Zapomeňte na hodné džiny, tak jak je znáte z pohádek. Ve skutečnosti jsou džinové hrozivé bytosti obývající prostor mezi světy a toužící po jediném: skrze splněná přání otevřít dveře do těchto světů a ovládnout je. Alex Amberson (Tammy Lauren) pracující jako odhadkyně pro významnou aukční síň má tuto skutečnost brzy poznat na vlastní kůži. Dostane totiž k prozkoumání velký opál, ve kterém je jeden z džinů po staletí uvězněn a během průzkumu ho mimoděk probudí. (kosta73)

Rodriguez

Klasické hororové béčko s bojem dobra proti zlu. Starověká kultura byla vždy plná překvapení a zároveň nebezpečí. 80% ()

kosta73

I přes značné množství krvavých scén mi označení horor k tomuto dílku příliš nesedí, je to spíše taková ostřejší pohádka, u které jsem se velice dobře bavil a kterou si ještě v budoucnu určitě několikrát pustím. Parádní námět, kterého zde tvůrci plně využili, výborné masky a plejáda známých herců v drobných roličkách musí každého poctivého fanouška přinutit chrochtat blahem. Stejně tak, jako Endglunova galerie zapomenutých božstev, které jen tak mimoděk vévodí socha démona Pazuzu z nepřekonatelného EXORCISTY. ()

kurcatovium

Celkem slušný "napůl Bčkový" horor... K zemi ho však sráží některé chyby, které tu být nemusely (zejména několik logických nedostatků, kterých si však zřejmě nikdo nevšimn, když tu o nich nepadlo ani slovo)... Zasloužené 2 hvězdičky a půl navrch. ()

noriaki

Typické hororové béčko se zajímavě pojatým zlem, skvělými maskami a mizerným CGI. Tomuhle filmu by slušela péče Johna Carpentera. Ten by si pohlídal hudbu a přitáhl zajímavější herce. Hlavní hrdinku jsem si nakonec oblíbil, záporáka díky jeho charisma přijal a Roberta Englunda ocenil, jenže většina zbylých je bída a ještě větší bída. Vesměs nesplňují ani velice nízké požadavky na žánr a někteří stěží dosahují úrovně schopnějších pornoherců. Líbil se mi scenáristův černý, trochu ujetý smysl pro humor. Není ho dost na hororovou komedii, ale na odlehčení překvapivě krvavého děje stačí. ()

Josefin

Tak to ne, teda začátek vypadal velmi zajímavě, ale pro mě je to ubohý horor, kde mi nejvíc lezla na nervy Wendy Benson-Landes. V konečném výsledku působilo děsnou splácaninou u které jsem se příšerně nudila. Ta hloupost se mi rychle vytrácí z hlavy. Možná kdyby s těmi džiny zůstali v minulosti bylo by to fajn, ale takhle nezaživné bohužel. ()

jefff

Těžce béčková záležitost ve stylu Hellraisera říznutá Noční můrou v Elm Street. Škoda, že se tahle série lépe nerozvinula, protože potenciál by měla. Džin uměl plnit přání vážně skvěle a gore triků je tu celá plejáda. Super devadesátkový kus, ještě čerpající poslední záchvěvy klasických nepočítačových triků. ()

BMAJTZ

Docela povedená taškařice na téma hororový džin. U prvního dílu jsem se bavil opravdu dobře, i když na rovinu řekněme, že v dnešních dobách působí příliš uměle a hororem bych ho nazval opravdu steží. Příběh ovšem originální a vyvražďovačky slušné. ()

FIBO

Béčková hororová ptákovina, která však nenudí a i přes spoustu nesmyslů má hlavu a patu. Synopse je až dětsky jednoduchá a nebýt některých násilných scén, byla by to dobrá pohádka. Z šedivého průměru vystupuje (jak jinak) Robert Englund, který je výrazný i když se o to nesnaží přestože se objeví pouze v několika obrazech ve vedlejší roli. ()

herr_carter

No těbůh, to jsem se zase jednou nechal ovlivnit ratingem přes 64 %, bože můj, taková debilita....film, který se natočil v roce 1997 vypadá spíše jak z roku 79 - ať už jde o mizerná efekty, silně céčkový nádech a idiocie všech přítomných herců, kterým vévodí skřet Divoff, dokoukal jsem spíše z povinnosti...................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Dr. Wolfenstein

Na základce jsme kdysi měli jako povinnou četbu knihu pohádek Dary krále džinů a faktem bylo, že mi ve věku asi devíti nebo desíti let moc pohádkové nepřišli, ti džinové a ghúlové byly strašidelní. Dnes jsem už velký a nebojím se. Džin v tomto snímku není o nic míň děsivější, ale jeho příběh v podání démonického Andewa Divoffa je skutečně suprová zábava:-) A každej komu něco říkají jména Wes Craven, Peter Atkins, Robert Englund, Ted Raimi a Tony Todd k tomuto počinu určině rádi přičichnou. Neodpustím si ale malé rýpnutí do Petera Atkinse, jenž má na svědomí scénář. Schodou okolností je podepsaný i pod scénářem k filmu Hellraiser 3. - Peklo na Zemi a nemohl jsem si nevšimnout jistých podobností - vášnivý sběratel si obstará sochu, jejíž útroby jsou vězením pro neskutečné zlo, které je vypuštěno na svobodu nebo hromadný masakr. Jsou to sice prkotiny, ale přišlo mi to jako by se panu scénaristovi zastesklo po bubákovi s hřebíky v hlavě, kterého poslal na věčnost pomocí vesmírné lodi. Ale to jsem odběhl... Wishmaster je dobrý horor, který nabízí vše co mám rád – dobrého záporáka, skvělé masky, krvavé scény a černý humor. Doporučuji. ()

Han22

Fajn béčkový horor z devadesátek, působící jako z 80. let. Nebylo to špatný, ústřední mytologie o džinovi jako ultimátním zlu, který splněním tří přání otevře bránu ostatním je fajn, samotný džin se nesere a přání plní s černým humorem, brutálně a krvavě. Mínusy jsou jasné - podobně jako u hororů z 80. let to není moc strašidelný, hlavní hrdinkou je uječená bloncka, takže po chvíli začnete fandit sympatickému džinovi, no a docela dlouho se to rozjíždí. Plusy - parádní masakr na konci, originální vraždy a hlavně spousta zajímavých hostovaček z jiných sérií. ()

BlackTom

U Wishmastera sa mi páči, že sa tvorcovia dokázali potrápiť s totálne céčkovým námetom a urobili z neho dobré poctivé béčko. Už len samotné obsadenie malých i väčších rolí (Englund, Scrimm, Todd, Raimi) je hotovým orgazmom pre každého hororového fajnšmekra. Nechýba klasické klišé (Ted Raimi dlho nepožije), či súce hlášky, tak ako sa na tento žáner patrí. Maska zlého Djinna je tiež celkom podarená, no jeho nová tvár v podobe démona Andrewa Divoffa je oveľa lepšia. Pobavil som sa, to musím uznať, ale 100% to nie je. Stojí to však zato. ()

Lisabellla

Vlastně mi to přišlo spíš legrační. Pokaždé, když se nepřesvědčivá Alex rozječela, začala jsem se smát, jak blbě vykulila oči a převaluje se z boku na bok. Občas mi dělalo problém rozpoznat, jestli se válí v orgastických křečích nebo jí zmítá bolest a strach. A přitom je to ve skutečnosti docela pěkná ženská. Sem tam trochu nechutnosti tomu ovšem dává poměrně říz. Ale musím ocenit nápaditost, s jakou Džin přání plnil. Já už si to znovu nepustím a myslím, že by byla akorát škoda, aby si to pouštěl i někdo další. ()

iXtr3m3

Prekvapivo slušný osemdesiatkovo-deväťdesiatkový hororový odľahčený zárez. Videl som to kedysi na satelite na niektorom z nemeckých kanálov minulej doby, zopakoval som si to po xy rokoch a nebolo to zlé. Fakt potešili maličké cameá hororových legionárov. ()

Corpsegrinder

Pro milovníky starejch hororů dobrá volba neboť gore a masky jsou zde z 90% praktický a vypadaj hodně dobře, k tomu si připočtěte relativně dost smrtí, hezkou hlavní hrdinku a správnej černej humor. Jediný co mi moc nesedělo byla džinovo lidská podoba která trochu narušovala atmosféru. ()

Asmodin

Klasika speciálních efektů. Moc vás nevystraší, ale nestačíte žasnout nad fantazii tvůrců. Hodně připomíná Noční můru z Elm street. ()

TERRORDROME

Džin sa hnevá! Chcel by do nášho sveta vpustiť inváziu svojich bratov, ale najprv musí nabiť amulet plnením prianí ľudským nímandom.  Na toto som sa vcelku matne pamätal z 90-tich rokov a dnes ma hneď spakruky prekvapila plejáda hororových klasikov čo si tu strihnú roličku. Robert "Freddy" Englund, Tony "candyman" Todd, Reggie "Reggie" bannister, Ted "Henrietta" Raimi, Kane "Jason" Hodder a ako vyprávač úvodného slova Angus "Tallman" Scrimm. Okrem nich si potom snaží urvať svoju chvíľku slávy vytlemený Andrew Divoff ako ukradnutá ľudská podoba džina. A hlavne kreatívne splnené priania ktoré nikdy neprinesú radosť, nehovoriac o tom že za ne dlžíte svoju dušu. Keď si somrák želá aby hnusný predavač zomrel na rakovinu, tak je to rýchlejší rádioaktívny expres než u Lemmyho a veta "to musíte prejsť cezo mňa" urobí z esbéeskára dvere. Digitálne efekty síce nič moc, ale dajú sa zniesť a keď dôjde na tie praktické, tak je to štýlová paráda ako to máme radi. Hlavne úvodný a finálový masaker to rozpumpuje, z ľudí vyliezajú kostry, grcajú Cthulhuove potraty a ožívajú sochy starovekých bojovníkov. Rozhodne jedno z podarene bizarných béčok svojej doby. ()