Snadno se přidáš, ale dokážeš vůbec někdy odejít?  Marisa, 20letá německá dívka nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, bojuje a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří a kde nenávist, násilí a těžké kalby jsou na denním pořádku. Když se k této skupině přidá 14letá Svenja, jeví se Marisa jako její idol: splňuje tu nejčistší představu o bojovnici bojující za ideály skupiny. Ale Marisina přesvědčení naberou pomalu jiný směr, když náhodou potká mladého afgánského uprchlíka. V konfrontaci názorů dochází poznání, že černé a bílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou. Bude Marisa schopna se vymanit z vlivu této skupiny? (oficiální text distributora)

C0r0ner

To byla zas po čase brutální sračka. Němci se za svou historii oprávněně stydí a ve většině případů by se měli stydět i za domácí kinematografii, protože jejich produkce je něco vážně strašného. Bojovnice je extrémně nezáživný a nereálný příběh o tom, jak se z neonacistické vypatlané krávy stal l(ž)idumil. Děj k posrání. 15% ()

Angelopul

Depresivní film, další, prostřednictvím kterého se němci snaží reflektovat svoji nacistickou a vlastně i tu nedávnou neonacistickou historii. Snaží se najít odpověďi na otázku, proč se problémová mládež v německu v jeho novodobé historii často přikláněla k této ohavné ideologii. Zajímavá dějová smyčka, dobré obsazení a herecké výkony patří k pozitivům tohoto filmu, celé to však kazí místy naivní a ne zcela uvěřitelný příběh a také velmi pomalé tempo vyprávění. ()

Sfinkter

Neonacistické prozření skrz pákistánského mladíka je sice průhledné, ale snímek rozhodně nekončí happy-endem a výkon hlavní hrdinky je výborný. ()

latvar

Další z řady filmů o pravicových radikálech, který neskončil happyendem a dá se říct, že zlo zvítězilo nad dobrem. Kriegerin hodnotím kladně, ikdyž prezentace "zlých nácků" byla přehnaná a režisér se nám snažil vštípit, že multikulti je v pořádku s čímž nemohu souhlasit. 70% ()

BlackTom

Nad očakávania. Hlavná myšlienka je možno trochu nadsázková, je však podaná dosť vierohodne a realisticky, uveriteľne vzhľadom na labilné povahy neonacistov, ktorí, hoci tvrdia opak, neustále o svojom "boji" pochybujú. Takisto nie je vôbec raritou, že si hrdí bieli muži a ženy občas aplikujú nejakú drogu. Stomperovský koniec ma prekvapivo neznechutil, ale dodal tomu všetkému ešte nejaký šmrnc navrch. Kiežby každý nato prišiel sám, že nenávisť nie je cesta... ()

bari68

Skinheadský film v štýlu Romper Stomper, resp. American History X. To, ale nepíšem ako devízu tohto snímku, alevšak ako ono typické klišé v deji (antisemita, nacista.............spozná černocha, araba, Žida a pod. a dá svojmu rodnému krúžku vale.) ()

Shimargh

Dle mého názoru dost věrně ztvárněné smýšlení a chování mladých neonacistů, navrch je tam pěkně ukázáno jak se verbují mladí puberťáci a jak snadno se jim dá vymýt mozek. Jsou to narušení a zakomplexovaní jedinci plní agrese a nenávisti, naneštěstí to v této době není nic vyjímečného. ()

TomasKotlant

Výborná expozice. Zbytek už není filmařsky tak zajímavý a spíše se soustředí na akci, ale i tak je snímek aktuální a zanechá otázky a silný dojem. *** Ve zkratce: Zmanipulovaná kulka, co se jako bumerang řítí do vlastního těla. ()

SPDB

ani takovédle téma nedokáže film zvednout z bahna, pitomej scénář, ochotnický herci, kamera i zvuk k ničemu ()

TomStrom

Milý film o milých lidech, kterým zlí přistěhovalci vzali práci a oni si tak musejí krátit dlouhou chvíli popíjením a poslechem ne zrovna libě znějících kapel. Nudnej život, to se nedá nic dělat. A tak si tihle mladí kluci a holky, kteří se vyznačují zejména nepříliš nápaditými účesy, občas povyrazí a provokují nějaké ty exponáty v rasové zoologické zahradě, v jakou se Evropa už nějaký ten pátek stylizuje. Jako film nám Bojovnice asi chce něco sdělit, ale to filmy s mizerným scénářem zvládnou jenom málokdy, takže jsem si z filmu odnesl v zásadě jenom tři ponaučení: 1) Bydlet vedle neonacistů je asi stejná výhra jako bydlet vedle jejich přirozených nepřátel (a vážně pech je mít jednu ze znesvářených stran v domě/bytě nalevo a druhou napravo). 2) Nejuvědomělejší Němci pocházejí z poměrů, které nelze označit za jiné než typicky neněmecké. 3) Dospívající dceru je třeba držet pod zámkem a zcela bez kontaktu s vnějším světem, jinak hrozí, že si před ní nějaký vykutálený mladý neonacista sundá triko a patnáct let výchovy se rázem stane promarněným časem. V závěru bych ještě navrhl, aby tvůrci zkusili natočit obdobné dílko s tematikou mladých komunistů, kterým mladí neonacisté sobecky a dlouhodobě zabírají místo na výsluní divácké a veřejné pozornosti. ()

Indyi

(Das Filmfest, Praha 2012) Filmy o náccích a nacismu mají většinou obdobný příběh a kupí jedno klišé za druhým. Ani Bojovnici se nepodařilo výrazně překročit práh tohoto žánru. V podstatě jde o evropskou/německou verzi Kultu hákového kříže, jen v hlavní roli se ocitá mladá holka. Klasické schéma - špatné rodinné zázemí, dědeček starej nácek, jako náctiletá zapadne do prostředí neonacismu, postupem času z té demence vystřízliví a snaží se z prostředí vymanit...Nic nového pod sluncem, ale přesto má Bojovnice něco do sebe. Možná je to jen tou evropskou kulisou a zejména to bude výbornou Alinou Levshin v hlavní roli, které film vděčí za to, že přeci jen stojí za vidění. Přesto vše, co jsem zde výše napsal musím říct, že jsem z Bojovnice neodcházel zklamaný. Je to však přeci jen spíš film televizní, nebo by se měl promítat dětem ve škole, než filmový hit. ()

borohub

No nevím, film byl celkově totálně zmatený. Toto téma je podle mě velmi zajímavé ale zase je to takové dost nebezpečné - v dnešní době jsou lidi dost na nějaké věci citlivé a u podobných filmů tyto situace můžou nastat kdykoliv. Film začíná docela divně - na pláži leží žena s prostřeleným hrudníkem a vedle ní sedí kamarádka. Pak to najednou skočí do přítomnosti a prostě to skáče od scénu k scéně občas velmi chaoticky. Ale tak co neusnul jsem občas byla nějaká situace vtipná(ikdyž by být neměla) občas tam byla chvíle kdy jsem myslel že se zastřelím nudou(a že jich tam bylo) ve výsledku to dá 2 hvězdy ()

Mire

Na mňa tento film celkom zapôsobil, aj keď škoda, že jeho koniec bol naznačený hneď na začiatku. Bavilo ma to viac ako iné veci čo som pozeral za posledné obdobie. ()

frxXx

Náhľad do bežného života náckov. Z ktorého vyplýva ,ak som to správne pochopil, že náckovia sú hovada, ale sú medzi nimi aj dobrí ľudia, ktorí u nich hľadajú únik z nefunkčného domáceho prostredia a chcú niekam patriť. Je to ale miestami dosť nelogické a vtieravé. Plné zvratov a a dejových skratiek, ktoré často nedávajú žiadny zmysel. Taká zmes tragických udalosti, ktorým chýba trochu viac spojenia. ()

Adam84

Neviem sa zbaviť pocitu že všetko čo tento film ponúka som už videl inde a spracované lepšie. Samotne scény mi prídu od začiatku (American HIstory X) až po koniec (Romper Stomper) vykradnuté. Celé mi to príde zmätené, miestami nelogické a predvídateľné. Film sa snaží šokovať samotnou tématikou neonacizmu, nejakým tým násilím a nie úplne jasne vyjadreným posolstvom, no nejako ma to kvôli slabšiemu spracovaniu a kilám klišé nechalo chladným. ()

DonBraso

David Wnendt asi bude taky s tou pravačkou jako doma,když už natočil i satiru Už je tady zas.Nechápu dvě věci,zde pár komentů,který jsou naprosto směšný,že mi přijde,že si někdo šel pustit snad komedii od Trošky a druhá věc je,že ubrat na těch laciných a pár dost neuvěřitelných pasáží ve filmu,tak je to vlastně opět parádní filmek.Tu poctatu snímku jsem pochopil vlastně nejvíc díky Svenji,která jak někdo psal byla navíc,ale podle mě právě naopak a byla to nejvíc uvěřitelná osoba.Samozřejmě Marisa by se dalo říci,že byla naprosto na tom stejně a tady si myslím,že Wnendt chtěl ty právě dvě osoby odlišit a začal stavět na něčem nechci říct nepravděpodobným s jedním Pakystáncem to určitě ne,ale spíš tam chyběl ten úplný impuls z její samotné,proč?Je fakt,že ona byla jako postava doopravdy jak neřízená střela a vlastně sama pomalu nevěděla čím chce nakonec být,jen jestli nebyla jen díky jejímu otci v bublině,že všichni přistěhovalci jsou strašní.Nejhorší na celém snímku je ta agrese neonacistů,která je tam pomalu až vnucená.Taky by si jeden řekl,že zrovna v bytovce pořádat takové orgie je čistě blábol a to bohužel je.Naštěstí se těch docela kaňěk dá zbavit i díky podmanivé hudbě a dvouch holek.To,že za většinu všeho může rodina,není zrovna myšlenka století,ale zde funguje skvěle a na tom celém snímek staví.Závěrečná rána je spíše o tom,co je na tomhle všem tak špatné a divák by se nad tím měl zamyslet,jestli jsou i jiná východiska než nacistická ideologie či je to právě ten symbol a východisko,kde najdete přátelé,kteří Vás berou jako rovni a né jen diktaturu od rodiny,která taky si musela něčím projít.Toto se mi líbilo a bylo to opět zas trochu jiné než v dalších filmech se stejnou tématikou.Tschüss ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu