Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Dragiii

Na Dokonalý trik tenhle film nemá, ale i tak nabízí zajímavou podívanou a to zejména pestrou paletu efektů, triků, kouzel, ale i akce a vtipu. A bohužel i romantiky (proboha proč? Vždyť se to do toho filmu vůbec, ale vůbec nehodilo). Nebude to nic, u čeho si budete lámat hlavu nad složitostí děje. Naopak je možná škoda, že ačkoliv se Morgan Freeman snaží ve své roli většinu kouzel objasňovat, stále je tu spoustu prostoru pro mnoho nejasností. A bohužel film pokulhává i ve svém závěru, který se zdá jaksi nedotažený. I přes své vady na kráse je to skvělá oddechovka, u které se budete dobře bavit a zřejmě si zaslouží více než 3 hvězdičky. ()

jardoom

Geniální. Takovej pocit máte z filmu, když hodinu a půl čumíte na bednu a absolutně nežerete vše, co na Vám ta kouzelná krabička ukazuje. Do poslední chvíle opravdu nevíte nic, co by Vás dovedlo k rozuzlení celého toho magického případu. Když jsem slyšel o tomhle projektu, absolutně jsem nevěřil, že to může dopadnou dobře. Takovejch pokusů už bylo a vše propadlo. Tohle je upravdu zajímavá podívaná, která Vás nechá přemýšlet, nad každým jejich trikem. ()

irri

Byl tam kouzelník Jack, co opravdu chodil na svá vystoupení a zvířátka z balónků. Co více od filmu očekávat? ()

MORION

Film bavil, putal pozornost, nenudil som sa, ale za ten zaver a rozuzlenie hviezdicka dole.. kazdopadne za zhliadnutie stoji, ak uz nemate nic lepsie na plane ;) ()

Vasyl

Mám moc rád tyhle příběhy a zápletky, který bych nikdy nedokázal vymyslet. Když se do toho navíc obsadí zepár sympaťáků a krasavic (netušil jsem že Mélanie má tolik prostoru, super), není co řešit. Akorát ten Morgoš Frímoš už by se na to měl asi vysrat. Mám ho rád, ale vypadal fakt špatně a nepřál bych mu, aby ho jeblo přímo v práci při natáčení. ()

Crybaby

Zaujímavé divadlo. Príbeh bol nápaditý, niečo podobné som ešte zatiaľ nemal možnosť vidieť pri žiadnom filme. Malo to myšlienku, spád, dej gradoval, no vždy sa mi pred očami naskytla dlhšia chvíľa kedy sa na obraze nedialo nič. Film bol možno sám o sebe viac menej priemerný, ale všetky tie efekty ma presvedčili o niečom inom. Morgan v svojej klasickej úlohe nesklamal a všetci herci sa vzájomne dopĺňali, čo z tohto filmu predsa len spravilo menšie prekvapenie. ()

srolyma

Tajemný kapucín dá dohromady čtyři pouliční kouzelníčky – karetníka, hypnotizéra, kapsáře a řetězovou únikářku. Za pár dní už mají premiéru ve vyprodané aréně ve Vegas, na druhé vystoupení se přesouvají soukromým tryskáčem movitého sponzora, všude vyprodáno, kariéra jak blázen. No není se co divit, když na obou představeních obdarovávají diváky horentními sumami ukradených peněz. A tak po nich jde FBI a Interpol a celé je to takové veselé a humorné a kdybych u toho pětkrát neusnul, tak určitě i velmi poutavé. Ale ne, nechci kritizovat, protože se mi to vlastně docela líbilo. Důmyslné triky (všechny tři), akční útěky, finální odhalení, ale jo, spokojenost. ()

waltosin

Kouzla jsou triky, které je třeba odhalit, ale co když ten trik je použit na vás a vy o tom nevíte a na konci vás dostane. Dobře sehraná čtyřka s výbornými triky, ale i tak 70% ()

Psychotic17

Už jen za úchvatný vizuál a jména herců si to zaslouží tři hvězdy. Čtvrtou za (relativní) originalitu. Překvapivá pointa opravdu překvapila, už jen proto, že ji tvůrci zamaskovali tak dokonale, že po jejím odhalení asi tak třetina scén v celém filmu absolutně ztrácí jakoukoli logiku. Ále co, je to snad Hollywood, ne? 80% ()

MP17

Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to vlastně naprosto prázdný film s velkou hromadou efektního balastu kolem. Jako kdyby si dal člověk k obědu cukrovou vatu. ()

xpaja

Hra s divákem s opravdu značnou absencí logiky. Na druhou stranu je film vcelku přímočarý. A pokud mu odpustíte i to, že v podstatě pořád hraje jen na efekt, dokáže zaujmout a pobavit. Nesmíte ovšem zapomenout přepnout mozkové buňky na 116 minut do "standby" módu (ty co zajišťují vegetativní funkce nechte samozřejmě v provozu). Já tak učinil a dávám --- == 70 % == ---. ()

Light_

Maximálně zabavný film, u kterýho bohužel pokulhává závěr a celková nedovysvětlenost. Ale prdel fakt nehorázná. ()

Emilii

Bavila jsem se suprově a že to vezme tenhle směr, noo dostali mě!!!!! Prostě se jim to povedlo, chytlo mě to, po celou dobu a i "včil"....... Jesse Eisenberg "kouzelnej" a výbornej - pro mě. A Mark Ruffalo nejlepší a suprovej, tak takhle ho "můžu", zase Hulk v klidu, hlavně jej nenaserte, páč je přece rodilej kliďas!!!!! Mooc dobrý!!!! ()

Domas88

Takovéhle filmy prostě miluju :) Je jich málo bohužel.. A Morgan, stačí mu malo a jeho charisma je citit az za rohem :D ()

chrustie

Celkem zajimavý film, který trpí hned dvěma fauly současné filmové produkce, a to jsou značně nezajimavé postavy a (dovolím si použít slovo, kterému né až tak rozumím) fadní scénář. Ve výsledku to byly celkem slušně zpracované 2 hodiny, bohužel s nulovým výsledkem a promiňte mi, ale naprosto suchým koncem vycucaným ze scénaristova palce, obdařeného zarostlým a mírně zaniceným nehtem. Škoda celkem poutavého vizuálního hávu, kterého kdyby se chytli zdatnější soudruzi, dovolím si říct, že by to byla pětihvězdičková pecka. ()

blondboss

Prvé, čo ma napadne, je hlavne podhodnotenosť tohto filmu, lebo sklbiť akčné sci-fi iluzionistické krimi do jedného celku s príjemným hereckým obsadením a zaujímavou myšlienkou, je v dnešnej dobe prepracovanosti kinematografie naozaj náročné. Leterrierovi sa to podarilo a dokázal vytvoriť unikátny film s originálnou myšlienkou, počas ktorého som sa hádam ani na minútu nenudil. Celkom sa už teším na druhé pokračovanie. 80 % ()

lobo87

Zaujímavý film z prostredia mágie, kúziel a kúzelníkov som dávno nevidel. Leterrierovi sa jeden podarilo natočiť. Fantastické efekty, magická atmosféra, skvelé postavy (Harrelson si to pekne užíval), prekvapivý záver. Jednoznačná spokojnosť... 70% ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)