Reklama

Reklama

Uchem jehly

(pořad)
Talk-show
Česko, 2011, 358x26 min

Účinkují:

Zbigniew Czendlik (moderátor), Pavel Klinecký (moderátor), Martina Viktorie Kopecká (moderátor), Tomáš Töpfer, Jiří Strach, Lucie Bílá, Lucie Výborná (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Cyklus České televize Uchem jehly představuje hosty, kteří v tom, co dělají, dosáhli něčeho významného, a přitom mnohdy nezapomínají na duchovní rozměr lidského života. Moderátoři Pavel Klinecký a Zbigniew Czendlik duchovní rozměr u zpovídaných hostů nacházejí i tam, kde bychom ho nečekali. (Česká televize)

Recenze (19)

Una111

všechny recenze uživatele

Nelze hodnotit, protože těch dílů je tak mnoho a myslím, že hodnotit po shlédnutí 3 - 4 dílů ze současných 328, prostě není možné. (A strašně se musím držet, abych si nepustila pusu na špacír na téma moderátora Czendlika. To by bylo na samostatnou kapitolu...) Myslím, že díly se liší hlavně díky osobnostem, které proti moderátorovi sedí. Dnes to byl vzdělaný a kultivovaný historik a plk. v záloze PhDr. Eduard Stehlík. Líbilo se mi to a dokonce jsem se i pobavila a poučila. Ale pozor: všechna má chvála jde jen na konto hosta pořadu. ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Na základe vyššie uvedeného obsahu som očakávala výraznejší duchovný rozmer, ale som sklamaná. Pán Czendlik sa snažil byť veľmi " nadľahčený" a prirodzený, ale vyznelo to iba žoviálne, bez hĺbky. Bolo to síce sympaticky ľudské, ale povrchné. Nečudujme sa potom, že ľudia hľadajú pravé duchovno a odpovede na najzávažnejšie otázky našej existencie kdesi v Tibete. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Tak jsem zatím viděl jen jeden pořad, s žurnalistou Martinem Komárkem (29.1.11), synem známého komunisty Waltra Komárka. Rozmlouval s ním českobratrský farář jménem Klinecký. Po stránce duchovní velmi plytké, zajímavé to bylo spíše tím, co bylo nechtěné. V tomto případě překvapivě velké sebevědomí (až drzost) Komárka, který žije v ničím nepodloženém přesvědčení , "že Pán Bůh ho má rád, takového jaký je", přičemž se nestydí prohlašovat, že má třetí ženu a eventuálně může být i pátá, šestá, že to je jeho (prý) jediná "slabost". Poté je schopen vážně nadhodit, že by i vstoupil do kláštera (asi si ve své pýše myslí, že na to má a že už tam na něj čekají). Celkově na mne takový člověk působí velmi nedůvěryhodně, i když je ve společnosti relativně úspěšný. Přinejmenším zde markantně vystupuje do krajnosti přivedená luterská (či současná pokoncilní) hereze: "Hřeš, věř a budeš spasen", ale to bude asi jenom špička ledovce. === === === Druhá část (6.2.11), v níž rozmlouval lanškrounský farář P. Czendlik s režisérem Strachem, byla o trošičku lepší. Z mlhy zde už trochu vystupovaly křesťanské mantinely, ale i tak na mne pořad působil především jako exhibice současného modernismu. === === === V třetí části rozhovor evang. faráře Klineckého s Tomášem Töpferem, hlásícímu se k liberálnímu (či spíše k svému rodovému) židovství: "V Boha jsme po druhé světové válce už nevěřili (6 miliónů)". Duchovního ve výrocích známého herce nebylo prakticky vůbec nic. Rozhovor byl zajímavý alespoň trošku z kulturního hlediska... === === === Rozhovor s Janem Pokorným (6. 3. 11) zcela neduchovní; mluví sice obratně ale v tomto směru neřekl absolutně NIC. Zjevně nemá, z čeho brát... ==== ==== === Režisér František Filip mluvil ze všech dosavadních účastníků nejvíce jako katolík, nicméně se nechce věřit, že by za minulého režimu nemusel být loajální (jak sám říkal, "neměl žádné problémy"). Svým projevem zde působil až namyšleně. === === ===Ach Czendliku, Czendliku, ty se tak předvádíš! Hraješ divadýlko. Oč výše je svým nevtíravým civilním projevem Pavel Klinecký. === === 4.12. 2011 Daniel Raus, redaktor Č. rozhlasu (viděl jsem jen konec, takže je možné, že tam těch volovin bylo víc): neumí definovat náboženství! prohlašuje, že si s tím prý lámali hlavu filozofové (směšné); z náboženství vznikají ty nejkrásnější věci (Matka Tereza) i ty nejhorší (terorismus)....ach jo, to jsou žvásty jak od nějakého marxisty, který se stal po roce 1989 religionistou... === === 26.2:2012 Pavlína Wolfová, 2 x rozvedená, milenka Radka Johna. Plácání, které svědčilo o tom, že se nepoučila. A Czendlik jí v tom ještě utvrzuje... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tahle čtyřka je za Ondru Vetchého, kterého si vážím nejen jako herce, ale i jako člověka a tento velmi příjemný rozhovor mě v tom jen utvrdil. Je zcela možné, že se podívám ještě na některé díly s lidmi, kteří mě zajímají. Osobu, která monitoruje tyto rozhovory neřeším, pro mě je důležitý ten člověk na druhé straně se svými postoji k různým životním situacím a hodnotám....... ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

Záměrně jsem viděl díl s bývalým kastelánem Karlštejna panem Kubů. Zajímavý člověk. Čendlera nesnáším a objeví-li se, přepínám. Bohužel není to jediné chapadlo Církve svaté, které na své koncesionáře sdělovadla vypouští... V popisu, natož v galerii se nedozvíme, že moderuje i krásná farářka Martina Viktorie Kopecká. Ovšem k čemu to, když kope za frakci nejstarší a nejúspěšnější politické strany světa a všech dob? ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Tvůrci si vybrali pro název pořadu část biblického citátu z knihy „Lukáš 18:25 B21“: „To spíše projde velbloud uchem jehly, než boháč do Božího království.“ (sator)

Reklama

Reklama