruba půl metru vysoký skokánek. Vypadalo to, že poletím snad...snad 5 metrů. Sebevražda. Takže jsem si to asi tak někde v půlce rozmyslel (rozuměj- podělal jsem se) a žuchnul sebou o zem jak pytel brambor. Pět metrů bych letěl, takhle jsem se místo toho třicet metrů válel. I tentokrát platí, že všechno zlý je k něčemu dobrý. Dnes jsem si díky tomu dokázal představit, jak neskutečnou musel mít Edwards odvahu. Smekám před ním. Obdivuji i jeho odhodlání. A oceňuji, že se dočkal vlastního životopisného filmu. Plně si ho zasloužil. Netěšilo mě se na to koukat, nebyla to pro mě hezká podívaná. Vadila mi zejména křečovitá mimika představitele Edwardse, představitelky jeho matky, šéfa britského lyžařského svazu... To dojemné finále ten celkový podivně nepříjemný pocit nepřebilo. Ale původně to byl záslužný počin (nakonec velmi zajímavý také komerčně). Uvažoval jsem kvůli tomu o nadprůměrném hodnocení, od něhož upouštím, protože se tu poměrně zásadně manipulovalo s fakty. Michael Edwards příkladně na Calgary netrénoval rok, nýbrž roky čtyři. Pro někoho prkotina, mně ovšem podobné "korekce" silně vadí.(22.9.2016)

Film o túžbach a o ťažkom boji dostať sa na Olympiádu. Boj M. Edwardsa proti veterným mlynom by mal byť určitou inšpiráciou pre mladých ľudí, ktorí chcú začať športovať a hlavne tu môžu nájsť odpoveď aj na to, že prečo to celé „robiť“. Milé prekvapenie od T. Egertona a pekná vedľajšia rola pre H. Jackmana. PS.: Fak tma potešilo, že po úspešnom skoku zahrali pesničku Jump od Van Halen – skvelá voľba! Osobné hodnotenie: 80% (****) (2.10.2016)

Paráda. Pro sportovní fajnšmekry i pro lidi, co mají rádi silné příběhy o nadšencích, kteří se nikdy nevzdávají a jdou za svým cílem. Tomu magorovi prostě musíte fandit, jinak nemáte srdce.(17.10.2016)

• Travinho

Tohle fakt nešlo. O skoky na lyžích se docela snažím zajímat a příběh je v naprosté drtivé většině vymyšlený. Navíc je velká část dějové linie zkopírovaná z Kokosů na sněhu. Když pak člověk vidí borce, který skáče roce 1987 dokonalým V-stylem a týpka, který při stometrovém skoku jede při přejezdu do roviny cca. 20 km/h (rychlost je tam pětinásobná), tak se musí jenom smát. Prostě jedno velké zklamání. Navíc to nebylo ani vtipné.(4.11.2016)

Za emócie vyvolané si to Eddie Eagle zaslúži...(28.11.2016)

Velice hezky zpracovaný příběh o nejhorším skokanovi :) Rozhodně zajímavý počin a i snadný způsob jak se o "orlovi" dozvědět něco víc. 75 %(1.1.2017)

Na rovinu? Tenhle film je tak trochu blbost a navíc se ani moc nedrží skutečných událostí. Jenže... sportovali jste někdy? A ne kvůli holkám, chlastání po zápase nebo závodech, nebo plnění snů/mindráků rodičů. Ale proto, že vám to dělalo nepopsatelnou vnitřní radost a dávalo pocit naplnění? Tak pak pochopíte frajera z Anglie, kde snad ani není žádný můstek, který se prostě sebere a vyleze na něco, z čeho se polovině populace udělá špatně jenom když to zdola vidí, rozjede se, a skočí na lyžích do prázdna. Nejspíš je v tom exhibicionismus, ale prošlapávat osamoceně cestu, po které nikdy nikdo (v Anglii) nešel, není jen tak. A je jedno, jak se to konkrétně zfilmuje, protože těch pět hvězd v hodnocení je hlavně pro Eddieho, kterej musel neskutečně dřít, a hlavně mít pořádný koule, že dokázal vylézt na 90 m můstek a pak z něj skočit.(18.1.2017)

Velice povedený sportovní film, který mě dokázal zaujmout, i když mi jsou skoky z lyží úplně cizí. A to je asi na filmu to nejdůležitější – pokud vás dokáže vtáhnout do děje, zajímat se o postavy a jejich vývoj, i když vám samotné téma nic moc neříká. Hlavní představitel Taron Egerton byl vybrán skvěle, Hugh Jackman hraje svou klasickou Wolverinovskou roli (dokonce se i tak obléká). Zvláštní pozornost si určitě zaslouží tehdejší oblečení, střih vlasů a vousů a dobová hudba. Film se mi moc líbil.(6.2.2017)

• jirka25

Jak nemá člověk pokoru a chová se jako namachrovaný děcko, pak mi je nesympatickej až hrůza. Nevím jak se choval ten podle něhož je film natočen, ale Eddie ve filmu je tak akorát na přezdržku...(15.2.2017)

Už tehdy jsem se bavila, když jsem sledovala moje oblíbené skoky na lyžích (ani teď již nevím, zda na ZOH v Calgary nebo na Turné čtyř můstků) a tam se objevil tenhle "jiný" skokan. Nejen, že byl o desítky metrů za ostatními, ale bylo úžasné vidět i ten jeho srandovní styl a zjev. Film o Eddiem mě také bavil, osmdesátky jako vyšité. Jen moc nechápu zapojení do sekce drama (kromě toho, jestli Eddiho pustí na olympiádu a jestli dá skok na 90 metrů), toho dramatického mi tam chybělo více. Taron Egerton hrál jak mohl nejlépe a v roli se mi líbil, Hugh Jackman byl asi zvolený, aby přilákal diváky. Je to můj oblíbený herec a zde byl opět charismatický, ale více by se mi do role hodil někdo méně známý. Jinak za mě fajn, určitě si film po čase zopakuji.(16.3.2017)

Krásný životopisný film, který má dobrý začátek, pak sice trošku horší třicetiminutovku, ale vše to dorovná konec, který chytí za srdce nejen sportovního fanouška. Tomu všemu přispívá skvělí výkon Hugha Jackmana, a ještě lepší Tarona Egertona. Samozřejmě musím zmínit né moc dobrou kameru a ještě horší střihy, ale to filmu nebere jeho skvělou náplň a poslaní lidem, které jim má ukázat, že když po něčem toužíte můžete toho dosáhnout. 90%(3.4.2017)

"Občas není důležité překonat ostatní, ale překonat sám sebe."(8.4.2017)

Jak z prvoplánového příběhu o tvrdohlavém blbovi udělat zajímavý artefakt sportu z dolního konce výsledkové listiny. Jakcman velmi solidně zahrál opilce s dobrým srdcem a Egerton si pomohl brýlemi...(11.4.2017)

No ty vole. Čekal jsem, no vlastně nevím co jsem čekal. Pohodový rodinný film a on se z toho vyklubal možná trochu přikrášlený, ale jinak strhující film o síle vůle a touze dosáhnout svých snů. Taron i Hugh jsou možná větší sympaťáci než byly jejich předlohy, ale zahráli to skvěle. Hudba se povedla a tak i skokanské sekvence, zvlášť potom skok Hugha Jackmana. Celý film je optimistický a zanechá v člověku stejnou náladu.(17.5.2017)