Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.(18.12.2016)

...alebo o tlstoskovi, ktory za svojim snom siel a stal sa hrdinoum britskeho skokanstva na lyziach...(6.9.2017)

Krásny športový príbeh, ktorý zahreje pri srdci každého diváka kvalitného filmu. Tento príbeh bol skutočne silný a mal taký motív, ktoré chýbajú vo viacerých novodobo točených filmoch. Snímok o mužovi plného odhodlania, viery a úsilia zmeniť isté pravidlá a zároveň je to krásna sonda do športového sveta, v ktorom majú víťaziť hodnoty, nie peniaze. Jedna hviezdička navyše za skvelý soundtrack a Taron Egerton bol fantastický. 75 %(22.9.2017)

Tahle olympiáda byla první, kterou jsem v životě viděl,takže pro mě srdcovka, i když víc než Eddieho pamatuju jamajskej bob, ale hltal jsem létajícího Mattiho, který mě přivedl postupně k Weisflogovi,Sakalovi,Goldbergerovi a vydrželo mi fa fandění skokům tak až do dnes. A stejně jako Rivalové dokonale zfilmovaný skutečný příběh, z jehož konce si sednete skoro na prdel jako Eddie.(24.9.2017)

Naprosto úžasnej film plnej lásky ke sportu, odhodlání, neskutečné odvahy a dřiny. Nasmála jsem se i jsem si pobrečela. Od filmu jsem se nedokázala ani na minutu odtrhnout, tak byl pro mě napínavej. Opravdu byl natočený podle skutečnosti a videa a fotky z Olympiády z doby, kdy se to vše opravdu stalo byly úžasné. Film byl velmi autentický a podoba a gesta herce Tarona byla dokonalá. Opravdu byl věrnou kopií Eddieho. Vřele doporučuju!(11.11.2017)

Fakt, že příběh filmu napsal sám život dává tomuto dílu další rozměr. Zábavné i dojemné zároveň. Jakýsi mix Kokosů na sněhu a Rivalů. Každopádně úžasný film.(24.2.2018)

• pista_baci7

Pane Bože...človek ani nemusí vedieť, o čom ten Eddie vlastne bol aby si domyslel, o čom sú tréner-nedbalka-alkoholik alebo zlý-bohatý-ujo-ktorý-má-moc..kde sa stále berie tá neuveriteľná túžba po stereotypoch... A malá poznámka, keď už sa chcem "inšpirovať" skutočnými udalosťami, tak by tam niečo "skutočné" mohlo aj ostať (okrem faktu ze olympiáda fakt bola v Calgary 1988). Nabudúce niečo o údajných orgiách v olympijskej dedine poprosím.(16.5.2018)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků roku 2016. Tenhle film (a vlastně i skutečny příběh) je jasným příkladem motta: i když ti všichni říkají, že jsi nula a ničeho nedosáhneš, běž si za svým cílem a dokážeš vše, co chceš. Opravdu dojemné a vtipné.(16.4.2016)

Skutočne veľmi príjemný film. Fascinovala ma na Eddiem jeho nezlomnosť pre dosiahnutie cieľu. Nemal veľký talent ale skvelé srdce. Kamera skvelá a taktiež herecké výkony. Milujem takéto filmy, kde sa človek oddá filmu a vníma krásny príbeh človeka, ktorý sa nepodá za nijakú cenu. Kokosy na snehu 2 :)(17.4.2016)

Hugh Jackman je badass!!!! A najvacsi alfa samec v Hollywoode :D(18.4.2016)

• navel

Poprvé v životě bych si přál, aby se tématu ujali v Hollywoodu, protože tam by alespoň přesně věděli, jestli chtějí točit komedii, nebo drama a dokázali by pospat víc, než jen že Eddie Edwards skočil z můstku.(19.4.2016)

Pro mě poměrně velké zklamání. Je to film, který se bezesporu nevyhne srovnání s Kokosy na sněhu. Ty oproti Eddiemu opěvují vtipnými hlášky a nadupaným soudntrackem. Orel Eddie je předvídatelný příběh. Krok po kroku přesně víte, co se bude dít, ještě než se tak stane. To není mínus ale fakt. V zásadě mi to nevadí, kdyby to mělo jistou nadstavbu a ta mi zde chybí. Ten ostrovtip, který byl součástí kokosů, zde prostě není (když pominu opravdu jen pár vtipných scén). Byť je fim nabitý poztitivní energií a vy to prostě Eddimu přejete, tak se může stát, že se budete v některých pasážích nudit. Nechci od toho nikoho odrazovat. Je to milý film, který Vás může dobít energií a nebo taky můžete být zklamáni, že jste čekali víc. Kdo má rád sladké emociálně našlapané finále, tak zde skutečně zklamaný asi nebude.(20.4.2016)

Kokosy na sněhu 2. Těžko vymyslet jiný a trefnější popis v libovolném rozsahu textu. Pokud by autoři trochu omezili patos, počítačově upravované pády by tak nebily do očí a, ksakru, neskákalo by se tam véčkem, s klidným svědomím bych šel na ****. Takhle jsou to silné tři hvězdy, bohužel vyjmenované věci mě až příliš tahaly za oči.(21.4.2016)

• heger

Ja som sa nudil. Škoda, že tam nie je viac typicky anglického humoru. Samotný príbeh je len veľakrát prevarená (preverená) a tým pádom ľahko predvídateľná hollywodská "success story". Myslím, že takýto scenár (alebo aspoň treatment) už dokáže napísať aj software.(29.4.2016)

Vtipné i dojemné, ale chvílemi to nedávalo smysl a ztrácelo tempo.(2.5.2016)

I když jsem byl poslední dobou v kině na mnoho různých filmech, dost často snažící se být něčím víc - s hlubokou myšlenkou, poselstvím nebo třeba vysokorozpočtovými efekty, tak je přesto Orel Eddie všechny převálcoval. Tohle je film, na kterém jde jasně vidět, že se dá i z menšího dílka vytěžit opravdové maximum. Hlavní hrdina je tak trochu ňouma přes cokoliv, ale jeho zapálenost pro sport, konkrétně pro skákání na lyžích, ho dovede až mezi samotnou špičku. Je to sympaťák, kterého si rozhodně zamilujete. Film vás pozitivně naladí, možná ve vás vzbudí i nějaké ty emoce a vy budete nadšení. Jediné, co mě trochu zamrzelo byly speciální efekty při doskocích, i když asi to jinak zpracovat nešlo a údajně velká odlišnost od opravdového příběhu s opravdovým Michaelem "The Eagle" Edwardsem.(6.5.2016)

Keď sme v 88-om sledovali olympiádu z Calgary, tak sme sa mu smiali... teraz som sa usmieval... a to je oveľa viac.(9.5.2016)

Pohlazení na duši díky Eddie film se maximálně poved, dobarven skvělou hudbou prostě nádhera(16.5.2016)

Pohodová a jednoduchá pohádka s charismatickými herci. Egerton i Jackman byli supr.(28.5.2016)

Vtipné, svižné, veselé, skvělí herci a hudba a v neposlední řadě i poučné. Skvělý film!(29.5.2016)

Po určitém váhání 3*, ten film je opravdu spíš jen průměrný. Navzdory obrovskému srdci Eddieho Orla a navzdory cigárkovému skoku Hugha Jackmana (ten je tedy ale legen...počkejte si na to...dááární, tahle scéna je prostě skvěláááá!!!). Hugh vůbec válí a považuji jeho roli za jednu z nejlepších v jeho kariéře. Celkově ale lepší průměr. Prostě 3*.(4.6.2016)