Uchem jehly (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2011, 26 min

Zbigniew Czendlik (mod.), Pavel Klinecký (mod.), Tomáš Töpfer, Jiří Strach, Lucie Bílá, Lucie Výborná, Ladislav Špaček, Petr Janda, Jaromír Štětina, Otakáro Maria Schmidt, Jan Pokorný, Pavlína Wolfová, Stanislav Motl, Tomio Okamura, Arnošt Goldflam, Jan Čenský, Jan Potměšil, Václav Moravec, Pavel Anděl, Emanuel Ridi, Kateřina Neumannová, Antonín Panenka, Marek Eben, František Filip, Tomáš Sedláček, Laďa Kerndl, Michal Viewegh, Martin Hilský, Vlastimil Harapes, Michael Kocáb, Jan Kraus, Veronika Žilková, Adolf Born, Jiří Stivín, Jaroslav Krček, Marek Epstein, Jaroslav Achab Heidler, Slavomil Hubálek, Zdenek Merta, Jiří Pavlica, Viliam Poltikovič, Dan Bárta, Michal Horáček, Soňa Červená, Věra Čáslavská, Pavlína Filipovská, Karel Janeček, Karel Štědrý, Jiří Stránský, Karol Sidon, Zora Jandová, Halina Pawlowská, Petr Bende, Ida Kelarová, Kamil Střihavka, Jana Doleželová, Josef Klíma, Fero Fenič, Ester Janečková, Jana Paulová, Václav Hudeček, Petr Váša, Karel Smyczek, Juraj Jakubisko, Jiří Suchý, Ondřej Vetchý, Valérie Zawadská, Eva Pilarová, Robert Vano, Marcel Zmožek, Osmany Laffita, Ewa Farna, Martin C. Putna, Magda Vášáryová, Helena Třeštíková, Daniela Drtinová, Luděk Navara, Mahulena Bočanová, Mikuláš Kroupa, Karel Nešpor, Miloslav Vlk, Karel Schwarzenberg, Radka Vranková, Petr Vichnar
  • e-pilot

Když vidím tuhle kněžskou pijavici, co ve volném čase hraje golf a nosí luxusní svetry za tisíce, je mi poněkud nevolno. Vždycky mi vytanou na mysli Kristova slova opětovně připomínaná Janem Husa: "Církev má být chudá a sloužit všem." Myslíte si, že se podle toho služebníci boží chovají??? Když už jsem u těch biblických citací, jeho vystoupení odpovídají přesně přísloví "Káže vodu, ale sám pije víno."(20.5.2012)

Tahle čtyřka je za Ondru Vetchého, kterého si vážím nejen jako herce, ale i jako člověka a tento velmi příjemný rozhovor mě v tom jen utvrdil. Je zcela možné, že se podívám ještě na některé díly s lidmi, kteří mě zajímají. Osobu, která monitoruje tyto rozhovory neřeším, pro mě je důležitý ten člověk na druhé straně se svými postoji k různým životním situacím a hodnotám.......(20.2.2015)

• Mariin

Tak jsem zatím viděl jen jeden pořad, s žurnalistou Martinem Komárkem (29.1.11), synem známého komunisty Waltra Komárka. Rozmlouval s ním českobratrský farář jménem Klinecký. Po stránce duchovní velmi plytké, zajímavé to bylo spíše tím, co bylo nechtěné. V tomto případě překvapivě velké sebevědomí (až drzost) Komárka, který žije v ničím nepodloženém přesvědčení , "že Pán Bůh ho má rád, takového jaký je", přičemž se nestydí prohlašovat, že má třetí ženu a eventuálně může být i pátá, šestá, že to je jeho (prý) jediná "slabost". Poté je schopen vážně nadhodit, že by i vstoupil do kláštera (asi si ve své pýše myslí, že na to má a že už tam na něj čekají). Celkově na mne takový člověk působí velmi nedůvěryhodně, i když je ve společnosti relativně úspěšný. Přinejmenším zde markantně vystupuje do krajnosti přivedená luterská (či současná pokoncilní) hereze: "Hřeš, věř a budeš spasen", ale to bude asi jenom špička ledovce. === === === Druhá část (6.2.11), v níž rozmlouval lanškrounský farář P. Czendlik s režisérem Strachem, byla o trošičku lepší. Z mlhy zde už trochu vystupovaly křesťanské mantinely, ale i tak na mne pořad působil především jako exhibice současného modernismu. === === === V třetí části rozhovor evang. faráře Klineckého s Tomášem Töpferem, hlásícímu se k liberálnímu (či spíše k svému rodovému) židovství: "V Boha jsme po druhé světové válce už nevěřili (6 miliónů)". Duchovního ve výrocích známého herce nebylo prakticky vůbec nic. Rozhovor byl zajímavý alespoň trošku z kulturního hlediska... === === === Rozhovor s Janem Pokorným (6. 3. 11) zcela neduchovní; mluví sice obratně ale v tomto směru neřekl absolutně NIC. Zjevně nemá, z čeho brát... ==== ==== === Režisér František Filip mluvil ze všech dosavadních účastníků nejvíce jako katolík, nicméně se nechce věřit, že by za minulého režimu nemusel být loajální (jak sám říkal, "neměl žádné problémy"). Svým projevem zde působil až namyšleně. === === ===Ach Czendliku, Czendliku, ty se tak předvádíš! Hraješ divadýlko. Oč výše je svým nevtíravým civilním projevem Pavel Klinecký. === === 4.12. 2011 Daniel Raus, redaktor Č. rozhlasu (viděl jsem jen konec, takže je možné, že tam těch volovin bylo víc): neumí definovat náboženství! prohlašuje, že si s tím prý lámali hlavu filozofové (směšné); z náboženství vznikají ty nejkrásnější věci (Matka Tereza) i ty nejhorší (terorismus)....ach jo, to jsou žvásty jak od nějakého marxisty, který se stal po roce 1989 religionistou... === === 26.2:2012 Pavlína Wolfová, 2 x rozvedená, milenka Radka Johna. Plácání, které svědčilo o tom, že se nepoučila. A Czendlik jí v tom ještě utvrzuje...(30.1.2011)

• Hedka

Na základe vyššie uvedeného obsahu som očakávala výraznejší duchovný rozmer, ale som sklamaná. Pán Czendlik sa snažil byť veľmi " nadľahčený" a prirodzený, ale vyznelo to iba žoviálne, bez hĺbky. Bolo to síce sympaticky ľudské, ale povrchné. Nečudujme sa potom, že ľudia hľadajú pravé duchovno a odpovede na najzávažnejšie otázky našej existencie kdesi v Tibete.(6.3.2011)

Pravdě a lásce se vysmívají Ti, kdo lžou a nenávidí. Kraus4*Poltikovič 5*Bílá (zklamání) 2*Töpfer4*Motl4*Pavlíček5*Anděl5*Filip5*Procházková 4*Janda2*Goldflam4*Šibík 2*Kodo5*2*Wolfová4*Kroupa dost sporné**Potměšil***,Achab 4*,Epstein4*,Hubálek 4*,.Radůza 3*, Hnízdil 4*,Cílek 4*,Janoušek 3*, Ester Janečkovou ***,Poltikovič 5*(jak jinak :)Dan Bárta přeintelektualizováno ***,Horáček ****,Nešpor 3****,Rut 3*, Vetchy 5*,Červená 4*,Zawadská paní Ego,pokora jakoby chyběla...pak je otázka proč v tomto pořadu ? Suchý 4* ,Boučková 3*.Mareš 3*,Neff,(24.4.2012)