Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

coldrexx

Uzasna filmova autobiografie neotreleho a skandalniho komika( ktereho skvele stvarnil komik na ulety nejpovolanejsi):)..Libi se mi ze pan Forman ponechal maximum puvodnich gagu a hlasek...myslim ze andymu by se film libil ()

Jezkoic

U mě a mých kamarádů filmových kritků jeden z nejdiskutabilnějších(fujtajksl to je slovo..) filmů, Forman je pan režisér s velkym P a velkym R, Jimuv jasne nejlepsi film, ta role mu sedla jako Nadalovi beckhand v Australien open ( finale, matchball). Tenle film je upečenej opravdu dobře a servírovanej divákovi na zlatym podnose posázenym drahýma kamenama! Velky predstaveni - a jestli byl opravdu Kaufman takovej pošuk! tak to malej klobouček pane Kaufam, malej kloubouček smekám!!! ()

Nila

o Andym jsem do té doby nikdy neslyšela a jsem ráda že mi tenhle film můj bývalý přítel pustil, jelikož mi tak zařídil úžasný zažitek z tohoto filmu a pak i z videií se skutečným Andym. ()

sun.eagle

Jeden z nejlepších Formanových filmů a herecký koncert Jima Carreyho. Nečekal jsem že ten samý gumový ksicht z Masky dokáže předvést takový strhující výkon a pro mě se stal pan herec. Po tom co předvedl v tomto filmu mi přijde že výběrem svých rolí zbytečně mrhá talentem. Jedna z nejlepších biografií která byla natočena. Je škoda že film je tak nedoceněný. Přidám jednu zajímavost - písen Man on the Moon od R.E.M. která se objevila na desce Automatic for the People je právě ta deska kterou si pustil Kurt Cobain než si dal zlatou a pro sichr se odbouchnul. Pro upřesnění Courtney Love je vdova po Cobainovi a pravě tuhle desku Courtney našla puštěnou v přehrávači když bylo nalezeno tělo. Cobain ostatně měl rád Kaufmana a už na škole ho napodoboval. ()

Umělec

Příliš americké, podobně jako wrestling... Film na mně nijak zvlášť nezapůsobil, jeden z hodně nadhodnocených snímků. Možná ho ocení líp američani se znalostí reálií a historických souvislostí, a hlavně jiným přístupem k "bavičům" všeho druhu.... 3* dávám jen za herecký výkon Jima Carreyho a překvapivě Courtney Love. 50% ()

Jimbodini

Po dlouhý době jsem se na tenhle film podíval znovu. Připoměl jsem si, jak je výbornej, nápaditej a originální. Jak napsal kolega Enšpígl o pár řádků výš "...já jsem Andyho Kaufmana neznal, ale po tomto filmu na něj nikdy nezapomenu...". Miloš forman umí. Jim Carrey umí. A za to ode mně mají pět hvězd. ()

bernau84

Skutečně silný snímek i když místy jsem se přiznávám trošičku začal nudit ale to se stává i vlepších rodinách , všiml jsem si že od doby co tenhle film byl natočen se objevují v jiných dílech stejné postupy a scény (kupříkladu ve filmu Bruno" je pasáž v ringu a ta mi zrovna muže na měsíci připomíná dost značně...) 88% ()

dude_sal

Vynikajuci a halvne silny film. mam ho velmi rad. samozrejme herecke vykony su priam excelentne a ten pribeh nema obdoby a prevysuje akekolvek ine diela. Ide o silne psyhologicky zazitok s prvkami komedie. avsak film je ladeny dost smutne co mu dodava tu pravu atmosferu. pre jeden z naj filmov ake moje oci kedy videli. ()

Drobeczech

Krásný a dojemný příběh o člověku, který chtěl lidem rozdávat radost a ještě víc je šokovat. Nemyslím si že tento film působí jako komedie a spíš jako velmi dojemné drama. Čekal jsem že konci filmu Andy Kaufman smrt pouze fingoval a je to jeden z jeho žertů, ale nestalo se tak. Dávám 80 procent, protože ten konec byl bezkokurenční. ()

JAzzeURo

Tenhle film se musí vidět nejméně 2x, aby ho člověk vztřebal. Pod závojem komediantství se skrývá velmi cytlivý a duchaplný snímek. ()

p81

Nejlepší film Jima Carrey, ve kterém je víc Andy Kaufman než sám Andy Kaufman. Doporučuji shlédnou některé ze scének Andyho na youtube a udělat si obrázek. ()

corax8

jako film je to samozřejmě nadprůměrné. Forman je pan režisér a blbě natočený film asi neumí. Ale někjak mne to nevtáhlo. postava Kaufmana mne zaujala natolik, že jsem hned začal o něm hledat informace. ()

Traktorista

Jeden z mála filmů, kde mohl JC ukázat to, že i umí hrát a nemusel se furt šklebit. Možná je to tím, že ten film je převážně smutný, ale taky výborně natočený, realistický a úžasně podpořený výkonem JC. Tenhle filmek nastavuje druhou tvář komediím, kdy se člověk může bavit i v situacích, kdy to není vyvolané nějakým debilním skečem, ale zajímavou situací. Humor je zde velice příjemný, drama dobře podchycené, atmosféra úžasná. Film krásně ubíhá, člověk se ani chvilku nenudí a je skoro hypnotizován dějem. Miloš Forman opět dokázal, jak výborný je režisér. Klobouk dolů. ()

Trepak

Humor, aký predvádzal Andy Kaufman som mal v obľube už v dobe, keď som o nejakom Kaufamnovi ešte ani nepočul :) O to viac som si vychutnal tento Formanov kúsok, kde Carrey predvádza jeden zo svojich najlepších výkonov. ()

Mufiak

Film sa mi videl - strašný. Dokázal som dopozerať asi do polovice. Nechápem vysoké hodnotenie, asi som vadný, skúsim zhliadnuť inokedy. Zatiaľ je aj hviezdička veľa... ()

tomkat

Film, který asi nikdy plně nepochopíte, pokud nejste Američani. Docela dobrý kousek, od českého režiséra;-) ()

Masinfira

Nejlepší film Jima Careyho. Zůstal jsem po celou dobu trvání filmu přikován k obrazovce a jen těžko se mi zvedalo po skončení. Od příběhu, přes jeho dokonalé zpracování, až po dějové zápletky, zvraty a herecké obsazení... snad vše na 5*... smekám. ()