Juan de los Muertos

Juan spolu s niekoľkými odhodlanými priateľmi čistí okolité ulice rodného mesta od krvilačných zombie. Napriek tomu, že sa situácia zdá bezvýchodisková, dostáva skvelý nápad v podobe založenia s.r.o. s menom "Zabijeme Vašich príbuzných". Odstupom času si však všetci začínajú uvedomovať, že pokiaľ si chcú zachrániť holé životy, musia svoje rodisko raz a navždy opustiť. V Juanových žilách ale koluje revolucionárska krv, vďaka ktorej je pre záchranu vlasti ochotný urobiť čokoľvek! (*CARNIFEX*)

doctor20

Aj apokalypska na Kubánsky spôsob môže byť vtipná. Svižné tempo, vynikajúce hlášky, nové nápady (to som si myslel, že zombíci viac nedokážu) určite vynahradia miestami horšie efekty. A ja som sa konečne po dlhej dobe pri komédii bavil. ()

B_EyE

Podařená zombie komedie, naplněná spoustou dobrých nápadů. Za takovým zombielandem trochu zaostává, ale nemůžu říct že by byla o třídu níž - a to je docela slušný výsledek, když srovnám rozpočty obou filmů... ()

bolan

Typický příklad blbého ZOMBIE filmu, který mi dá vždy plaskanec do ksichtu, abych už se konečně probral a nehledal zlato, kde neni. ()

Ronaldo79

Alejandro Brugués rezignoval na jakékoliv napětí a atmosféru, vsadil totiž na jinou kartu a já se tak královsky bavil od úvodních rybářských vteřin až po závěrečný kapesníčkový konec, hlavním hrdinům možná pár slz ukáplo, mně tedy taky smíchy. Nepamatuju, kdy jsem se naposled u hororové komedie takhle nasmál, no, vlastně si vzpomínám u hledání Twinkies. Vím, že další projekce mě bude bavit stejně jako první. 75% ()

Hernycztek

Hororová komedie, pojednávající o životě kubánských občanů při zombie apokalypse. Juan, který se na tom rozhodne vydělat, si společně se svými přáteli založí společnost '' Zabijeme Vaše příbuzné''. S hororem to má společné pramálo, jen zombie, kteří mohly být více propracovanější, ale to zas tolik nevadí, protože tady jde hlavně o zábavu a nic vás tu nevyděsí. Je zde hodně nadávek, které se sem náramně hodí a dělají z toho opravdu vtipnou komedii. Konec byl lehoulince slabší, ale na zasmání.. proč ne. ()

johnymdoe

Pecičkaa v rámci žánru. Hromada podivných postaviček, bojující na revoluční Kubě, proti imperialistickým vandalům, anarchisticky disidentských..zombíků. Vtipné, mile zahrané, dobře nazombené. Rozhodně na 4*, pro mě 90%. ()

jiri.twist

Jsem v menšině, ale já se nedokážu bavit, ať už je film brán jakkoliv, nad lidským utrpením a fyzickou destrukcí člověka, kdy ho někdo mlátí a drtí mu lebku na kaši tyčí či pádlem, a nepomůže mi ani, že to je nějaký zombie nebo co. Těmto filmům se vyhýbám a zde jsem jej sice shlédl, ale snímek šel totálně análně mimo mě. Je vidno, že tento druh „humoru“ mnohé baví a potěší se kdejakou hláškou nad zkrvaveným nebo rozčtvrceným tělem a já jim to nevyčítám … a navíc mizivá míra gay obsahu, mažu ... 2432 ()

KNTRFKT

Juan de los muertos es el mosaico clásico del director de la escritura y la idiotez relativamente bien escrito que, obviamente, se encontró muy divertida para ocupar las cinco personas sin hogar cubanos más atroces en aspirante a la mierda divertida. Queda, por lo tanto, que a llorar y mierda tetas. Rádoby vtipná slátanina se světlými okamžiky, kterých je ale velmi málo. Rovněž výběr těch nejodpudivějších hereckých es z uprchlických táborů pro zdegenerované ufony nebyl úplně šťastným tahem, ačkoli jsem si jistý, že právě jejich vzhled měl navodit tu "vtipnou atmosféru". Moj pohárik čaja to tedy nebol. ()

Kingjiri

Velkej plus za zasazení děje zombie apokalypsy na Kubu, což přináší originální nápady (označení zombíků za disidenty, propagandistický informování o aktuálním dění nebo pár hlášek). Menší nadšení už převládá ze znatelně menšího rozpočtu odrážejícího se na vizuálu (což se dá tolerovat), ale hlavně z pomalýho tempa vyprávění. Pokud se zrovna nebojuje se zombíkama, je nutný si vystačit s dialogama, který postavy vedou jak ponocný. Stříhat se pak mělo mnohem rychlejc, protože se často stává, že po vyřčení hlášky nebo dokončení dialogu následuje několika vteřinovej v podstatě statickej záběr. Za námět, černej humor a pár nápadů (tanec se zombíkem nebo socialistický prostředí) třetí hodně slabá hvězda. ()

AloeB

O tom, jak se v Havaně rozmohla epidemie velmi dobře živených disidentů a Juan se svými compañeros se to rozhodně řádně kapitalisticky zpeněžit. Na povrchu možná těžká blbina, v jádru však senzační komedie bourající jakákoliv očekávání (kromě toho, že Andrea Duro tak jako tak nezemře). Reakce kubánských médií na apokalypsu se nese v propagandistickém duchu a reakce Juanova v těžce stoické náladě. Prudký nával geniálních hlášek (Odstěhuju se [...] a pokud tam nebudou vědět, kdo je Fidel Castro, tak tam zůstanu; Kde je ten děda? / Umřel. Museli jsme ho tam nechat. Ne nutně v tomhle pořadí) a situačního humoru (Krásný západ slunce, škoda že jej stíní tahle budova --> výbuch; pestrá škála omylem zabitých živých lidí), které v podání prkenných přeživších (mj. i zombie) režimu mají své kouzlo. Typický hispánský exhibicionismus je všudypřítomný a řádně pikantní. Boření rozličných klišé zombie žánru na každém kroku. Příjemná low-cost atmosféra snímku. Luxusně brakové akční scény. Vynikající reklama na Havanu a její příjemné obyvatele. Juan de los Muertos. Matamos a Sus seres queridos je senzační ukázka naprosto všeho možného i nemožného, kterou je nutné vidět alespoň jednou za život. ()

messi@h

Líbí se mi, že v tak provařeném (a to říkám, i když je můj oblíbený) žánru, jako je zombie horor, je možné pořád přijít s něčím novým. Zombie horor natočený s komediální nadsázkou a z pohledu kubánského bezdomovce, plný inteligentních vtipných narážek na kubánský komunistický režim... Dobré. I když musím přiznat, že třeba Zombieland mě pobavil víc. U "Juan de los Muertos" jsem se nezasmál tolik, jak bych čekal, ale taky jsem se nenudil a mírně zvednuté koutky v úsměvu jsem měl prakticky pořád. P.S.: Je vidět, že tvůrci filmu mají Kubu opravdu rádi. A já si uvědomil, že být na Kubě bezdomovcem nemusí být až tak špatné - v teplém slunném počasí mají tamní bezdomovci jednoznačnou výhodu oproti našim, kteří musí vydržet i pořádné mrazy pod nulou. A taky asi není až tak veký rozdíl v životní úrovni bezdomovců a běžných občanů na Kubě, jako třeba u nás... ()

VeeDee

Před plánovanou zombie párty to chtělo nějakou inspiraci... a tak jsem si vybrala tuto, z mého nejoblíbenějšího ostrova. "Viva la Cuba!" A byla to trefa do černého! Dlouho jsem se tak nenasmála! Film plný skvělých hlášek a bizarních scén! Disidenti útočí!!! :-D ()

vikino1

Jestliže Wyrmwood ode mě dostal 4 tak tohle musí být stoprocentně na 3. Ale pozor, je to prdel. Už jen to, že na Kubě se mrtváčům neříká celosvětově oblíbeným názvem Zombie, tady to jsou Dizidenti ovládani imperialistickou vládou z USA :-). Nebo nekompromisní Zombiekiller, který při pohledu na krev pokaždé omdlí :-). A podobných humorných vychytávek máte celý film požehnaně. Komu nevadí černej humor a troška Gore, je to jasná volba. ()

yaromir

Bohužel, kdo není trochu zasvěcen do sociálně-politických problémů Kuby, tak 90% všech VÝBORNÝCH narážek ani nepochopí - tím i podstatu filmu. ()

hero_bk

Popření žánrových postupů, krásná politická satira, úžasný černý humor, perfektní práce s kamerou, dobře zvládnuté efekty za málo peněz, co chtít víc? ()

BrianStorker odpad!

Mohl by to být dobrý horror, mohla to být dobrá komedie, mohla to být dobrá politická parodie. Nicméně zkloubit tyto žánry dohromady, to už chce pořádnou dávku odvahy a umu. Jinými slovy si tvůrci vzali příliž velké sousto, které podle mého názoru nezvládli. Styl podání mi vadil hned po prvních pěti minutách, když jsem poznal druh" humoru" tohoto snímku, který si nezadává s dialogy návštěvníků hospody páté cenové skupiny bez větráku. Patrně jsem ze staré školy, když mi vadí výrazy jako ho..ění péra, nebo přímo jeho ukázku na střeše budovy. Škoda. Náctiletým mutujícím pubescentům se tento styl humoru snad může líbit. Já jej ale striktně odmítám, jako vulgární, laciný a urážející. Zhruba po hodině jsem film vypnul jako laciný brak, neboť mne neskutečně nudil. ()

Lavinia

Zombie žánr včetně jeho parodií není moje parketa, přesto je tento film jedinečnou výjimkou. Velmi vtipná směs politických, žánrových a obecně satirických situací a hlášek. Dokonce připomínají postavy svým jednáním filmy české, takový ten styl parodie komunismu, se stejnými úvahami, ovšem v pozitivním slova smyslu. Velmi doporučuji! ()