Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Gardenboy

Drbnuté, preexponované, šílené, plné hlášok, tak ako to máme od Tarantina radi. Len posledných 45 minút bolo už navyše, zbytočných a zbytočne to skomplikovalo dej. Prostredná pasáž s DiCapriom brilantná. Zvyšok len veľmi dobrý, takže ostanem tesne pred bránami plného hodnotenia. ()

Nix

Kukluxklan scéna? Takovou umí natočit jen Quentin. Tohle prostě člověk musí vidět. Dokonce ani soundtracku se nedá co vytknout. A jen dodatek, tady ten oscar měl Leo fakt získat, to prostě si myslím, že už se neuvidí, aby byl v záporný roli. ()

samkko

Po úžasných Hanebných panchartech, přichází stejně úžasný Django. (mám problém, že nevím co se mi líbí víc :). Ze začátku se to může někomu jevit jako klasické dobrodružství dvou poutníků, které se ale ovšem časem změní na pořádně zábavnou, krvavou, vtipnou revenge movie ze které neuvěřitelně bije do očí ta atmosféra amerického jihu (podobně jako ve snímku 12 let v řetězech). Herecky obsazeno přímo hvězdně, ale jestli bych měl jednu postavu vyzdvihnout tak to je  postava "Steaven" , Samuel L. Jackson, který byl ve všech scénách perfektní. Každá jednotlivá postava má své charisma a každá je nečím jiná a odlišná. Na to, že měl film 165 minut, mi přišlo jako bych se díval hodinu a půl, což je na jednu stranu paráda a na druhou už tak moc ne, (protože míň Djanga nikdo nechce že). Každopádně film má vše co od westernu chcete (ne-li ještě víc). Je nabitý parádní akcí, skvělými přestřelkami, luxusním humorem a originálními hláškami. Vřele doporučuji nejen milovníkům Tarantina. Hodnicení: PROPERLY RATED, 9,5/10 ()

Davidos305

Nejspíše nejlepší novodobý western a asi i jeden z nejlepších filmů poslední doby. Skvělé postavy, režie, scénář všechno na výbornou. A jak je u Tarantina zvykem i pořádná dávka krve. ()

Hellknight12

Čo vy na tento film?   Dnes som si túto Tarantinovku pozrel snáď piaty krát ale je to stále kvalitné dielo. Tarantino sa rozhodol zobrať klasický western a prerobiť ho do svojho štýlu. Bohužiaľ pôvodný film z roku 1966 som nevidel ale plánujem ho dobehnúť. Máme tu skvelé herecké obsadenie, skvelé výkony, hudbu a úplne jednoduchý príbeh. Niekto môže namietať, že príbeh sa dá vtlačiť do 100 min a, že je to tu zbytočne naťahované atď s čím súhlasím aj nesúhlasím. Nesúhlasím s tým, že je to zbytočne. Tých 165 min čo film trvá, tak ubehne ako voda. Akcie tu síce príliš veľa nie je ale je veľmi dobré daná, keď už sa na plátne nejaká tá akcia deje, tak to stojí proste za to. Rozhovory sú zaujímavé a hlavne veľmi dobre dokresľujú charaktery postáv. Film môžem odporučiť každému, kto má rád Tarantina. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

junxi91

Tarantino se dal na westernovou tvorbu a je z toho pořádná jízda. Film točící se kolem otrokářství a krutosti bílých pánů a také privilegovaných negrů proti otrockým negrům. V roce 1858 táhnou kdesi v Texasu bratři Ace a Dicky Speckovi se skupinou pěti otroků, spoutaných v řetězech. Mezi nimi je také hlavní hrdina Django, který byl odloučen od své ženy Broomhildy von Shaft, která umí nejen anglicky, ale také německy. Jejich cestu naruší absolutní frajer, který se s ničím nesere, jménem Dr. King Schultz, německý zubař, který cestuje se svým dostavníkem, na jehož střeše se viklá velký zub. Chce od bratrů koupit otroka Djanga, protože ten zná tři bratry Brittelovy, což jsou psanci a dozorci na plantáži, která patří předchozímu majiteli Djanga. Schultz se živí jako lovec lidí, jedná pod americkou jurisdikcí a umí to nejen se slovy, ale také se zbraněmi. Ace odmítá prodat Djanga Schultzovy a vyhrožuje mu se zbraní v ruce, a tak Schultz vytáhne zpoza klobouku zbraň, zastřelí Ace a také Dickova koně, který ho přimáčkne k zemi, Dick má zlomenou nohu a řve bolestí. Schultz osvobodí Djanga a také dá ostatním otroků dvě možnosti, z nichž jedna je cesta do nejbližšího města a druhá svoboda a pomsta Dickovi. A tohle je jen rozjezd. Schultz nabídne Djangovi jeho svobodu a 75 dolarů za pomoc při vystopování bratrů Brittlových. Django a Schultz cestují do jednoho baru, kde je nechce barman obsloužit a místo toho zavolá šerifa, kterého Schultz jako hledanou osobu zastřelí. Pak se oba dostanou na Spencerovu plantáž "Big Daddy" v Tennessee, kde Django najde dva bratry, jak se chystají zbičovat jednu otrokyni, ale zabrání jim v tom, jednoho zastřelí, druhého zbičuje a pak také zastřelí, a doktor se postará o třetího bratra. Bennett je za to pronásleduje s ozbrojenou četou, což je třicet týpků na koních s pytli přes hlavu, které jsou však udělány na hovno, protože přes malé otvory na oči nejde vidět a je z toho epická Tarantinovská scéna. Django a Schultz připraví past a odpálí dostavník, a tím zabijí Benneta. Schultz pak jako správný Němec a znalec legendy o Siegfriedovi a Broomhildě souhlasí s tím, že pomůže Djangovi najít a zachránit jeho ženu. Vycvičí z Djanga lovce lidí a jako první zastřelí jednoho lupiče, který se svým synem oře pole. Django v Texasu inkasuje svou první odměnu a list si nechává na památku pro štěstí. Oba si vydělají dost peněz a pak se dozví od jednoho strážce, že novým majitelem Broomhildy je člen americké šlechty jménem Calvin J. Candie, šarmantní, ale také dost krutý majitel nechvalně známé plantáže "Candyland". Zde jsou mužští otroci nuceni zápasit na život a na smrt pro jeho pobavení v brutálních soubojích "Mandingo". Schultz a Django vymyslí plán: místo zájmu o Broomhildu budou chtít koupit za 12 000 dolarů jednoho z nejlepších bojovníků Mandingo jako záminku k získání Broomhildy za nominální cenu. Django se bude muset vydávat za negerského otrokáře, což je ještě nižší forma člověka, než negerský komorní, se kterým se ve filmu také brzy setkáme. Potkají Candieho v jeho klubu, kde právě sleduje zápas, který je dost brutální a na Djanga - otrokáře tu všichni čumí přes prsty. Na cestě do Candylandu se setkají s uprchlým otrokem D'Artagnanem, který se schovává před psy na stromě a který už nechce bojovat. Schultz mu chce udělit milost a koupit ho, ale Django zasáhne a klidně dovolí tomu zmrdovi Candymu, aby nechal těmi psy - další odporná scéna, která Schultze viditelně rozčílí. Skupina dorazí na Candyland a zde se setkává asi s nejodpornější postavou celého filmu - starým negrem Stephenem, který se ovšem považuje za bělocha, nesnáší ostatní negry a je na ně dost krutý. Dokonce má problém s tím, že negr Django bude spát v domě, ačkoliv on sám je špinavý negr a chrápe tam taky. Schultz se sejde s Broomhildou a seznámí ji se svým plánem, a také se díky tomu manželé opět sejdou. U večeře si však ten zmetek Stephen všimne, že Django s Broomhildou se nejspíše znají a to znamená pěkný průser, protože Stephen na to upozorní Candieho. Candie se nasere, vytáhne zbraň a vnutí Schulztovy Broomhildu za 12 000 dolarů místo bojovníka a Schultz s tím neochotně souhlasí, protože nemá na výběr. Vypadá to na hotový obchod, ale Candie chce, aby mu Schultz podal ruku, jinak je obchod neplatný. Schultz má však toho zmrda plné zuby a místo toho jej zastřelí. Nejvíce mu vadilo to, co udělal D'Artagnanovi a rozebírá, co by na to řekl Alexander Dumas ml.. Butch Pooch, Candyho bodyguard, zastřelí Schultze a toho pak na oplátku zastřelí Django, a společně s ním pošle do pekla také Candyho právníka Leonida Mogyue a několik dalších nohsledů. Bohužel, pak je nucen se vzdát, jelikož Stephen drží Broomhildu jako rukojmí. Další ráno visí Django nahý hlavou dolů a má být vykastrován ostrým horkým nožem, který drží v ruce dozorce Billy Crash. Na poslední chvíli dorazí Stephen a ten řekne, že Candyho sestřička Lara nařídila, aby byl prodán na těžké práce do těžařské společnosti, což je prý to nejhorší, co se negrovi může stát. Cestou na galeje vymyslí Django s ostatními otroky plán, jak utéct - použije svou první listinu o odměně, aby doprovodu dokázal, že je lovec lidí. Naštěstí mu to ti blbečci zbaští i s tím, že další hledaní muži jsou na Candylandu a slíbí jim odměnu. Po propuštění všechny dozorce postřílí a pak se vydává zpátky do Candylandu, aby dokončil svou práci a provedl velké dílo pomsty, během kterého každý zmrd dostane to, co si zaslouží. V podobném duchu se s výjimkou D'Artagnana a doktora Schultze nesl celý film - každý dostal to, co si zasloužil. Brilantní dialogy, špičkové herecké výkony, neotřelý westernový příběh, pistolnické akce, krutost, krev a brutalita, stejně tak velké množství odpudivých postav - to je tento skvost a podle mě druhý nejlepší Tarantinův snímek, hned po Pulp Fiction. Nasrat na otrokáře a hlavně na jejich negerské komorní!  () (méně) (více)

mystrdat

Když se na Djanga podíváte odzadu, je to film o supernegrovi co vystřílí 150 bílejch a radši se za to sám uvrhne do otroctví. ()

Shredder

Som Tarantinovi vdacny, keby za nic ine, tak zato, ze namiesto tych trapnych "uber-cool" spomalovackovych sraciek so CGI krvou, mi konecne naserviroval poriadnu prestrelku. Opat nechybaju jeho legendarne dialogy, ktore sa vyznacuju napatim a vzdy posobia ako ticho pred burkou. Jeden z dovodov, preco sa vzdy rad pozriem na jeho filmy je ten, ze je to jeden z mala reziserov, ktoreho filmy sa vyznacuju osobitostou a to je aj pripad Djanga. Vyhyba sa klisovitym naratorskym postupom, je pritomny jedinecny soundtrack (sceny s piesnou I Got A Name su uchvatne), svojrazny humor (niggales) a gore scenky nie su samoucelne. Quentin je neortodoxny a nie kazdemu sa to musi pacit, ale reziu, kameru, strih a dalsie veci manazuje na prvotriednej urovni. Navyse, urobit film, ktory trva pomaly tri hodiny a je vyplneny zvacsa dialogmi a pritom nenudi, je jednoducho umenie. Django nie je az taky skvostny ako Inglorious Basterds, ale bez zavahania mozem povedat, ze patri medzi najlepsie filmy roka 2012. ()

waeslly

Excelentní DiCaprio, brilantní Waltz, perfektně nechutnej Jackson a i Foxx nebyl špatnej. Tarantino je bůh, kterej si ve svém cameu zahrával a já jen doufal v ten fórek kterej nakonec přišel a konečně někdo až satiricky pokořil klišé "cool guy´s Don´t look at explosions". Bravo! Těším se na Další projekce a další detaily. ()

Neuge

Asi nemá cenu pět tu ódy na dokonalost - o to se postarají jiní. Já jen podotknu, že první třetina byla geniální, druhá byla velmi velmi dobrá a třetí třetina byla (pouze) dobrá. Čekání na Mistrův majstrštyk, který se mi po dlouhé době zase na celých 100% strefí do noty, stále pokračuje. Snad se někdy dočkám... ()

hero_bk

Jakkoli western není ani zdaleka můj oblíbený žánr, tohle bylo mnohem víc než "jen western". Tarantino nám ukázal další svůj megalomanský masterpiece (nebo spíš meisterstück?) a ačkoliv to asi nebude můj nejoblíbenější film od něj, i tak jsem celou dobu zíral a rozhodně se nenudil. Scény, které musím vyzdvihnout: Nepovedený Ku-Klux-Klan, 3 bratři, téměř závěrečná přestřelka, která mi připomínala Šílenou osmaosmdesátku v Kill Billovi. Tarantino pracoval s tím, s čím to nejlíp umí - dialogy, detaily, krev, skvělý soundtrack. Oproti většině předchozích filmů chybí rozkapitolování, ale není to na škodu. Když to mám zhodnotit v kontextu filmů za rok 2012, společně s Atlasem mraků nejlepší filmy, Atlas mraků přece jen o něco lepší, i když Tarantino jasně vyhrává přes soundtrack, Atlas mraků je přece jen o kapku revolučnější, i když oba filmy vás přikovají k sedačce stejnou měrou. Herecké výkony úžasné - zvláště bych vyzdvihl Waltze, DiCapria a Jacksona v roli starýho negra. SVŮJ FILM ČÍSLO 1000 JSEM SI ASI TĚŽKO MOHL VYBRAT LÉPE! ()

john.h

No kde začít. Asi u Waltze. Naprosto špičkovej. Tarantinovský hlášky typu "Proč je Eskymo Joe eskymo? Protože jednou naříkal, že je mu zima." tu jsou jedna za druhou. Waltz s tou svou přehnaně spisovnou mluvou tomu všemu samozřejmě vévodí. Když se ale potká s DiCapriem, který mluví stejně, jen je to hajzl a Waltz ten hodnej, tak to začne teprve ten herecký koncert. Těch pár ultrabrutálních přestřelek je jen omáčka na dortu a třešnička jsou klasický tarantinovský scény typu debata o pytlích na hlavu v Ku Klux Klanu, které trvají dlouho a ve filmu by ani nemusely být a člověk by neztratil nic z hlavní dějové linky, když ale ony ty scény jsou tak kurevsky zábavné. Jamie Foxx je fajn a kapitolou samu pro sebe je Samuel L. Jackson v roli řiťolezeckýho negra, který zřejmě tak dlouho předstíral, že nesnáší negry, až je opravdu začal nesnášet. ()

majesty

Co scena to do detailu premysleny zaber, dialog, situacia, hudba, charakter. Ziadne kecy iba tak. Kazde slovo ma vahu. Herci svoje postavy ziju. Nie hraju. Tarantino.. ako to robis. Klobuk dole. Kvalitny film a dokonca opat iny.. neopakuje sa a predsa viete ze pozerate tarantina. brilantne.., a vobec mi nevadi nacasovanie dynamitu vo fillme. kedze bol objaveny cca 2 roky po tom. POMO suhlas. ()

Iwet.K

Tarantino si opět jede to svoje a výborně se mu to daří. Nadsázka, která se nese celým filmem, dokonale doplňuje tarantinovský krvavý podpis, bez kterého se to prostě neobejde. Navíc ta kamera a dokonalé herecké obsazení... No, co si budem povídat, zanechalo to ještě větší dojem, než jsem čekala! ()

Gac

Musím se přiznat, že už mi Tarantino přijde jako blázen, všude stříkají hektolitry krve, a to mi vždy přijde tak grotestkní, že mi nezbývá nic jiného, než se tomu upřímně smát, je to vlastně taková komedie, někdy strašně nemorální a krutá. Hudba byla celkem fajn, až na některé výjimky, kdo kdy viděl ve westernu RAP ? Hodnotím hlavně herecké výkony, které zastínily samotný film, výborný Waltz, jako vždy. Proto 4 hvězdičky, i když si to možná ještě rozmyslím. ()

SuicideKing

Nejpřeceňovanější režisér natočil nejpřeceňovanější film roku 12 --- ono totiž těžit z fanouškovské základny a vykrádat jiné filmy spousta lidí považuje za umění.. coz v tomto případě je mít doma VHSky s blaxploitation ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake