Saur.us

Často nudný a zdlouhavý životopis, postavený hlavně na excelentním výkonu Meryl Streepové, která svou svěřenkyni dokázala vystihnout perfektně. Nevim, jak hodně je film objektivní, jestli není příliš oslavný ale mnohdy byla cítit i silná kritika na osobu bývalé primeministryně, která musela být opravdu nesnesitelná ženská. A díky tomu byla také tam kde byla. ()

andaa

Tohle není pohled na osobnost politiky, tohle je pojřeb oobnosti politiky. Opravdu, větší pitominu jsem neviděla. A jaká na to byla reklama a jak jsem se na to těšila. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem v kině usnula. Celé je to jen o tom, jak zdravého člověka dokáže psychická nemoc zničit. Nic moc z okamžiků její slávy, žádné silné momenty. Nuda. Jedině Streep to trochu zachraňuje, a maskéři. ()

piranha

Nemyslím si, že je zrovna důstojné zobrazovat tuto ženu jako senilní stařešinu se všemi svými stařeckými vrtochy. Spíš jsem očekávala, že se budou tvůrci soustředit na její kontroverznost za časů její plné síly. Nicméně Meryl Streep svůj úkol, byť pofidérní, zvládla výborně. ()

edie sedgwic

Stava sa to, dokonca dost casto: dobri herci nerobia dobry film. Meryl sa zhostila ulohy naozaj s vervou a opat raz dokazala, ze vie zahrat hocico a hocikoho. ALE. Mam pocit, ze je to vlastne jedina postava filmu. Uz teraz si vobec neviem vybavit, aki dalsi herci tam hrali, lebo jej robili skor komparz a vlastne uz nikto nedostal priestor na sebarealizaciu. To z celeho filmu robi dost studeny a (ano presne tak) neosobny pohlad na jednu z najkontroverznejsich postav v britskej historii. A vlastne aj dost povrchny. ()

Narciska

Silný film o silné ženě ztvárněné hvězdou 1. třídy. Ale jo, nakonec se nechávám ovlivnit dalšími diváky zde a snižuji na tři. Bylo to tendenční a dalo se z toho vykřesat víc. ()

rekkky

Vytvořený životopisný profil MT pokulhává v mnoha ohledech. Osoba, která reprezentovala Velkou Británii na té nejvyšší politické úrovni a stala se tak bezesporu v tomhle ohledu průkopnicí o co víc pro mnohé další významné vysoké představitelky států také vzorem, nedostala důstojnou filmovou poctu. Chvála výkonu Meryl Streep je dle mého názoru přeceněnována, ale samozřejmě chápu volbu producentů pro roli MT, protože dohromady vzniká perfektní duo pro cílovou skupinu. Film rozhodně pro mnohem starší generaci než jsem já, ale bez patřičné kvality. Režisérsky hodně slabé. Navíc odfláknutý scénář, zmatená kamera, make-up sice oceněný Britskou filmovou kritikou, ale objektivně je to jen další z řady příkladů špatně zvolených adresátů cen. ()

Loooki

Meryl Streep skvelá. Film skákajúci medzi rôznymi obdobiami, ktoré v konečnom dôsledku nemajú pre mňa výpovednú hodnotu. Je tam však dosť scén, ktoré sú dychberúce. ()

Radek.SCH

Životopisy slavných osobností to mají mnohem jednodušší, ale i tak to Lloyd pohnojila co se dalo. I když stopáž není kdovíjak douhá, máte pocit, jako by to mělo 2 a půl hodiny a výjevy ze současnosti to doslova zabíjejí. Jedna dobrá herečka ještě nutně neznamená dobrý film. - 60 % ()

bonifac

Čekala jsem nějaký ucelenější obraz vrcholu její kariéry. A nevím, jestli by skutečná Thatcherová byla ráda, že je zde vyobrazena jako stará nemocná žena odkázána na pomoc ostatních. Ani mně tenhle obraz nějak nepasoval. Očekávání byla obrovská, následoval bohužel rozpačitý pocit po předpremíéře. Každopádně Meryl byla skvělá a bez ní by tenhle film pravděpodobně zapadl. Oskar zasloužený. ()

Leleta

Mohl to být zajímavý film, ale ach, ta režie! Phyllida Lloyd, jakkoliv dobře si poradila s komerční peckou Mamma Mia!, na seriózní politické drama zkrátka nemá. Místo toho vytvořila jakýsi patvar, který se neprofiluje žádným směrem, zato ale obsahuje od každého trochu - emoce, politika, to vše je ve filmu jen naznačeno. Ano, pokud točíte film podle příručky, tak je to přesně ono, ale u filmu s celosvětovými ambicemi by se to stávat nemělo. Železná lady tak stojí jenom výkonech skvělé Meryl Streep a vtipného Jima Broadbenta. Jenže to na úspěch nestačí, i když Meryl si toho Oscara nepochybně zaslouží. A ani se nebudu divit, až od mladšich generací jednoho dne uslyším, že "ta načesaná premiérka napodobuje Meryl Streep". ()

PepeCCM

Film, který s postupem času nabírá na obrátkách, aby z této gradace na závěr opět polevil a vrátil se do nudnější roviny ze začátku, kdy se snímek více zaměřuje na současný život Margaret Thatcher. Osobně se mi moc nelíbí rozdělení filmu do dvou časových rovin, navíc tento krok vidím minimálně jako velice odvážný s ohledem na to, že se jedná o stále žijící osobnost a soudě podle mnoho reakcí je to i krok hodně kontroverzní. Kdyby se děj filmu více věnoval historické linii a přidal delší stopáž, protože Margaret Thatcher, jakkoliv kontroverzní pro někoho může být, si zaslouží více jak necelou hodinu a tři čtvrtě. nejspíše bych své hodnocení zvýšil, ale není nepravděpodobné, že si osoba „Železné lady“ ještě najde zalíbení u filmařů a třeba se dočká důstojnějšího zvěčnění na stříbrném plátně. ()

hazaba

Mírné zklamání spočívá především v pojetí. Vyprávění příběhu pomocí flashbacků se používá u hodně filmů a u hodně filmů to vytváří vhodnou atmosféru a pomáhá dynamice snímku. Bohužel v případě Železné lady to nefunguje. Byla bych raději, kdyby šlo o "konvenční" vyprávění. Meryl Streep je dobrá a Oskara si zaslouží, ale řekla bych, že v jiných filmech excelovala mnohem víc. Některé pravdy, které byly ve filmu proneseny, mají platnost i v současnosti. "Don't ask me how I feel, ask me what I think!" ()

Rokle

Ospalé, režijně i scenáristicky nezvládnuté. Když Jim Broadbent působí trapně, tak už to přeci něco musí znamenat. Konečně jsem procitnul a začal více chápat kvalitu King´s Speech, jenž se s interpretací známé osoby vypořádal o mnoho lépe. ()

amarth

Velmi poutavě zpracovaný snímek o neobyčejné osobnosti dnešních dějin. Téma mi je blízké, proto dávám čtyři hvězdy natvrdo. Meryl Streep navíc netratí s věkem ani zlomek na svém charisma a této nelehké úlohy se zhostila důstojně... ()

owwidius

Neni to zly filmik, ale viac to je o Margharet ako osobe a ja som cakal asi trochu viac aj z toho politickeho hladiska. Meryl Streep je skvela, brutalne presvedciva a uplne zzita s rolou. Cely film sa nuda nedostavi ale chyba tomu nieco viac, nieco zapamatatelne. 7/10 [#35/2012, kino#17] ()

#47

Promarněná šance, nemám nic proti stylu vyprávění, kdy se hrdina na sklonku života vrací do minulosti, ale v tomto filmu "stařecká" část zcela dominuje a to hlavní, tj. životopisná část je na vedlejší koleji a vracíme se do ní prakticky náhodnými prostřihy. Margaret Thatcher jakožto jedna z nejvýznamnějších osobností pravicové politiky by si zasloužila film, který by především ukázal její neúnavný boj za volný trh, proti socialistickým zásahům do ekonomiky a vzdáváním se vlastní suverenity ve prospěch Bruselu. Baronka Thatcherová by měla být vzorem ambiciózním ženám, které chtějí něco dokázat svými schopnostmi a ne genderovými pseudostudiemi a feministickým vyřváváním o nerovnosti pohlaví a zavádění umělých kvót, měla by být vzorem všem konzervativně liberálním politikům, kteří podobně jako Margaretini straničtí následovníci dnes místo zásadového boje o věc raději bojují o vlastní upevnění pozic ve funkcích a často v první řadě o vlastní kapsu. Nicméně nemyslím si, že právě tento film je v tomto ohledu nějak významněji přínosný. ()

Brousitch

"Jak jsem procházela namaskovaná po ulici, bylo to poprvé v mé dlouhé kariéře, co ode mě všichni odvraceli zrak. Tahle zkušenost mi prozradila něco o světě a o tom, jaký vztah mají lidé k lidem starším." - Meryl Streep ()

Colleague

Bez Meryl Streep by tehle film úplně vyšuměl, Oscar naprosto zasloužený. Bohužel by si zasloužila ztvárnění podle Paretova pravidla, čímž mám na mysli to, co každý druhý komentář = nejzajímavější části jejího života určitě nebyl domov důchodců. Těším se na další film s Meryl Streep, protože až jí jednou víc sedne scénář a režie, má potenciál vytvořit naprosto kultovní film. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012